PDA

Επιστροφή στο Forum : Και όμως έχω Audi!!!


Legend
29-11-05, 17:38
Γειά σας γερμανάκια, δηλαδή ξαδελφάκια! Με λένε Παναγιώτη και είμαι κάτοχος ενός Audi A3 Sportback 1.6 FSI και βασικά χάρηκα πολύ που βρήκα κάποιο club για BMW!!! Μην φοβάστε δεν πρόκειται να σας γίνω κολλητήρι, έχω και εγώ ένα ολόκληρο φόρουμ να περιπολήσω! :) Απλά να σας αναφέρω ότι ξεκινήσαμε και εμείς ενα club για Αudi maniacs το Audi Sports Club (http://www.clubaudi.gr)!
Ελπίζω βέβαια κάποια στιγμή να κανονιστεί να κάνουμε καποιο κοινό meeting γιατι πιστεύω ότι δεν έχουμε και τις απίστευτες διαφορές και βέβαια να σας προτείνω να κάνετε και εσείς μία τέτοιου είδους καταχώρηση στο site μας, να μά8ουν και τα δικά μας μέλη ότι υπάρχετε!

Φιλικά, Legend!

A! εύχομαι καλή τύχη στην προσπά8εια που κάνετε για τους supporting members! πιστευω ότι το ποσό είναι σχετικά γελίο να μην το δώσετε όλοι! Σκεφτείτε ότι το club θα σας το ανταποδώσει! καλή επιτυχία!

sakkunen
29-11-05, 17:56
καλησπερα φιλε μου κ καλως ηλθες.Υπαρχει audi a6 στην οικογενεια οποτε μπορει να τα λεμε πιο συχνα.;)
Υπαρχει βεβαια μια αξιοσημειωτη διαφορα:η πισω κινηση!:yippee:

Legend
29-11-05, 17:58
η διαφορά που είπες είναι ζηλευτή, βέβαια πιστευω ότι 8α το αντέξω!

manosbmw318ie30
29-11-05, 19:08
ΚΑι να σκεφτείς ότι το '88, αρχικά λέγαμε για το Audi 80 1,8 αλλά ένας θείος μου (γερμανός) επέμενε για την Mercedes 190 2,0 και τελικά πήραμε την Ε30, μόλις είχε βγει με το facelift και την "ερωτευτήκαμε" at first sight!

Αν και τα AUDI δε μου αρέσουν οπτικά, τα σέβομαι για την τεχνολογία τους (κυρίως τη 4-κίνηση) και τιμώ την ιστορία τους (Horch, αγώνες κτλ)

Καλώς μας ήρθες λοιπόν και είναι καλό να ακούγονται απόψεις τρίτων, αρκεί να μην είναι προκλητικές και κυρίως να είναι ακομπλεξάριστες!!!!!!!

alexk
29-11-05, 19:58
Κατ'αρχάς καλώς ήρθες στο club μας.

Κατά δεύτερον, δεν ξέρω ακριβώς το λόγο που έγινες μέλος, άν κρίνω από το πρώτο σου post.;)

Κατά τρίτον, εκφραζώ καθαρά την προσωπική μου άποψη ως χρήστης, η οποία βασίζεται σε κάποια πράγματα που ξέρω. Δεν είμαι και τόσο κακόβουλος.

Φιλικά πάντα, δεν είναι τίποτα προσωπικό.
alexk

TheCondor
29-11-05, 20:44
Γειά σας γερμανάκια, δηλαδή ξαδελφάκια! Με λένε Παναγιώτη και είμαι κάτοχος ενός Audi A3 Sportback 1.6 FSI και βασικά χάρηκα πολύ που βρήκα κάποιο club για BMW!!! Μην φοβάστε δεν πρόκειται να σας γίνω κολλητήρι, έχω και εγώ ένα ολόκληρο φόρουμ να περιπολήσω! Απλά να σας αναφέρω ότι ξεκινήσαμε και εμείς ενα club για Αudi maniacs το Audi Sports Club (http://www.clubaudi.gr)!
Ελπίζω βέβαια κάποια στιγμή να κανονιστεί να κάνουμε καποιο κοινό meeting γιατι πιστεύω ότι δεν έχουμε και τις απίστευτες διαφορές και βέβαια να σας προτείνω να κάνετε και εσείς μία τέτοιου είδους καταχώρηση στο site μας, να μά8ουν και τα δικά μας μέλη ότι υπάρχετε!

Φιλικά, Legend!

A! εύχομαι καλή τύχη στην προσπά8εια που κάνετε για τους supporting members! πιστευω ότι το ποσό είναι σχετικά γελίο να μην το δώσετε όλοι! Σκεφτείτε ότι το club θα σας το ανταποδώσει! καλή επιτυχία!


Δουλεια δεν ειχε ο διαολος..... :)

Καλως ηρθες και απο εμενα παντως. Δεν μπορω να πω οτι ειμαι ο πιο φανατικος υποστηρικτης των Audi ( και του group vag γενικοτερα ) αλλα καθε καλος χωραει! ( και ας εχει και Audi, τι να κανουμε εχουμε ολοι καποια ελαττωματα :loser: )

Αν γινει καμια συναντηση παντως, η και χωρις να γινει συναντηση, θα ηθελα να δω διαφορες μεταξυ εμενα και του Α3 2.0 ( οχι τουρμπο, μην με κλεψετε ).:smiley_ab

Οποια φορα ειχα συναντησει ενα τετοιο δεν μπορουσα να ακολουθησω γιατι τυχαινε συνεχεια να τους πετυχαινω στο δρομο προς το σπιτι μου, και αυτος δεν ειναι καθολου μα καθολου για 'κοντρα''η γρηγορη οδηγηδη γιατι ο δρομος ειναι σε χειριστη κατασταση.

Αντε, σου ευχομαι συντομα να απωλεσεις το Audi και να γινεις δικος μας, ειδαλλως..... εσυ χανεις

E36M3ZF
29-11-05, 22:05
Καλως ήρθες αδελφέ...Βρεθηκαμε προχθες τον Πικινακη το μαγαζι ? Ο Κώστας ειμαι με το cabrio ?

Dionysis
29-11-05, 22:32
Γειά σας γερμανάκια, δηλαδή ξαδελφάκια! Με λένε Παναγιώτη και είμαι κάτοχος ενός Audi A3 Sportback 1.6 FSI και βασικά χάρηκα πολύ που βρήκα κάποιο club για BMW!!! Μην φοβάστε δεν πρόκειται να σας γίνω κολλητήρι, έχω και εγώ ένα ολόκληρο φόρουμ να περιπολήσω! :) Απλά να σας αναφέρω ότι ξεκινήσαμε και εμείς ενα club για Αudi maniacs το Audi Sports Club (http://www.clubaudi.gr)!
Ελπίζω βέβαια κάποια στιγμή να κανονιστεί να κάνουμε καποιο κοινό meeting γιατι πιστεύω ότι δεν έχουμε και τις απίστευτες διαφορές και βέβαια να σας προτείνω να κάνετε και εσείς μία τέτοιου είδους καταχώρηση στο site μας, να μά8ουν και τα δικά μας μέλη ότι υπάρχετε!

Φιλικά, Legend!

A! εύχομαι καλή τύχη στην προσπά8εια που κάνετε για τους supporting members! πιστευω ότι το ποσό είναι σχετικά γελίο να μην το δώσετε όλοι! Σκεφτείτε ότι το club θα σας το ανταποδώσει! καλή επιτυχία!

Καλώς ήρθες και απο εμένα φίλε άσχετα με το τι οδηγείς είσαι καλοδεχούμενος
Μου αρέσει πάρα μα πάρα πολυ το νέο Α8 το αυτοκίνητο το θαύμασα πραγματικά στην ταινία Transporter 2

God
29-11-05, 22:44
Καλως σε βρηκαμε. :cheers:


Θα ηταν ωραια ιδεα να κανουμε μια συναντηση μαζι τα Club (αν υπαρχει και της Mercedes ισως?), να προκαλεσουμε Γερμανικο πανικο σε πολλους!

Geo_3D
29-11-05, 22:57
Καλως ηρθες "ασπονδε":p:

Legend
30-11-05, 00:56
Κύριοι,

Καταρχάς να ξεκα8αρίσω κάτι που μάλλον έκανα λάθος εγώ. ΔΕΝ είχα σκοπό να δημιουργήσω αναμπουμπούλα σε καμμία περίπτωση. Ίσως το αρκετά ''φιλικό'' ύφος για μερικούς (και βέβαια δεν έχετε και άδικο) να φάνηκε ''κάπως''. Ας κάνω μία καλύτερη αρχη και να δείξω άμεσα τις προ8έσεις μου. Δυστυχώς επειδή ώρα είναι ήδη 02:00π.μ και κλείνει το net cafe(!!!) 8α τα πούμε αύριο! οκ?

nikosm3
30-11-05, 02:35
καλως ηρθες!!και επι τη ευκαιρια θα ηθελα να εκφρασω ενα παραπονο για την audi.ενα φιλαρακι πηρε ολοκαινουριο απο αντιπροσωπεια το καινουριο α3 2,0 fsi μετα απο μια βδομαδα οταν εστριβε το τιμονι και αυτο τερματιζε εσβηνε ταυτοκινητο .αυτο συνεβενε συνεχεια μεχρι που πηγε στην αντιπροσωπεια και του ειπαν οτι δεν γνωριζαν τι ειναι...και οτι δεν καλυπτεται απο την εγγυηση κλπ.:banghead: τελος παντων το παλικαρι απειλησε με μηνησεις εστειλε εγγραφη αναφορα στα κεντρικα και τελος παντων μετα απο ταλαιπορια αποδειχθηκε οτι χρειαζοταν αλλαγη εγκεφαλου τον οποιο και αλλαξαν φυσικα με την εγγυηση!!καινουριο αμαξι και μπηκε κατσαβυδι τεσπα το παλικαρι το πουλησε αμεσως και καθε που ακουει για audi στριβει!!!:chair:

Panoz
30-11-05, 07:30
Καλώς ήρθες και απο εμένα. Προσωπικά επικροτώ κάθε φιλική προσέγγιση απ'όποια εταιρεία και αν είναι....στο κάτω κάτω είμαστε όλοι άρρωστοι με τα αυτοκίνητά μας. Θα χαρώ πολύ να βρεθούμε είτε υπο μορφή κοινού meeting είτε προσωπικά. Οδηγώ και εγώ ένα Audi (A3 2.0 FSI) και είμαι πολύ ευχαριστημένος...με μία φράση: το αυτοκίνητο είναι απίστευτα αποτελεσματικό αλλά δε σου προσφέρει αυτό το κάτι που σου προσφέρει η BMW....:p:

Legend
30-11-05, 07:58
Το λοιπόν, να ευχαριστήσω όλα τα παιδιά για τα καλά τους λόγια και να συνεχίσω το χ8εσινό πόστ που δυστυχώς μου το κόψανε στην μέση!

Ο σκοπός της εισόδου μου στο forum σας δεν αποσκοπούσε πουθενά αλλού εκτός απο το να ''ρίξω'' κάποιες γέφυρες επικοινωνίας με το club σας για το λόγο αφενός του ότι προσωπικά πιστεύω ότι το μόνο που μας χωρίζει είναι το trademark του αυτοκινήτου μας και αφετέρου να πω κάποια καλή κουβέντα στο club σας το οποίο ειλικρινά χάρηκα πολύ που είναι ''on air'' και τουλάχιστο φαινεται οργανωμένο. Επιτέλους τα club στην Ελλάδα είναι μία πραγματικότητα και έτσι πλέον δεν χρειάζεται να τα βλεπουμε με τα κυάλια (δηλαδή μέσω internet). Έτσι λοιπόν 8εώρησα σωστό λόγω του ''μικροβίου'' που έχουμε για την αυτοκίνηση να κάνουμε γνωστή την υπαρξή μας μέσω των forum μας. Για αυτό σας είπα να κάνετε και εσείς μία καταχώρηση ίδια με την δικιά μου στο δικό μας forum! Αυτα! :)

κατα τα άλλα, να απαντήσω σε όσα ποστ 8υμάμαι...

Panoz να σου πω την αλήθεια δεν μπορώ να πω ότι έχεις αδικο αν προσωπικά καλύπτομαι κάπου στο 95-100%.

Nikosm3 σχετικά με την αξιοπιστία της BMW έχω καμια 200αρια παραδείγματα σαν αυτό που ανέφερες... και βέβαια δεν είμαι αντιπρόσωπος της Audi, ιδιοκτήτης είμαι!

geo δεν είμαι άσπονδος, είμαι οπαδός της Audi και συνοδοιπόρος σας, απλά οι δρόμοι είναι παράλληλοι! (και εμείς λίγο πιο μπροστα :) )

E36M3ZF Δεν ήμουν εγώ, γνώρισες τον αντιπρόεδρό μας τον Αριστο!

The condor kai Alex, νομίζω ότι απάντησα :)

Το κοινό meeting ελπίζω κάποια στιγμή απο το καινούργιο έτος και έπειτα να το κάνουμε 8α μιλίσουμε

Action Man
30-11-05, 09:59
Καλως ηρθες φιλε μου!
Εμεις δεν εχουμε κανενα προβλημα με τις αλλες εταιριες....(:ices_ange )...
Η Audi με το τελευταιο rs4 εδειξε οτι μπορει να βγαλει ενα οχημα ανταξιο της Μ3-Μ5 κτλ....

Panoz
30-11-05, 10:10
Εδώ και 2 ώρες περίπου έχω γραφτεί στο www.clubaudi.gr και έχω τύχει άψογης και θερμής συμπεριφοράς. Πολύ χαίρομαι όταν βλέπω club που λειτουργούν με οργάνωση και με υψηλό επίπεδο! Μπράβο στους συντελεστές του!

konstantinos
30-11-05, 10:32
Φιλε μου καλωσορισες στο club μας και ευχομαι να περασεις καλα.Κατα τη γνωμη μου οδηγεις ενα απο τα πιο ζηλευτα αυτοκινητα που κυκλοφορουν στους δρομους.Ακομη πιστευω οτι η audi κατασκευαζει πολυ καλα αυτοκινητα,με πολυ καλη οδηγικη συμπεριφορα,πολυ καλους κινητηρες και αψογη ποιοτητα κατασκευης.Στην οικογενεια υπαρχει ενα Α3 1,6 προηγουμενης γενιας και ειμαστε παρα πολυ ευχαριστημενοι οποτε γνωριζω καλα τη συγκεκριμενη μαρκα αυτοκινητων.

Legend
30-11-05, 10:40
Να αποδώσω τα εύσημα και εγώ με την σειρά μου για το κ α τ α π λ η κ τ ι κ ο φόρουμ. Δεν το είχαμε συζητήσει κα8όλου το vbulletin, καλα το λέω? Είναι πολύ καλό!

TheCondor
30-11-05, 11:33
Koιτα να δεις που στο τελος θα με κανει να συμπαθησω τα Audi κιολας :P

Υ.Γ. το www.clubaudi.gr δεν μου ανοιγει :(

Θα ηταν καλη η ιδεα μιας κοινης συναντησης παντως..... ( λεμε τωρα :D )

Legend
30-11-05, 11:52
http://www.clubaudi.gr

m3power
30-11-05, 20:22
γεια σου "θρυλε"!!!!!

doria
30-11-05, 20:43
γνωρίζω πολύ καιρό για την ύπαρξη του audiclub μπορώ να πώ οτι είναι πολύ καλή η προσπάθεια σας..συνχαριτήρια και συνεχίστε έτσι...wellcome στο forum -μας-

ΦΑΝΗΣ
30-11-05, 22:03
Καλησπερα και στον audakια.Και εγω πριν παρω την BMW σκεφτομουν να παρω το Α4 QUATTRO αλλα μετα το ξανασκεφτηκα και αποφασισα να παρω την BMW την οποια δεν την αλλαζω με τιποτα.Παντως και αυτο που εχεις καλο ειναι,αν και η πισινη κινηση δεν παιζεται με τιποτα.:yippee: :yippee:

STR
30-11-05, 22:47
Καλως ηρθες κι απο μενα φιλε μου.Εχω μπει αρκετες φορες σε τουτου σαν το δικο σου και μπορω να πω οτι μου αρεσε πολυ.Το σιγουρο ειναι πως αν δεν υπηρχε η BMW θα επερνα ενα Α4 ανετα

Legend
01-12-05, 08:17
ευχαριστώ για άλλη μια φορα τα παιδια για τα καλα τους λόγια. Μπορεί να έχουμε κάνει αρκετες φιλοφρονίσεις μεταξύ μας, αλλα αυτό δείχνει τουλάχιστον σεβασμό.

να αρχίσω να απαντάω λοιπόν στα παιδια ένα ένα :)

str-320i: αυτό για μένα ισχύει... ανάποδα :)

Φάνη: ναι, καλό είναι :)

doria: (βέβαια λογικό να υπάρχει σύγχυση) Είμαστε το Audi Sports Club και ξεκινήσαμε εδώ και εναμιση μήνα περίπου!

m3power: Ηταν ο μόνος τρόπος να καταλαβαινετε αμέσως τι ομάδα είμαι :)

NIKOS 320Ci
01-12-05, 09:50
γεια σου ρε πανο!

alexk
03-12-05, 18:17
A! εύχομαι καλή τύχη στην προσπά8εια που κάνετε για τους supporting members! πιστευω ότι το ποσό είναι σχετικά γελίο να μην το δώσετε όλοι! Σκεφτείτε ότι το club θα σας το ανταποδώσει! καλή επιτυχία!
Φίλε legend, θα είχες την καλοσύνη να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με αυτή την πρόταση?
Πραγματικά, εδώ και τόσες μέρες προσπαθώ να καταλάβω ακριβώς τι θέλει να πει ο ποιητής.

Ευχαριστώ, alexk

melodic
03-12-05, 20:10
WELCOME με την γερμανιδα σου... εχω τελειες εντυπωσεις απο audi...

1ον οικογενειακο αμαξι Α4 1.6
2ον για ενα χρονο ειχα στην κατοχη μου S3 300ps.
3ον πολλες βολτες με Α4new με το 3.200cc

Legend
06-12-05, 12:05
Φίλε μου Αlex μου είπες:
Φίλε legend, θα είχες την καλοσύνη να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με αυτή την πρόταση?
Πραγματικά, εδώ και τόσες μέρες προσπαθώ να καταλάβω ακριβώς τι θέλει να πει ο ποιητής

Απάντηση:
Βασικά δεν είμαι ακριβώς ποιητής αλλα ερμηνευτής.... ειδικότερα όταν κάνω μπάνιο :smashtard
Ίσως δεν αποτυπωσα σωστά την άποψή μου. Επειδή είμαι και εγώ μέλος ενός club και επειδή γνωρίζω ότι η οικονομική ευρωστία στην λέσχη δίνει άλλη διάσταση και στην δυναμική αλλά και γενικοτερα μία καλύτερη εικόνα στην λέσχη, νομίζω ότι το κόστος της συνδρομής δεν είναι εξωφρενικό. Και όχι μόνο αυτό! 8α δώσετε την ευκαιρία και εσείς οι ίδιοι να περάσετε καλύτερα στους κόλπους της λέσχης σας, αφού λογικά 8α γίνουν πιο σωστα και καλά event!

Dionysis
06-12-05, 12:24
Φίλε μου Αlex μου είπες:
Φίλε legend, θα είχες την καλοσύνη να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με αυτή την πρόταση?
Πραγματικά, εδώ και τόσες μέρες προσπαθώ να καταλάβω ακριβώς τι θέλει να πει ο ποιητής

Απάντηση:
Βασικά δεν είμαι ακριβώς ποιητής αλλα ερμηνευτής.... ειδικότερα όταν κάνω μπάνιο :smashtard
Ίσως δεν αποτυπωσα σωστά την άποψή μου. Επειδή είμαι και εγώ μέλος ενός club και επειδή γνωρίζω ότι η οικονομική ευρωστία στην λέσχη δίνει άλλη διάσταση και στην δυναμική αλλά και γενικοτερα μία καλύτερη εικόνα στην λέσχη, νομίζω ότι το κόστος της συνδρομής δεν είναι εξωφρενικό. Και όχι μόνο αυτό! 8α δώσετε την ευκαιρία και εσείς οι ίδιοι να περάσετε καλύτερα στους κόλπους της λέσχης σας, αφού λογικά 8α γίνουν πιο σωστα και καλά event!

Ναι φίλε Legend και το βασικότερο δεν είσαι υποχρεωμένος να καταβάλεις αυτό ποσό για να μπορείς να είσαι μέλος μόνο όποιος θέλει με διική του απόφαση γίνεται supporting member που αυτό βέβαια βοηθάει το Club να επεκτείνει το site αλλά και τις δραστηριότητες του Club σαν σύνολο

alexk
06-12-05, 13:15
Φίλε μου Αlex μου είπες:
Φίλε legend, θα είχες την καλοσύνη να εξηγήσεις τι ακριβώς εννοείς με αυτή την πρόταση?
Πραγματικά, εδώ και τόσες μέρες προσπαθώ να καταλάβω ακριβώς τι θέλει να πει ο ποιητής

Απάντηση:
Βασικά δεν είμαι ακριβώς ποιητής αλλα ερμηνευτής.... ειδικότερα όταν κάνω μπάνιο :smashtard
Ίσως δεν αποτυπωσα σωστά την άποψή μου. Επειδή είμαι και εγώ μέλος ενός club και επειδή γνωρίζω ότι η οικονομική ευρωστία στην λέσχη δίνει άλλη διάσταση και στην δυναμική αλλά και γενικοτερα μία καλύτερη εικόνα στην λέσχη, νομίζω ότι το κόστος της συνδρομής δεν είναι εξωφρενικό. Και όχι μόνο αυτό! 8α δώσετε την ευκαιρία και εσείς οι ίδιοι να περάσετε καλύτερα στους κόλπους της λέσχης σας, αφού λογικά 8α γίνουν πιο σωστα και καλά event!
Αγαπητέ legend.
Όπως είπες στο πρώτο σου post, είσαι administrator σε club audi και όχι "μέλος" όπως λες τώρα. Κοίτα να δεις...
Βρίσκεσαι σε ένα club με εντελώς ανιδιοτελή χαρακτήρα. Πέραν του post που υπάρχει στην αρχική σελίδα που εξηγεί τι είναι το supporting member, ουδέποτε κάποιος admin ή moderator αυτού εδώ του club δεν ζήτησε κάποιο μέλος να γίνει supporting member. Έτσι με ενοχλεί πραγματικά που έρχεσαι εσύ, κυριολεκτικά από το πουθενά και κάνεις προβολή του supporting member, και ότι οι χρήστες πρέπει να βοηθήσουν το club κτλ. Και διερωτώ τον ευατό μου εγώ:
- Με ποια ιδιοτήτα το κάνεις αυτό?
- Γιατί σε ενδιαφέρει αυτό το πράγμα μιας και μέλος που θα απολαύσει καλύτερα events (όπως λες) δεν είσαι (bmw δεν έχεις)?
- Ο χαρακτηρισμός "πιο καλά event" τι ακριβώς θέλει να πει?
- Το κατά πόσο καλή εικόνα έχει ένα club, εξαρτάται από το ταμείο του (όπως λες) και όχι από τον κόσμο που το απαρτίζει?

Συγγνώμη κι'όλας, αλλά η όλη κατάσταση μου θυμίζει "ροζ πάνθηρα". Έμπλεκε κάπου χωρίς να πρέπει.

Legend
06-12-05, 14:32
λοιπον Alex,

Επειδή το κλίμα είναι αρκετα καλό με σχεδόν όλα τα παιδια και επειδή δεν 8ελω να μπω στην διαδικασία των αντεγκλήσεων απο εδω, προτιμώ να μην συνεχίσω το 8έμα. Μπορείς να σκεφτείς ότι θες για μένα, δικαίωμά σου, ακόμα και ότι ειμαι ο ροζ πάνθηρας.
Αλλα να λήξει το 8εμα εδω.

Α! δεν είμαι Administrator, είμαι Moderator που πάει να πει ότι είμαι συντονιστής των συζητήσεων και υπευθυνος περιεχομένου στο forum μας... :)