PDA

Επιστροφή στο Forum : +Ο ΑΤΡΟΛΑΡΙCTOC ΠΡΩΤΟC TO POST ΝΤΗΛΕΤΩ+


God
27-09-12, 23:28
παιδια μη με κανετε να παραφερθω γιατι πραγματικα δεν το θελω. ΔΕΝ ΕΧΕΤΕ ΔΙΚΙΟ.
καποιοι μοντερειτορ μου θυμιζουν τους καταγγελοντες τον πιτσιρικα που εγραφε βλακειες για τον πατερ ΠΑΣΤΙΤΣΙΟ(ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ) και πηγαν και τον συνελαβαν. Σαν τους ταλιμπαν που επειδη ο αλλος για να γελασει με τους ηλιθιους εβαλε προβοσκιδα στον Μωαμεθ και αυτοι τον ψαχνουν να τον σκοτωσουν..!!!!!!
Παιδια παρτε κυριως τον εαυτο σας σοβαρα. Δεν ειναι το θεμα τι λεγεται αλλα ΠΟΙΟΣ το λεει. Αν ερθει ενα 15χρονο και σας βρισει τιμωρηστε το γιατι σας προσβαλε.

Μόνο και μόνο από αυτά που λες, καταλαβαίνω ότι δεν καταλαβαίνεις καν γιατί δεν έχεις δίκιο. Αφού φτάσαμε να συζητάμε πως έχουμε άδικο επειδή τολμήσαμε να εφαρμόσουμε 1 από τους κανόνες και χωρίς μάλιστα τιμωρία, είναι τόσο τραγικό που δεν είναι καν αστείο.

Κατ'αρχάς, μόνο να προσπαθείς να αποδείξεις ότι έχεις σώνει και καλά δίκιο, δικαιολογώντας έναν αναιδέστατο άνθρωπο που γκρινιάζει επειδή σβήστηκαν οι σωρείες προσβολών που αράδιασε χωρίς καν να τιμωρηθεί στο παραμικρό, είναι τραγικό από μόνο του.

Και οι περιπτώσεις του "πάτερ μουσακάς" αλλά και η εν λόγω ταινία είναι παραδείγματα που δεν θα έπρεπε καν να αναφέρεις, καθώς είναι εις βάρος όσων υποστηρίζεις. Και οι 2 είναι περιπτώσεις όπου απερίσκεπτοι ανίδεοι προσέβαλαν χιλιάδες ως και δισεκατομμύρια ανθρώπους. Μόνο και ότι χαρακτηρίζεις όσους τολμούν και προσβάλλονται "ηλίθιους" και αυτομάτως δικαιολογείς τον καθένα που δεν γνωρίζει τι πάει να πει όρια και σεβασμός ως παιδί που απλώς κάνει την πλάκα του, πραγματικά δεν μου αφήνει περιθώρια να σου απαντήσω. Πιθανόν γιατί και εγώ περιλαμβάνομαι στους "ηλίθιους" που ένιωσαν αηδία όταν είδε ένα "πιτσιρικά" 27 ετών να εξυβρίζει ένα ολόκληρο θρήσκευμα και όσα αυτός θεωρεί Ιερά, ειδικά δε έναν νεκρό, επειδή δεν έχει με τίποτα καλύτερο να ασχοληθεί. Πέρα τούτου, το πόσο δεκτικός είσαι στην "πλάκα" του κάθε "πιτσιρικά" αφήνω να το δω όταν εσύ θα είσαι ο παραλήπτης των προσβολών - γιατί όταν ξεφτιλίζουν τον Χριστό, τον Μωάμεθ, τον κυρ.Μήτσο απέναντι, πολλοί γελάμε, αλλά μόλις αρχίζουν και λένε για μας αλλάζει το πράγμα...

Το να κοιτάμε "ποιός λέει τι" είναι κάτι που δεν υφίσταται ούτε καν σαν άποψη. Νηπιαγωγείο είμαστε, ψυχιατρικό ίδρυμα ή νοσηλευτικό ίδρυμα για άτομα με περιορισμένη νοημοσύνη; Οποιοσδήποτε γράφεται εδώ συμφωνεί σε κάποιους κανόνες. Δεν τους ακολουθεί; Τιμωρείται. Τόσο απλά. Αυτό είναι το μόνο "δίκαιο". Άσε στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει καν τιμωρηθεί για συμπεριφορά που όχι απλά είναι ανάρμοστη αλλά, επιεικώς, προσωπικά θα την χαρακτήριζα απαίσια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα αφήνουμε και τα μανιφέστα της ντροπής να τα βλέπουμε και να λέμε "ε δεν πειράζει το 30χρονο παιδάκι, παίζει, τι καλή παρέα που ήμαστε όμως".

Και έλεγε κλαίων ο Ισοκράτης...

Η Δημοκρατία μας αυτοκαταστρέφεται, διότι κατεχράσθη το δικαίωμα της ελευθερίας και της ισότητας, διότι έμαθε τους πολίτες να θεωρούν την αυθάδεια ως δικαίωμα, την παρανομία ως ελευθερία, την αναίδεια του λόγου ως ισότητα και την αναρχία ως ευδαιμονία...

stelmaniac
27-09-12, 23:40
Μόνο και μόνο από αυτά που λες, καταλαβαίνω ότι δεν καταλαβαίνεις καν γιατί δεν έχεις δίκιο. Αφού φτάσαμε να συζητάμε πως έχουμε άδικο επειδή τολμήσαμε να εφαρμόσουμε 1 από τους κανόνες και χωρίς μάλιστα τιμωρία, είναι τόσο τραγικό που δεν είναι καν αστείο.

Κατ'αρχάς, μόνο να προσπαθείς να αποδείξεις ότι έχεις σώνει και καλά δίκιο, δικαιολογώντας έναν αναιδέστατο άνθρωπο που γκρινιάζει επειδή σβήστηκαν οι σωρείες προσβολών που αράδιασε χωρίς καν να τιμωρηθεί στο παραμικρό, είναι τραγικό από μόνο του.

