PDA

Επιστροφή στο Forum : Δεν ανάβουν τα stop


spentgr
27-06-12, 11:36
Γεια σας παιδιά,

έχω την e36 is, έτος κυκλ. τέλη 96.

Παρουσιάστηκε πρόβλημα στα πίσω φώτα του φρένου, δεν ανάβουν ενώ το φως στο πίσω τζάμι ανάβει πατώντας το πετάλ.
Δεν έλεγξα, αλλά λες να έχουν καεί και τα δύο λαμπάκια μαζί? Δεν θα είναι μεγάλη σύμπτωση ή κάτι τρέχει και τα έκαψε μαζί παράλληλα, έχετε καμιά ιδέα?

6ylinder
27-06-12, 11:41
Λαμπάκια ή ασφάλεια.

LEO328
27-06-12, 11:48
μπορει το πιο απλο λαμπες πχ μπορει ασφαλεια ,βραχυκυκλωμα κ.λ.π.
Οτι και να σου πουμε απο δω υποθεσεις ειναι.θα σου πει ο ηλεκτρολογος σιγουρα και πιστευω ειναι κατι απλο με μικρο κοστος.οποτε βουρ και μετα πες μας για την ιστορια τι ηταν να ξερουμε και μεις.

tasosbimmer
27-06-12, 11:59
Συμφωνω με τους προλαλησαντες, εγω που το ειχα παθει ηταν ο διακοπτης πισω απο τυο πενταλ. Αφου ομως δινει σημα στο 3ο στοπ, κοιτας ασφαλειες και λαμπες.

ziaba
27-06-12, 12:56
μπορεί να μην κάνουν κ καλή επαφή τα ντουι των στοπ τσεκαρε κ αυτά κοινό πρόβλημα στ 36άρια

Driftakos
27-06-12, 13:22
θα συμφωνήσω με ziaba. άνοιξε το πλαστικό κάλλυμα πίσω από τα φανάρια και κοίταξε μήπως δν κάνουν καλή επαφή τα ντουί.

συμβουλή: μην αρχίσεις και κοπανάς το φανάρι, θα το σπάσεις στο τέλος :P (δεν λέω ποιος το έκανα)

spentgr
27-06-12, 13:35
Να ρίξω τίποτα w40?

Driftakos
27-06-12, 13:44
wd οχι, σπρέυ επαφών όμως δεν νομίζω να κανει ζημιά

kefalismos
27-06-12, 14:46
Να ρίξω τίποτα w40?

Πήγενε στον ηλεκτρολόγο να τελειώνεις μια κ έξω , να φύγεις κ να είσαι ήσυχος . ότι και να λέμε εδώ είναι εικασίες . Εκείνος θα τα δει όλα . Με τα φρένα δε παίζουμε .

6ylinder
27-06-12, 15:04
Ρε παιδιά ας κοιτάξει πρώτα λάμπες κ ασφάλειες...μπορεί να είναι κάτι από αυτά. Να τρέχει σε συνεργεία χωρίς λόγο;

ziaba
27-06-12, 15:36
:+1:σύμφωνω κ εαν δε βρει τι παίζετε ας παει.

rapid_fast
27-06-12, 16:02
Γεια σας παιδιά,

έχω την e36 is, έτος κυκλ. τέλη 96.

Παρουσιάστηκε πρόβλημα στα πίσω φώτα του φρένου, δεν ανάβουν ενώ το φως στο πίσω τζάμι ανάβει πατώντας το πετάλ.
Δεν έλεγξα, αλλά λες να έχουν καεί και τα δύο λαμπάκια μαζί? Δεν θα είναι μεγάλη σύμπτωση ή κάτι τρέχει και τα έκαψε μαζί παράλληλα, έχετε καμιά ιδέα?

Η εντολή είναι μία..
Κάηκε η μία λάμπα εδώ και 5 χρόνια, τώρα πρόσεξες οτι κάηκε και η δευτερη..
Ασφάλεια δεν είναι..
Αλλά είναι πέρα απο κάθε φαντασία, να μην μπορεί το 2012 κάποιος να κοιτάξει μια λάμπα..

sakis4paok
27-06-12, 16:59
Γεια σας παιδιά,

έχω την e36 is, έτος κυκλ. τέλη 96.

Παρουσιάστηκε πρόβλημα στα πίσω φώτα του φρένου, δεν ανάβουν ενώ το φως στο πίσω τζάμι ανάβει πατώντας το πετάλ.
Δεν έλεγξα, αλλά λες να έχουν καεί και τα δύο λαμπάκια μαζί? Δεν θα είναι μεγάλη σύμπτωση ή κάτι τρέχει και τα έκαψε μαζί παράλληλα, έχετε καμιά ιδέα?Εχει καει η επαφη που κανει το φαναρι με το ντουι.Φυσιολογικη φθορα με απο τοσα χρονια.Μια δυο επιδειορθωσεις
παιρνει να γινουν αναλογα με το καψιμο,μετα πας για φαναρια.

rapid_fast
28-06-12, 14:25
Εγιναν τα φώτα??

spentgr
28-06-12, 23:27
Εγιναν τα φώτα??
Όχι, δυστηχώς δεν πρόλαβα να ασχοληθώ ακόμη.
Θα ρίξω μια ματιά ελπίζω Σ/Κ και βλέπουμε

spentgr
03-07-12, 13:32
Τελικά,

ένα λαμπάκι καμμένο και στο άλλο φανάρι δεν έκανε καλή επαφή το λαμπάκι.

ουφφφφφφφφφφφ τη γλυτώσαμε :calm: