PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E30. Γιατρέ μου, έχω πρόβλημα...


zoltan
22-07-12, 22:29
ΟΚ, δεν είναι και το πιο πρωτότυπο post στο forum αλλά μερικά αυτοκίνητα είναι απλά εμβληματικά.

Χωρίς να θέλω να το παίξω ''Τατιάνα Στεφανίδου'' γνωρίζει κανείς συμφορουμίτης περισσότερα για αυτό το αυτοκίνητο - πέραν του ότι είναι μετατροπή;

Με εκτίμηση,
Κλινήρης.

zoltan
22-07-12, 22:30
Από τον πυρετό ξέχασα και το link...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2486312/

mike21
22-07-12, 22:42
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το πράγμα μιλάει απο μόνο του,τι να δείς και τί να μάθεις,απλά τέλεια μετατροπή,ο άνθρωπος πρέπει να είναι πολύ μερακλής,εάν έψαχνα για τέτοιο αμάξι μόνο το κόστος θα έκρινε εάν θα το έπερνα ή όχι,και φυσικά για τους λάτρες του original το ότι είναι μετατροπή.

rapid_fast
22-07-12, 22:57
Στη συγκεκριμένη περίπτωση το πράγμα μιλάει απο μόνο του,τι να δείς και τί να μάθεις,απλά τέλεια μετατροπή,ο άνθρωπος πρέπει να είναι πολύ μερακλής,εάν έψαχνα για τέτοιο αμάξι μόνο το κόστος θα έκρινε εάν θα το έπερνα ή όχι,και φυσικά για τους λάτρες του original το ότι είναι μετατροπή.

Προσπαθούσα να καταλάβω γιατί μιλάμε για μετατροπή..
Απο τις εικόνες δεν πήρα πρέφα τίποτα..
Γενικώς το αυτοκίνητο δείχνει προσεγμένο..
(μετά είδα πως γράφει στο κείμενο οτι είναι μετατροπή..)

paganis
22-07-12, 23:08
αν δεν κανω λαθος ,το οχημα ειναι μελους του φορουμ! πρεπει να ειναι του lunatic...και το αμαξι οντως ειναι μετατροπη....αλλα αψογο! πρεπει να ειχα δει λιγο καιρο πριν με την τιμη λιγακι τσιμπημενη(τουλαχιστον για μετατροπη)...αλλα πιστεψε με ...εχουν πεσει τρελλα λεφτα επανω στο αμαξι...και προκυτε για ιδιοκτητη με ψυχωση στην τελειοτητα...οποτε αν τα διαθετεις...μην το σκεφτεσαι!

Enema
22-07-12, 23:52
Aυτο ειναι λογικα του lunatic, και δεν παιζει να υπαρχει κατι πιο αψογο, μετατροπη ή οχι.
Εκτος απο το επομενο του lunatic δηλαδη :ices_ange

Τα λογια ειναι εντελως περιττα, εδω βλεπουμε οτι ο ανθρωπος εχει δωσει προσοχη μεχρι και στα αυτοκολλητα για ονομα του θεου.

Η δουλεια και το μερακι που εχει πεσει στο αυτοκινητο για μενα αποτελει παραδειγμα προς μιμηση, εμπνευση, στοχο, ειτε παρω bmw ειτε οτιδηποτε. Τι να λεμε τωρα.

zoltan
23-07-12, 08:20
Καλημέρα.

Επειδή μίλησα τηλεφωνικά με τον άνθρωπο, μου ανέφερε πως το αυτοκίνητο είναι 4ο χέρι. Και πως η μετατροπή έχει γίνει πριν - άγνωστα - χρόνια - ενν. χωρίς χαρτιά -και πως ο ίδιος δεν το έχει στην κατοχή του περισσότερο από ένα χρόνο (ή κάτι τέτοιο...). Άρα τα χρήματα έχουν πέσει εδώ και πολλά χρόνια πριν από έναν άγνωστο και πραγματικά μερακλή ιδιοκτήτη.

Ωστόσο τα 15.000€ που ήταν η αρχική τιμή θεωρώ πως είναι υπερβολικά πολλά χρήματα δεδομένης ειδικά της εποχής που ψωνίζεις καλό 46άρι SMG. Θεωρώ πως πουλιούνται τα πάντα, μέχρι και Vel Satis....:). At the end of the day όμως ΟΛΑ είναι θέμα τιμής.

Oμολογουμένως πάντως είναι τρελή κούκλα. Όποιος το έχει κανονικά πρέπει να έχει ''πρόβλημα'' πρόωρης εκσπερμάτισης.

BMW Power
23-07-12, 10:28
Το αυτοκίνητα είναι μέλους του forum και μπορείς να το δεις από κοντά σε κάποια συνάντηση, όπως και άλλα 3 Μ3 Ε30.

GIANNHS M
23-07-12, 11:14
Καλημέρα.

Επειδή μίλησα τηλεφωνικά με τον άνθρωπο, μου ανέφερε πως το αυτοκίνητο είναι 4ο χέρι. Και πως η μετατροπή έχει γίνει πριν - άγνωστα - χρόνια - ενν. χωρίς χαρτιά -και πως ο ίδιος δεν το έχει στην κατοχή του περισσότερο από ένα χρόνο (ή κάτι τέτοιο...). Άρα τα χρήματα έχουν πέσει εδώ και πολλά χρόνια πριν από έναν άγνωστο και πραγματικά μερακλή ιδιοκτήτη.

Ωστόσο τα 15.000€ που ήταν η αρχική τιμή θεωρώ πως είναι υπερβολικά πολλά χρήματα δεδομένης ειδικά της εποχής που ψωνίζεις καλό 46άρι SMG. Θεωρώ πως πουλιούνται τα πάντα, μέχρι και Vel Satis....:). At the end of the day όμως ΟΛΑ είναι θέμα τιμής.

Oμολογουμένως πάντως είναι τρελή κούκλα. Όποιος το έχει κανονικά πρέπει να έχει ''πρόβλημα'' πρόωρης εκσπερμάτισης.

για την εποχη μπορει να ειναι πολλα λεφτα ΑΛΛΑ για τετοια αυτοκινητα κ στην κατασταση που ειναι το συγκεκριμενο ειναι λιγα.!!!!!βεβαια λιγα ειναι για καποιον που αναγνωριζει αλλες αξιες στο αυτοκινητο κ θελει το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ αυτοκινητο-καροτσα.αρα δεν υφισταται θεμα ακριβου η οχι αλλα τι ζηταει ο υποψηφιος αγοραστης απο ενα αμαξι!!!!! τελος ο καθενας πουλαει οσο θελει κ οσο κρινει για αυτο που εχει.


Υ.Γ.αν τα ειχα θα το ειχα!!!!!

6ylinder
23-07-12, 11:19
αρα δεν υφισταται θεμα ακριβου η οχι αλλα τι ζηταει ο υποψηφιος αγοραστης απο ενα αμαξι!!!!!

Ακριβώς αυτό! Το συγκεκριμένο είναι όνειρο και μόνο να το βλέπεις!

LEO328
23-07-12, 11:29
αμα ειναι αυτουνου που νομιζω πετυχες πραγματικο λαχειο φιλε!:bugeye:

dimitris 029/505
23-07-12, 12:05
Ρε παιδια μαλλον ξερουμε ολοι ποιανου ειναι....αλλα απο ποτε αποφασισε να το πουλησει???Εγω βλεπω οτι ακομα το φορτωνει πραγματα!!!!Ας μας διαφωτισει ο ιδιος....

Dim77
23-07-12, 12:23
Γράφει το μοναδικό λόγο που υπάρχει στη Γη, για να το πουλήσει, στην αγγελία :D

Straight six
23-07-12, 12:39
οταν πας για τετοιο αμαξι και μονο τα λεφτα που ειπε καποιος πιο πανω ειναι απολυτα λογικα.μετατροπη ναι.αλλα κλασεις ανωτερα απο σαπια οριτζιναλ που δεν εχει νοημα η επαναφορα τους. το συγκεκριμενο ειναι απλα τελειο καλυτερο απο πολλα οριτζιναλ. το τιμολογιακο δεν παει ετσι , με 15 παιρνω 46αρι καλο (ασε που δεν παιρνεις ουτε καν). αλλου ειδους αγορα και με αλλα κριτηρια.για γνωστες και μονο.εγω αν τα ειχα τα λεφτα θα το επαιρνα και δεν θα εκανα καμια κουβεντα για σκοντο. - ποσα? - τοσα. - παρτα.

zaharias
23-07-12, 12:57
Το οτι τα Μ3 Ε46 πωλουνται φθηνα αυτη τη στιγμη, λογω κρισης, δε σημαινει οτι το συγκεκριμενο Ε30 Μ3 δεν αξιζει τα λεφτα του..
Και φυσικα οπως ειπε και καποιος, ο καθενας πουλαει οσο θελει..
Το οτι η αγορα εχει γινει μπαχαλο και εχουν ξεφτυλιστει τα αυτοκινητα, δεν σημαινει οτι καποια αυτοκινητα που πραγματικα αξιζουν τα χρηματα τους, θα ξεφτυλιστουν ΚΑΙ αυτα.. Φυσικα ολα εξαρτωνται απο το ποσο εχει αναγκη π πωλητης να δωσει το αμαξι..
Φιλικα παντα.. κουβεντα κανουμε..

Vasilis M3
23-07-12, 13:20
Καλημέρα.

Επειδή μίλησα τηλεφωνικά με τον άνθρωπο, μου ανέφερε πως το αυτοκίνητο είναι 4ο χέρι. Και πως η μετατροπή έχει γίνει πριν - άγνωστα - χρόνια - ενν. χωρίς χαρτιά -και πως ο ίδιος δεν το έχει στην κατοχή του περισσότερο από ένα χρόνο (ή κάτι τέτοιο...). Άρα τα χρήματα έχουν πέσει εδώ και πολλά χρόνια πριν από έναν άγνωστο και πραγματικά μερακλή ιδιοκτήτη.

Ωστόσο τα 15.000€ που ήταν η αρχική τιμή θεωρώ πως είναι υπερβολικά πολλά χρήματα δεδομένης ειδικά της εποχής που ψωνίζεις καλό 46άρι SMG. Θεωρώ πως πουλιούνται τα πάντα, μέχρι και Vel Satis....:). At the end of the day όμως ΟΛΑ είναι θέμα τιμής.

Oμολογουμένως πάντως είναι τρελή κούκλα. Όποιος το έχει κανονικά πρέπει να έχει ''πρόβλημα'' πρόωρης εκσπερμάτισης.

Το αμάξι όντως είναι του μέλους και πολύ καλού φίλου m power lunatic

To αμάξι το ξέρω και είναι στην πένα,και πληρωμένο...Πλέον σε τέτοια αμάξια αποψή μου δεν κοιτάς το γνησιο και την μετατροπή.Υπάρχουν γνήσια που είναι 1000φορές χειρότερα απο μετατροπές,σάπια τελείως.Αλλωστε τα γνήσια που κυκλοφορούν σαν γνήσια (γιατί υπάρχουν και γνήσια που κυκλοφορούν σαν μετατροπές) είναι μετρημένα στα δάχτυλα του ενός χεριού.

Το να βρείς σε τετοια κατάσταση και τόσο πληρωμένο Μ3 Ε46 σε τέτοια λεφτά πρέπει να πέσεις σε περίπτωση απελπισμένου.Για κατάσταση βιτρίνας όπως το Ε30 του Γιάννη θα έδινες άνετα ένα 25.000€ για Ε46..

Αμα έχεις τα λεφτά πραγματικά τσίμπα το γιατί είναι ευκαιρία.

Φιλικά Βασίλης ;)

P.kwstas E36
23-07-12, 13:50
παιδια μεταροπη η οχι το αμαξι ειναι αγγελος,η αγγελεια μιλαει μονη της.πιστευω εχει γινει πλεων ενα γνησιοτατο Μ3 σε ολα του....δεν γνωριζω το παλικαρι περα απο το φορουμ σε καποια θρεντ που εχω διαβασει (lunatic).παντως αν δεν κανω λαθος ειχε ανεβασει καποιο θρεντ με φωτο απο μια μετατροπη/ανακατασκευη σε Ε30 Μ3

GIANNHS M
23-07-12, 15:22
παιδια μεταροπη η οχι το αμαξι ειναι αγγελος,η αγγελεια μιλαει μονη της.πιστευω εχει γινει πλεων ενα γνησιοτατο Μ3 σε ολα του....δεν γνωριζω το παλικαρι περα απο το φορουμ σε καποια θρεντ που εχω διαβασει (lunatic).παντως αν δεν κανω λαθος ειχε ανεβασει καποιο θρεντ με φωτο απο μια μετατροπη/ανακατασκευη σε Ε30 Μ3

ΕΧΕΙ ΑΝΕΒΑΣΕΙ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΤΗΝ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΒΙΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ! ! ! !

RESPECT

αν τα εχεις κ σε ψηνει τετοιο μοτερ κ καροτσα παρτο κ θα κανεις την διαφορα με την αγορα σου!!!



Υ.Γ.συγνωμη για τα κεφαλαια!

rapid_fast
23-07-12, 16:03
Το οτι τα Μ3 Ε46 πωλουνται φθηνα αυτη τη στιγμη, λογω κρισης, δε σημαινει οτι το συγκεκριμενο Ε30 Μ3 δεν αξιζει τα λεφτα του..
Και φυσικα οπως ειπε και καποιος, ο καθενας πουλαει οσο θελει..

Ζαχαρία, δεν υπάρχει κρίση.
Πλέον αυτή είναι η πραγματικότητα...

mike21
23-07-12, 16:20
Όντως πρέπει να μάθουμε να ζούμε σε αυτά τα δεδομένα πλέον,δέν είναι κάτι το περαστικό.

Και συνεχίζουμε...η κουκλάρα αυτή πώς σας φαίνεται;;;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2422131/

GIANNHS M
23-07-12, 16:31
παιδες οι παλιες νομοθεσιες εκτοξευσανε τις αγορες των καλων αυτοκινητων κ πολλων κυβικων κ οι τωρινες ερχονται να μας ''τιμωρησουν''.οσοι εχουν απο 2000 κυβικα + ανω μπορουν να κλαψουν ελευθερα!!!αυτη ειναι η παραγματικοτητα!ειδαμε το τυρι κ οχι τη φακα.οτι θα γινει κ με τα πετρελαιοκινητα απο εδω κ στο εξης.......

BMW2002tii
23-07-12, 16:45
γιατί τον ταλαιπωρείτε τον ανθρωπο??? ας ξεκινήσει να διαβάζει το παρακάτω thread και ας του ευχηθούμε καλοτάξιδο και να το προσέχει όπως του αξίζει. Μακάρι να ήμουν στη θέση να ψάχνω για E30 Μ3 ... θα το είχαμε κλειδώσει το thread! SOLD! :)

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=28214

TSAF
23-07-12, 16:51
Όντως πρέπει να μάθουμε να ζούμε σε αυτά τα δεδομένα πλέον,δέν είναι κάτι το περαστικό.