Και οι περιπτώσεις του "πάτερ μουσακάς" αλλά και η εν λόγω ταινία είναι παραδείγματα που δεν θα έπρεπε καν να αναφέρεις, καθώς είναι εις βάρος όσων υποστηρίζεις. Και οι 2 είναι περιπτώσεις όπου απερίσκεπτοι ανίδεοι προσέβαλαν χιλιάδες ως και δισεκατομμύρια ανθρώπους. Μόνο και ότι χαρακτηρίζεις όσους τολμούν και προσβάλλονται "ηλίθιους" και αυτομάτως δικαιολογείς τον καθένα που δεν γνωρίζει τι πάει να πει όρια και σεβασμός ως παιδί που απλώς κάνει την πλάκα του, πραγματικά δεν μου αφήνει περιθώρια να σου απαντήσω. Πιθανόν γιατί και εγώ περιλαμβάνομαι στους "ηλίθιους" που ένιωσαν αηδία όταν είδε ένα "πιτσιρικά" 27 ετών να εξυβρίζει ένα ολόκληρο θρήσκευμα και όσα αυτός θεωρεί Ιερά, ειδικά δε έναν νεκρό, επειδή δεν έχει με τίποτα καλύτερο να ασχοληθεί. Πέρα τούτου, το πόσο δεκτικός είσαι στην "πλάκα" του κάθε "πιτσιρικά" αφήνω να το δω όταν εσύ θα είσαι ο παραλήπτης των προσβολών - γιατί όταν ξεφτιλίζουν τον Χριστό, τον Μωάμεθ, τον κυρ.Μήτσο απέναντι, πολλοί γελάμε, αλλά μόλις αρχίζουν και λένε για μας αλλάζει το πράγμα...

Το να κοιτάμε "ποιός λέει τι" είναι κάτι που δεν υφίσταται ούτε καν σαν άποψη. Νηπιαγωγείο είμαστε, ψυχιατρικό ίδρυμα ή νοσηλευτικό ίδρυμα για άτομα με περιορισμένη νοημοσύνη; Οποιοσδήποτε γράφεται εδώ συμφωνεί σε κάποιους κανόνες. Δεν τους ακολουθεί; Τιμωρείται. Τόσο απλά. Αυτό είναι το μόνο "δίκαιο". Άσε στην συγκεκριμένη περίπτωση δεν έχει καν τιμωρηθεί για συμπεριφορά που όχι απλά είναι ανάρμοστη αλλά, επιεικώς, προσωπικά θα την χαρακτήριζα απαίσια. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα αφήνουμε και τα μανιφέστα της ντροπής να τα βλέπουμε και να λέμε "ε δεν πειράζει το 30χρονο παιδάκι, παίζει, τι καλή παρέα που ήμαστε όμως".

Μανο οι καλοι Μουσουλμανοι ειναι ηλιθιοι. Οι υπολοιποι ειναι Υπανθρωποι και αναξιοι πνοης και θα επρεπε να εκλειψουν απ'τον πλανητη...Οι φανατικοι ισλαμιστες αλλα και ολοι οι φανατικοι θρησκοληπτοι δεν θα επρεπε να ζουν γιατι προσβαλουν καθε ιδεα ανθρωπινης υποστασης. Φυσικα μετα πρεπει να ανακυρηξουμε αγιες τις γυναικες που ειχαν την ατυχια να γεννηθουν για να υπηρετουν αυτους του χιμπατζιδες δολοφονους. Το οτι στεκεσαι ορθιος δε σημαινει οτι εισαι και ανθρωπος. Στην επομενη συναντηση ελα να σου αποδειξω αυτα που σου λεω.

God
28-09-12, 00:45
Μανο οι καλοι Μουσουλμανοι ειναι ηλιθιοι. Οι υπολοιποι ειναι Υπανθρωποι και αναξιοι πνοης και θα επρεπε να εκλειψουν απ'τον πλανητη...Οι φανατικοι ισλαμιστες αλλα και ολοι οι φανατικοι θρησκοληπτοι δεν θα επρεπε να ζουν γιατι προσβαλουν καθε ιδεα ανθρωπινης υποστασης. Φυσικα μετα πρεπει να ανακυρηξουμε αγιες τις γυναικες που ειχαν την ατυχια να γεννηθουν για να υπηρετουν αυτους του χιμπατζιδες δολοφονους. Το οτι στεκεσαι ορθιος δε σημαινει οτι εισαι και ανθρωπος. Στην επομενη συναντηση ελα να σου αποδειξω αυτα που σου λεω.

Δεν χρειάζεται να μου αποδείξεις τίποτα. Το να χαρακτηρίζεις δισεκατομμύρια ως "υπάνθρωπους" και να λες ότι "θα έπρεπε να εκλείψουν" απλά επειδή και μόνο δεν συμφωνείς με την δική τους κουλτούρα, απόψεις, θρησκευτικές πεποιθήσεις και δεν σου αρέσει η συμπεριφορά τους, είναι ακριβώς το ίδιο που λένε και αυτοί οι "φανατικοί" και "δολοφόνοι" για εσένα. Μόλις παραδέχθηκες άθελά σου πως είσαι ακριβώς ίδιος με αυτούς. Εξάλλου, πριν λίγο σκοτωνόσουν υποστηρίζοντας την ασύδοτη ελευθερία απόψεων και λόγου, λέγοντας μάλιστα ότι κακώς και αδίκως διαγράφηκε ένα προσβλητικότατο ποστ απλά επειδή δεν μας άρεσε το περιεχόμενο, τώρα μου λες πως επειδή εσένα δεν σου αρέσουν κάποιοι όχι απλά θα ήθελες να φιμωθούν αλλά μάλιστα θες να εκλείψουν ως είδος. Πιο κυκλοθυμικός και από την κοπελιά μου είσαι, μέχρι την συνάντηση μπορεί να μου πεις ότι κακώς δεν έκανα και τον Admin Ban και να πάρω εγώ τα ηνία...

Πέρα από την πλακίτσα τώρα, ο καθένας έχει την άποψή του και αυτό είναι απόλυτα σεβαστό, όσο αυτή η άποψή του δεν είναι προσβλητική ή νομικά παράνομη βεβαίως. Το γεγονός όμως είναι ότι υπάρχουν κανόνες και οι κανόνες πρέπει να εφαρμόζονται. Αν άποψη του οποιουδήποτε είναι ότι οι κανόνες είναι άδικοι, παράξενοι, στραβοί, άσχημοι κτλ, δική του άποψη είναι να την κάνει ότι θέλει. Δεν αλλάζει όμως το ότι και τους αποδέχθηκε κατά την εγγραφή του αλλά και το ότι υποχρεούται να συμμορφωθεί σε αυτούς. Πέρα από αυτό το ποιός είναι καλό παιδί, το ποιός θεωρείται καλός μουσουλμάνος κτλ είναι "μ'άλλα λόγια ν'αγαπιόμαστε".

