PDA

Επιστροφή στο Forum : βοήθεια για αγορά προφυλακτήρα m-pack για Ε88


verde
08-04-13, 00:23
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ έχω μια bmw 120i E88 και ενδιαφέρομαι να βάλω τον εμπρος προφυλακτήρα m-pack. Δυστυχως στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν μια πολυ υψηλή τιμή και γι αυτό τώρα ψάχνω κάποια άλλη λύση και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Γενικά δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι μεταχειρισμένος ή καινούργιος αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και καλή τιμή.

Έχετε κατι να μου προτείνετε;Κάποιο καλό συνεργείο ή κανένα καλό site;

peter79
08-04-13, 08:32
Γεια σας παιδιά είμαι νέος στο φόρουμ έχω μια bmw 120i E88 και ενδιαφέρομαι να βάλω τον εμπρος προφυλακτήρα m-pack. Δυστυχως στην αντιπροσωπεία που ρώτησα μου είπαν μια πολυ υψηλή τιμή και γι αυτό τώρα ψάχνω κάποια άλλη λύση και θα ήθελα την βοήθειά σας.

Γενικά δεν με ενδιαφέρει αν θα είναι μεταχειρισμένος ή καινούργιος αρκεί να είναι σε καλή κατάσταση και καλή τιμή.

Έχετε κατι να μου προτείνετε;Κάποιο καλό συνεργείο ή κανένα καλό site;

αν πας σε καινούργια ανταλλακτικά τότε με τις εκπτώσεις που κάνουν πλεόν στις αντιπροσωπείες σε συμφέρει περισσότερο απο οποιαδήποτε άλλη λύση...
εκτός αν βρείς μεταχειρισμένο που αμφιβάλλω τελικά αν θα σου βγει πιο φθηνά μιας και θέλει 2πλάσια επεξεργασία στο βάψημο + τοποθέτηση + οτι θα χειαστείς και κάποια άλλα παρελκόμενα (βάσεις, καλύματα θόλων κλπ) ζήτα τιμές από όλα τα εξουσιοδοτημένα για να καταλήξεις.

ΜΗΝ βάλεις ημιτασιόν (γνώμη μου)...
επίσης θα σου πρότεινα να περιμένεις να συγκεντρώσεις χρήματα για να βάλεις και τον πίσω προφυλακτήρα αλλά και τα πλαινά αλλά και να το χαμηλώσεις. τότε θα δεις μόνο ουσιαστική αλλαγή...

verde
08-04-13, 13:14
Η τιμή της αντιπροσωπειας είναι 1300 μόνο για τον εμπρος προφυλακτήρα χωρίς βάψιμο και εργασία και η εκπτωση που κάνουν είναι ενα 20% δηλαδή ουσιαστικά βγάζουν το ΦΠΑ αλλά πιστεύω οτι είναι πολλά χρήματα για έναν προφυλακτήρα μόνο εκτος αν δεν κατάλαβαν τι ζήτησα και μου έδωσαν τιμή για ολο το πακέτο m-pack αλλά δεν νομίζω.

Γι αυτό κοιτάω μήπως τον φέρω μόνος μου απ έξω ή αν υπαρχει κανενα καλό μαγαζί εδω στην Αθήνα που να ασχολείται και να μπορεί να μου τον βρει σε καλή τιμή.

Τα χω ψάξει όλα αυτά που λες και χαμήλωμα και πίσω προφυλακτήρα κτλ αλλα η αλήθεια είναι οτι ο πισω προφυλακτήρας δεν μ αρέσει πολυ
Για χαμήλωμα σκεφτομαι αργότερα να βάλω τις αναρτήσεις Μ αλλά ακόμα δεν το χω αποφασίσει γιατί έχουν διάφορα υπέρ και κατά και θέλω να το σκεφτώ καλύτερα.

dmyl
10-04-13, 16:04
Για ψαξε και στο ebay.de κατι θα βρεις αλλα τα μεταφορικά θα είναι λίγο αυξημένα.

verde
10-04-13, 23:50
Τελικά τα 1300 είναι για όλο το πακέτο m-pack τώρα περιμένω τιμή για τον μπροστά θα πάω να ρωτήσω και στο μαγαζί που μου πρότεινε το παιδί και βλέπουμε.(Ξέρετε μήπως γιατί έσβησαν το ποστ που είχε κάνει σχετικά με αυτό το μαγαζί; )

Το ebay.de ξέρεις αν έχει και Αγγλικά; Γιατί με τα Γερμανικά δεν την παλεύω καθόλου.

rapid_fast
11-04-13, 08:12
Τελικά τα 1300 είναι για όλο το πακέτο m-pack τώρα περιμένω τιμή για τον μπροστά θα πάω να ρωτήσω και στο μαγαζί που μου πρότεινε το παιδί και βλέπουμε.(Ξέρετε μήπως γιατί έσβησαν το ποστ που είχε κάνει σχετικά με αυτό το μαγαζί; )

Το ebay.de ξέρεις αν έχει και Αγγλικά; Γιατί με τα Γερμανικά δεν την παλεύω καθόλου.
Ναι, το έσβησα γιατί ήταν πρώτο του πόστ μόνο για να διαφημίσει το μαγαζί του.

Ασσος
12-04-13, 17:04
Οχι μόνο δεν έχω μαγαζί αλλά δεν έχω και καμία εμπορική σχέση με το χώρο.
Προτείνω μόνο οτι έχω δοκιμάσει και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος.
Πολλές φορές δίνεις 10 ευρώ και τα πετάς ενώ με 12 θα έκανες τη δουλειά σου.

Ασχετος και βλαβερός είναι μόνο αυτός που νομίζει οτι τα ξέρει όλα. Οπως οτι έχω μαγαζί!!!
Αντε γειά σας και καλά μυαλά

Dim77
12-04-13, 17:20
Δε μου λές, πρώτο ποστ και διαφήμιση μαγαζιού.

Δεν ήταν το δικό σου μαγαζί. Όντως. Αυτός που έχει το μαγαζί έχει άλλο λογαριασμό και δεν έχει προκαλέσει ποτέ... Έχει σημασία? Όχι...

Τους κανόνες δεν τους διαβάζει κανένας.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ πάντως...εδώ δε ζητάμε να συστηθεί κανείς, απλά να τηρεί πέντε κανόνες...που τους έχει αποδεχτεί με την εγγραφή του. Ούτε υποχρεούται ο κάθε moderator/administrator να είναι πραγματικός detective για να βρίσκει αποδείξεις για το ποιός έχει μαγαζί και ποιός όχι.

Πρώτο ποστ και διαφήμιση, αυτό έχει σημασία. Και ελπίζω να το καταλαβαίνεις.
Δεύτερο ποστ τώρα και ειρωνία...κρίμα είναι.

Για αυτόν που ζητάει προφυλακτήρα.
Η λύση είναι ή αντιπροσωπεία, ή άρχισε την αναζήτηση στις αγγελίες.
Το όποιο μαγαζί σου πώ εγώ ή ο άσσος, ή ο όποιοσδήποτε μπορεί να μην είναι το φτηνότερο.

Η ΣΙΓΟΥΡΗ λύση, είναι της αντιπροσωπείας...

xristaras
12-04-13, 21:26
Συμφωνώ με τον dim

Ασσος
18-04-13, 23:28
Τους κανόνες τους διαβάζουμε και τους τηρούμε.
Το ebay.de δεν είναι μαγαζί? Τί είναι? Και αναλογιστείτε τη διαφορά μεταξύ διαφήμισης και συμβουλής.
Διαφήμιση κάνει κάποιος όταν έχει άμεσο ή έμμεσο όφελος. Αλλοιώς θεωρείται συμβουλή.

Τώρα επειδή είμαι στο χώρο του computing (και όχι του αυτοκινήτου) για πάνω απο 25 έτη να αναφέρω οτι ο moderator έχει ευθύνη να διακρίνει τα παραπάνω και να πράτει ανάλογα.

Θυμηθείτε οτι ο καθένας είναι αθώος μέχρι αποδείξεως του αντιθέτου. ΑΠΟΔΕΙΞΕΩΣ όχι κρίσης.

Αυτά

Dim77
18-04-13, 23:50
Να σε ρωτήσω κάτι? Μπορείς να μου πείς γιατί κάνεις έτσι για ένα link καταστήματος που σβήστηκε?

Τις υποδείξεις για το τι κάνει ο moderator, άφησε τις σε όμως, παρακαλώ.

Έκανες πρώτο ποστ με αναφορά καταστήματος. Κάποιος moderator, έσβησε το ποστ χωρίς τίποτα άλλο....

Τραβάς τώρα το θέμα εκεί που δεν έχει νόημα.

ΞΕΡΩ ότι το μαγαζί που πόσταρες είναι άλλου ανθρώπου και το έκανες φαντάζομαι από πρόθεση να βοηθήσεις.
Ο κάθε moderator, δεν είναι υποχρεωμενος να γνωρίζει ποιός έχει το κάθε μαγαζί και τι σκοπό έχει ο καθένας.


Εδώ είναι φόρουμ αυτοκινήτων. Δεν είναι δικαστήριο. Δεν καταδικάσαμε κανέναν άλλωστε. Απλά σβήστηκε το ποστ.
Οι εξηγήσεις που έδωσα εγώ τουλάχιστον, θεωρώ πλέον ότι ξεπερνούν τα όρια της υπερβολής και της υπομονής.


2) Απαγορεύεται κάθε είδους διαφήμιση χωρίς τη συμφωνία των Administrators.
3) Απαγορεύεται η δημοσίευση αγγελιών από επαγγελματίες χωρίς την σύμφωνη γνώμη των Administrators.
4) Επιτρέπονται μόνο αγγελίες ενεργών μελών του forum.
...
...

22) Παρακαλώ να θυμάστε ότι δεν είμαστε υπεύθυνοι για οποιοδήποτε μήνυμα (post) υπάρχει στο forum. Δεν μπορούμε να εγγυηθούμε την ακρίβεια, ειλικρίνεια και πληρότητα κανενός μηνύματος (post) που υπάρχει στο σύστημα.
23) Οι Administrators και Moderators του BMW-Motorsport.gr διατηρούν το δικαίωμα να διαγράψουν, διορθώσουν, μεταφέρουν και κλείσουν οποιαδήποτε συζήτηση ή μήνυμα για οποιοδήποτε λόγο κρίνουν απαραίτητο.
24) Οι Administrators και Moderators του BMW-Motorsport.gr διατηρούν το δικαίωμα να απαγορέψουν την είσοδο προσωρινά ή μόνιμα (ban) σε οποιοδήποτε μέλος δεν σέβεται τους παραπάνω κανόνες ή αν κριθεί από την διαχειριστική ομάδα απαραίτητο.

Πέρνα από αυτή την ενότητα (http://www.bmw-motorsport.gr/forums/forumdisplay.php?f=2) για ένα πιο κατάλληλο αρχικό πόστ.

Καλώς ήρθες στο φόρουμ πάντως από εμένα.