Και συνεχίζουμε...η κουκλάρα αυτή πώς σας φαίνεται;;;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2422131/

ΦΟΒΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ειναι το παλιο των αδελφων Τσουτρα απο τον Αγιο Στεφανο. Γνωστο 30αρι με παρα πολλα πραγματα και τιμη πλεον ΤΣΑΜΠΑ.

mike21
23-07-12, 17:40
ΦΟΒΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ειναι το παλιο των αδελφων Τσουτρα απο τον Αγιο Στεφανο. Γνωστο 30αρι με παρα πολλα πραγματα και τιμη πλεον ΤΣΑΜΠΑ.

Είχα μιλήσει μία μέρα με τα παιδιά αυτά και απο κάποιες λεπτομέρειες που μου είχαν πεί για το αμάξι το φαντάστηκα ότι ήταν το δικό τους,είχαν και ένα cabrio 325 φανταστικό,φοβερή έμφαση στη λεπτομέρεια και γενικά ψείρες σε κουραστικό βαθμό.

zaharias
23-07-12, 22:41
Ζαχαρία, δεν υπάρχει κρίση.
Πλέον αυτή είναι η πραγματικότητα...

Εχεις δικιο φιλε.. Δε τη χρησιμοποιω αυτη τη λεξη, σε αντιθεση με αλλους που την εχουν πιπιλα, μου βγηκε τωρα.. :)

zaharias
23-07-12, 22:44
Όντως πρέπει να μάθουμε να ζούμε σε αυτά τα δεδομένα πλέον,δέν είναι κάτι το περαστικό.

Και συνεχίζουμε...η κουκλάρα αυτή πώς σας φαίνεται;;;
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2422131/

Φοβερο παιχνιδι.. Θα κλεινει σπιτια για πλακα..
Αυτο και του Γιαννη, θα τα παιρνα με κλειστα ματια..

dimitris 029/505
24-07-12, 16:48
ΦΟΒΕΡΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ειναι το παλιο των αδελφων Τσουτρα απο τον Αγιο Στεφανο. Γνωστο 30αρι με παρα πολλα πραγματα και τιμη πλεον ΤΣΑΜΠΑ.

Πραγματικα φοβερο αυτοκινητο!!!!!!!!!!:+1:ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!Εχω πολυ καιρο που το χαζευω αλλα δεν ηξερα οτι ειναι παλιος σας γνωριμος!!!Για τι τιμη ακριβως μιλαμε???

kplc16
24-07-12, 17:11
ομορφα και τα δυο.Αν ειχα να διαλεξω σε ενα απο τα δυο παρολο που ειμαι φιλος της καροτσας facelift, θα προτιμησω το τετρακυλινδρο.

Αν πραγματικα ελειωνα για Ε30 το αγοραζα και σε μεγαλυτερη τιμη απο αυτη που ζητα ο lunatic. Δε πιστευω οτι το συγκεκριμενο αυτοκινητο χρειαζεται κατι περισσοτερο απο βενζινη. Σε τετοια κατασταση 30αρι μονο σε μουσειο της bmw βρισκεις. Οτι καροτσα γνησια μ3 Ε30 και να βρεις για να φθασεις σε τετοια κατασταση αν δεν εισαι της δουλειας θελεις 40000+.

Ασχετο γιατι νομιζω οτι ο lunatic ειχε πουλησει γνησιο Ε46 m3 και αγορασε γησιο Ε30m3;

Α8hnaios
24-07-12, 17:25
Ασχετο γιατι νομιζω οτι ο lunatic ειχε πουλησει γνησιο Ε46 m3 και αγορασε γησιο Ε30m3;

δε το νομιζεις Νικο Αληθεια ειναι!!

kplc16
24-07-12, 17:31
δε το νομιζεις Νικο Αληθεια ειναι!!

Συλλογη τα κανει;
:scratchch

Φανταζομαι οτι το πουλησε και το 30αρι το γνησιο και ασχοληθηκε στη συνεχεια με αυτο.Για να μελετησω λιγο....

mike21
24-07-12, 18:29
Πραγματικα φοβερο αυτοκινητο!!!!!!!!!!:+1:ΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!Εχω πολυ καιρο που το χαζευω αλλα δεν ηξερα οτι ειναι παλιος σας γνωριμος!!!Για τι τιμη ακριβως μιλαμε???

Τι είχανε ξεκινήσει στα 15.000,τώρα πιθανόν να έχει κατάβει.

Bassakos
24-07-12, 21:08
ρε παιδες, εγω αυτο που δεν καταλαβαινω ειναι , οτι το αμαξι του lunatic , ειναι αγγελια αρκετους μηνες, καπου στους 4 , παει καιρος που το ειχα σταμπαρει στο car.gr , αλλα ο ιδιος στο δικο του θεμα εγραφε συνεχως για πραγματα που αγοραζει κτλ κτλ κτλ, κατι δεν μου "κολαει" εμενα, τε σπα....

καλοπουλητο να ειναι ! και να παει σε σωστα χερια !:)

6ylinder
24-07-12, 21:26
Αν ξαναδιαβάσεις γιατί το πουλάει θα καταλάβεις...εγώ δεν πιστεύω ότι θα βρει ισάξιο.

Straight six
24-07-12, 22:27
Στο εξωτερικό θα βρει για πλάκα αλλά ακριβότερο... Τεσπα ας μην μιλάμε εν απουσία του.
..........

m_power_lunatic
24-07-12, 23:22
Από τον πυρετό ξέχασα και το link...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2486312/

Αστο αυτο το λινκ....δεν εισαι για αυτο το αμαξι φιλε μου.

Ψαχνεις κατι απο τα επομενα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2618177/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/887058/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2668347/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2473553/

Αυτα τα ολιγα και επειδη σεβομαι τους πολλους φιλους μου που αγαπαω και με αγαπανε εδω μεσα δεν θα εκφραστω οπως σκεφτηκα και εγραψα αρκετες φορες πριν ποσταρω αυτο το μηνυμα.

Καλοριζικο και καλα χλμ σε οποιο καταληξεις (δεν θα καταληξεις αλλα λεμε τωρα) και που εισαι????

Οποιος κανει κριτικη φροντιζει πρωτα να βλεπει αυτο που κρινει.
Αυτος που αγοραζει κατι απο καποιον αλλο πληρωνει κομματι ή και συνολο της αξιας του αυτοκινητου που αγοραζει.

Θα σου εγραφα και αλλα αλλα ειμαι στον δρομο απο τις 9 ωρα το πρωι μεχρι πριν μια ωρα,εχω φαει ελαχιστα και εχω τρεξιμο αλλη μια εβδομαδα δουλεια σε νησι που ειμαι και εχω κανει ηδη ενα σκασμο χλμ.

Αστα φιλε μου.....οπως ασε και το λινκ οπως σου εγραψα πιο πανω.....

yiannis2002
25-07-12, 08:03
Καλημέρα,
Με πλήρη συναίσθηση αυτών που γράφω, ο φίλος m_power_lunatic ζητάει λίγα για αυτό το αυτοκίνητο και ας είναι μετατροπή. Δεν θα εξηγήσω γιατί είναι λίγα, αλλά έτσι είναι.

rapid_fast
25-07-12, 08:07
Αστο αυτο το λινκ....δεν εισαι για αυτο το αμαξι φιλε μου.

Ψαχνεις κατι απο τα επομενα

Που έψαξες και τα βρήκες όλα τα καραγκιοζάκια με τις πέρλες και τα χαιμαλιά ρε..??

Dim77
25-07-12, 08:55
Που έψαξες και τα βρήκες όλα τα καραγκιοζάκια με τις πέρλες και τα χαιμαλιά ρε..??

O lunatic όταν πρόκειται για Ε30, δεν ψάχνει. Θυμάται τα λινκ (και τα οχήματα) απέξω.
Ή τα διατάζει και εμφανίζονται στον υπολογιστή του.:smokin::smokin:

Stradale
25-07-12, 09:44
Όταν διάβαζα την αυτοβιογραφία του αυτοκινήτου, ζήλεψα και λέω θέλω να είναι έτσι και το 46ρι μου. Την άλλη μέρα πήγα και παρήγγειλα κάτι εργαλεία και αυτοκόλλητα που έλλειπαν από το αμάξι. Ζηλευτή δουλειά έχει γινει στο αμάξι...

Τώρα για να βρεθεί αντίστοιχος αγοραστής χρειάζεται πολύ τύχη..

GIANNHS M
25-07-12, 11:21
Τώρα για να βρεθεί αντίστοιχος αγοραστής χρειάζεται πολύ τύχη..

αργα η γρηγορα αγοραστης θα βρεθει.ειναι κανονας...οτι πουλιεται αγοραζεται.το θεμα ειναι να παει καπου που να μεινει με το περασμα των χρονων ετσι ακριβως οπως ειναι κ να μην αρχισουν οι καγκουριες με 6κυλινδρα Μ5 - Μ3, αλλα σαλονια κτλ.ειναι πραγματα που τα εχουμε συναντηση σε καλα αυτοκινητα,τα οποια επι της ουσιας δεν χρειαζοντουσαν παρεμβασεις αισθητικες η μηχανικες!!!!
αυτα τα ολιγα.πραγματικα χτυπαω το κεφαλακι μου γιατι αυτη η αγγελια-ευκαιρια ηρθε τωρα κ οχι πριν δυο χρονια.καλοπουλητο lunatic...μην το χαραμισεις!!!

Veldrin
25-07-12, 15:16
Καλημέρα.

Επειδή μίλησα τηλεφωνικά με τον άνθρωπο, μου ανέφερε πως το αυτοκίνητο είναι 4ο χέρι. Και πως η μετατροπή έχει γίνει πριν - άγνωστα - χρόνια - ενν. χωρίς χαρτιά -και πως ο ίδιος δεν το έχει στην κατοχή του περισσότερο από ένα χρόνο (ή κάτι τέτοιο...). Άρα τα χρήματα έχουν πέσει εδώ και πολλά χρόνια πριν από έναν άγνωστο και πραγματικά μερακλή ιδιοκτήτη.

Ωστόσο τα 15.000€ που ήταν η αρχική τιμή θεωρώ πως είναι υπερβολικά πολλά χρήματα δεδομένης ειδικά της εποχής που ψωνίζεις καλό 46άρι SMG. Θεωρώ πως πουλιούνται τα πάντα, μέχρι και Vel Satis....:). At the end of the day όμως ΟΛΑ είναι θέμα τιμής.

Oμολογουμένως πάντως είναι τρελή κούκλα. Όποιος το έχει κανονικά πρέπει να έχει ''πρόβλημα'' πρόωρης εκσπερμάτισης.

Συνεπώς διαβάζοντας αυτό το post της πρώτης σελίδας και κρίνοντας απο τα λεγόμενα του συμφορουμίτη lunatic πιο πάνω, εγώ φίλε lunatic δεν παίζει να είχα την ψυχραιμία μου. Απο ότι καταλαβαίνω δε μας έκατσε η τιμή και προσπάθησες να υποβαθμίσεις την αγγελία στο φόρουμ zoltan ; Η κάτι δεν κατάλαβα καλά ;

Μπράβο σου πραγματικά lunatic, και μπράβο εις τη νιοστή για το αυτοκίνητο αυτό. Χαίρομαι να το βλέπω, μακάρι να το έκανα δικό μου αλλα απλά θα ευχηθώ να πάει σε άνθρωπο που αγαπάει την αυτοκίνηση και την ιστορία της BMW εξίσου.

gearboxer
25-07-12, 15:57
Μάγκες χαλαρώστε ο άνθρωπος δεν άνοιξε την ενότητα αυτή για να προσβάλλει, για να υποβαθμίσει και για να κάνει οποιαδήποτε είδους ζημιά. Ούτε καν ήξερε αν είναι μέλους του φόρουμ το αυτοκίνητο.

Αλλά και σε περίπτωση που τα λόγια του ήταν λάθος, εντάξει, για αυτοκίνητο μίλησε όχι για την αδερφή μας..χαλαρά...

Άλλωστε ο καθένας από εμάς έχει κρίση και γνώση και ξέρει πότε κάτι αξίζει ή όχι. Το τι λέω εγώ λοιπόν χαρακτηρίζει εμένα και όχι το εκάστοτε εκθειαζόμενο αντικείμενο.

Τέλος, νομίζω ότι το thread είναι για κλείδωμα γιατί δεν εξυπηρετεί τίποτα. Ας είναι καλοπούλητο το αυτοκίνητο του ανθρώπου με την ευχή ο αγοραστής του να το προσέξει όπως οι προκάτοχοί του..

GIANNHS M
25-07-12, 16:27
Τέλος, νομίζω ότι το thread είναι για κλείδωμα γιατί δεν εξυπηρετεί τίποτα. Ας είναι καλοπούλητο το αυτοκίνητο του ανθρώπου με την ευχή ο αγοραστής του να το προσέξει όπως οι προκάτοχοί του..

:dblthumb2 :dblthumb2 :dblthumb2

gsova
25-07-12, 16:40
Θεωρώ ότι ο zoltan δεν ήξερε ότι το αμάξι είναι του lunatic (για να ξέρει και όλη την προϊστορία), από την άλλη απλά είπε ότι 15 χιλ. θεωρεί πως είναι πολλά για αυτό το αμάξι, μια προσωπική του άποψη χωρίς να θέλει να προσβάλλει κάποιον.

Από την άλλη πολλοί δεν ήταν εδώ στο φόρουμ που σε άλλο αντίστοιχο θρέντ, έκραζαν κάποιες αγγελίες με E30 318is επειδή είναι παλιά αυτοκίνητα και τα ζητάγαν ακριβά σε σχέση με την παλαιότητα τους;

Προσωπικά τότε είχα αναφέρει ότι καλώς κάνει ο κάθε ιδιοκτήτης και ζητάει όσα θέλει εάν θεωρεί ότι το αυτοκίνητο του είναι "πένα" και δε συντρέχει λόγος ανάγκης για να το πουλήσει. Και το E30 318is είναι σχετικά σπάνιο πλέον σε κουπέ (ορίτζιναλ, όχι μετατροπές με χαϊμαλιά κλπ) και έχει και χαμηλό κόστος χρήσης σε σχέση με αυτά που προσφέρει, οπότε γιατί να μην τα εκμεταλλευτεί ο ιδιοκτήτης αυτά στο θέμα της τιμής; Εκτός αν θεωρούμε ότι τα απλά 3-άρια γερνάνε και η τιμή τους πέφτει, ενώ τα M3 δε γερνάνε ποτέ...

kplc16
25-07-12, 20:19
Που έψαξες και τα βρήκες όλα τα καραγκιοζάκια με τις πέρλες και τα χαιμαλιά ρε..??

αυτα τα περλε χρωματα τα γουσταρω τρελα οχι ομως σε bmw.
Αρμωζουν σε ιαπωνεζικα ντριφταμαξα.

rapid_fast
25-07-12, 20:25
αυτα τα περλε χρωματα τα γουσταρω τρελα οχι ομως σε bmw.
Αρμωζουν σε ιαπωνεζικα ντριφταμαξα.

Κουβαδάκια θα έλεγα για να ακριβολογούμε...

paganis
25-07-12, 20:58
Αστο αυτο το λινκ....δεν εισαι για αυτο το αμαξι φιλε μου.

Ψαχνεις κατι απο τα επομενα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2618177/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/887058/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2668347/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2473553/

Αυτα τα ολιγα και επειδη σεβομαι τους πολλους φιλους μου που αγαπαω και με αγαπανε εδω μεσα δεν θα εκφραστω οπως σκεφτηκα και εγραψα αρκετες φορες πριν ποσταρω αυτο το μηνυμα.

Καλοριζικο και καλα χλμ σε οποιο καταληξεις (δεν θα καταληξεις αλλα λεμε τωρα) και που εισαι????

Οποιος κανει κριτικη φροντιζει πρωτα να βλεπει αυτο που κρινει.
Αυτος που αγοραζει κατι απο καποιον αλλο πληρωνει κομματι ή και συνολο της αξιας του αυτοκινητου που αγοραζει.

Θα σου εγραφα και αλλα αλλα ειμαι στον δρομο απο τις 9 ωρα το πρωι μεχρι πριν μια ωρα,εχω φαει ελαχιστα και εχω τρεξιμο αλλη μια εβδομαδα δουλεια σε νησι που ειμαι και εχω κανει ηδη ενα σκασμο χλμ.

Αστα φιλε μου.....οπως ασε και το λινκ οπως σου εγραψα πιο πανω.....

Γιανννη ..θεωρω πως σε αυτην την περιπτωση υπερβαλεις! κριμα ειναι να χαλιεσαι για καποια σχολια...που στο φιναλε δεν μειωνουν την αναγνωρισμενη αξια του οχηματος σου!
σιγουρα αν ενδιαφεροταν πραγματικα...θα ειχε ερθει απο εκει και μετα θα ανακοινωνε την αγγελια( τουλαχιστον ετσι θα εκανα εγω..εφοσον ηθελα κατι πραγματικα και δεν θα ηθελα ανταγωνιστες)...αλλα και παλι δεν νομιζω πως εχεις το δικαιωμα να κρινεις,..μεχρι που ειναι ο καθενας ..οπως και τα υπολοιπα αμαξια...αν δεν τα εχεις εξετασει απο κοντα! αν παντως τα εχεις εξετασει απο κοντα...θα ηταν καλο να συστησεις καποιο απο αυτα στον φιλο μου...αν δεν φτανει στο δικο σου μπατζετ!

Stradale
25-07-12, 23:12
αλλα και παλι δεν νομιζω πως εχεις το δικαιωμα να κρινεις..οπως και τα υπολοιπα αμαξια...αν δεν τα εχεις εξετασει απο κοντα!

Μ3 Ε30 Φ-Ο-Υ-Σ-Κ-Ο-Τ-Ο. Πάλι καλά που δεν έβαλε και σίγμα στο τέλος....

Υ.Γ. ΦΟΥΣΚΟΤΟ.

m_power_lunatic
26-07-12, 10:39
Γιανννη ..θεωρω πως σε αυτην την περιπτωση υπερβαλεις! κριμα ειναι να χαλιεσαι για καποια σχολια...που στο φιναλε δεν μειωνουν την αναγνωρισμενη αξια του οχηματος σου!
σιγουρα αν ενδιαφεροταν πραγματικα...θα ειχε ερθει απο εκει και μετα θα ανακοινωνε την αγγελια( τουλαχιστον ετσι θα εκανα εγω..εφοσον ηθελα κατι πραγματικα και δεν θα ηθελα ανταγωνιστες)...αλλα και παλι δεν νομιζω πως εχεις το δικαιωμα να κρινεις,..μεχρι που ειναι ο καθενας ..οπως και τα υπολοιπα αμαξια...αν δεν τα εχεις εξετασει απο κοντα! αν παντως τα εχεις εξετασει απο κοντα...θα ηταν καλο να συστησεις καποιο απο αυτα στον φιλο μου...αν δεν φτανει στο δικο σου μπατζετ!

Το θέμα είναι η κριτική χωρίς να δει καν,λέει ότι άλλος το έφτιαξε εγω τι θέλω και ζητάω τόσα-λες και μου το χάρισανε!!!!

Ψαχνει για χαρτιά-εκτός πραγματικότητας τότε αυτο-κάνει κριτικη με Μ3Ε46 μιλάμε ο άνθρωπος έκανε όργια!!!!

Δεν μας λέει γιατι ενδιαφέρθηκε για αυτο και όχι για τα αλλα που του έβαλα.....ασε ξερω μιας και τα έχω δει για αυτο σου λέω δεν το σώνει με τίποτα.

Δεν κάνει για αυτο το αμάξι,θα παει χαμένο και είναι κρίμα και το έχουμε πληρώσει όλοι που το είχαμε,εδώ εγω τώρα το συζηταω να το δώσω και ακόμα του βάζω πράγματα.

Αν θέλει κάποιος μόνο και μόνο επειδή γίνεται κριτικη απο κάποιον χωρίς να έχει δει το αμάξι να σβήσει το θρεντ,σε αντίθετη περίπτωση δεν θα το ζητούσα σε καμία περίπτωση και θα δεχομουνα σε κάποιον να μην αρέσει ή να το βρει ακριβο.

zaharias
26-07-12, 10:53
Αυτο με το παζαρι, με το καλημερα, χωρις να εχουν δει ΚΑΝ το αμαξι, με εκνευριζει κι εμενα.. Δεν το λεω για το φιλο που ανοιξε το θρεντ, γενικα..

GIANNHS M
26-07-12, 16:15
ρε παιδια για να μην θαβουμε αλλο το παλικαρι που ανοιξε το θρεντ κ τον κριτικαρουμε τοσο χωρις να τον ξερουμε ας δεχτουμε την περιπτωση οτι:
ηθελε,θελει ενα αμαξι μουν..ρα,το οποιο να ειναι πενα,να ειναι ταυτοχρονα κ ιδιαιτερο για την εποχη κ να σκεφτηκε να παρει Μ3 Ε30.κοιταξε στις αγγελιες κ ειδε του lunatic.οκ?μεχρι τωρα που το κακο?πουθενα!!!(δημοκρατια εχουμε)!στην συνεχεια οταν εμαθε την τιμη του ηρθε ο θανατος γιατι πολυ απλα ο συγκεκριμενος υποψηφιος αγοραστης δεν ηξερε το ποσο μπορει να κοστιζει ενα ΚΑΛΟ Μ3,ηθελε απλα τα παραπανω απο ενα αμαξι σε πιο προσιτη τιμη για την ηλικια του!ετσι λοιπον βαση της αγνοιας του μην τον κρεμαμε κ να δικαιολογησουμε τον αυθορμητισμο σκεψης κ εκφρασης που ειχε!!!στο κατω κατω της γραφης ΟΛΟΙ εχουμε πει καποια στιγμη της ζωης μας κατι αναλογο!!!
Υ.Γ αυτη ειναι η πρωσοπικη μου τοποθετηση πανω στο ολο θεμα κ ΧΩΡΙΣ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΕΙΣ ! ! !

zoltan
11-08-12, 20:50
Αστο αυτο το λινκ....δεν εισαι για αυτο το αμαξι φιλε μου.

Ψαχνεις κατι απο τα επομενα

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2618177/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/887058/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2668347/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2473553/

Αυτα τα ολιγα και επειδη σεβομαι τους πολλους φιλους μου που αγαπαω και με αγαπανε εδω μεσα δεν θα εκφραστω οπως σκεφτηκα και εγραψα αρκετες φορες πριν ποσταρω αυτο το μηνυμα.

Καλοριζικο και καλα χλμ σε οποιο καταληξεις (δεν θα καταληξεις αλλα λεμε τωρα) και που εισαι????

Οποιος κανει κριτικη φροντιζει πρωτα να βλεπει αυτο που κρινει.
Αυτος που αγοραζει κατι απο καποιον αλλο πληρωνει κομματι ή και συνολο της αξιας του αυτοκινητου που αγοραζει.

Θα σου εγραφα και αλλα αλλα ειμαι στον δρομο απο τις 9 ωρα το πρωι μεχρι πριν μια ωρα,εχω φαει ελαχιστα και εχω τρεξιμο αλλη μια εβδομαδα δουλεια σε νησι που ειμαι και εχω κανει ηδη ενα σκασμο χλμ.

Αστα φιλε μου.....οπως ασε και το λινκ οπως σου εγραψα πιο πανω.....

Καλησπέρα.

Κατ' αρχήν δεν φανταζόμουν πως ένα καλοπροαίρετο ερώτημα θα τροφοδοτούσε τόση επιθετική ανταπόκριση από μερικούς.

Και ηταν καλοπροαίρετη γιατί με σε επίπεδο απλής αγγελίας αναφέρομαι σε ''μια κούκλα'', ικανή για ''πρόωρη εκσπερμάτιση'' και άλλα σχετικά. Αν επίσης δεν έκανε τη διαφορά το συγκεκριμένο αυτοκίνητο - σε σχέση με τα άλλα link που ο συμπαθής ιδιοκτήτης του φρόντισε να παραθέσει- δεν θα έμπαινα στον κόπο. Δεν χρειάζεται τεράστια εγκεφαλικά κύτταρα ο συλλογισμός.

Από αυτό το σημείο μέχρι τη δευτέρας κατηγορίας μαγκιά με σχόλια που αν θέλει κανείς τον τζόγο τα ξαναδιαβάζει και κρίνει, υπάρχει ένα προφανές χάσμα. Και δυστυχώς ό,τι αυτοκόνητο και αν πουλάει κανείς, οφείλει να σέβεται τον όποιον ενδιαφερόμενο. Αλλιώς το κρατάει, το ξεσκονίζει και βάζει και τα ροτβάϊλερ να γαυγίζουν όποιον διατυπώνει αντιρρήσεις.

Κρίση ΓΙΑ ΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ δεν διατυπώθηκε. Διατυπώθηκε για την τιμή. Δεν κατάλαβα... Προκαλεί αλλεργία;

Καθώς έχει τύχει την τελευταία δεκατία να έχω πουλήσει μερικά -καινούργια αγορασμένα - πολύ ακριβά αυτοκίνητα, τυγχάνει να ξέρω το μετατραυματικό σοκ του να πουλάς κάτι σε ασφυκτικά υποδεέστερη αξία. Πονάει. Σου εύχομαι να μην πονέσεις αλλά με τη δημογραφική αναλογία αυτών που μπορούν να εκτιμήσουν & να αποκτήσουν ένα δύσκολο μεταπωλητικά αυτοκίνητο, είναι κομμάτι ζόρικο.

Εννοείται ήρθε η κρίση (ή όπως σωστά αναφέρθηκε από κάποιον συμφορουμίτη ''πραγματικότητα'') και επηρεάζει τα πάντα. Lunatic, όπως θα σου πει ο οποιοσδήποτε έμπειρος άνθρωπος των πωλήσεν -είτε πουλάει γκαρσονιέρες είτε το Queen Elisabeth - στο τέλος της ημέρας ΟΛΑ είναι θέμα τιμής.

Μία εξαίρεση. ¨Η μάλλον δύο: πρώτον, αυτά που τυγχάνουν στην κατηγορία ''σπανιότητα'' και βου αυτά στα οποία έχουν κάτσει τα μαλακά μόρια κάποιου μαλάκα επώνυμου. Μερικές φορές έκατσε ο Στιβ Μακουίν σε μια παρλιακή 911 και έσπασε τα σφυριά φέτος στη δημοπρασία.

Οπότε απλά χαλάρωσε... Το τι είναι για τον κάθε έναν συμφορουμίτη που δεν γνωρίζεις κράτα το για τον εαυτό σου. Ποτέ δεν ξέρεις...

m_power_lunatic
11-08-12, 23:48
Το πρωι ηπιες καφε ή ουζο;;;;

Πας καλα;;;;Δεν διατυπωθηκε κριση για το αυτονινητο-διατυπωθηκε για την τιμη ειπες........Και η τιμη ποιανου ειναι ρε παιχτη;;;;του σκουπιδιαρικου του δημου;;;του ιδιου του αμαξιου δεν ειναι;;;;

Λεφτα εχεις;;;;Οχι-απανταω εγω για εσενα-τί πουλησες στο παρελθον δεν μας καιγεται καρφι.....

Ξαναρωταω.....λεφτα εχεις;;;;

Οχι.......

m_power_lunatic
12-08-12, 00:06
Κατι ακομα......αστα τα χαλαρωσε σε εμενα,εχω αγγελια με τηλεφωνο αν κανεις κεφι παρε τηλεφωνο να στα πω και live.Xωρις αποκρυψη εεεε;;;;

Το αμαξι δεν κανει για εσενα ποσες φορες να στο πω;;;;

Δεν μπορεις ρε ανθρωπε πως το λενε.

Πανω απο ολα δεν ειναι για εσενα ξερεις γιατι;;;;

Γιατι δεν εισαι ο ανθρωπος που θα πουλαγε Μ3Ε36 ή Μ3Ε46 οπως εκανα εγω για να παρεις αυτο ή να σκεφτεσαι να παρεις και δευτερο οπως θα κανω εγω αν δεν πουληθει αυτο ή οπως κανανε 2 φιλαρακια μου ο Νικος και ο Γιωργος.

Αστο ΔΕΝ κανεις σου λεω,θα μου το χαραμισεις και δεν κανει.

Ξαναλεω........κρινεις χωρις να δεις εκει τελειωνουνε ολα....αν ειχες ερθει να δεις δεν θα ακουγες κουβεντα απο εμενα τωρα ομως..........

m_power_lunatic
12-08-12, 01:32
Αγαπητε zoltan,

Moυ εκανες κλικ,το ομολογω δημοσια θα σου αφιερωσω λιγο χρονο για να γελασουνε οι φιλοι μου εδω μεσα.

Λiγο η υπερενταση απο το ταξιδι που μολις εκανα,λιγο το μαγευτικο τοπιο με ωθουν να σου πω λιγα ακομα προς διασκεδαση των φιλων μου.

Μαθημα πωλησεων νουμερο 1 κατα zoltan

Εχουμε 2 αυτοκινητα,το ενα τουμπες στο Ντραφι στα 1000 ευρω και το αλλο ενα φτερο αλλαγμενο στα 2000 ευρω.....επιλεγουμε το πρωτο κατα zoltan μιας και ολα ειμαι θεμα τιμης.

Παμε παρακατω,μετατραυματικο σοκ απο πωληση αυτοκινητου μου σε χαμηλοτερη τιμη......

Οχι δεν θα το παθω εγω αλλα εσυ αν ηξερες ποσο το πηρα και δευτερον δεν μου λειπουνε ουτε στηριζεται η ζωη μου σε 15.000 ευρω συζητησιμα-περιεργως σου αναφερθηκε στο τηλεφωνο και αναγραφεται απο την πρωτη ημερα αλλα το ξεχνας.....γιατι ξεχασιαρη;;;;

Μας κανεις μαθημα ποιους πιανει η κριση ή η πραγματικοτητα οπως λες και δηθεν πετυχημενα,εισαι μεθυσμενος ΠΑΛΙ;;;;Γνωριζομαστε απο χθες;;;;Με ξερεις;;;;

Τι εχεις παθει για ονομα του θεου;;;;

Ξαναδιαβασε τι γραφεις,δεν ντρεπεσαι καθολου;;;

Τοσο πιτα στο μεθυσι;;;;

ΑΑΑ η λυση σου εδω και τωρα!

Ασε που βλεπω εφιαλτες οτι ερχεσαι να αγορασεις το αμαξι μου και το αγοραζεις και βαζεις την πρωτη επανω και περιμενεις να ξεκινησει το αμαξι.....

Το επομενο κερασμενο απο εμενα γιατι σε κοβω μπατηρι....ετσι λογω κρισης ή προσγειωσης στην πραγματικοτητα οπως λες χαριτωμενα.

Αν δεν κοιμηθω απο την κουραση θα σου γραψω και αλλα.

12αρι ή Πλωμαρι μπεσα τωρα λεγε!!!!

m_power_lunatic
12-08-12, 01:56
Νυσταξα αλλα ηθελα "να σε κανω μεροκαματο" οποτε το ξαναδιαβασα το post σου για αυτο συγχωρεστε με που δεν εκανα ενα quote συνολικο αλλα ξαναδιαβαζα το post του zoltan και δεν πιστευα τι εγραφε.....

Μην πας για πωλησεις,ποτε.....μου δινεις συμβουλες κιολας την ωρα που ειναι και η δουλεια μου κιολας επεσες στην περιπτωση ρε γκαντεμη και εσυ.....τι να μου πεις και τί να μου υποδειξεις.

Σε αυτο που λες στο τελος "τι σημαινει για τον καθενα που δεν ξερεις το συγκεκριμενο αμαξι".......αστο φιλε μου εισαι πολυυυυυυυυυ πισω,ξερω τί σημαινει για εμενα και σιγουρα δεν το συγκρινω σαν εναλλακτικη επιλογη
αγορας (καμια σχεση το ενα με το αλλο) με Μ3Ε46 το οποιο κανεις εσυ...........και πιστεψε με σε αυτο που λες "ποτε δεν ξερω"......ξερω μονο και μονο απο την αστοχη συγκριση σου,απλα αδαης και ΜΗ ΓΝΩΣΤΗΣ!

6ylinder
12-08-12, 01:56
Βλέπω ορεξούλες ξημερώματα ε; :dance::dance:

Να μας πεις το μέρος που πήγες :greenboun

m_power_lunatic
12-08-12, 02:08
Ειπα δεν θα βρισω καθολου,δεν το επιτρεπω σε εμενα!

Θελω να γελασω για αυτο αποφασισα να ασχοληθω,αλλιως θα του ελεγα βρες αλλο και παρατα μας.Αλλα βλεπεις δεν του γυαλισαν τα αλλα της αγορας,θελει το καλο και τσαμπα.Κατα τα αλλα αγοραζε και πουλαγε ακριβα αυτοκινητα.Η καροτσα μονη της στο εξωτερικο χωρις χαρτια κανει 4,5-5χιλιαρικα.....σκετη χωτις βιδα πανω της.Ειπαμε......αδαης,ασχετος πως το λενε;

rapid_fast
12-08-12, 08:19
Ειπα δεν θα βρισω καθολου,δεν το επιτρεπω σε εμενα!

Νομίζω οτι βρήκε το κουμπί σου, και σε χάλασε..
Και πάλι νομίζω οτι όσο περισσότερο ασχολείσαι, τόσο περισσότερο θα χαλιέσαι..

nikos1400
12-08-12, 08:30
ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ λόγος πώλησης η αγορά πιο σπάνιας έκδοσης και γνήσιας Μ3 Ε30 από το εξωτερικό.

------Η τιμή για πληρωμή μετρητοίς είναι διαπραγματεύσιμη ΜΟΝΟ αφού δεί κάποιος το αυτοκίνητο κατόπιν ραντεβού,ΟΧΙ από το τηλέφωνο------------.

-Mετατροπή από 318i σε ///Μ3 Ε30 (πληρέστατη,δεύτερο ρεζερβουάρ,πρώτη κάτω,μπαταρία πίσω,μπλοκέ,μαύρος ουρανός εσωτερικά,ανοιγόμενα πίσω παράθυρα,πενταμπούλονα άκρα,OBC...απλά τα πάντα).

-Δηλωμένο 2.302 κ.εκ νόμιμα στην άδεια (660ευρώ τέλη κυκλοφορίας,ελάχιστο τεκμήριο στα 3.450 ευρω για το 2012).Βγάζει πολύ σύντομα ιστορικές πινακίδες λέσχης (youngtimer) και πλήρη απαλλαγή από τέλη κυκλοφορίας και τεκμήριο.

-Δεν πωλείται ΤΙΠΟΤΑ ΞΕΧΩΡΙΣΤΑ από το αυτοκίνητο.

-ΟΧΙ ΑΝΤΑΛΛΑΓΕΣ ΚΑΝΕΝΟΣ ΕΙΔΟΥΣ.

-ΟΧΙ ΕΠΙΤΑΓΕΣ/ΓΡΑΜΜΑΤΙΑ.

-ΟΧΙ ΑΠΟΚΡΥΨΕΙΣ.

-Υπάρχουνε ανταλλακτικά καινούργια στις ζελατίνες τους αγορασμένα από την αντιπροσωπεία (προληπτικά) και μεταχειρισμένα που δίνονται ΜΟΝΟ μαζί με το αυτοκίνητο κατόπιν διαπραγμάτευσης.

-ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΣΤΗΝ ΠΕΡΙΟΧΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΚΑΤΟΠΙΝ ΣΥΝΕΝΝΟΗΣΗΣ ΛΟΓΩ ΣΥΧΝΗΣ ΑΠΟΥΣΙΑΣ ΜΟΥ ΣΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΤΑΞΙΔΙΑ.



Νομιζω οτι ειναι αρκετα πληρης η αγγελια.
Ξεκαθαρη ειναι....

Αυτο το πραμα με τις αγγελιες και τα παζαρια εξ-αποστασεως κι εγω δεν μπορω να το καταλαβω.
Δεν ξερω και τι ειπωθηκε δια τηλεφωνου μεταξυ Γιαννη και Ζολταν,
αλλα μπορω να φανταστω.


Και εμενα επισης μακαρι να μ'επαιρνε να το παρω και να το βαλω βαθια μεσα στο γκαραζ,
γιατι ειναι κριμα να λερωθει (καν)...
Για τα "διαφορα" ειναι πολλα 30αρια στην αγορα...

yiannis2002
12-08-12, 08:38
Γιάννη κακώς χαλιέσαι. Το αυτοκίνητο αυτό δεν χαρίζεται. Γι αυτούς που ξέρουν η τιμή είναι από ΟΚ έως χαμηλή. Τα κοσμήματα δεν μπορούν να πουλιόνται στην τιμή των σκουπιδιών. Μακάρι να μπορούσα να το πάρω να το έχω μόνο να το βλέπω.

m_power_lunatic
12-08-12, 11:27
Ορκιζομαι οτι δεν χαλαστηκα καθολου,στο προσωπο του zoltan αντιστοιχει συγκεκριμενη μεριδα ανθρωπων που δεν την παλευουνε με τιποτα,δεν γινεται να αδιαφορεις παντα,τους βαζεις στη θεσουλα τους κι ολα καλα.

