PDA

Επιστροφή στο Forum : Ερώτηση ηλεκτρολογικής φύσεως


mike21
08-06-13, 23:06
Λοιπόν,θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής θέμα,έχω ένα φορτηγάκι nissan αρκετά παλιό το οποίο λειτουργεί με πλατίνες,έχω διαμορφώσει ένα ντιστριπιτέρ(απο bmw φυσικά)έτσι ώστε να κουμπώνει στο κινητήρα nissan και να είναι εντάξει στους χρόνους,αυτό το κάνω για να απαλλαγώ απο τις πλατίνες και να το φτιάξω με ηλεκρονική,επειδή δέν το έχω κάνει ξανα δέν γνωρίζω τί επιπλέον χρειάζεται εκτός απο το ντιστριπιτέρ,εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο τί επιπλέον χρειάζομαι και πώς το συνδέω θα ήμουν υπόχρεος.
Το ντιστριπιτέρ είναι απο Μ10,εάν βοηθάει σε κάτι.

Dimpas
08-06-13, 23:43
Να φανταστώ πολλαπλασιαστή έχεις έτσι ?

mike21
09-06-13, 01:05
Να φανταστώ πολλαπλασιαστή έχεις έτσι ?

Πολλαπλασιαστή έχει και με τίς πλατίνες

petroscf
09-06-13, 09:22
Λοιπόν,θα ήθελα την βοηθειά σας στο εξής θέμα,έχω ένα φορτηγάκι nissan αρκετά παλιό το οποίο λειτουργεί με πλατίνες,έχω διαμορφώσει ένα ντιστριπιτέρ(απο bmw φυσικά)έτσι ώστε να κουμπώνει στο κινητήρα nissan και να είναι εντάξει στους χρόνους,αυτό το κάνω για να απαλλαγώ απο τις πλατίνες και να το φτιάξω με ηλεκρονική,επειδή δέν το έχω κάνει ξανα δέν γνωρίζω τί επιπλέον χρειάζεται εκτός απο το ντιστριπιτέρ,εάν μπορεί κάποιος να με βοηθήσει στο τί επιπλέον χρειάζομαι και πώς το συνδέω θα ήμουν υπόχρεος.
Το ντιστριπιτέρ είναι απο Μ10,εάν βοηθάει σε κάτι.


Mike, νόμιζα ότι το είχες συνδέσει και λειτουργούσε...όχι τελικά?

(-α, παρεμπιπτόντως, το Ε21, μετά την επισκευή που, τελικώς χρειαζόταν, το weber, "παίρνει μπρος" με μισή στροφή της μίζας, απίστευτο το πόσο άμεσα παίρνει! εξακολουθεί να αξίζει ο κόπος πιστεύεις να το βάλουμε το συστηματάκι ?)