PDA

Επιστροφή στο Forum : προβλημα με κλιματιστικο


KONIS
10-06-12, 19:17
Γεια σας και καλο καλοκαιρι να εχουμε λοιπον σημερα εγινα ψητος και στην λαρισα η ζεστη δεν παιζει παιδια αναψα το κλιματιστικο ο κομπρεσορας κομπλαρε αλλα ουτε ιχνος αερακι μεσα στην καμπινα τι εγινε ξαφνικα μηπως λεω εγω τωρα φταιει που δεν εχω εξωτερικο σενσορα για την εξωτερικη θερμοκρασια μου τον φαγανε μαλλον εχει υποψιν κανεις τι συμβαινει:help:

sakis4paok
10-06-12, 20:10
Γεια σας και καλο καλοκαιρι να εχουμε λοιπον σημερα εγινα ψητος και στην λαρισα η ζεστη δεν παιζει παιδια αναψα το κλιματιστικο ο κομπρεσορας κομπλαρε αλλα ουτε ιχνος αερακι μεσα στην καμπινα τι εγινε ξαφνικα μηπως λεω εγω τωρα φταιει που δεν εχω εξωτερικο σενσορα για την εξωτερικη θερμοκρασια μου τον φαγανε μαλλον εχει υποψιν κανεις τι συμβαινει:help:Mαλλον εχεις φρεον ισα ισα που κομπλαρει.Πανε γεμιστο αν εισαι τυχερος και βρουν τη διαρροη θα εισαι οκ.Καλο καλοκαιρι.

KONIS
10-06-12, 20:37
φιλε μου ευχαριστω για την απαντηση σου αλλα το εχω κανει συντηρηση εχει φρεον

giorgos_f1
10-06-12, 20:44
Για δες και τα σοληνακια την ωρα που δουλευει ειναι κρυα? και τα δυο ισαγωγης εξαγωγης που πανε στο ψυγειο. αν ειναι και τα δυο κρυα τοτε το προβλημα ειναι ηλεκτρολογικο ή εντολης.

KONIS
10-06-12, 20:48
θα το κοιταξω αλλα δεν βγαζει αερα καθολου μεσα ετσι ξαφνικα μηπως ειναι απο τον σενσορα που ενεφερα παραπανω

giorgos_f1
10-06-12, 20:57
θα το κοιταξω αλλα δεν βγαζει αερα καθολου μεσα ετσι ξαφνικα μηπως ειναι απο τον σενσορα που ενεφερα παραπανω
Ο σενσορας αυτος σου λεει την εξοτερικη θερμοκρασια, δεν γνωρηζω να εχει σχεση με τον κληματισμο. Το πρωτο που θα εκανα και ποιο ευκολο για να διαπηστωσω αν εχω φρεον στο συστημα ειναι αυτο που προανεφερα μετα παμε για ποιο δυσκκολα!!! και δεν γνωρησω.

KONIS
10-06-12, 21:05
ενταξει φιλε μου θα το κανω μακαρι να ειναι κατι απλο ευχαριστω παντως

KONIS
10-06-12, 21:17
παγωνουν οι σωληνες πολυ καλα τι συμβαινει τοτε

demis9
10-06-12, 22:38
στο ε46 παντός ο σένσορας έχει σχέσει,για αυτό βάλε ένα να δεις άμα θα δουλέψει.

KONIS
10-06-12, 22:48
ευχαριστω αυριο κιολας γιατι δεν παιζεται καληνυχτα

zgouriazmenos
11-06-12, 18:48
Βάλε τον αισθητήρα της εξωτερικής θερμοκρασίας, αλλιώς δε θα σου δουλέψει.

teo21
11-06-12, 23:26
Μπορείτε να μου πείτε στα 36άρια τι σχέση έχει ο αισθητήρας εξωτερικής θερμοκρασίας με τον κλιματισμό?? Καμία απολύτως!!!

zgouriazmenos
11-06-12, 23:38
Δεν ξέρω για τα 36άρια, πάντως στο δικό μου 46άρι, όταν είχε ξεκουμπώσει ο αισθητήρας εξωτερικής θερμοκρασίας, ο κλιματισμός δε δούλευε σωστά, δεν έφερνε κρύο αέρα με τίποτα!

KONIS
19-06-12, 21:27
Σας ευχαριστω για τις απαντησεις σημερα εβαλα τον αισθητηρα την θερμοκρασια την δειχνει ενταξει αλλα ο κλιματισμος το ιδιο αερας πουθενα ειμαι μαλλον για ηλεκτρολογο

KONIS
17-09-12, 16:43
κολημενο μοτερ με το χτυπημα επανηλθε