PDA

Επιστροφή στο Forum : Νεο μελος 1998 Ζ3 1.8


Fodex2000
06-12-12, 21:15
Καλησπερα σε ολους,

Μετα απο χρονια καψουρας πηρα επιτελους ενα μαυρο/μαυρο full original 1.8 Ζ3. Εχει ζαντες 17ρες 97.000 χλμ και νά΄ναι καλα ο προηγουμενος ιδιοκτητης - απο το 2002- το εχει συντηρημενο τελεια.

Εχω λιγο αρρωστια με το να ναι ολα γνησια κτλ

Θα χρειαστω λιγο αναβαθμισεις σε τυπικα προβληματακια αλλα πονταρω στην ευγενικη σας συνεισφορα :)

leonidaskal
17-12-12, 20:14
τι μπορουμε να κανουμε για σενα φιλε που μολις μας ηρθες
καταρχην καλως ορισες και βασικο βαλε μια φωτο να δουμε και το ζετακι σου

Dim77
17-12-12, 20:53
Καλώς ήρθες στο φόρουμ.

Straight six
17-12-12, 20:58
καλωσορισες φιλε

georgepap
17-12-12, 23:05
Καλως ορισες και καλα ποσταρισματα!!!

sierra
18-12-12, 00:22
Καλώς όρισες και καλή διαμονή...

LEO328
18-12-12, 07:00
καλως τονα....εχει πολλους της ομαδας Ζ εδω....θα σε βοηθησουν....:ylsuper:

paganis
18-12-12, 09:48
καλωριζικη η Ζετα και καλως ηρθες,,, συναδελφε....οτι χρειαστεις εδω ειμαστε..

Αντώνης Ζ3
18-12-12, 12:28
Καλώς μας ήρθες! Καλά καψουροχιλιόμετρα!! Παθών και εγώ αλλά μου
ΑΡΕΣΕΙ!!! Οτι χρειαστείς ρώτα!!

Tsik.D.
18-12-12, 12:36
καλως ηρθες και καλα ποσταρισματα !!! καλοριζικη η μπεμπα και καλα απροβληματιστα ασφαλη χιλιομετρα !!! βαλε φωτο να την χαζεψουμε !!!

Vassilis E46 Cabrio
18-12-12, 14:58
Καλώς ήρθες στη μεγάλη παρέα....

zografias
18-12-12, 15:49
Αυξάνονται και πληθήνονται τα Ζ3... ;)
Ρώτα ότι θες.. Έχει κάμποσους που ασχολούνται με το αυτοκίνητο αυτό..

paganis
18-12-12, 16:07
Αυξάνονται και πληθήνονται τα Ζ3... ;)
Ρώτα ότι θες.. Έχει κάμποσους που ασχολούνται με το αυτοκίνητο αυτό..

ο αριθμος των ζ3 παραμενει ιδιος...οι ιδιοκτητες αλλαζουν...και αυτο ειναι κακο πλεον για το αμαξι που αγαπαμε...τουλαχιστον στις περισσοτερες των περιπτωσεων...
οσοι τα αγορασαν ως καινουριο....το ηθελαν ως ενα ανοθευτο ροουντστερ...και οσοι τα αγορασαμε μετεπειτα με αυτην την λογικη..διατηρουμε τα αμαξια μας ομορφα.
δυστηχως η σημερινη πραγματικοτητα...και οι τιμες που εχουν πιασει πατο...επιτρεπουν σε εκεινους που θελουν ενα φθηνο διθεσιο..να ασελγουν συστηματικα επανω τους...
ελπιζω ο νεος ιδιοκτητης να ειναι συνειδητοποιημενος αγοραστης της ζ3...και να μην ασχοληθει με χαιμαλια και ξενον λαμπακια...
λυπαμαι πολυ...οταν βλεπω καγκουρεμενα ζ3 ...

zografias
18-12-12, 16:33
ο αριθμος των ζ3 παραμενει ιδιος...οι ιδιοκτητες αλλαζουν...και αυτο ειναι κακο πλεον για το αμαξι που αγαπαμε...τουλαχιστον στις περισσοτερες των περιπτωσεων...
οσοι τα αγορασαν ως καινουριο....το ηθελαν ως ενα ανοθευτο ροουντστερ...και οσοι τα αγορασαμε μετεπειτα με αυτην την λογικη..διατηρουμε τα αμαξια μας ομορφα.
δυστηχως η σημερινη πραγματικοτητα...και οι τιμες που εχουν πιασει πατο...επιτρεπουν σε εκεινους που θελουν ενα φθηνο διθεσιο..να ασελγουν συστηματικα επανω τους...
ελπιζω ο νεος ιδιοκτητης να ειναι συνειδητοποιημενος αγοραστης της ζ3...και να μην ασχοληθει με χαιμαλια και ξενον λαμπακια...
λυπαμαι πολυ...οταν βλεπω καγκουρεμενα ζ3 ...

Πες καθαρά αυτό που θες!! Μην με ντρέπεσαι.. :flipa: :jester:

paganis
18-12-12, 17:19
Πες καθαρά αυτό που θες!! Μην με ντρέπεσαι.. :flipa: :jester:

δεν αναφερομαι σε σενα προσωπικα,...δεν εισαι ο μονος καγκουρας...χαχαα! αμα σε βλεπω να κανεις ''καγκουριλικια''...φιλαρακι, θα στην λεω αγριως...και θα πεσει βιτσα....χαχααα
πραγματικα το αγαπαω αυτο το αμαξι....και χαιρομαι να τα βλεπω , οπως τους αξιζει...

Nickolas_s2k
18-12-12, 20:14
καλωσηρθες και απο μενα φιλε και καλες βολτες.. ευχομαι να πηρες οντως μια προσεγμενη ζ3 και να τη χαρεις !

Nickolas_s2k
18-12-12, 20:34
ρε Λευτερη ολο για βιτσα του λες !! και στο αλλο θεμα με την κονσολα παλι με βιτσα τον απειλεις το zografia..για δωστε λιγο feedback τι παιζει να ξερουμε και εμεις..αχαχαχαχαχ
υ.γ: παρεπιπτοντως μιλας για τη γνωστη βιτσα εεε αυτη που εχεις κατω απο τη μοκετα του πορτ-μπαγκαζ παρεα με το γρυλο ?

paganis
18-12-12, 20:41
ρε Λευτερη ολο για βιτσα του λες !! και στο αλλο θεμα με την κονσολα παλι με βιτσα τον απειλεις το zografia..για δωστε λιγο feedback τι παιζει να ξερουμε και εμεις..αχαχαχαχαχ
υ.γ: παρεπιπτοντως μιλας για τη γνωστη βιτσα εεε αυτη που εχεις κατω απο τη μοκετα του πορτ-μπαγκαζ παρεα με το γρυλο ?

oxi ρεεε...εκει εχω το ροπαλλο και το φυλαω , για σενα...

Nickolas_s2k
18-12-12, 20:58
το γνωστο ροπαλο να υποθεσω που πηρες προπερσι τις αποκριες απο Πλακα εεε.. δε σε φοβαμαι ρε εχω ενα ιδιο δεκαετιας..

zografias
18-12-12, 21:56
Ναι... Μ' έχει πάρει στο κατόπι ο παλιάνθρωπος! Και θέλει και βόλτα με τα Ζ3 στη πάρνηθα!!!
Ναααα θα πάρει!! :D

paganis
18-12-12, 23:06
το γνωστο ροπαλο να υποθεσω που πηρες προπερσι τις αποκριες απο Πλακα εεε.. δε σε φοβαμαι ρε εχω ενα ιδιο δεκαετιας..

την πατησες,,,,,καλαμι απο μπροστινο συστημα απο kazer....

Fodex2000
03-01-13, 18:07
Καλη Χρονια σε ολους,

ειχα καποιο προβλημα και δε μου ανοιγε το bmw-motorsport.gr :-/

ευχαριστω για τη θερμη υποδοχη!!!
οπως ειπα ειμαι λατρης του "εργοστασιακου look" και ετσι θα κρατησω το Ζετακι!
ποτέ φαλτσο η καγκουρια.

φωτογραφιες ερχονται συντομα!

καλες βολτες σε ολους το 2013

bmwdakias85
03-01-13, 19:51
Καλός ορισες φίλαρακι

HIPPYS 64
11-01-13, 09:24
Αν και αργπορημενος ,και απο εμενα τους χαιρετισμους μου.
Εχω και εγω ενα Ζ3 του 97 με 117000 χλμ.
Τι να πω,Εξιδικευμενο αμαξι και διαχρονικο.Ξεχασα να πω.Το 1800 το οχταβαλβιδο.
Το εχω περιπου 8 χρονια.
Λοιπον ζημιες.
Πριν 5 χρονια τρομπα φρενων.
Πριν διμηνο ψυγειοι.
και διακοπτης δεξι ηλεκτρικου παραθυρου.
απο νερα τωρα τελευταια μπαζει σε πολυ βροχη η κατα το πλυσιμο,αλλα ελαχιστα.
Αυτα και καλοριζικο..