PDA

Επιστροφή στο Forum : αεροτομη


leonidaskal
02-02-13, 16:11
υπαρχουν δυο ειδων λατερνες στο δρομο......
1.αυτες με τη μανιβελα και τις ροδες που τις κουβαλαμε ανθρωποι και που... και που... βγαζουν και κανα φραγκακι
2.οι αλλες χωρις μανιβελα αλλα με ροδες ,που κουβαλανε αυτες τους ανθρωπους και συνεχως τους τρωνε λεφτα και γινονται συνεχεια ΡΟΜΠΑ ...

αυτο το εγραψα σε ενα αλλο θεμα και ειπα να ρωτησω τους φιλους εδω μεσα τη γνωμη τους
φυσικα το γουστο καθενος διαφερει αλλα μια γνωμη ειναι παντα μια γνωμη

στο θεμα μας τωρα....εχω ενα ζ3 του 98 προfacelift και ειδα μια αεροτομη για πισω καθως ο κωλος της ζετουλας παραγερασε και....αρχισε να πεφτει

τι λετε ρε παιδια να το κανω η ειμαι και εγω για μανιβελα

υ.γ δεκτη κασθε αποψη ακομα και ειρωνικο σχολιο

Dim77
02-02-13, 16:15
Η ερώτηση

2.οι αλλες χωρις μανιβελα αλλα με ροδες ,που κουβαλανε αυτες τους ανθρωπους και συνεχως τους τρωνε λεφτα και γινονται συνεχεια ΡΟΜΠΑ ...

αυτο το εγραψα σε ενα αλλο θεμα και ειπα να ρωτησω τους φιλους εδω μεσα τη γνωμη τους
φυσικα το γουστο καθενος διαφερει αλλα μια γνωμη ειναι παντα μια γνωμη

στο θεμα μας τωρα....εχω ενα ζ3 του 98 προfacelift και ειδα μια αεροτομη για πισω καθως ο κωλος της ζετουλας παραγερασε και....αρχισε να πεφτει

τι λετε ρε παιδια να το κανω η ειμαι και εγω για μανιβελα

υ.γ δεκτη κασθε αποψη ακομα και ειρωνικο σχολιο
Και η απάντηση

2.οι αλλες χωρις μανιβελα αλλα με ροδες ,που κουβαλανε αυτες τους ανθρωπους και συνεχως τους τρωνε λεφτα και γινονται συνεχεια ΡΟΜΠΑ ...
:takecover:icon_toil

:icon18:

God
02-02-13, 16:16
Όχι αεροτομή σε Ζ. Δεν του πάει, μα με τίποτα όμως.

leonidaskal
02-02-13, 16:29
ουτε αυτη ρε παιδια
http://www.racingraven.net/LS028_Z3_Hamann_spoiler3.JPG

http://www.racingraven.net/LS028_Z3_Hamann_spoiler2.JPG

Dim77
02-02-13, 17:04
Έλα βρε Λεωνίδα, σοβαρέψου. Σαν χερούλι είναι στο Ζ3.

God
02-02-13, 17:14
ουτε αυτη ρε παιδια
http://www.racingraven.net/LS028_Z3_Hamann_spoiler3.JPG

http://www.racingraven.net/LS028_Z3_Hamann_spoiler2.JPG

http://imtoocrunky.files.wordpress.com/2011/02/pool20puke1.jpg?w=614

gearboxer
02-02-13, 17:21
ΛΕΩ το Ζ3 δεν έχει ανάγκη από καμία προσθήκη. Ειδικά η δική σου είναι μια κούκλα.

Πιστεύω ότι η προσωπικότητα αυτού του αυτοκινήτου δεν γερνάει και δεν εναρμονίζεται με καμία μόδα.
Αν τη βαρεθείς απλά την χωρίζεις...

leonidaskal
02-02-13, 17:34
Έλα βρε Λεωνίδα, σοβαρέψου. Σαν χερούλι είναι στο Ζ3.

χμμμμμμμ δεν εχεις και πολυ αδικο
θα το κανω αλλη μια προβα live και .......

leonidaskal
02-02-13, 17:37
ΛΕΩ το Ζ3 δεν έχει ανάγκη από καμία προσθήκη. Ειδικά η δική σου είναι μια κούκλα.

Πιστεύω ότι η προσωπικότητα αυτού του αυτοκινήτου δεν γερνάει και δεν εναρμονίζεται με καμία μόδα.
Αν τη βαρεθείς απλά την χωρίζεις...

μη μιλας για χωρισμο πλαααακα κανεις
δεν υπαρχει αυτο που λες

petroscf
02-02-13, 17:48
Κι εγώ πιστεύω το χαλάει πολύ εμφανισιακά η αεροτομή
Το Ζ 3 είναι πολύ όμορφο αυτοκίνητο.
Δική σου η τελικη απόφαση πάντως...

harristheo
02-02-13, 18:04
Z3 σκέτο. Χωρίς αεροτομη παρακαλω.

Χάρης

Vassilis E46 Cabrio
02-02-13, 18:43
Κάποιο αεροτομή (νύχι) όπως στα Ε46αρια δεν μπορεί να μπεί στο δικό σου καπώ????

Είναι πιστεύω κάτι διακριτικό, μικρό και καλόγουστο...

http://www.ebay.ie/itm/Painted-BMW-Z3-II-Roadster-Boot-lip-spoiler-2002-AMB-/150879068313

http://www.ebay.com/itm/Primed-BMW-Z3-Roadster-Trunk-lip-spoiler-97-98-AMB-/150879070860

leonidaskal
02-02-13, 18:50
εννοεις αυτο

http://i.ebayimg.com/t/PAINTED-REAR-TRUNK-BOOT-LIP-SPOILER-FOR-BMW-Z3-96-97-98-wing-boot-Pre-Facelift-/00/s/NTAwWDUwMA==/$T2eC16hHJF8E9nnC9c4hBQ2vU+27Ew~~60_1.JPG

leonidaskal
02-02-13, 18:57
ο.κ αυτο το εχω σπιτι βαμενο και περιμενει
αλλα ....ενταξει μη βαρεται ρε παιδια

bmwdakias85
03-02-13, 10:28
http://img542.imageshack.us/img542/9098/phuppimageln.jpg
Βάλε μια τέτοια!η βάζεις η δεν βάζεις!χαζομαρες θα λέμε τωρΑ!!!!!!

MarinosE46
03-02-13, 10:43
Καλημέρα,και η δική μου γνώμη είναι να μην βάλεις αεροτομή.Φαίνεται πολύ παράταιρη στα Ζ3.Ξένο σώμα πάνω στο αυτοκινητο.

paganis
03-02-13, 11:40
αεροτομη...πολυεστερικους προφυλακτηρες...χρωμιομενες τασια στις ζαντες...ξενον λαμπες κατω απο το αμαξωμα...και οπου σε παιρνει...
ζαρια στο ταμπλο...μοκετα φλοκατη στο πατωμα...καλυματα απο το πρακτικερ στα καθισματα..
και θα βγαλεις μεροκαματο φιλαρακι....με την λατερνα....

gearboxer
03-02-13, 12:18
Μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος παιδιά χαλαρώστε...

Dim77
03-02-13, 13:00
Μια ερώτηση έκανε ο άνθρωπος παιδιά χαλαρώστε...

Ελα βρε, αφού το ζήτησε από μόνος του :deal:

τι λετε ρε παιδια να το κανω η ειμαι και εγω για μανιβελα

υ.γ δεκτη κασθε αποψη ακομα και ειρωνικο σχολιο

gearboxer
03-02-13, 13:44
Ελα βρε, αφού το ζήτησε από μόνος του :deal:

Ωπ! Σωστός Μήτσο!!

Άκυρο μάγκες...ΒΑΡΑΤΕ ΤΟΝ! :rofl2:

leonidaskal
05-02-13, 07:09
o.k o.k δεν ξαναμιλαω και μην τρελαθουμε δεν ειμαι για λατερνα, κριμα το ζετακι.
τελος παντων και ολα καλα αφου η αεροτομη που λεγαμε ακυρη
μου την καμαμε μια προβα και το αποτελεσμα, εκτρωμα, και λιγα λεω .
παει και αυτο, τελικα η φωτο ηταν καλητερη απο την πραγματικοτητα
θα περνουσα καμια ιωση και δεν ειμαι στα καλα μου

vaspap
27-02-14, 22:55
o.k o.k δεν ξαναμιλαω και μην τρελαθουμε δεν ειμαι για λατερνα, κριμα το ζετακι.
τελος παντων και ολα καλα αφου η αεροτομη που λεγαμε ακυρη
μου την καμαμε μια προβα και το αποτελεσμα, εκτρωμα, και λιγα λεω .
παει και αυτο, τελικα η φωτο ηταν καλητερη απο την πραγματικοτητα
θα περνουσα καμια ιωση και δεν ειμαι στα καλα μου
Αμα σου εχει μπει στο μυαλο να βαλεις αεροτομή.... μεχρι να την βαλεις θα την ψάχνεις και δεν θα ησυχασεις, και όπως ειπε καποιος γουστα είναι αυτά.... μην ακους κανεναν κανε αυτό που λεει η καρδια σου.
Αλλωστε η αεροτομουλα που εχεις επιλεξει είναι πολύ καλη και δεν είναι λατερνα. Ολη ξερουμε τι συμαινει λατερνα. Δες στο γκαραζ μου την δικη μου την εχω φτιαξει μονος μου.

leonidaskal
28-02-14, 23:52
αυτο εκανα φιλε εδω και καιρο το αποτελεσμα στς φωτο στο γκαραζ μου
ωραια και η δικια σου

vaspap
28-02-14, 23:59
αυτο εκανα φιλε εδω και καιρο το αποτελεσμα στς φωτο στο γκαραζ μου
ωραια και η δικια σου
Ομορφια!!!

leonidaskal
01-03-14, 19:49
αυτο που μου αλλαξε γνωμη ειναι μια φωτο απο ενα ζετακι καποιου μελουσ του φορουμ
δεν τον εχω δει φυσικα να μετεχει σε προσφατα thread απλα κποια στιγμη ειδα το γκαραζ του και.... τα αλλα ειναι ιστορια.

leonidaskal
01-03-14, 19:51
Αμα σου εχει μπει στο μυαλο να βαλεις αεροτομή.... μεχρι να την βαλεις θα την ψάχνεις και δεν θα ησυχασεις, και όπως ειπε καποιος γουστα είναι αυτά.... μην ακους κανεναν κανε αυτό που λεει η καρδια σου.
Αλλωστε η αεροτομουλα που εχεις επιλεξει είναι πολύ καλη και δεν είναι λατερνα. Ολη ξερουμε τι συμαινει λατερνα. Δες στο γκαραζ μου την δικη μου την εχω φτιαξει μονος μου.

το πισω προσθετο στο προφυλακτρα σου τι ειναι δεν το βλεπω καλα απο τις φωτο

paganis
01-03-14, 19:54
σορρυ που σας το χαλαω...αλλα τα αμαξια σας αδικουνται με αυτες τις αεροτομες.

leonidaskal
01-03-14, 22:22
φιλε ειπαμε γουστα ειναι αυτα

και δεν νομιζω οτι μπορεις να το λες αυτο τοσο ευκολα
με το χρωμα που εχεις στο ζετακι σου
η αεροτομη μου σε χαλασε αλλα παλι ειπαμε γουστα ειναι αυτα

paganis
02-03-14, 15:10
o.k o.k δεν ξαναμιλαω και μην τρελαθουμε δεν ειμαι για λατερνα, κριμα το ζετακι.
τελος παντων και ολα καλα αφου η αεροτομη που λεγαμε ακυρη
μου την καμαμε μια προβα και το αποτελεσμα, εκτρωμα, και λιγα λεω .
παει και αυτο, τελικα η φωτο ηταν καλητερη απο την πραγματικοτητα
θα περνουσα καμια ιωση και δεν ειμαι στα καλα μου

ξαναδιαβασε την απαντηση σου...και βγαλε συμπερασμα...ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ.
το χρωματακι της ζετας μου..ισως ειναι το ομορφοτερο για ζ3,
οσο για το ζετακι σου..βαλε αεροτομες.....βαλε οτι θες...ο κωλος της προφεισλιφτ,θα ειναι σαν 85χρονης.

Fanatic
02-03-14, 16:10
Βασικα ο κωλος της pre-facelift μονο φαναρια απο Ζ3 Μ χρειαζεται και γινεται μια χαρα...

Επισης αν και το χρωμα ειναι εντελως υποκειμενικο, κανενα χρωμα ΚΑΙ χαρακτηριστικο που εβγαλε η ΜΑΜΑ BMW δεν ειναι κατακριτεο...ολα τα μη εργοστασιακα στοιχεια ειναι αυτα που αφαιρουν παντα απο την καλαισθησια μιας BMW( ειτε παλιας ειτε νεας) και οι αεροτομες συνηθως ειναι ενα απο αυτα...

leonidaskal
02-03-14, 17:13
οπα οπα τι εγινε δηλαδη καποιος στο φορουμ μπορει να κανει σχολια και καποιος αλλος οχι.
δεν σου αρεσει η κριτικη φιλε paganis????
βασικα εγω την θελω γιατι μου ανοιγει τα ματια καμια φορα.
το χρωμα στο ζετακι σου μια χαρα ειναι και μη τσιμπας οταν σου πετανε καμια πασα.
σεβομενος απολυτα το χωρο αυτο και τις γνωμες των φιλων εδω παντα ζηταω την αποψη τους χωρις κριτικη.
να μου πεις την γνωμη σου,να το σεβαστω αλλα μην ξεφευγεις οταν το θεμα σε αγγιζει προσωπικα, εγω δεν εχω θεμα.....
για την αεροτομη τωρα . τοτε εκεινη που ειδα δεν μου αρεσε,αυτη που εχω οταν την ειδα βαμενη πανω στο ζετακι μου ναι μου αρεσε και γουστο μου
οσο για την 85χρονη νομιζω οτι τα ζ3 χαρακτηριστηκαν all time classics με το δικο μου κωλο οχι με το δικο σου.εσυ ηρθες μετα...
φιλε paganis για να μην μου στραβωσεις (εγα προσωπικα σεβομαι τον κοπο σου,βλεπω τις φωτο στο γκαραζ σου) δεν σου αρεσει ..fine.. δεν θα μαλωσουμε κιολας

paganis
02-03-14, 22:14
μακαρι να ειχα διαβασει και αυτα που σβηστηκαν...ωστε να ειχα πληρη εικονα, αλλα δεν τα προλαβα. Φανταζομαι θα ηταν προσβλητικα...και κακως ασχοληθηκα μαζι σου...
αστο παλικαρι μου...βαλε οτι θες στο αμαξι σου, αλλα μην ζητας την γνωμη μας...αν απλα περιμενεις μπραβο και ζητω...

leonidaskal
02-03-14, 22:52
μακαρι να ειχα διαβασει και αυτα που σβηστηκαν...ωστε να ειχα πληρη εικονα, αλλα δεν τα προλαβα. Φανταζομαι θα ηταν προσβλητικα...και κακως ασχοληθηκα μαζι σου...
αστο παλικαρι μου...βαλε οτι θες στο αμαξι σου, αλλα μην ζητας την γνωμη μας...αν απλα περιμενεις μπραβο και ζητω...

καταρχην δεν σβηστηκε τιποτα το προσβλητικο,γιατι απλα δεν ηταν και τιποτα αλλο στο μηνυμα.
δευτερον απο ολα οσα σου εγραψα αυτα εχεις να πεις για ξαναδιαβασε τα και μετα τα λεμε(τα τελευταια λογια εννοω)

τριτον δεν περιμενω μπραβο και ζητω στο ξαναγραφω ΕΓΩ ΖΗΤΑΩ ΤΗΝ ΚΡΙΤΙΚΗ καλη ειναι σε ολες τις περιπτωσεις