Το υφος του απο το πρωτο thread ητανε απαξιωτικο και αυτο που επρεπε να κανει ηταν να πει "ωραιο αλλα δεν εχω λεφτα να το αγορασω"......τα περι χωρις χαρτια,ο προηγουμενος μερακλης ιδιοκτητης και ο τωρινος τί;;;;

Λιγα του ειπα αλλα οταν πηρε τηλεφωνο ητανε με το εσεις και με το σας και του μιλησα πολυ straight και ξεκαθαρα,σε οτι εχω ιερο.

Ελαβε αυτο που επρεπε.

Dim77
12-08-12, 11:30
Τώρα να κλείσει το thread ή όχι?

Εγώ δεν καταλαβαίνω...μιλήσατε τηλεφωνικά, ΔΕΝ έγινε πολιτισμένη συζήτηση, και άνοιξε το θρεντ ο ζολταν για ποιό λόγο?

Για να του επιβεβαιώσουν εδώ στο φόρουμ ότι το αυτοκίνητο όντως είναι κόσμημα και αξίζει τα χρήματα που ζητάει ο πωλητής, ή ότι πρέπει να συζητήσουμε το θέμα ώστε να πειστεί ο lunatic να το δώσει όσο όσο?

Υ.Γ. Γιάννη, να κανονίσουμε να κάτσουν στα καθίσματα (και όλα μαζί) 3-4 γνωστοί να το δώσεις μετά 50χιλ :D :D

grigoris_E46
12-08-12, 11:43
Το υφος του απο το πρωτο thread ητανε απαξιωτικο και αυτο που επρεπε να κανει ηταν να πει "ωραιο αλλα δεν εχω λεφτα να το αγορασω"......τα περι χωρις χαρτια,ο προηγουμενος μερακλης ιδιοκτητης και ο τωρινος τί;;;;

χωρις να ξέρω το lunatic οσον αφορά το θέμα μερακλής παραθέτω το link..

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=235

κρυφές πληροφορίε λένε οτι o lunatic ίσως πήρε μέρος στη σχεδιαση και κατασκευή του Μ3 Ε30. Αν όχι, τότε μιλάμε για μερακλή ιδιοκτήτη, απλό είναι.

mike21
12-08-12, 12:49
Εάν αξίζει το αμάξι τα λεφτά του το ξέρουμε και μακάρι να βρεθεί ιδιοκτήτης που θα το φροντίζει όπως οι προκατοχοί του,πέρα απο αυτό νομίζω ότι το θέμα έχει ξεφύγει αρκετά.

kplc16
12-08-12, 15:51
Τώρα να κλείσει το thread ή όχι?

Εγώ δεν καταλαβαίνω...μιλήσατε τηλεφωνικά, ΔΕΝ έγινε πολιτισμένη συζήτηση, και άνοιξε το θρεντ ο ζολταν για ποιό λόγο?

Για να του επιβεβαιώσουν εδώ στο φόρουμ ότι το αυτοκίνητο όντως είναι κόσμημα και αξίζει τα χρήματα που ζητάει ο πωλητής, ή ότι πρέπει να συζητήσουμε το θέμα ώστε να πειστεί ο lunatic να το δώσει όσο όσο?

Υ.Γ. Γιάννη, να κανονίσουμε να κάτσουν στα καθίσματα (και όλα μαζί) 3-4 γνωστοί να το δώσεις μετά 50χιλ :D :D

+1000. Γι αλλη μια φορα ο server δε με αφηνει να σου αφησω θετικη. να αρχισουμε ολοι μαζι τη γκρινια και τη ψυχολογικη βια στο Γιαννη μπας και πουλησει το αμαξι του στα 2000 ευρω με 24 ατοκες δοσεις.

zaharias
12-08-12, 16:51
Εγω καταλαβα οτι δεν ηξερε οτι το αμαξι ηταν του Lunatic (και ισως οτι ειναι και μελος εδω, να μην το γνωριζε)..
Μιλησαν στο τηλ.. και μετα ανοιξε το θρεντ ο Ζολταν..

zoltan
12-08-12, 20:43
Εγω καταλαβα οτι δεν ηξερε οτι το αμαξι ηταν του Lunatic (και ισως οτι ειναι και μελος εδω, να μην το γνωριζε)..
Μιλησαν στο τηλ.. και μετα ανοιξε το θρεντ ο Ζολταν..
\
Aκριβώς αυτό...

Κατά τα άλλα σοβαρά ψυχολογικά προβλήματα. Άντε γεια.
(Btw, φήμες λένε πς ως το Πλωμάρι κάνει τρελή πασιέντζα με Ζαρντάν).

m_power_lunatic
12-08-12, 21:14
Εγω καταλαβα οτι δεν ηξερε οτι το αμαξι ηταν του Lunatic (και ισως οτι ειναι και μελος εδω, να μην το γνωριζε)..
Μιλησαν στο τηλ.. και μετα ανοιξε το θρεντ ο Ζολταν..

Aκριβως ετσι,δεν εχει σημασια ομως ειτε ειμαι μελος ειτε δεν ειμαι μελος εδω,ο τροπος σκεψης ειναι το προβλημα εδω.

Κλειδωστε το αν θελετε παιδια,δεν υφισταται λογος υπαρξης πλεον απο την στιγμη που δεν αναγνωριζει κιολας το λαθος του να κριτικαρει κατι πισω απο το τηλεφωνο ΑΣΧΕΤΑ αν ειμαι μελος εδω,θα μπορουσε να το κανει και να απαξιωσει πισω απο το τηλεφωνο ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΝ ΔΕΙ το αμαξι του οποιουδηποτε,για αυτο λεω για τροπο σκεψης αλλα φαινεται οτι δεν το αντιλαμβανεται ακομη και τωρα.

Ελπιζω να μην σας δημιουργησα προβλημα παιδια,με ξερετε χρονια και το υφος τγν post μου τοσα χρονια αλλα αν ψαξει καποιος παλαιοτερα post μου θα δει οτι παντα επμενω να αφησουμε τα πληκτρολογια και τα τηλεφωνα και να πηγαινουμε απο κοντα να βλεπουμε,δεν ειναι υποχρεωτικο να αρεσει σε ολους αυτο που πουλαμε αλλα βλεπουμε και μετα κρινουμε.

Βεβαια και πανω απο ολα,ο καθενας πουλαει οσο θελει και γουσταρει και το οτι καποιος πουλαει δεν σημαινει οτι απαραιτητα "πεθαινει-χανεται" και πρεπει να πουλησει οσο-οσο.Ειναι ακριβο για την τσεπη σου;;;;Προχωρα παρακατω.....δεν εχεις πολλες επιλογες;;;Μαλλον πρεπει να αρχισεις να σκεφτεσαι να πληρωσεις αυτο που σου φαινεται ακριβο και προφανως ηοι περιορισμενες επιλογς πληρωνονται......εκτος και αν λογω κρισης-πραγματικοτητας κατα zoltan πρεπει να πουλαμε ολοι τσαμπα για να αγορασουνε καποιοι κουτοπονηροι.

Over and out απο εμενα,εκτος και αν δοθει συνεχεια.Εγινα ξεκαθαρος πιστευω.
Sorry και παλι αν ξεφυγα και καπου αν και συγκρατηθηκα....οσο μπορουσα.