PDA

Επιστροφή στο Forum : Kεντρικό κλείδωμα Ζ3


doomakos
05-07-12, 13:17
καλησπέρα

έχω ένα θέμα με το κεντρικό κλείδωμα του Ζ3

κλειδώνοντας από την μεριά του οδηγού με κλειδί ή πατώντας την ασφάλεια η πόρτα του συνοδηγού ακούει κανονικά. Το ίδιο ισχύ και για το ξεκλείδωμα.
κλειδώνοντας από την μεριά του συνοδηγού με κλειδί ή πατώντας την ασφάλεια το κεντρικό κλείδωμα δεν δουλεύει ενώ η πόρτα κλειδώνει. Το ίδιο ισχύ και για το ξεκλείδωμα.

Χρησιμοποιώντας τον συναγερμό (VIPER 5002) δεν κλειδώνει καμία κλειδαριά ενώ ο συναγερμός οπλίζει. Στο ξεκλείδωμα όλα δουλεύουν κανονικά οι πόρτες ξεκλειδώνουν (όλες) και ο συναγερμός αφοπλίζετε.

Πριν κάνα μήνα όλα δούλευαν ρολόι. Από όπου αποφάσιζες να ξεκλειδώσεις ή να κλειδώσεις άκουγαν όλες οι κλειδαριές.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για τί μπορεί να φταίει;

ευχαριστώ.

leonidaskal
08-07-12, 20:09
εχεις και κλειδωμα με το συναγερμο δηλαδη εχεις τηλεχηρισμο στο κεντρικο γιατι ενα παρομοιο προβλημα ειχα και εγω και βρηκα προβλημα στον εγκεφαλο του συναγερμου.αλλαξα συναγερμο και τελοςκαλο θα ηταν αποψη μου να το δει ενας ηλεκτολογος.

rapid_fast
08-07-12, 21:38
καλησπέρα

έχω ένα θέμα με το κεντρικό κλείδωμα του Ζ3

κλειδώνοντας από την μεριά του οδηγού με κλειδί ή πατώντας την ασφάλεια η πόρτα του συνοδηγού ακούει κανονικά. Το ίδιο ισχύ και για το ξεκλείδωμα.
κλειδώνοντας από την μεριά του συνοδηγού με κλειδί ή πατώντας την ασφάλεια το κεντρικό κλείδωμα δεν δουλεύει ενώ η πόρτα κλειδώνει. Το ίδιο ισχύ και για το ξεκλείδωμα.

Χρησιμοποιώντας τον συναγερμό (VIPER 5002) δεν κλειδώνει καμία κλειδαριά ενώ ο συναγερμός οπλίζει. Στο ξεκλείδωμα όλα δουλεύουν κανονικά οι πόρτες ξεκλειδώνουν (όλες) και ο συναγερμός αφοπλίζετε.

Πριν κάνα μήνα όλα δούλευαν ρολόι. Από όπου αποφάσιζες να ξεκλειδώσεις ή να κλειδώσεις άκουγαν όλες οι κλειδαριές.

Έχει κανείς καμιά ιδέα για τί μπορεί να φταίει;

ευχαριστώ.
Επαλήθευσε οτι κλειδώνουν κανονικά το πορτ μπαγκαζ και το ντουλαπάκι του καυσίμου (απο τον οδηγό KAI ΑΠΟ ΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ) και ότι ΔΕΝ κλειδώνουν (απο το συνοδηγό)
Μάλλον είναι η μονάδα της πόρτας, πρέπει να έχει χάσει την επαφή ενεργητικής εντολής.
Αν εισαι τυχερός θέλει καθάρισμα..

doomakos
10-07-12, 16:22
από το πορτ μπαγκαζ δεν κλειδώνουν/ξεκλειδώνουν οι πόρτες. από του οδηγού όμως κλειδώνει/ξεκλειδώνει το πορτ μπαγκαζ

rapid_fast
10-07-12, 19:30
από το πορτ μπαγκαζ δεν κλειδώνουν/ξεκλειδώνουν οι πόρτες. από του οδηγού όμως κλειδώνει/ξεκλειδώνει το πορτ μπαγκαζ
Εννοείς οτι εκ κατασκευής, απο την κλειδαριά του πόρτ μπαγκαζ, δεν κλείδωνε
τίποτε άλλο πέρα απο το πορτμπαγκάζ, και δεν άνοιγε τίποτε άλλο εκτός απο το πορτμπαγκάζ??
Εαν ναι, πρέπει να δείς το μηχανισμό της πόρτας του συνοδηγού..

leonidaskal
16-07-12, 15:40
φιλε η κλειδαρια του συνοδηγου ειναι απλα πραγματα σε εναν ηλεκτρολογο να πας