PDA

Επιστροφή στο Forum : Μεταχειρισμένο αυτοκίνητο πόλης


6ylinder
06-06-13, 08:45
Ένα φιλαράκι ψάχνει για ένα τέτοιο μέχρι 1400cc στα ~2500€ χρονολογίας 2000-2005 περίπου. Δεν τον νοιάζουν γκάζια κλπ.

Με κριτήριο κυρίως αξιοπιστίας και δευτερευόντος οικονομίας πώς θα κατατάσσατε τα παρακάτω;

Renault clio, Peugeot 206, Fiat punto, Nissan Micra, VW polo (από ό,τι κατάλαβα αυτά κοιτάει).

Dim77
06-06-13, 11:09
1) Toyota yaris 1.0 ή 1.3 πρώτης γενιάς ...θα το έχει για πάντα ο φίλος σου...ΕΤΣΙ ΑΠΛΑ! Α και κατανάλωση 6 λίτρα για το 1.0. Έχει ένα τέτοιο η αδερφή μου και της καίει 7 - 7.5 στην πόλη, αλλά το πηγαίνει όπως θα έκαιγε 17-20λιτρα/100km ένα BMW318.
1B) ισοδύναμο ..Nissan micra 1.2 δεν χρειάζεται το 1.4, το 1.2 πετάει και καίει πολύ λίγο
2) Renault clio 1.2 75ps είχα οδηγήσει για μεγάλο διάστημα 2 τέτοια τελευταίας γενιάς, καταπληκτικά αυτοκίνητα με πολύ καλό μοτέρ και πολύ οικονομικό.
3) Peugeot 206.

Πολο και πούντο.....εγώ τα θεωρώ για πέταμα ειδικά αν έχουν παλιώσει και το μόνο που χαίρεσαι από αυτά είναι τα προβλήματα και οι επισκευές.
Καλύτερα ένα από τα δυο Ιαπωνικά, εφόσον ψάχνει για μτχ 10ετίας πάντως ο φίλος σου.
Όσο καλά και να είναι τα ευρωπαϊκά.....τη γνώμη μου την ξέρετε (που είναι και η πικρή αλήθεια).

God
06-06-13, 11:10
Nissan Micra
VW polo

Με αυτή την σειρά. Τα άλλα 3, αφού μιλάμε με κύριο κριτήριο την αξιοπιστία, όπου και να τα βάλεις μετά την 3η θέση, 3α είναι. Το polo όμως είναι πολύ δύστροπο και αργό, ακόμα και το 1.4. Αλλά έχει σημαντικά φτηνότερα ανταλλακτικά.

6ylinder
06-06-13, 11:32
Εγώ πρότεινα να δει και Hyundai Getz...τί λέτε;

Κάποια από αυτά (clio πχ) έχουν και αέριο...σε ένα οικονομικό αυτοκίνητο πόλης δεν θα το έβαζα, πώς το βλέπετε;

Γενικά αν έχετε να προτείνετε κάτι άλλο...ελεύθερα.

Dim77
06-06-13, 11:35
Όντως και για το Getz έχω ακούσει μόνο καλά λόγια από όποιον το είχε.

Με τιμές μεταχειρισμένων κοντινές, δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος να πάρει κάτι αλλο από yaris. Και λόγω ευκολίας μεταπώλησης εκ των υστέρων.

6ylinder
06-06-13, 11:47
Ναι, αν το δεις ψυχρά μάλλον δεν έχεις άδικο. Αξιοπιστία, οικονομία και είσαι κύριος.

Μετά μπαίνουν κ θέματα γούστου, (εμένα πχ μου κάνει λίγο γυναικείο αμάξι, αλλά θα μου πεις σε αυτούς τους καιρούς τα κοιτάνε αυτά;...), γενικής εικόνας του αυτοκινήτου (ταλαιπωρημάνο εσωτερικό, χρώμα κλπ...)

Thanks πάντως...

Dim77
06-06-13, 11:50
Ναι...φαινόταν γυναικείο μόλις είχε βγεί. Και σε μένα.

Μετά όταν έβλεπα τα αγωνιστικά Yaris να φαίνονται πιο ''γαιδούρια'' από οτιδήποτε άλλο, μου φαίνεται μια χαρά αντρικό.

Πιο γυναικείο μου κάνει το Polo που το παίρνουν κυρίως γυναίκες γιατί είναι ''VW Πολο''... (το έχω ακούσει από γυναίκα)....

Πές του να πάρει Polo. Του χρόνου θα ψάχνει για...Yaris :D

Dim77
06-06-13, 11:54
Ότι του αρέσει και κάνει κέφι θα πάρει ο άνθρωπος.

Αλλά όταν ψάχνει φτηνό, δεκαετίας, μεταχειρισμένο.....δεν σκέφτεσαι αν κάνεις κέφι το 106 rallye (που έχει αλλάξει 12 χέρια ''ερεθισμένων'' νεαρών) και έχει φαει 13 τράκες και 2 τουμπες....σκέφτεσαι αυτό που θα κάνει κέφι στην τσέπη σου...

Αν θέλει κάτι να κάνει κέφι αντρικό στα βουνά, ας πάρει Clio 1.4 100ps ή καλύτερα ακόμα αν βρεί 1.6 110ps.

BMW Power
06-06-13, 11:56
Το yaris είναι το #1 γυναικείο αυτοκίνητο και το #1 σε αξιοπιστία.

Το πρώτο μοντέλο είναι το καλύτερο μικρό πόλης που κατασκευάστηκε ποτέ!!!!

6ylinder
06-06-13, 12:14
Τόση διαφορά να έχει το yaris δεν την περίμενα να πω την αλήθεια. Κ εγώ του το πρότεινα για αξιοπιστία, αλλά φανταζόμουν ότι κ άλλα θα ήταν κοντά του (πχ Atos, Getz).

Λοιπόν, θα του πω να πάρει το 1.5 TS που είναι αντρικό :D (πλάκα κάνω).

Dim77
06-06-13, 12:30
Φίλε, και το nissan μπορεί να είναι το ίδιο.

Το yaris είναι απίστευτο μικρό αυτοκίνητο.

Έλα στη συνάντηση το βράδυ να σας πρήξω :D

Καλύτερα το 1.0 ή το 1.3 το πολύ. Μη πάρει το TS και σε ράβει...θα είναι κρίμα και άδικο :smokin:

Dim77
06-06-13, 12:32
To 1.0-1.3 είναι αυτό που αξίζει πάντως.

Και το micra 1.2 αν αντέχει την ιδιόρυθμη εμφάνιση (που μου αρέσει).

6ylinder
06-06-13, 12:37
Έλα στη συνάντηση το βράδυ να σας πρήξω :D

Δυστυχώς δουλεύω μέχρι αργά κ δεν θα μπορέσω. Πρήξε τους άλλους!!!

Μη πάρει το TS και σε ράβει...θα είναι κρίμα και άδικο :smokin:

:banhim::banhim:

Dim77
06-06-13, 12:39
Χαχαχα :icon18: εννοείται! :smokin:

Driver M
06-06-13, 12:48
Eγω παλι θα προτεινα το getz.
Πιο καινουριο απο yaris πρωτης γενιας, πιο ομορφο (αν κι αυτο ειναι υποκειμενικο) κι εχοντας οδηγησει ενα 1100 μεσα στην πολη, το αμαξι μου αρεσε πολυ οδηγικα και ειχε αρκετο νευρο σε σημειοπου πριν μου το πουν να νομιζω οτι ειναι το 1300αρι!
Και σιγουρα θα'χει και φτηνοτερα ανταλλακτικα.

Το micra παει κι αυτο πολυ καλα (σε τετοιο εμαθα να οδηγαω) αλλα μου φαινεται πολυ ασχημο κι εντελως γυναικειο.

Το κλιο, μια χαρα αμαξι, αν και 2 μοντελα πισω πλεον, μετα τα τζαπωνοκορεατικα θα ηταν η. επολενη επιλογη μου.

206 ωραιο οδηγικα αλλα απο αξιοπιστια για τα πανηγυρια (φλατζες, ηλεκτρικα κι αγιος ο θεος), οποτε δεν το προτεινω με τιποτα.

Πουντο θα εννοεις αυτο πριν το grande λογικα. Αρκετα γερασμενο αμαξι πλεον που δεν βλεπω τον λογο να το προτιμησει κανεις απ'τα παραπανω. Το 1400αρι τραβαει φοβερα αλλα καιει κι αρκετα.

Τελος, πολο απλα δεν θα επαιρνα ουτε με σφαιρες. Αργο, υπερβαρετο οδηγικα και δειχνει εντονα τα χρονια του εμφανισιακα. Απο αξιοπιστια δεν ξερω τι κανει βεβαια, αλλα καλυτερο απ'τους σχιστοματηδες δεν θα'ναι στανταρ.

JimmysBMW
06-06-13, 15:40
Getz Και πάλι Getz δεν παιζετε το αμαξη, ειναι σκυλί,.και το1.3 δεν και και τίποτα. !!

Straight six
06-06-13, 15:55
πεζω 106 1.1 quicksilver και τελος

Dim77
06-06-13, 17:19
Όλα αυτά τα έχει για πλάκα το yaris.

Straight six, εσύ θα έρθεις τουλάχιστον στην συνάντηση, να σας προσυλητίσω λίγο :D ?

tsilis
06-06-13, 19:29
Yaris μεν, αλλα δεν προκειται να βρει της προκοπης μεχρι 2.500 ευρώ
Αν παει στα 3000, ας το παρει "τυφλά"
Μίκρα επίσης πολύ καλό,
Γκετζ ομοίως
To Clio είναι σαφώς το καλύτερο αυτοκίνητο με όρους οδηγικούς (μακράν), αλλά έχει ακριβή συντήρηση και απαράδεκτη θέση οδήγησης (θέλεις ορθοπαιδικό οπωσδήποτε μετά από κάποιες ώρες στο τιμόνι)

Πόλο όχι, εκτός και έχει αλλάξει σχετικά πρόσφατα ελατήρια βαλβίδων.
Βέβαια από την άλλη, έχει εσωτερικό 1 κλάσση καλύτερο από όλα τα άλλα από άποψη υλικών - συναρμογής, αλλά στην τελική είναι ακριβό στη συντήρηση, μέτριο στην αξιοπιστία και δεν...

Το Πούντο είναι λαχείο, και δεν ξέρω πόσο τυχερός είναι ο φίλος σου... :)

6ylinder
06-06-13, 20:43
Ευχαριστώ παίδες για τις απόψεις σας!

themis78
06-06-13, 22:25
Yaris και από εμένα αλλά 1.3.Ας δει και το Sirion.

Lambros
07-06-13, 09:31
Έχουμε στην οικογένεια ενα γιαρις 1000άρι πρώτης γενιάς,με 287000km και εκτός από μια τρομπα νερού στις 180000 δεν έχει βγάλει απολύτως τίποτα άλλο.

Straight six
07-06-13, 09:43
Όλα αυτά τα έχει για πλάκα το yaris.

Straight six, εσύ θα έρθεις τουλάχιστον στην συνάντηση, να σας προσυλητίσω λίγο :D ?


τι τουοτακιας εισαι βρε αδερφε μου.:chair:

Dim77
07-06-13, 09:58
Χεχε :D :smokin:

http://cdn2.bigcommerce.com/server1500/ac84d/products/790/images/1692/Toyota_-_Logo_%2528Horns%2529__48394.1324627887.400.400.jp g

Anoudak
07-06-13, 10:10
Παιδια καλησπέρα και απο εμενα...ειμαι ο φιλος του "6ylinder" που θελω να αγορασω ενα μεταχειρισμένο όπως έγραψε και στην αρχή του topic..

Μετά από αυτά που είπατε έχω να απαντήσω τα εξής :

toyota yaris βρίσκω λίγα και με μέσο όρο 150.000 χλμ κοντά στα 3000 ευρώ
nissan micra για εκτός πόλης μου φάινεται φτερό στον άνεμο, επίσης βρίσκω λίγες επιλογες κυριως στα 1000 cc
hyundai Gets υπάρχουν πιο πολλά και πιο προσφατα (2003,2004)

Το θέμα είναι τι κάνουμε με αυτά τα αυτοκίνητα σε εκτός πόλης διαδρομές??? Σε συγκριση πχ με το Reanult Clio με υγραεριο?? (που εχει και εξοικονομιση στη πολη και ειναι καλυτερο για ταξιδια)

Γενικα θελω ενα συνδιασμο πολης(εξοικονόμιση) και ταξιδιου (να έιναι οκ στο ταξίδι όχι λιμουζίνα)

Ευχαριστώ εκ των προτέρων....!!

Dim77
07-06-13, 10:25
Φίλε μου, με 2000-2500 ότι και αν πάρεις δεν θα είναι του κουτιού.

Και το ρενο θα έχει 100-150.000χλμ και το yaris, και το getz (πολλά leasing-εταιρικά στην αγορά με ότι συνεπάγεται), και τα πολο και τα πουντο.

Η διαφορά είναι ότι με yaris ή micra των 150.000χλμ έχεις άλλα τόσα χλμ.
Με τα άλλα...πλησιαζεις στο τέλος της ζωής τους...

Ρώτα και σε μια σχολή οδηγών να σου πούν που φτάνουν τα 300.000χλμ και πάνω με το αμάξι που χρησιμοποιούν.

Για οικονομία, αν πηγαίνεις με 120-130 ταξίδια και καίς 6-7lt/100km πόση οικονομία θα κάνεις με το υγραεριο αν καίει 8-8.5?
Παίζουν πολλά πράγματα ρόλο στην οικονομία.
Αν γλυτώνεις 100 ευρώ καύσιμο και το δίνεις πίσω στο συνεργείο....:nixweiss:

Μην αποκλείεις αυτοκίνητα. Δες σε τι κατάσταση είναι.

Μπορεί να βρείς καλό clio, yaris, micra, polo, punto ή και σαράβαλα.

Απλά οι πιθανότητες στα 150.000χλμ με το yaris-micra θα είναι με το μέρος σου....

Προσωπική γνώμη.

Έχοντας περάσει από clio III 1.2 (2 διαφορετικά εταιρικά το ένα με 30.000χλμ και το άλλο με 70.000), grande punto με 50.000χλμ, yaris 1.0 του 2000 από καινούριο μέχρι τώρα με 78000χλμ, brava από καινούριο ώς 100.000χλμ, και έχοντας εμπειρία από αυτοκίνητα φίλων και γνωστών μπορώ να σου πώ ότι:

Σε τέτοια μικρά αυτοκίνητα σε ΓΕΝΙΚΕΣ ΓΡΑΜΜΕΣ, το Toyota-Nissan αντέχει με τη μισή συντήρηση, διπλάσια χιλιόμετρα και καταπόνηση.

Τι να σου προτείνω για μτχ?
Renault? Fiat? VW?

Σου προτείνω Toyota-Nissan-Hyundai(Getz ΜΟΝΟ) και Ford Fiesta.
Τα φόρντ ήταν κάπως σκυλιά ακόμα και πρόσφατα μοντέλα.


Υ.Γ. Αν βρείς καλό Yaris με 3500 ευρώ και σαράβαλο Clio με 2000 (σου λέω για δυό αμάξια που συμπαθώ πολύ και τις εταιρείες)....με το ένα θα γλυτώσεις με 3500...με το άλλο θα δώσεις παραπάνω τελικά (σε σύντομο χρόνο).

Anoudak
07-06-13, 10:49
Μετά απο τέτοιο κατεβατό δεν έχω να πω πολλά... ευχαριστώ πολυ...

Εγω προσωπικά πέρα απο διαφορα εταιρικα αυτοκινητα που εχω οδηγησει για ταξιδια (κυριως Peugeot, Nissan και ενα Ford Focus - χρεπι με το οποιο μισησα και τη Ford) ειχα για 2.5 χρονια ενα honda civic 1500 του 95...καλο αμάξι και σκυλι δε λεω...και ειχε κανει 200.000 χλμ χωρις να ζηταει και πολλα...αλλα μου φαινεται λιγο δυσκολο να παρω ενα μεταχειρισμενο παλι με 150000-180000 χλμ...μονο αυτός ειναι ο προβληματισμός μου...

Dim77
07-06-13, 10:53
Καλά το σκέφτεσαι, αλλά πρόσεχε.

To κατέβασμα χιλιομέτρων πάει βροχή.

Μη φανταστείς ότι το αυτοκίνητο που βρήκες με 68000 χλμ (και έχει περάσει από 2 ιδιώτες και 2 μάντρες που έχουν κατεβάσει στο μισό κάθε φορά) έχει λιγότερα από κάποιον που το έχει από καινούριο και έχει 150.000χλμ

Και επίσης μη σκεφτείς ότι κάποιος που έχει ένα μικρό καλό συντηρημένο αμάξι μέχρι 1.3λιτρα (που δεν είναι βάρος οικονομικό) θα το σκοτώσει 2000-2500 χωρίς λόγο....

Anoudak
07-06-13, 11:11
Το κατέβασμα πάει βροχή δε λέω...ειδικά απο μάντρες, για αυτο κοιτάω κυρίως απο ιδιώτη!!

Αλλά αν υπολογίσουμε ότι σε όλα τα έχουν κατεβάσει, πως να παρω αμάξι που έχει 150.000 χλμ που μπορεί να είναι 250.000??? Το ρίσκο θεωρητικά είναι μεγαλύτερο που υπάρχει έτσι και αλλιώς σε αγορά μεταχειρισμένου (αν και θα γίνει έλεγχος πριν την αγορά οπότε θα φανεί)

και για να μπουμε και στο ζουμι...απο τα 3 παρακατω ποιος λες/λετε και γιατι??

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3536766/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3738884/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3679071/

6ylinder
07-06-13, 11:16
Αλλά αν υπολογίσουμε ότι σε όλα τα έχουν κατεβάσει, πως να παρω αμάξι που έχει 150.000 χλμ που μπορεί να είναι 250.000??? Το ρίσκο θεωρητικά είναι μεγαλύτερο που υπάρχει έτσι και αλλιώς σε αγορά μεταχειρισμένου (αν και θα γίνει έλεγχος πριν την αγορά οπότε θα φανεί)


Ψηλέ υπάρχουν και ενδείξεις για το αν έχει φτάσει 250.000χλμ, τιμόνια, λεβιέδες ταχυτήτων, γενικά κατάσταση εσωτερικού, καθισμάτων κλπ. Ο μηχανικός έλεγχος μπορεί να μην δείξει και τίποτα.

Για να μειωθούν γενικά οι πιθανότητες είπαμε κοιτάμε από ιδιώτη και προσπαθούμε να βρούμε 1ο χέρι και όχι 4ο.

Οι αγγελίες από μόνες τους δεν λένε κ τίποτα ιδιαίτερο...όλα φαίνονται καλύτερα από κοντά κ σε συνεργείο. Απλώς καταλήγεις ποιό θα δεις από κοντά...

gsova
07-06-13, 11:19
Το κατέβασμα πάει βροχή δε λέω...ειδικά απο μάντρες, για αυτο κοιτάω κυρίως απο ιδιώτη!!

Αλλά αν υπολογίσουμε ότι σε όλα τα έχουν κατεβάσει, πως να παρω αμάξι που έχει 150.000 χλμ που μπορεί να είναι 250.000??? Το ρίσκο θεωρητικά είναι μεγαλύτερο που υπάρχει έτσι και αλλιώς σε αγορά μεταχειρισμένου (αν και θα γίνει έλεγχος πριν την αγορά οπότε θα φανεί)

και για να μπουμε και στο ζουμι...απο τα 3 παρακατω ποιος λες/λετε και γιατι??

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3536766/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3738884/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3679071/

Το Clio (αν και δηλώνω άγνοια από Ρενώ γενικώς), φαίνεται αστέρι. Δε του ρίχνεις μια ματιά;

Driver M
07-06-13, 14:31
Το κατέβασμα πάει βροχή δε λέω...ειδικά απο μάντρες, για αυτο κοιτάω κυρίως απο ιδιώτη!!

Αλλά αν υπολογίσουμε ότι σε όλα τα έχουν κατεβάσει, πως να παρω αμάξι που έχει 150.000 χλμ που μπορεί να είναι 250.000??? Το ρίσκο θεωρητικά είναι μεγαλύτερο που υπάρχει έτσι και αλλιώς σε αγορά μεταχειρισμένου (αν και θα γίνει έλεγχος πριν την αγορά οπότε θα φανεί)

και για να μπουμε και στο ζουμι...απο τα 3 παρακατω ποιος λες/λετε και γιατι??

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3536766/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3738884/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3679071/
Το getz γιατι δεν το κοιτάς φίλε?

Το κλιο είναι πολύ καλό αμάξι, αλλά είναι και 1300αρι και τα τέλη κυκλοφορίας αυξάνονται απότομα. Επίσης, την αξιοπιστία των σχιστομάτηδων δεν την έχει σε καμια περίπτωση.

Για τα λεφτά που διαθέτεις, καλύτερο αμάξι απ'το getz δεν βρίσκεις.
Και το 1300αρι είναι πάρα πολύ σβέλτο, περισσότερο απ'όλα τα υπόλοιπα που παραθέτεις.
Το yaris καλό αμάξι και αξιόπιστο, αλλά 3 χιλιάρικα για ένα supermini 13 ετών (του 2000 δηλαδή σαν αυτό που παρέθεσες) δεν θα έδινα ούτε με σφαίρες.
Getz στα ίδια χρήματα μπορείς να βρεις στάνταρ 3 ετών νεότερο και με λιγότερα χλμ φυσικά.

Γενικά ο Κορεάτης είναι σε όλα ανώτερος απ΄το yaris πρώτης γενιάς.
Αν δεν πήγαινα στο getz, θα πήγαινα στο micra που είναι κι αυτό πολύ καλό αμάξι, απλά η εξωτερική του εμφάνιση προσωπικά με χαλάει πολύ. Αν για'σενα δεν αποτελεί πρόβλημα, πήγαινε σ'αυτό.

Anoudak
07-06-13, 15:04
Έχεις δικιο...εγω έκανα λαθος και αντι να ψαχνω στη Hyandai για Gets εψαξα για Atos...

καποια καλα Gets ειναι τα εξης...

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3696082/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3599717/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3757143/
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3629617/

Dimzan
07-06-13, 15:29
Να βαλω κι εγω το λιθαρακι μου:

Yaris με 2500 σωστο δεν θα βρεις, για τους λογους που σωστα ανελυση ο dim77. Στα 3500€ ομως βρισκεις σωστο yaris , ειτε 1000κκ ειτε 1300κκ. Αν δε σε ζοριζουν τα τελη και η ασφαλεια του 1300 προτιμησε το. Εχει σχεδον ιδια καταναλωση με το 1000αρι , αλλα πολυ καλυτερο τραβηγμα παντου. Κανεις ταξιδι και προσπεραση ανετα , που με το 1000αρακι δεν γινεται.

Θα σου προτεινα το atos σαν το απολυτα οικονομικο και αξιοπιστο εργαλειο πολης, αλλα θες και χρηση εκτος πολης. Το getz λοιπον ειναι καλυτερη επιλογη, πιο οικονομικο απο το yaris και πιο καινουριο. Και βλεπω εχει αρκετες επιλογες σε μεταχειρισμενα και πιθανον να βρεις σωστο μοντελο με 2500€. Εχει και πιο ωραιο εσωτερικο απο το yaris και λογω πιο καινουριου μοντελου ειναι λιγοτερο ταλαιπωρημενο.


Δεν εξεταζω επιλογες του τυπου 206 , clio (εδω μπορει να πεσεις και σε καλο , ειναι λαχειο), pundo , polo (οικονομια και πολο δε γινεται) γιατι πολυ απλα ειναι επιφοβα για ζημιες. Ειδικα το clio που ποσταρες το δινει τσαμπα λογω υγραεριου και με προβληματιζει πολυ. Ποτε μεταχειρισμενο με υγραεριο που δεν ξερουμε το ιστορικο του. Συνηθες φαινομενο βαζουν υγραεριο , κακη εγκατασταση δημιουργει προβληματα και τα διωχνουν οσο οσο γτι κουραζονται απο τα συνεργεια. Θελει πολυ ψαξιμο το μεταχειρισμενο με υγραεριο και αν δεν εισαι γνωστης μπορει να την πατησεις και να βρεθεις σε ενα μηνα με καμμενες βαλβιδες και ραγισμενη κεφαλη-μπλοκ.


Εγω για getz σε βλεπω

6ylinder
07-06-13, 15:34
Ψηλέ.....τα βλέπεις ε;......

Να δεις και τα Getzάκια που σου έστειλα...

Παρεπιμπτόντως η κα Ελένη με τα δερμάτινα τούμπανο το έχει....αλλά έβγαινε Getz με δερμάτινα και τέτοιο χρώμα;;;

Dimzan
07-06-13, 15:47
Ψηλέ.....τα βλέπεις ε;......

Να δεις και τα Getzάκια που σου έστειλα...

Παρεπιμπτόντως η κα Ελένη με τα δερμάτινα τούμπανο το έχει....αλλά έβγαινε Getz με δερμάτινα και τέτοιο χρώμα;;;

Εβγαινε σε ακριβη εκδοση με δερματινα, το χει μια φιλη μου σε μαυρο 1,4 facelift .

Καλυτερα να βαλει μετα δερματινη σε αυτο που θα παρει, να ειναι και σαν καινουριο μεσα

Anoudak
07-06-13, 15:56
Και το συζηταει και η κα Ελενη.....!!! :love:

6ylinder
07-06-13, 15:58
Μπορεί να σε απογοητεύσω αλλά η αγγελία είναι παλιά, πριν 40 μέρες έγινε αλλαγή...παίζει να έχει πωληθεί κ να μην το έχουν αφαιρέσει...

Lil
07-06-13, 16:00
Σχετικο-ασχετο, επειδη κοιταω και εγω να παρω κατι για Ελλαδα, για οποτε ερχομαι, μιας κ το bmw θα μεινει στην ακινισια για πολυυυυυυυ ακομα, κοιταω για toyota Aygo 1.0, παιζουν αρκετα γυρω στο 4αρι... και επιδη θα το παρω μισο-μισο με την μανα μου που την εχω πρηξει να πεταξει σε καναν γκρεμο το Daewoo Lanos 1.3 που εχει μιας κ εχει καταντησει πιο ασυμφωρο απο το bmw μ :p: μου φαινεται Ιδανικη επιλογη ο μικρος σχιζοματης.

Straight six
08-06-13, 01:47
ψηλε, κοντε, δε σε ξερω κιολας, χτυπα την abarthια και θα με θυμηθεις.

θα μοιραζεις πονο στα γιαρογκλανζα κιολας :icon_pai:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3500930/

Lil
08-06-13, 10:08
ψηλε, κοντε, δε σε ξερω κιολας, χτυπα την abarthια και θα με θυμηθεις.

θα μοιραζεις πονο στα γιαρογκλανζα κιολας :icon_pai:

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/3500930/

α. Δεν νομιζω οτι θα επαιρνα ποτε παλιο ιταλικο.. εκτος αν εγραφε πισω κατι του τυπου Diablo πχ.. :peepwall:

εγω το μικρο το θελω για να το εψω οσο ειμαι ελλαδα (20 μερες τον χρονο) και την υπολοιπο διαστημα θα το εχει η μανα μου... (που μεταξυ μας... δεν ειναι κ το πρωτο τιμονι, στο λανος που εχει απο το 2001 που το πηραμε μεχρι το 2005 ειχε αλλαξει 3 δισκους! )

Straight six
08-06-13, 11:26
α. Δεν νομιζω οτι θα επαιρνα ποτε παλιο ιταλικο.. εκτος αν εγραφε πισω κατι του τυπου Diablo πχ.. :peepwall:

εγω το μικρο το θελω για να το εψω οσο ειμαι ελλαδα (20 μερες τον χρονο) και την υπολοιπο διαστημα θα το εχει η μανα μου... (που μεταξυ μας... δεν ειναι κ το πρωτο τιμονι, στο λανος που εχει απο το 2001 που το πηραμε μεχρι το 2005 ειχε αλλαξει 3 δισκους! )


δεν πηγαινε για σενα αυτο.....εσυ μπ4 :peepwall:

Lil
08-06-13, 13:17
δεν πηγαινε για σενα αυτο.....εσυ μπ4 :peepwall:

μπαρδον :drive2:

Anoudak
09-06-13, 11:17
Ευχαριστω φίλε για το Abarth αλλά πρωτον δε ξερω αν χωραω εκει μεσα και απο την αλλη 6000 για αμαξι που ειναι 2 χρονια νεοτερο μου....???

LooooooooooooooL