PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 316i Compact vs Peugeot 206 1.4 16V 3d


Nick_compact
21-11-05, 23:53
Το όλο σκηνικό εκτυλίχθηκε στην Καβάλα. Το καύσιμο ήταν πια στη ρεζέρβα :yippee: και ψαχνόμουν.Δεν έβρισκα τίποτα,κανέναν,που να έχει όρεξη για παιχνίδια.Τελικά κατέληξα στο σπίτι ενός φίλου,και εκεί που κλασικά μιλούσαμε για αυτοκίνητα,το έφερε η συζήτηση και ανέφερε για ένα γνωστό που έχει το εν λόγω αυτοκίνητο. "Έλα",του λέω,"τι περιμένεις πάρε τηλ. και πες του να κάνουμε κανένα καλό σκηνικό".Τον παίρνει και συναντιόμαστε σε κλασικό φανάρι για να ανοίξουμε.Αράζουμε πρώτα σε ένα παρκιν εκεί διπλα να τα πούμε λίγο όλοι παρέα,εν τω μεταξύ έσκασαν μύτη και φιλαράκια να δουν τα κτήνη:chair: να ανοίγουν.Όλη την ώρα γύριζε γύρω γύρω ένα Cherokee με κατράμι φιμέ τζάμια,το παράθυρο του οδηγού ελαφρώς κατεβασμενο και να κοιταζει...Σε κάποια φάση βλέπουμε να μιλάει σε cb και φεύγει..Βγαίνουμε κατευθείαν στο φανάρι.μαρσάρουμε...πράσινο..ξεκινάω όσο καλύτερα μπορούσα...πετάγομαι κατευθείαν μισό μπροστά...αλλάζω πάλι τέλεια από πρώτη σε δευτέρα τόσο οριακά που ελάχιστα ακουσα το συγχρονιζέ.. και είμαι ήδη ένα και βάλε μπροστά...μέχρι τα 140-150 που ανοίξαμε ήμουν τελικά 2-3 μπροστά...Σταμάτάμε..του λέω "μήπως θέλεις να ξανανοίξουμε αν κάτι δεν πηγε καλα;" μου λέει "όχι το πήγα πολύ καλά δεν έχει νόημα" και φεύγουμε...και βλέπουμε από την άλλη να κατεβαίνει Xsara station ασφαλίτικο:flipa: !ευτυχώς άργησε λιγο..
Εδώ να σημειώσω οτί εγώ έχω 188000 χιλιόμετρα και μόνο ένα ελεύθερο φίλτρο K&N στο (τροποποιημένο) εργοστασιακό φιλτροκούτι και τελικό καζάνι,βενζίνη 95άρα και σχεδόν ξέμενα.Αντίστοιχα το Peugeot είχε 45000 km μεσαίο τελικό έξω και τελικό group N και βενζίνη 95αρα με το ρεζερβουάρ του λίγο κάτω από τη μέση.

Geo_3D
22-11-05, 00:00
:yippee: :yippee:
Μπραβο ρε Νικο!!!!

nikosm3
22-11-05, 00:07
και εις αλλα με υγεια!!

Black5
22-11-05, 07:24
Εμένα με είχε περάσει ένα τέτοιο όταν είχα 518 οπότε καλά του έκανες!!!

Manos_RC
22-11-05, 17:03
Αφηστε τα μικρα μου αδεφακια ησυχαααααααα...:p: