PDA

Επιστροφή στο Forum : ενδειξη υγρων φρενων


LEO328
16-12-12, 19:37
πριν 2 εβδομαδες μου αναψε ενδειξη στο κατραν κοκκινο φωτακι (μ....δελο) με θαυμαστικο...(τα χει δει ολα το κατραν απο τις μετατροπες...χεχε).
η ενδειξη ομως δεν ηταν σταθερη...μια αναβε μια εσβηνε....κυριως αναβοβσηνε σε λακουβες...σαν να μην εκανε καλη επαφη καπου...
παω συνεργειο μου λεει θες υγρα φρενων συμπληρωμα...οκ συμπληρωνει παει η σταθμη στο max και σβηνει...αυτο εγινε πριν 10 μερες....απο τοτε ολα καλα...
σημερα αρχισε παλι τα ιδια...παλι η ιδια ενδειξη (κοκκινο θαυμαστικο) και αναβοσβηνει οποτε του καπνισει....
αυριο θα ξαναπαω παλι συνεργειο....σταθμη υγρων δεν ειδα γιατι ηδη ειχε βραδιασει...αυριο το πρωι θα τσεκαρω....
καμια ιδεα????:p:

paganis
16-12-12, 19:49
απο τακακια πως εισαι???

LEO328
16-12-12, 19:53
απο τακακια πως εισαι???

απο ενα γρηγορο τσεκ μου ειπε οκ.....θα του πω να τα ξανακοιταξει αυριο....το θεμα ειναι οτι αναβοσβηνει η ενδειξη....δεν ειναι σταθερη...

ThaNOS E46coupe
16-12-12, 19:57
ρε τροκάνι μήπως έχεις διαρροή ?

paganis
16-12-12, 20:01
αν τα τακακια σου ειναι σε καλη κατασταση...τοτε η σταθμη δεν δικαιολογητε να ειναι χαμηλα..
μαλλον εχεις απωλεια....

LEO328
16-12-12, 20:02
ρε τροκάνι μήπως έχεις διαρροή ?

πιπερια :flipa: χαχαχα αν εχει ξανακατεβει η σταθμη (δεν εξηγηται μεσα σε 10 μερες) για εκει παει η δουλεια....
αν εχει απο που μπορει να χανει?για να τσεκαρουμε ναουμε....:screwy:

ThaNOS E46coupe
16-12-12, 20:49
απο ενώσεις ρε φίλε...η απο το τρομπάκι, ή απο το σεβρό... έχεις αλλάξει σωληνάκια ? άν ναι μπορεί να μήν έγινε καλά η δουλειά. άν όχι, ίσως χρειαστεί να τα αλλάξεις...με υψηλής....:D

LEO328
16-12-12, 21:03
απο ενώσεις ρε φίλε...η απο το τρομπάκι, ή απο το σεβρό... έχεις αλλάξει σωληνάκια ? άν ναι μπορεί να μήν έγινε καλά η δουλειά. άν όχι, ίσως χρειαστεί να τα αλλάξεις...με υψηλής....:D

αμα ειναι απο σωληνακια εχω βαλει υψηλης με τη μια ναουμε.....χαχααχα:king:
θα δω τι μ...κια ειναι..θα τσεκαρω και τα αλλα που πες ναουμε....:icon_kidr

rapid_fast
16-12-12, 21:04
απο ενώσεις ρε φίλε...η απο το τρομπάκι, ή απο το σεβρό... έχεις αλλάξει σωληνάκια ? άν ναι μπορεί να μήν έγινε καλά η δουλειά. άν όχι, ίσως χρειαστεί να τα αλλάξεις...με υψηλής....:D
Απο το σεβρο;;
Δεν εχει υγρά εκει μεσα αγόρι μου, μια σαμπρέλα εχει..

rapid_fast
16-12-12, 21:05
πριν 2 εβδομαδες μου αναψε ενδειξη στο κατραν κοκκινο φωτακι (μ....δελο) με θαυμαστικο...(τα χει δει ολα το κατραν απο τις μετατροπες...χεχε).
η ενδειξη ομως δεν ηταν σταθερη...μια αναβε μια εσβηνε....κυριως αναβοβσηνε σε λακουβες...σαν να μην εκανε καλη επαφη καπου...
παω συνεργειο μου λεει θες υγρα φρενων συμπληρωμα...οκ συμπληρωνει παει η σταθμη στο max και σβηνει...αυτο εγινε πριν 10 μερες....απο τοτε ολα καλα...
σημερα αρχισε παλι τα ιδια...παλι η ιδια ενδειξη (κοκκινο θαυμαστικο) και αναβοσβηνει οποτε του καπνισει....
αυριο θα ξαναπαω παλι συνεργειο....σταθμη υγρων δεν ειδα γιατι ηδη ειχε βραδιασει...αυριο το πρωι θα τσεκαρω....
καμια ιδεα????:p:

Σε βλέπω να αλλάζεις φλοτερακι..

Dim77
17-12-12, 10:21
Την στάθμη την τσέκαρες, μήπως έχει ξαναπέσει?

Ανάβει και σβήνει όταν υπάρχουν απότομες μεταβολές στην κίνηση του αυτοκινήτου?
Π.χ. όταν επιταχύνεις δυνατά και αλλάζεις ταχύτητα (γρήγορα)? Η και σε σταθερή πορεία?

LEO328
17-12-12, 18:22
λοιπον λυθηκε το προβλημα....(πρωτα ο θεος..).
κοιταμε σταθμη και ηταν παλι πεσμενη!
του λεω δεν μπορει....για να χανει υγρα καπου εχει διαρροη....
κατσε μου λεει να το σηκωσω....
τελικα εχανε απο το πισω αριστερο σωληνακι το οποιο ειχε γινει παπαρα.....ολα τα υπολοιπα καλως...
παραγγελνει σωληνακι καινουργιο,αλλαζει,κανει και εξαερωση ξαναβαλαμε υγρα και ολα καλα...παλι φτηνα την γλιτωσα....40ε ολα...:p:
υ.γ dim αναβε και ασβηνε οποτε του καπνιζε....μια σε ανωμαλιες με το κουνημα αλλα και σε αποτομες επιταχυνσεις οπως ειπες....
τελος καλο ολα καλα...μην το ματιασω..:smokin: