PDA

Επιστροφή στο Forum : E36 προβλημα με παραθυρα


cosarg7
18-06-12, 08:56
Καλησπέρα.Έχω ενα 318is coupe με το εξής πρόβλημα στα παράθυρα.Όταν οι πόρτες είναι κλειστές τα παράθυρα δε λειτουργούν, ενώ μόλις ανοίξω οποιαδήποτε πόρτα όλα δουλεύουν κανονικά.Γνωρίζει κανείς κάτι?

6ylinder
18-06-12, 09:26
cosarg7 υπάρχουν ήδη πολλά thread για "παράθυρα Ε36", θα μπορούσες να ποστάρεις εκεί, για να μην πήζουμε και από thread.

Το πρόβλημα να υποθέσω στο κάνει όταν κινείται το αυτοκίνητο έτσι;
Ρωτάω γιατί όταν δεν έχεις κλειδί στη μίζα το κάνει αυτό...δλδ λειτουργούν τα παράθυρα με ανοιχτές τις πόρτες ενώ με κλειστές όχι.

cosarg7
18-06-12, 10:42
Φίλε μου δε βρήκα κάτι παρόμοιο για το πρόβλημα μου, γι αυτό άνοιξα καινούργιο.

Το πρόβλημα μου το κάνει σε κάθε στιγμή και χωρίς το κλειδί.δλδ από τότε που έγινε αυτό, τα παράθυρα λειτουργούν και χωρίς το κλειδί, με σβηστό αμάξι, αλλά μόνο με ανοιχτή πόρτα.

6ylinder
18-06-12, 10:48
Χωρίς το κλειδί δεν είναι πρόβλημα...έτσι λειτουργούν. Με ανοιχτές τις πόρτες ανεβοκατεβαίνουν...Όταν κλείνουν πρέπει να γυρίσεις το διακόπτη για να λειτουργήσουν. Το θέμα σου είναι ότι με το κλειδί στο διακόπτη (θέση 1 ή 2) δεν λειτουργούν...

cosarg7
18-06-12, 13:06
Δηλαδή είναι σαν, κατά κάποιο τρόπο, να μην αναγνωρίζουν τα παράθυρα ότι το κλειδί είναι στη θέση 1 ή 2.
Ξέρουμε αυτό πως φτιάχνει?

6ylinder
18-06-12, 13:43
Εγώ δεν γνωρίζω να σου πω. Αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά σου. Τσέκαρε αν έχει κάψει καμιά ασφάλεια, αλλά δεν νομίζω να έχει διαφορετική ασφάλεια για ανοιχτές και κλειστές πόρτες.....ίσως κάποιος άλλος από εδώ μέσα να ξέρει...

rapid ακούς;;;

cosarg7
18-06-12, 16:31
Τελικά ήταν μια ασφάλεια.ευχαριστώ για τη βοήθεια.

rapid_fast
18-06-12, 18:59
Εγώ δεν γνωρίζω να σου πω. Αλλά μου φαίνεται ότι δεν είναι τόσο σοβαρό το πρόβλημά σου. Τσέκαρε αν έχει κάψει καμιά ασφάλεια, αλλά δεν νομίζω να έχει διαφορετική ασφάλεια για ανοιχτές και κλειστές πόρτες.....ίσως κάποιος άλλος από εδώ μέσα να ξέρει...

rapid ακούς;;;

Ακούω, και διαβάζω, και χαίρομαι που τα βρίσκετε και είμαι περιττός...:greenboun

Straight six
18-06-12, 21:50
μην φωναζετε τον ραπιντ....ψαχνει για καλομεταχειρισμενο rx7 FD ...:bs:

LEO328
19-06-12, 10:38
Τελικά ήταν μια ασφάλεια.ευχαριστώ για τη βοήθεια.

σορρυ ρε φιλε δεν το ειδα να σου πω πιο νωρις......:mad:
το ειχα παθει και γω το θεμα και μολις αλλαξε ασφαλεια ο ηλεκτρολογος ολα οκ...(και καλοκαιρι κιολας και κυριακη και ειχα λιωσει....(εμενα ολες οι πιπεριες τυχαινουν σε ακυρες στιγμες τελειως.χεχε).