PDA

Επιστροφή στο Forum : ενα ζετακι για ενα ζετακι


leonidaskal
04-12-12, 00:24
χθες ηρθε ενας φιλος και μου ειπε οτι καποιος κοινος φιλος και εμπορος αυτοκινητων δινει ενα ζετακι facelift του 2001 μαυρο σαν το δικο μου
και ρωτω να αλλαξω το προ facelift 18αρι και να παρω το facelift 2λιτρο εξακιλυνδρο
το δικο μου ειναι χαρτι δεν θελει τιποτα ουτε απο μηχανικα ουτε σαλονι ουτε καουκουλα
το 2λιτρο βαζει νερα και εχει αρκετα χαζοθεματακια :confused:

για να ακριβολογω υπολογιζω οτι θελω γυρω στα 2 χιλιαρικακια για να το φερω στην κατασταση που εχω τωρα το δικο μου αξιζει ρε παιδια

georgepap
04-12-12, 00:38
Για εμενα φιλε μου δεν αξιζει...!!!
Το διλιτρο μοτερ υποφερει απο ελειψη ροπης χαμηλα!
Αν θελεις αλλαγη..κοιτα για το Ζ4 2,5 (Ε85)που εχουν πολυ
χαμηλες τιμες τωρα...

God
04-12-12, 06:17
για να ακριβολογω υπολογιζω οτι θελω γυρω στα 2 χιλιαρικακια για να το φερω στην κατασταση που εχω τωρα το δικο μου αξιζει ρε παιδια

Θέλεις και άλλα τόσα κάθε έτος, διαφορά στο σήμα, ασφάλεια και έξοδα συντήρησης. Γι'αυτό θέλει και να το ξεφορτωθεί αυτός, το δίλιτρο και πάνω αυτή την εποχή όχι απλά δεν έχουν εμπορική αξία αλλά και να τα χάριζαν δεν θα τα έπαιρνε πολύς κόσμος.

Αν πιστεύεις ότι λίγη παραπάνω δύναμη αξίζει τον κόπο και ειδικά το χρήμα, εσύ αποφασίζεις.

TSAF
04-12-12, 09:42
κρατα το δικο σου που ειναι χαρτι και αμα θες αργοτερα αλλαξε μηχανικα για να το κανεις πιο δυνατο.

stelmaniac
04-12-12, 09:44
ΟΧΙ βεβαια.....Αυτοκινητα παντα θα υπαρχουν και για παντα....Τα λεφτα δεν ξερω για ποσο θα τα βλεπουμε ακομα.

P.kwstas E36
04-12-12, 10:04
οχιιιιι....αν το δικο σου ειναι αστερι οπως λες ΟΧΙ για κανενα λογο,αν καταλαβα καλα πιο πολυ σε καιει το facelift παρα το 2λιτρο που ''φοραει'' μεσα...με 2 χιλιαρικα + που θελει για μαζεματα μπορεις να κανεις κατι + στο δικο σου,ειτε απο πλευρα αισθητικης ειτε δυναμης και θα κοιμασαι αφοβα για την Ζετουλα σου...αν κανεις την τραμπα θα εχεις μια Ζετα kinder εκπληξη....

tsilis
04-12-12, 10:48
Μην το κάνεις φίλε μου...
Αν ψάχνεσαι για δύναμη (λογικό) βάλε έναν κινητήρα Μ44 στη δική σου μαζί με ένα μπλοκέ διαφορικό, και θα έχεις άψογο ζετάκι, που θα βγάζει γλώσσα στους φορομπήχτες...
Άσε που δεν νομίζω ότι θα είναι σημαντικά αργότερο από το δίλιτρο

trabakoulas
04-12-12, 11:28
Φιλε μου γιατι να δωσεις 2 χιλιαρικα για να παρεις ενα σε χειροτερη κατασταση με λιγη δυναμη παραπανω και να δινεις και 660 τελη?

Απλα ξεχνα το!! Καλυτερα αυτα τα 2 χιλιαρικα + τα τελη ριχτα στο δικο σου και δυναμωσε το ή αλλαξε μοτερ.

Κανονικα απο τετοια ανταλλαγη επρεπε εσυ να παρεις χρηματα και οχι να πληρωσεις.

leonidaskal
06-12-12, 17:43
παιδια ευχαριστω για την ανταποκριση και της πολυ καλες συμβουλες σας
το σωστο ειναι να κρατησω το δικο μου που ξερω τι ειναι και το λεω - οπως και αλλοι εδω μεσα φανταζομαι - οτι ειναι σαν καινουργιο.ολοι ξερουμε ποσο δαπανηρο ειναι αυτο και ειδικα στις μερες μας