τεταρτον μην τα περνεις με καποιον οταν παει να ριξει τους τονους χαλας το κλιμα

πεμπτον και τελευταιο ποιος ειναι προσβλητικος. ειπα εγω για τιποτα 80χρονες.αν ειναι να λεμε τετοια κακος ασχολησε.σου εγραψα και την λεξη "σεβασμος" οχι ειρωνικα το εννοω.αν παλι θες να συνεχισεις ετσι την περνω πισω φιλε paganis γιατι εισαι λαθος

zografias
07-05-14, 01:33
Λέω κι εγώ τη γνώμη μου.. Όλοι έχουμε από μία...
Όχι αεροτομή στο Ζ! Δεν ταιριάζει με το σχήμα..
Στη χειρότερη να μπει εκείνο το φιλετάκι πίσω που κι αυτό με το ζόρι! :/

ducatista
07-05-14, 14:27
οχι αεροτομη απο εμενα αλλα αν θες φιλος βαλτην.... ποιος θα σου πει τι ειναι ωραιο για τα ματια σου.... αντε καλοριζικη μπρο!

leonidaskal
07-05-14, 18:23
τα ξαναγραψ;α και συμψφωνω και εγω οτι τα γουστα διαφερουν πολυ .
χωρις κακοκαρδισματα εμενα οταν την εβαλα μου αρεσε και δεν την αλλαζω μεχρι νεοτερας ποιος ξερει μπορει και να την βαρεθω
σκετη κατω οταν μου την φερανε να την δω δεν μου εκανε κατι

Stunt Mike
08-05-14, 14:22
Οτι σ'αρεσει εσενα βαλε στ'αμαξι σου και μην ρωτας κανεναν σε τετοια καθαρα υποκειμενικα μπαξιματα....Εξαλλου αν ειχαμε ολοι τα ιδια γουστα,θα οδηγουσαμε και το ιδιο αμαξι....Εγω πηρα τοτε το κουπε Ε36 μου,με αεροτομη Μ3 πισω και παλευα να βρω να την πουλησω,να την ξεφορτωθω και το παλικαρι που ηρθε και ανταλλαξαμε τα πορτ παγκαζ μας τζαμπα,θεωρουσε οτι μ'εκλεψε κιολας!!!Και τι θυμα που ειμαι κτλ....Ολα σχετικα λοιπον....

leonidaskal
08-05-14, 21:06
Οτι σ'αρεσει εσενα βαλε στ'αμαξι σου και μην ρωτας κανεναν σε τετοια καθαρα υποκειμενικα μπαξιματα....Εξαλλου αν ειχαμε ολοι τα ιδια γουστα,θα οδηγουσαμε και το ιδιο αμαξι....Εγω πηρα τοτε το κουπε Ε36 μου,με αεροτομη Μ3 πισω και παλευα να βρω να την πουλησω,να την ξεφορτωθω και το παλικαρι που ηρθε και ανταλλαξαμε τα πορτ παγκαζ μας τζαμπα,θεωρουσε οτι μ'εκλεψε κιολας!!!Και τι θυμα που ειμαι κτλ....Ολα σχετικα λοιπον....

xaxaxaxaxaxa αλλαγη πορτ παγκαζ αυτο πρωτη φορα το ακουω ααααρεεε ελλαδαρα γιαυτο δε μας φτανει ποτε κανεις.χαρα παντως το παλικαρι θα σε θυμαται μια ζωη

Stunt Mike
08-05-14, 23:49
Ναι εκατσε τελεια η φαση!Ειχαμε και το ιδιο χρωμα ακριβως,βιδωνε-ξεβιδωνε ηταν η κατασταση!!Γιατι η αεροτομη ειχε τρυπες στο πορτ παγκαζ για να κατσει.....

Dimitris Alex z3
30-01-15, 14:19
Φιλε LEONIDASKAL αν μου επιτρέπεις να πω μια γνωμη... ειναι εντελως υποκειμενικό το θεμα αυτο ... οτι σου αρεσει εσενα κανε... εγω παντως προτίμησα τον κολο της facelift απο τα 145 άλογα μια αλλης prefacelift που βρηκα .. και δεν τον αλλάζω με τίποτα..

leonidaskal
30-01-15, 14:45
ειπα και το ξαναλεω γουστα.......οχι οτι τα πισω της facelift δεν ειναι πιο ωραια ...ειναι