PDA

Επιστροφή στο Forum : Τι μονομαχία κι αυτή!


MICZ
26-11-05, 10:43
Χθες γύρω στις 1:00 τα ξημερώματα στη Βουλιαγμένης στα γνωστά σημεία φέρνανε βόλτες ένα ανθρακί Leon, δύο Μ3 Ε46 (μία ανθρακί και μία μαύρη) και ένα μπλε EVO (το τελευταίο μοντέλο). Δεν ξέρω αν γνωριζόντουσαν μεταξύ τους αλλά τα ανοίγματα που κάνανε (χωρίς ποτέ να γίνονται επικίνδυνοι) ήταν φανταστικά.
Πάντως το Leon ήταν πολύ δυνατό γιατί έριχνε κολώνα στο Μ3 και στο ΕVO.
Ξέρετε τι είναι να έχεις 200 άλογα (μόνο) να σε περνάει η Μ3, το ΕVO και να έρχεται το Leon (με σκασίματα και φλογίδια) τέρμα αριστερά και να τα περνάει όλα? (!!!!!!!!!)
Ωραία εμπειρία να ''παίζεις'' με άτομα που ξέρουν τι κάνουν, πότε το κάνουν και να το χαίρονται :nod:

m3power
26-11-05, 11:22
κατα τις 1;;;;το λεον ηταν κοκκινο;;;;

γιατι ειμουν εκει ενδιαμεσα...βεβαια δεν ειδα evo.πηγε να με κυνηγησει ενα honda prellude λεγονται;;;;αλλα μολις ανοιξα....ηρθε μετα και μου ειπε:καλα ρε αθεοφοβε και μ3 και τουρμπο;;;

επισης πηγε να μου ανοιξει και ενα sierra 4x4 μαμα,απο σταση,αλλα και παλι,και απο σταση εφυγα αρκετα οποτε και εκοψα,διοτι δεν υπηρχε λογος.ο δηγος του στο επομενο φαναρι μου κουναγε το χερι και μου ελεγε !πολυ καλο!!

MICZ
26-11-05, 12:51
κατα τις 1;;;;το λεον ηταν κοκκινο;;;;

γιατι ειμουν εκει ενδιαμεσα...βεβαια δεν ειδα evo.πηγε να με κυνηγησει ενα honda prellude λεγονται;;;;αλλα μολις ανοιξα....ηρθε μετα και μου ειπε:καλα ρε αθεοφοβε και μ3 και τουρμπο;;;

επισης πηγε να μου ανοιξει και ενα sierra 4x4 μαμα,απο σταση,αλλα και παλι,και απο σταση εφυγα αρκετα οποτε και εκοψα,διοτι δεν υπηρχε λογος.ο δηγος του στο επομενο φαναρι μου κουναγε το χερι και μου ελεγε !πολυ καλο!!

Ναι Σταμάτη κατά τις 1 με 1:30 ήταν. Μάλλον φιλικά ανοιγματάκια-άρες έκαναν και οι τέσσερις. Το EVO ήταν μπλε ανοικτό και το Leon ανθρακί με μία μπούκα που έβγαζε φωτιές και πίστεψέ με πήγαινε ποοολύ καλά.Το EVO δεν κρατιόταν κοντά του ούτε σε εκκίνηση και αυτό μου έκανε μεγάλη εντύπωση.
Στο τελευταίο μάλιστα φανάρι επί της Βουλιαγμένης (χωρίς καθόλου κίνηση) λίγο πριν τη διασταύρωση με την παραλιακή ενώ εγώ έφυγα πρώτος (με άφησαν για να μην παρεξηγηθώ) με περνάει η μαύρη Μ3 πρώτα και αμέσως μετά το Leon, το οποίο πέρασε και την Μ3 μία κολώνα. Τον κυνήγησε βέβαια αλλά μάταια γιατί το Leon αυτό είχε πολύ καλό ''φτιάξιμο''. Δεν είχε body kit μόνο τα βασικά. Φρενούκλες και καλό στήσιμο (όπως και όργανα δεξιά και αριστερά στις μπροστινές κολώνες!). Εγώ πάντως του βγάζω το καπέλο που με τέτοια εργαλεία γύρω του αυτό φαινόταν και ''πήγαινε'' καλύτερα απ' όλα.

Nick_compact
24-12-05, 08:55
Μάλλον το Λεον τα'χει 400....