Τέλος, καλό θα ήταν επίσης να μην χαρακτηρίζεις όλους, καλούς-κακούς, όσους υπάγονται σε μία θρησκεία "ηλίθιους" απλά και μόνο επειδή δεν συμμερίζονται τις θρησκευτικές σου πεποιθήσεις. Σαν φίλος στο λέω, είναι πάρα πολύ άσχημο για την δική σου εικόνα.

stelmaniac
28-09-12, 01:16
Δε μιλας καλα σε εναν βραβευμενο συγγραφεα με κρατικο βραβειο Λογοτεχνιας...!!!
Αnyway. Μεσα απο τα εργα μου κανω αγωνα εναντιον των θρησκειων που ευθυνονται σε τεραστιο ποσοστο για το χαλι του πλανητη. Για μενα οποιος πιστευει στο θεο ειναι τουλαχιστον πρωτογονος και δεν εχει καμια δικαιολογια και δε μ'ενδιαφερει να γινω αρεστος σε κανενα που χανει τον ησυχο εβραιοχριστιανικο του υπνο. 150 χρονια μετα τον Δαρβινο στον αιωνα της κβαντομηχανικης ειμαστε ακομα στο Μεσαιωνα....

Ελπιζω να κανεις πλακα για το θεο αλλιως χανω πασα ιδεα για το ατομο σου.....!!!

Dim77
28-09-12, 06:59
Μάλλον φταίει το υγραέριο.

Είναι του σατανά. :smokin:

oldcarskickass
28-09-12, 10:25
Μανο οι καλοι Μουσουλμανοι ειναι ηλιθιοι. Οι υπολοιποι ειναι Υπανθρωποι και αναξιοι πνοης και θα επρεπε να εκλειψουν απ'τον πλανητη...Οι φανατικοι ισλαμιστες αλλα και ολοι οι φανατικοι θρησκοληπτοι δεν θα επρεπε να ζουν γιατι προσβαλουν καθε ιδεα ανθρωπινης υποστασης. Φυσικα μετα πρεπει να ανακυρηξουμε αγιες τις γυναικες που ειχαν την ατυχια να γεννηθουν για να υπηρετουν αυτους του χιμπατζιδες δολοφονους. Το οτι στεκεσαι ορθιος δε σημαινει οτι εισαι και ανθρωπος. Στην επομενη συναντηση ελα να σου αποδειξω αυτα που σου λεω.

Και οι Χριστιανοί κύριε; Οι χριστιανοί;

Οι τόσο ανώτεροι χριστιανοί που δεν συγχώρεσαν τον γέρων παστίτσιο;

Δεν έχει σχέση καμία επιστήμη ούτε η πρόοδο της με αυτά που πιστεύουν ή θέλουν να πιστεύουν παροπλισμένα μυαλά.

God
28-09-12, 12:35
Δε μιλας καλα σε εναν βραβευμενο συγγραφεα με κρατικο βραβειο Λογοτεχνιας...!!!
Αnyway. Μεσα απο τα εργα μου κανω αγωνα εναντιον των θρησκειων που ευθυνονται σε τεραστιο ποσοστο για το χαλι του πλανητη. Για μενα οποιος πιστευει στο θεο ειναι τουλαχιστον πρωτογονος και δεν εχει καμια δικαιολογια και δε μ'ενδιαφερει να γινω αρεστος σε κανενα που χανει τον ησυχο εβραιοχριστιανικο του υπνο. 150 χρονια μετα τον Δαρβινο στον αιωνα της κβαντομηχανικης ειμαστε ακομα στο Μεσαιωνα....

Ελπιζω να κανεις πλακα για το θεο αλλιως χανω πασα ιδεα για το ατομο σου.....!!!

Χάσε την. Εγώ είμαι "πρωτόγονος" όπως αναφέρεις, γιατί ναι, πιστεύω πως υπάρχει Θεός. Το παράδοξο είναι πως εγώ, ο "πρωτόγονος", είναι που είμαι επιστήμονας και ακαδημαϊκός, ενώ γνωρίζω τι πάει να πει σεβασμός στις αντιλήψεις του άλλου, δεν κατηγοριοποιώ ανθρώπους/λαούς με γνώμονα το τι πιστεύουν και δεν με ενοχλεί (σχεδόν) καμία θρησκεία ή/και κουλτούρα.

Τώρα που γνωρίζεις πλέον και τις θρησκευτικές μου αντιλήψεις, ίσως να προσπαθήσεις να καταλάβεις πως είναι άσχετες. Την ίδια αηδία ακριβώς θα ένιωθα και αν σαρκαζόσουν τον Βούδα, τον Μωάμεθ ή δεν ξέρω και εγώ ποιόν άλλο. Το τι πιστεύεις εσύ δεν μπορείς να το επιβάλεις σε κανέναν, οφείλεις όμως να σέβεσαι τις αντιλήψεις όλων. Αυτό είναι βασική αρχή του ορισμού "ελευθερία". Το να προσβάλλεις κάποιον επειδή είναι μουσουλμάνος, βουδιστής, αεκτζής ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, σε κάνει πολύ χειρότερο από αυτούς που τάχα είναι "οπισθοδρομικοί", ενώ το να λες ότι μία ολόκληρη φυλή πρέπει να εκλείψει επειδή απλά δεν συμφωνείς με τις αντιλήψεις τους, σε εξισώνει με την Ισπανική ιερά εξέταση και τους Ταλιμπάν. Οι αντιλήψεις σου είναι ακριβώς ίδιες, ο παραλήπτης είναι που αλλάζει.

Ένας καθηγητής ψυχίατρος, ο κ.Παξινός αν δεν κάνω λάθος, είχε αναφέρει πως "οι άθεοι είναι η φανατικότερη και σκληρότερη θρησκεία όλων". Πρέπει να τυπώσω αυτό το thread και να του το δείξω, γιατί τον επιβεβαίωσες στο μέγιστο. Όχι απλά ορίζεις οποιονδήποτε δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου ως "πρωτόγονο" και "ηλίθιο", αλλά θες να εξαλείψεις και από τον πλανήτη όσους υπάγονται σε θρησκείες που δεν σου αρέσουν. Κάνεις τους Ταλιμπάν να μοιάζουν με μάρτυρες του Ιεχωβά που μοιράζουν φυλλάδια...

Αυτά από κουβεντούλα κι ανταλλαγή απόψεων, τώρα πάω για δουλειά, αδειούλα τέλος!!!! :bs:

120ihatch
28-09-12, 13:42
Χάσε την. Εγώ είμαι "πρωτόγονος" όπως αναφέρεις, γιατί ναι, πιστεύω πως υπάρχει Θεός. Το παράδοξο είναι πως εγώ, ο "πρωτόγονος", είναι που είμαι επιστήμονας και ακαδημαϊκός, ενώ γνωρίζω τι πάει να πει σεβασμός στις αντιλήψεις του άλλου, δεν κατηγοριοποιώ ανθρώπους/λαούς με γνώμονα το τι πιστεύουν και δεν με ενοχλεί (σχεδόν) καμία θρησκεία ή/και κουλτούρα.

Τώρα που γνωρίζεις πλέον και τις θρησκευτικές μου αντιλήψεις, ίσως να προσπαθήσεις να καταλάβεις πως είναι άσχετες. Την ίδια αηδία ακριβώς θα ένιωθα και αν σαρκαζόσουν τον Βούδα, τον Μωάμεθ ή δεν ξέρω και εγώ ποιόν άλλο. Το τι πιστεύεις εσύ δεν μπορείς να το επιβάλεις σε κανέναν, οφείλεις όμως να σέβεσαι τις αντιλήψεις όλων. Αυτό είναι βασική αρχή του ορισμού "ελευθερία". Το να προσβάλλεις κάποιον επειδή είναι μουσουλμάνος, βουδιστής, αεκτζής ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, σε κάνει πολύ χειρότερο από αυτούς που τάχα είναι "οπισθοδρομικοί", ενώ το να λες ότι μία ολόκληρη φυλή πρέπει να εκλείψει επειδή απλά δεν συμφωνείς με τις αντιλήψεις τους, σε εξισώνει με την Ισπανική ιερά εξέταση και τους Ταλιμπάν. Οι αντιλήψεις σου είναι ακριβώς ίδιες, ο παραλήπτης είναι που αλλάζει.

Ένας καθηγητής ψυχίατρος, ο κ.Παξινός αν δεν κάνω λάθος, είχε αναφέρει πως "οι άθεοι είναι η φανατικότερη και σκληρότερη θρησκεία όλων". Πρέπει να τυπώσω αυτό το thread και να του το δείξω, γιατί τον επιβεβαίωσες στο μέγιστο. Όχι απλά ορίζεις οποιονδήποτε δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου ως "πρωτόγονο" και "ηλίθιο", αλλά θες να εξαλείψεις και από τον πλανήτη όσους υπάγονται σε θρησκείες που δεν σου αρέσουν. Κάνεις τους Ταλιμπάν να μοιάζουν με μάρτυρες του Ιεχωβά που μοιράζουν φυλλάδια...

Αυτά από κουβεντούλα κι ανταλλαγή απόψεων, τώρα πάω για δουλειά, αδειούλα τέλος!!!! :bs:




Η κουβέντα που ανοίξατε απλά δεν τελειώνει και κανένας δεν είναι τελείως λάθος.
Το μεγάλο πρόβλημα δεν είναι οι θρησκείες ή ο αθεϊσμός αλλά ο ΦΑΝΑΤΙΣΜΟΣ - απ όπου και αν προέρχεται.
Και ο φανατισμός φανερώνει έλλειψη παιδείας ανεξάρτητα με τίτλους σπουδών ή διακρίσεις της ψαροκώσταινας σε "κολλητούς".

Χαλαρώστε λοιπόν...


Υ.Γ Επίσης, το αλάθητο το έχει μόνο ο πάπας ... και όχι.... δεν είμαι καθολικός... :D

stelmaniac
28-09-12, 16:08
Χάσε την. Εγώ είμαι "πρωτόγονος" όπως αναφέρεις, γιατί ναι, πιστεύω πως υπάρχει Θεός. Το παράδοξο είναι πως εγώ, ο "πρωτόγονος", είναι που είμαι επιστήμονας και ακαδημαϊκός, ενώ γνωρίζω τι πάει να πει σεβασμός στις αντιλήψεις του άλλου, δεν κατηγοριοποιώ ανθρώπους/λαούς με γνώμονα το τι πιστεύουν και δεν με ενοχλεί (σχεδόν) καμία θρησκεία ή/και κουλτούρα.

Τώρα που γνωρίζεις πλέον και τις θρησκευτικές μου αντιλήψεις, ίσως να προσπαθήσεις να καταλάβεις πως είναι άσχετες. Την ίδια αηδία ακριβώς θα ένιωθα και αν σαρκαζόσουν τον Βούδα, τον Μωάμεθ ή δεν ξέρω και εγώ ποιόν άλλο. Το τι πιστεύεις εσύ δεν μπορείς να το επιβάλεις σε κανέναν, οφείλεις όμως να σέβεσαι τις αντιλήψεις όλων. Αυτό είναι βασική αρχή του ορισμού "ελευθερία". Το να προσβάλλεις κάποιον επειδή είναι μουσουλμάνος, βουδιστής, αεκτζής ή δεν ξέρω και εγώ τι άλλο, σε κάνει πολύ χειρότερο από αυτούς που τάχα είναι "οπισθοδρομικοί", ενώ το να λες ότι μία ολόκληρη φυλή πρέπει να εκλείψει επειδή απλά δεν συμφωνείς με τις αντιλήψεις τους, σε εξισώνει με την Ισπανική ιερά εξέταση και τους Ταλιμπάν. Οι αντιλήψεις σου είναι ακριβώς ίδιες, ο παραλήπτης είναι που αλλάζει.

Ένας καθηγητής ψυχίατρος, ο κ.Παξινός αν δεν κάνω λάθος, είχε αναφέρει πως "οι άθεοι είναι η φανατικότερη και σκληρότερη θρησκεία όλων". Πρέπει να τυπώσω αυτό το thread και να του το δείξω, γιατί τον επιβεβαίωσες στο μέγιστο. Όχι απλά ορίζεις οποιονδήποτε δεν συμμερίζεται τις απόψεις σου ως "πρωτόγονο" και "ηλίθιο", αλλά θες να εξαλείψεις και από τον πλανήτη όσους υπάγονται σε θρησκείες που δεν σου αρέσουν. Κάνεις τους Ταλιμπάν να μοιάζουν με μάρτυρες του Ιεχωβά που μοιράζουν φυλλάδια...

Αυτά από κουβεντούλα κι ανταλλαγή απόψεων, τώρα πάω για δουλειά, αδειούλα τέλος!!!! :bs:

Mπραβο ρε φιλαρακι σε χαιρομαι, εχεις περιπου τις ιδιες αντιληψεις με τη μανα μου που δεν καταφερε να τελειωσει το δημοτικο.....εξελισονται τελικα οι γενιες..!!!!
αυτο με το σεβασμο και αλλες π@παριες ειναι παλια καραμελα και μην τη χρησιμοποιεις σε μενα, πες τη πουθενα αλλου. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχεις απολυτως καμια επαφη με την επιστημη. Μη φοβασαι ομως δεν προκειται να σκοτωσω κανεναν γιατι θα τον αγιοποιησω κιολας αν εχει τις αντιληψεις σου....

Μεταξυ μας: Η κοκκινοσκουφιτσα ειναι πολυ πιο σοβαρο παραμυθι απ'τον χριστιανισμο....

EVANGELOS
29-09-12, 04:01
ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΙΑ

http://www.youtube.com/watch?v=MeSSwKffj9o

bmwdakias85
29-09-12, 07:45
Είπα κ γω που είναι ο evagelos δεν θα μιλησει χαχα καλημερα

oldcarskickass
29-09-12, 10:50
Αυτό δεν θα καταλήξει σε καλό.

Αυτοί που πιστεύετε πάντως και ειδικά στον εβραίο(δεν το αναφέρω ως μειονέκτημα αλλά ως γεγονός), redefine λίγο αυτά που είπε, και στην τελική αρχίστε να συγχωρείτε στην πραγματικότητα, όχι όπως τότε με την Ιερά Εξέταση, γιατί τον Μεσαίωνα δεν τον δημιούργησαν οι άθεοι (τον οποίο όρο θεωρώ αδόκιμο, αλλά τέσπα) αλλά οι πιστοί του δόγματος της συγχώρεσης.

Αν αυτό ΔΕΝ είναι από τα πρώτα trolling στην ιστορία δεν ξέρω ποιο είναι.

God
29-09-12, 12:13
Mπραβο ρε φιλαρακι σε χαιρομαι, εχεις περιπου τις ιδιες αντιληψεις με τη μανα μου που δεν καταφερε να τελειωσει το δημοτικο.....εξελισονται τελικα οι γενιες..!!!!
αυτο με το σεβασμο και αλλες π@παριες ειναι παλια καραμελα και μην τη χρησιμοποιεις σε μενα, πες τη πουθενα αλλου. Η γνωμη μου ειναι οτι δεν εχεις απολυτως καμια επαφη με την επιστημη. Μη φοβασαι ομως δεν προκειται να σκοτωσω κανεναν γιατι θα τον αγιοποιησω κιολας αν εχει τις αντιληψεις σου....

Μεταξυ μας: Η κοκκινοσκουφιτσα ειναι πολυ πιο σοβαρο παραμυθι απ'τον χριστιανισμο....

Και τι κακό είχε η μάνα σου δηλαδή; :bricks1: Ή μήπως εσύ που τελείωσες το δημοτικό σου έδωσαν το απολυτήριο και έγραφε πάνω "δεν υπάρχει Θεός"; Με την ίδια λογική, αφού "πρόοδος" ορίζεται αυτομάτως να γίνουμε διαφορετικοί από τους γονείς μας, το παιδί μου θα πρέπει να γίνει σαϊεντολόγος και το δικό σου Amish.

Και ο Αρχιμήδης/Πυθαγόρας/Ισοκράτης κτλ σε μία 50αριά θεούς ο καθένας πίστευαν, αλλά τα θεμέλια της επιστήμης σε αυτούς τα οφείλουμε. Ο Νίκος Χατζηδάκης, από τα μεγαλύτερα μαθηματικά μυαλά του περασμένου αιώνα, ήταν βαθιά θρησκευόμενος. Μην μπερδεύεις τα θρησκευτικά με την επιστήμη. Δεν ήταν ο Θεός που έδωσε πυρηνικά στους Αμερικάνους, ούτε ο Θεός είπε στον Χίτλερ να κάψει τον πλανήτη, ούτε και οι Ιρανοί είναι πρωτόγονοι που τον Αλλάχ πιάνουν σε κάθε πρόταση που λένε ενώ έχουν 2 από τα μεγαλύτερα ερευνητικά κέντρα στον πλανήτη. Το ότι επειδή πιστεύω στην ύπαρξη του Θεού αυτομάτως με κάνει να μην έχω "σχέση με την επιστήμη" είναι επίσης σεβαστή σαν άποψη, όσο αστεία και αν είναι. Το γεγονός όμως παραμένει ότι είμαι ακαδημαϊκός με συμμετοχή σε μισή ντουζίνα ερευνητικά, άρα δυστυχώς το επιχείρημά σου κατακρημνίστηκε. Μπορεί να πιστεύω βλέπεις σε Θεό αλλά δεν κατέβηκε να με εμποδίσει να φτιάξω ηλεκτρουδροδυναμικές αντλίες χωρίς κανένα κινητό μέρος, ούτε και θεώρησα πως είχα ροή επειδή είναι πράγματα του σατανά...

Αυτό με τον σεβασμό είναι παλιά καραμέλα, ναι. Όσο παλιά είναι και η δημοκρατία, η ελευθερία λόγου και αντιλήψεων και άλλες τέτοιες έννοιες, ίσως ακόμα και παλιότερη. Βασική έννοια, μα τόσο δυσνόητη. Ίσως αν στο εξηγούσα πιο απλά να το καταλάβεις. Δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα αν δεν πιστεύεις ή πιστεύεις οτιδήποτε πιστεύεις, ούτε και με ενδιαφέρει, ούτε και σε θεωρώ "άπιστο", "ανάξιο", "αγράμματο", "σκυλί", "αλήτη", "σατανιστή" ή οτιδήποτε άλλο. Απεναντίας, παρότι με γέμισες προσβολές, ακόμα θεωρώ ότι σαν άτομο είσαι από τους καλύτερους. Το πρόβλημα ξεκινά όταν εσύ, που δεν πιστεύεις σε τίποτα ή πιστεύεις σε κάτι άλλο και καλά κάνεις, προσβάλλεις τα δικά μου πιστεύω. Παλιά καραμέλα ή όχι, είναι έλλειψη σεβασμού. Εφάμιλλα παραδείγματα περιλαμβάνουν το να μπω στο σπίτι σου και να αρχίζω να βρίζω την οικογένειά σου, να λέω την ξανθιά γυναίκα σου "ηλίθια" και την αγράμματη μητέρα σου "ζαρωμένη βλαχάρα", να σε αποκαλώ "insert bad keyword here" επειδή είσαι "Αεκτζής", "Αλβανός", "Μανιάτης", "Παλαιοημερολογίτης" και κάθε άλλης λογής κατηγοριοποίηση - πόσο μάλλον να προσβάλλεις θρησκευτικές αντιλήψεις, όπου του άλλου είναι η πίστη του και για μερικούς ως και τρόπος ζωής. Δεν συμμερίζεσαι τις απόψεις τους; Καλά κάνεις. Το να τις γελοιοποιείς για να κάνεις την δική σου πλάκα όμως είναι προσβλητικό και δείχνει τερατώδη ασέβεια, τελεία και παύλα.

Όπως σου είπα, τα περί "ηλιθίων" που πρέπει "να εξαφανιστούν από τον πλανήτη" είναι ακριβώς αυτό που λέει ο φανατικότερος μουσουλμάνος για εσένα. Πως λοιπόν είσαι έστω και ελάχιστα διαφορετικός από αυτόν; Το ίδιο ακριβώς φανατισμένος είσαι, απλώς πιστεύοντας ότι δεν πιστεύεις σε τίποτα. Απλώς διάβασε με πόσο μένος μου απαντάς και πόσο προσβλητικά είναι αυτά που γράφεις για εμένα ως πρόσωπο, από το να με χαρακτηρίζεις "πρωτόγονο", "άσχετο", ως και να ισοπεδώνεις την επαγγελματική μου δραστηριότητα, απλά επειδή τόλμησα να πω πως πιστεύω στην ύπαρξη Θεού, και ίσως καταλάβεις το που ο γιαλός στράβωσε. Αν αυτό για εσένα είναι "πρόοδος" και "ανωτερότητα", τότε μάλλον η μητέρα σου μπορεί να μην έβγαλε το δημοτικό αλλά σίγουρα ήταν πολύ καλύτερή σου. Δεν είναι η μόρφωση που θα σε κάνει καλύτερο άνθρωπο βλέπεις, απλά εξυπνότερο/πονηρότερο σε κάνει.

Αυτό δεν θα καταλήξει σε καλό.

Αυτοί που πιστεύετε πάντως και ειδικά στον εβραίο(δεν το αναφέρω ως μειονέκτημα αλλά ως γεγονός), redefine λίγο αυτά που είπε, και στην τελική αρχίστε να συγχωρείτε στην πραγματικότητα, όχι όπως τότε με την Ιερά Εξέταση, γιατί τον Μεσαίωνα δεν τον δημιούργησαν οι άθεοι (τον οποίο όρο θεωρώ αδόκιμο, αλλά τέσπα) αλλά οι πιστοί του δόγματος της συγχώρεσης.

Αν αυτό ΔΕΝ είναι από τα πρώτα trolling στην ιστορία δεν ξέρω ποιο είναι.

Ο δικός μου Θεός δεν έχει εθνικότητα και, πλην 2 πολύ συγκεκριμένων μικρών θρησκειών, δεν νομίζω πως έχει σε καμία άλλη κύρια θρησκεία στον πλανήτη. (ναι, τις έχω διαβάσει τις περισσότερες) Το ότι έχεις εν μέρει δίκιο, έχεις, ο ορισμός των ανθρώπων είναι αυτός που κάνει συνήθως την ζημιά. Ο ένας το μεταφράζει ως "αγαπάτε αλλήλους" και ο άλλος "οφθαλμός αντί οφθαλμού" - ότι συμφέρει τον εκάστοτε "ηγέτη". Που και που χτυπάμε και καμία "σταυροφορία".

Τον Μεσαίωνα τον δημιούργησαν οι μυστικιστές και φανατικοί. Ναι, Χριστιανοί ήταν (δήλωναν) αλλά δεν κάνει αυτομάτως κάθε θρησκεία κακή, ούτε κι άκυρη. Επίσης, στην Ευρώπη είχαμε μεσαίωνα επί αιώνες, αν ήταν αυτό που θα συγκρατούσε την εξέλιξη γιατί δεν μας καβάλησαν άλλα έθνη όπως η Κίνα και Ιαπωνία, κατά τους οποίους αιώνες πολλά από αυτά ήταν και χωρίς (επίσημες) θρησκείες; Και στην Αμερική οι ιθαγενείς δεν πίστευαν σε συγκεκριμένο θεό αλλά όταν τους βρήκαμε οι "πολιτισμένοι" γυμνοί τριγυρνούσαν. Από την άλλη, οι Μάγια που πίστευαν χάθηκαν από προσώπου γης, άρα μάλλον είμαστε και τυχεροί! Άρα δεν φταίει ο Μεσαίωνας, ούτε η Ιερά εξέταση, που έκαναν πολύ χειρότερα πράγματα από το να περιορίζουν την επιστημονική έρευνα. Και την ιερά εξέταση και κάθε ιερά εξέταση, δεν την έστειλε ο Θεός, οι άνθρωποι την δημιούργησαν. Και τι πιο ελαττωματικό από τον άνθρωπο...

Και μία "αστεία" ιστοριούλα που κολλάει. Το κάπνισμα στην Ευρώπη ήρθε από κάποιον από τους πρώτους ναυτικούς του Βεσπούτσι που επέστρεψαν από την Αμερική, ο οποίος το έμαθε από τους ιθαγενείς εκεί. Μόλις είδαν οι "καλοί" ιερείς της εποχής τον καπνιστή, κάλεσαν την ιερά εξέταση, που αποφάνθηκε ότι "μόνο ο διάβολος ξεφυσά καπνούς" και τον φυλάκισαν για περίπου μία δεκαετία (δεν θυμάμαι καλά, παλιό βιβλίο). Μόλις αποφυλακίστηκε κάπνιζε κυριολεκτικά ολόκληρη η Ευρώπη...



Αυτά από εμένα, με κούρασε κάπως αυτή η "συζήτηση", δεν νομίζω ότι έχει νόημα να πει κανείς περισσότερα. Άσε που μπορεί να ψαρέψει κανείς το τι ομάδα είμαι και να μαζέψω κι άλλα διακοσμητικά επίθετα.

KAZA
29-09-12, 12:47
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ Σωκράτης

…..και κατά τον Πλάτωνα είμαι πρώτης μορφής ……

Κάπου γράφτηκε ‘’ ….. μείναμε 10 άτομα στο forum …… να μη το τινάξουμε …… κ.τ.λ. ….. ‘’ θα συμφωνήσω γιατί αυτοί οι δέκα με έχουν βοηθήσει αρκετές φορές και δεν θα ήθελα να λείψει ούτε ένας από αυτούς για οποιοδήποτε λόγο …..

Αγαπητέ πατριώτη rapid ένα θέλω να σου πω ….. δεν σου έβαλαν αέριο παλικάρι μου …. Πυρηνικό αντιδραστήρα σου έβαλαν …… και μη μας λες ότι ‘’ δεν τραβάει …. έχασες ροπή …. ‘’ Ναγκασάκι – Χιροσίμα έχουμε γίνει ….. :D

EVANGELOS
29-09-12, 13:17
Το να αναφέρετε (κατ εμέ) κάποιος (εν έτη 2012) στα πρόσωπα από τα λεγόμενα ιερά κείμενα ΩΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ) ΥΠΑΡΚΤΑ είναι πραγματικά απίστευτο ...

δε γίνετε να είσαι ασεβής με τον σούπερμαν , τον γκάνταλφ ή την Ντανερις Ταργκέριαν συνεπώς δε γίνετε να είσαι ασεβής με τους λεγόμενους μεσίες , προφήτες , αγίους κτλ

όσον αφορά τους "εν τω κόσμο αντιπροσώπους τους" γέροντες , μουλάδες , μοναχούς , παπάδες ... προσωπικά τους θεωρώ σαν κάτι τύπους στην αμερική που ντύνονται χόμπιτ ή τρολ ή Νταρθ Βέηντερ και περιμένουν έξω από το σινεμα να δουν το νεο σήκουελ πιστέυοντας ότι είναι ΟΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΟΙ ΦΑΝΣ ... έχοντας ΜΑΘΕΙ ΑΠ ΕΞΩ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ της προηγούμενης ...

απλά διασκεδάζουν όλους τους υπόλοιπους

sakis4paok
29-09-12, 13:49
Το να αναφέρετε (κατ εμέ) κάποιος (εν έτη 2012) στα πρόσωπα από τα λεγόμενα ιερά κείμενα ΩΣ ΣΑΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ (ΗΤΑΝ) ΥΠΑΡΚΤΑ είναι πραγματικά απίστευτο ...

δε γίνετε να είσαι ασεβής με τον σούπερμαν , τον γκάνταλφ ή την Ντανερις Ταργκέριαν συνεπώς δε γίνετε να είσαι ασεβής με τους λεγόμενους μεσίες , προφήτες , αγίους κτλ

όσον αφορά τους "εν τω κόσμο αντιπροσώπους τους" γέροντες , μουλάδες , μοναχούς , παπάδες ... προσωπικά τους θεωρώ σαν κάτι τύπους στην αμερική που ντύνονται χόμπιτ ή τρολ ή Νταρθ Βέηντερ και περιμένουν έξω από το σινεμα να δουν το νεο σήκουελ πιστέυοντας ότι είναι ΟΙ ΠΙΟ ΠΙΣΤΟΙ ΦΑΝΣ ... έχοντας ΜΑΘΕΙ ΑΠ ΕΞΩ ΟΛΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ της προηγούμενης ...

απλά διασκεδάζουν όλους τους υπόλοιπουςΑν μπορω να πω και εγω την αποψη μου
οριστε:«Όταν ένα άτομο πάσχει από μία πλάνη, αυτό λέγεται τρέλα... Όταν πολλά άτομα πάσχουν από μία πλάνη, αυτό λέγεται θρησκεία»!

stelmaniac
29-09-12, 15:00
Εισαι ενα ψυχοπαθες προβατο στη στανη του Κυριου σου, αβουλο και εξαρτημενο.
Ξυπνα τωρα που εισαι νεος και τραβα το σκουλαρικι της θρησκειας που σου κρεμασαν απ'τη μυτη και σε σερνουν. Αυτος που νομιζεις οτι ειπε αγαπατε αλληλους δεν εχει αποδειχτει πως υπηρξε καν..Στο ξαναλεω αν σου αρεσουν τα παραμυθια βρες αλλη μυθολογια να ασχοληθεις που ειναι πιο ωραια απο την ελλεεινη εβραικη...Σταματω εδω γιατι βαρεθηκα.... Οι μαθητες μου εχουν επιπεδο τριτοβαθμιας εκπαιδευσης, δε θα ασχολουμαι με το δημοτικο....

Αμα ξανασυναντηθουμε θυμισε μου να σου δωσω μια σφαλιαρα για να δω ποσο χριστιανος εισαι..

EVANGELOS
29-09-12, 16:12
μ@λακία ποστ Στελ

και ΚΑΚΩΣ χαρακτηρίζεις

και έχασες το χιούμορ σου

και δεν είναι σοβαρή θέση όπως την διατυπώνεις "είμαι πιο έξυπνος άρα είσα βλάκας"

δεν το σβήνω αν και το έχω πει 1000000 φορές ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΕ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥς ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΥΣ

πείτε την ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ

χαρακτηρίστε ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ του άλλου

αλλά ΟΧΙ τον ίδιο ως πρόσωπο

ΜΑΘΕΤΕ ΝΑ ΜΙΛΑΤΕ ΣΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ... έχει ΑΛΛΟΥΣ κανόνες από ότι ο καθένας στην προσωπική του ζωή ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ

μέγα φάουλ να καταφέυγεις σε προσβολές για να υποστηρίξεις την πιο εύκολη θέση στον κόσμο ... ότι δηλαδή οι θρησκείες είναι ψέμα ολκής !!!

P.s. δεν το σβήνω γιατί μπορεί να το κάνει ο Γκοντ πανεύκολα και δικαιούται να απαντήσει

stelmaniac
29-09-12, 18:05
Βαγγελη φταιω εξ'αρχης που καταπιαστηκα μ'αυτο το θεμα...Το πρωτο συγνωμη το οφειλω στον εαυτο μου...Ειπα οτι τελειωσα...μπορει ο Μανος να κανει αλλα 100 ποστ. Οταν μιλαω για θρησκεια οχι μονο δεν μπορω να κανω χιουμορ αλλα εκνευριζομαι διοτι μισω τις θρησκεις οποτε η ψυχραιμια παει περιπατο...Καλη συνεχεια.

Dim77
29-09-12, 18:47
Παιδιά, συγνώμη, δικαιούνται όλοι να πιστεύουν ότι θέλουν, αρκεί να μην το επιβάλλουν στους άλλους.

Όπως είναι γελοίο να επιβάλλει κανείς το Ισλάμ σε όλους ή τον Χριστιανισμό σε όλους, είναι γελοίο και το αντίθετο.

Υ.Γ. Πάντως οι ιθαγενείς της Αμερικής είχαν τον δικό τους πολιτισμό, πολύ πιο φιλοσοφημένο σε πολλά πράγματα.
Υ.Γ2. Νομίζω ότι οι Βουδιστές και η θρησκεία τους τελικά είναι πολύ πιο cool αν πρέπει σώνει και καλά να πιστεύεις κάτι.

ThaNOS E46coupe
30-09-12, 07:12
Κρίμα είναι να χαλάμε τις καρδιές μας... ο καθένας πιστευει όπου θέλει...και άν θέλει ...ΑΑΑΑΑ...και κάτι ωραίο που διάβασα κάπου και το αντιγράφω...

Μια φορά πήγε κάποιος στο κουρείο για το καθιερωμένο κούρεμα και ξύρισμα.
Καθώς ο κουρέας άρχισε να δουλεύει, άρχισε μια καλή συζήτηση.
Μίλησαν για τόσα πολλά πράγματα και πάρα πολλά θέματα…
Όταν τελικά άγγιξαν το θέμα της θρησκείας και του Θεού, ο κουρέας αναφώνησε:
‘Δεν πιστεύω ότι ο Θεός υπάρχει.’
‘Γιατί το λες αυτό;’ ρώτησε ο πελάτης. Και ο κουρέας είπε: ‘Λοιπόν, απλά βγες έξω στο δρόμο για να καταλάβεις γιατί ο Θεός δεν υπάρχει. Πες μου γιατί αν ο Θεός υπάρχει, υπάρχουν τόσοι διεστραμμένοι;
Γιατί τόσα εγκαταλελειμμένα παιδιά;

Αν ο Θεός υπήρχε, δε θα υπήρχε ούτε δυστυχία ούτε πόνος.
Δε μπορώ να φανταστώ ένα Θεό που αγαπάει και συμπονεί να επιτρέπει όλα αυτά που γίνονται.’
Ο πελάτης το σκέφτηκε για μια στιγμή, αλλά δεν απάντησε γιατί δεν ήθελε να χαλάσει τη συζήτηση.
Ο κουρέας τελικά τελείωσε τη δουλειά του και ο πελάτης έφυγε.
Όμως μόλις έφυγε από το κουρείο, είδε ένα άντρα στο δρόμο με μακρυά κατσαρά βρώμικα μαλλιά και γένια. Φαινόταν πολύ βρώμικος και απεριποίητος. Εκείνη τη στιγμή ο πελάτης γύρισε πίσω και ξαναμπήκε στο κουρείο.
Τότε είπε στον κουρέα:
‘Ξέρεις τι; Οι κουρείς δεν υπάρχουν!‘
‘Πως μπορείς να το λες αυτό;’ ρώτησε ο έκπληκτος κουρέας.
‘Είμαι εδώ και είμαι κουρέας! Μόλις σε κούρεψα, τι είναι αυτά που λες;’
‘Όχι!’ απάντησε ο πελάτης και εξήγησε: ‘Οι κουρείς δεν υπάρχουν γιατί αν υπήρχαν, δε θα υπήρχαν αχτένιστοι άνθρωποι και με μακρυά βρώμικα μαλλιά, όπως ο τύπος απ’ έξω.‘
‘Μα… οι κουρείς ΌΝΤΩΣ υπάρχουν! Αυτό συμβαίνει όταν οι άνθρωποι δεν έρχονται σε μένα.’
‘Ακριβώς!’ απάντησε ο πελάτης. ‘Αυτό είναι το θέμα! Ο Θεός, επίσης ΥΠΑΡΧΕΙ! Και αυτό συμβαίνει όταν οι άνθρωποι δεν πηγαίνουν σε Αυτόν και δεν αναζητούν σε Αυτόν βοήθεια. Γι’ αυτό υπάρχει τόσος πόνος και δυστυχία στον κόσμο.’

EVANGELOS
30-09-12, 11:24
Thano απλά ... λωλ

προφανώς δεν μπορεί ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ να πιστεύεις ότι το παραπάνω ανεκδοτάκι αποδεικνύει την ύπαρξη θεού !!!

πες αλήθεια πλάκα μας κάνεις ε ?

ThaNOS E46coupe
01-10-12, 10:25
Thano απλά ... λωλ

προφανώς δεν μπορεί ΣΤΑ ΣΟΒΑΡΑ να πιστεύεις ότι το παραπάνω ανεκδοτάκι αποδεικνύει την ύπαρξη θεού !!!

πες αλήθεια πλάκα μας κάνεις ε ?

Βαγγέλη,δέν είναι ανεκδοτάκι . ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΒΟΛΗ....Και σοβαρά πιστευω. οχι στο "ανεκδοτάκι". αλλα σε κάτι πολύ δυνατότερο...το οποίο δέ μου αρέσει καθόλου να ειρωνεύονται ...

EVANGELOS
01-10-12, 13:03
λωλ^2

είναι ΑΝΕΚΔΟΤΑΚΙ ... με κουρέα και θεό ...

επίσης ούτε εμένα μου αρέσουν οι μπάμιες αλλά δεν παίρνω κάθε μέρα το Μπαρμπαστάθη να τους τη λέω που τις πουλάνε ;)

KAZA
01-10-12, 13:12
ούτε εμένα μου αρέσουν οι μπάμιες αλλά δεν παίρνω κάθε μέρα το Μπαρμπαστάθη να τους τη λέω που τις πουλάνε ;)

Έλιωσα …… κέντησες …… δεν μπορώ κλαίω ….. :rofl2::rofl2::rofl2:

ThaNOS E46coupe
02-10-12, 01:05
επιλογή σου είναι να τις φάς όμως.... φάς δέ φάς μπάμιες δέ θα σου πώ τπτ....

bmwdakias85
02-10-12, 21:49
Ρε μπαμιες κ οι δυο σας θεός υπάρχει ήτε σας αρέσει ήτε όχι!γιατι δεν το πιστεύεται επειδή δεν τον βλέπεται;αν είναι έτσι κ τον αέρα που αναπνέουμε δεν τον βλέπουμε αλλα υπαρχη άρα θεός υπάρχει απλά τον έχουμε ξεχάσει

EVANGELOS
04-10-12, 20:28
XAXAXAXAXAAXXAXAXAXAAXXAAXXAAXAXAXAXAXAXAXAXXAAXXA XAAXAXAXAXAXAXAXAXAX

θεός υπάρχει και είσαι εσύ ρε μπεμβεδάκια !!!

υ.γ. τον αέρα τον βλέπουμε (http://www.thenakedscientists.com/forum/index.php?action=dlattach;topic=13950.0;attach=276 0;image

Veldrin
06-10-12, 22:39
Θεός υπάρχει, και είναι αυτός

http://4.bp.blogspot.com/-e3CeszsPSok/T78L4mjcBcI/AAAAAAAABfw/_HCYDPDhz2A/s1600/AlBundyOnCouch.jpg