PDA

Επιστροφή στο Forum : z3 sevice οροφης! που ομως?


psaroulis
28-04-13, 03:13
Γεια σας, μετα απο 2 χρονια κ κατι που εχω στην κατοχη μου το ζετακι ηρθε η ωρα που οποτε πεφτω σε λακουβα η ο δρομος ειναι λιγο ανωμαλος νομιζω οτι θα πεσει ο ουρανας (οροφη) να με πλακωσει! Λοιπον ξεκιναω κ εγω περνω σβαρνα τις επισημες αντιπροσωποιες για να κανω ενα service στην οροφη ( κουκουλα τσιμουχες σκελετο κλπ ) και να λυσω κ ενα προβλημα με το μεσαιο σιδερο του. η απαντηση σε οοοολες τις επισημες ηταν οτι δεν αναλαμβανουν τετοιου ειδους εργασιες. αν υπαρχει καποιος που να εχει κανει τετοιες εργασιες η εστω απλα να γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του .

Ευχαριστω!

zografias
28-04-13, 04:41
Έχω φτιάξει το πίσω τζάμι σ' ένα κουκουλάδικο που φαινόνταν καλό!
Αλλά.. :google: κάτι θα βρεις!

GIANNHS M
28-04-13, 07:42
Γεια σας, μετα απο 2 χρονια κ κατι που εχω στην κατοχη μου το ζετακι ηρθε η ωρα που οποτε πεφτω σε λακουβα η ο δρομος ειναι λιγο ανωμαλος νομιζω οτι θα πεσει ο ουρανας (οροφη) να με πλακωσει! Λοιπον ξεκιναω κ εγω περνω σβαρνα τις επισημες αντιπροσωποιες για να κανω ενα service στην οροφη ( κουκουλα τσιμουχες σκελετο κλπ ) και να λυσω κ ενα προβλημα με το μεσαιο σιδερο του. η απαντηση σε οοοολες τις επισημες ηταν οτι δεν αναλαμβανουν τετοιου ειδους εργασιες. αν υπαρχει καποιος που να εχει κανει τετοιες εργασιες η εστω απλα να γνωριζει ας μου δωσει τα φωτα του .

Ευχαριστω!

καταρχην που μενεις?κατα δευτερον ΓΙΑΤΙ αντιπροσωπειες?κ τριτον εγω εφτιαξα την οροφη μου σε ενα Ε30 που ειχα σε αυτον......6932227885....γιωργος λεγεται κ ειναι στα γλυκα νερα.πολυ λογικος στην τιμη κ αποτελεσματικος!:dblthumb2

psaroulis
28-04-13, 11:43
καλημερα, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
ειμαι στον πειραια. ελεγα οτι σε αντιπροσοποιες θα υπαρχει καποια τεχνογνωσια πανω σε τετοια θεματα
αλλα δυστυχως επεσα εξω.
Γιαννη αν επιτρεπεται τι ειδους εργασια εκανες εκει?

GIANNHS M
28-04-13, 14:04
καλημερα, ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας.
ειμαι στον πειραια. ελεγα οτι σε αντιπροσοποιες θα υπαρχει καποια τεχνογνωσια πανω σε τετοια θεματα
αλλα δυστυχως επεσα εξω.
Γιαννη αν επιτρεπεται τι ειδους εργασια εκανες εκει?

εμενα η οροφη ειχε κολλησει κ δεν δουλευε καθολου.το μονο που ακουγες ενα πεθαμενο μοτερακι να προσπαθει να γυρισει αλλα δεν.....επομενως

1)εβγαλε το καπακι της οροφης
2)καθαρισε -τσεκαρε νεροχυτες
3)αλλαξε ενα νεροχυτι σε σχημα (πι) ο οποιος δουλευει πισω απο το καπακι για να οδηγει τα νερα στους νεροχυτες (δεξια - αριστερα)
4)καρβουνακια στο μοτερακι
5)γρασαρισμα οι ντιζες - αλλαγη η μια
6)ρυθμισει στο μοτερακι για αρχη μεση κ τελος.(τερμα ανοιχτο-κλειστο-ανακλιση)
το αποτελεσμα ητανε να δουλευει η οροφη κυριολεκτικα σαν καινουργια κ αυτα γινανε σε δυο μερες με κοστος 230 ευρω!αυτο που μου αρεσε περα του αποτελεσματος ηταν οτι δεν πηγαινε ψαχνοντας κ οτι ειπε ητανε.απλα ηξερε !

psaroulis
29-04-13, 00:57
αυτο εχει σημασια να ξερει τι κανει, οχι οπως σε ενα εξουσιοδοτιμενο που πηρα και που ειπαν θα ανοιξουμε την οροφη κ βλεπουμε μετα αν εχει ανταλακτικο. ευχαριστω πολυ θα παρω αυριο κιολας.

psaroulis
22-05-13, 21:59
Λοιπον παιδες δεν εχω κανει ακομα την εργασια στον μαστορα που μου προτεινε ο GiannisM λογο πιεσμενου χρονου αλλα μιλησαμε στο τηλ καταλαβε αμεσως το προβλημα κ φαινοταν να ξερει το αυτοκινητο απ εξω κ ανακατοτα συν οτι που ειπε τιμη μακραν καλητερη απ οτι εχω ακουσει. μολις κανω κ την εργασια θα σας ενημερωσω με νεοτερα.