PDA

Επιστροφή στο Forum : Σχολή drift και σπορ οδήγησης


thomas
02-12-05, 09:42
Όπως κάποιοι έχεται δεί στο τελευταίο Power υπήρχε μια ανακοίνωση για σεμινάρια οδήγησης με σκοπό το drift και γενικά την σπορ οδήγηση και τον έλεγχο του αυτοκινήτου.
Οι υποψηφιότητες έχουν αρχίσει ήδη (μετράμε μεγάλο διψήφιο νούμερο) και το ενδιαφέρον είναι πολύ υψηλό.
Η λειτουργία θα ξεκινήσει τέλη Φεβρουαρίου σε χώρο έκπληξη με αυτοκίνητα έκπληξη και φυσικά καθηγητές με μεγάλη εμπειρία (και από τον χώρο των αγώνων) που κατέχουν καλά το "σπορ", αλλά και μπορούν να μεταδώσουν σωστά τις γνώσεις τους. Ο εξοπλισμός θα είναι πρωτόγνωρος για Ελληνικά και Ευρωπαικά δεδομένα, ετσι ώστε να γίνεται καλύτερη παρακολούθηση της προόδου του καθενός ξεχωριστά αλλά και του οδηγικού του στύλ.
Θα υπάρχουν μαθήματα με τα αυτοκίνητα της σχολής, αλλά για όποιον επιθυμεί θα υπάρχει πρακτική και με το προσωπικό του αυτοκίνητο.

Η τιμή θα είναι λογική και πέρα από την βασική και πιο προχωρημένη θεωρία θα υπάρχει πολύ εξάσκηση και οδήγηση!!!

Περισσότερες πληροφορίες θα σας ανακοινώνω σε αυτό το thread, στο άμεσο μέλλον, ενώ όποιος θέλει να κρατήσει θέση ας επικοινωνήσει μαζί μου στο 6972255697.

makman
02-12-05, 11:38
ενδιαφερον ακουγεται (πολυ, θα ελεγα).οταν λες "τιμη λογικη" ???? απλα για να εχουμε τον νου μας.:nod:

E36M3ZF
02-12-05, 12:00
Εγώ ενδιαφέρομαι στανταρ.....Μαθε και πες μας τιμούλα να λάβουμε τα μέτρα μας..
Ταδε έφη
Κώστας

STR
03-12-05, 17:48
Αντε γιατι πολυ κουλοι εχουμε μαζευτει εδω μεσα.Κι εγω ειμαι ενας απο αυτους

dimosbmw
03-12-05, 23:43
thomas και εγω ενδιαφερομαι.

Παρακαλω ενημερωσε μας.

nikosm3
04-12-05, 04:27
αν και δεν ειμαι κουλος αλλα και εγω ενδιαφερομαι!!μαθαινεις πραγματα απο εμπειρους και προπαντως λιωνεις ξενα αυτοκινητα!!

α π ο λ α υ σ η !!!

ANDREAS
04-12-05, 08:44
αν και δεν ειμαι κουλος αλλα και εγω ενδιαφερομαι!!μαθαινεις πραγματα απο εμπειρους και προπαντως λιωνεις ξενα αυτοκινητα!!

α π ο λ α υ σ η !!!
ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!:bugeye:

nikosm3
04-12-05, 12:49
ΣΩΣΤΟΟΟΟΟΟΣ!!!!!!!!!!!:bugeye:
ανδρεα και συ μαζι μου εε..??το ξερω παμε να τους τα λιώσουμε!!και προπαντως δεν πληρωνουμε λαστοιχα...εοεοο!!:rofl2:

και επιτελους ας υπαρξει και ο ανδρεας grant της ελλαδας (μην εχουμε μονο τον terry της αγγλιας) :) :)

xristos27
04-12-05, 14:31
μεσα και εγω περιμενω περισοτερα

thanos_1
04-12-05, 14:57
Μεσα λεμε.....!!

moutraklas
05-12-05, 10:01
ε, καλά!. όλοι μέσα έιμαστε φαντάζομαι! ποιος θα λεγε όχι δλδ? εγώ πάντως σίγουρα όχι! αλλά πως, πότε, πόσο...?

thomas
05-12-05, 10:12
Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω αναλυτικά. Και φυσικά θα έχετε ειδική μεταχείρηση λόγω φιλίας και πρότερης σχέσης:) .

αν και δεν ειμαι κουλος αλλα και εγω ενδιαφερομαι!!μαθαινεις πραγματα απο εμπειρους και προπαντως λιωνεις ξενα αυτοκινητα!!

α π ο λ α υ σ η !!!

Φίλε αν και δεν έχουμε γνωριστεί, πιστεύω ότι θα καταφέρω να σε κάνω να δείς τα πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία.
Κάθε οδηγική εμπειρία που έχεις είναι θετική, ειδικά αν είναι σε κατάλληλο χώρο με αυτοκίνητα με τηλεμετρία και ανθρώπους που μπορούν να σε συμβουλέψουν. Κάθε λεπτό προπόνησης είναι πολύτιμο, όσο καλός οδηγός και να είσαι. Πάντα έχουμε να μάθουμε κάτι παραπάνω.
Τα σεμινάρια δεν απευθύνονται μόνο στους "κουλούς", όπως αποκαλείς αλλά σε κάθε άνθρωπο που θέλει να γίνει καλύτερος και τελικά να περάσει μια μέρα πολύ καλά. Γιατί θα έχει πολύ διασκέδαση, να είσαι σίγουρος.

Ελπίζω μετά τα μαθήματα να τα πούμε και να συμφωνήσεις μαζί μου.

Πάντα υπάρχει καλυτερος, εμπειρότερος, πιο γρήγορος οδηγός. Πότε δεν σταματάμε να μαθαίνουμε.

Τα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν γίνει πολύ γρήγορα και αφήνουν πολλά περιθώρια για να τα χαρείς. Αρκεί να ξέρεις τον σωστό τρόπο, ώστε να χαρείς εσύ και να μην κινδυνέψει κανένας. Και ο δρόμος δεν είναι το πιο κατάλληλο μέρος για πειράματα...

DoctorAbo
05-12-05, 11:05
Φίλε Thomas καλή μέρα και καλή εβδομάδα. Παρακαλώ να μου κλείσεις μια θέση για όταν ξεκινήσετε. Στο δηλώνω από τώρα και απλά αναμένω τη δική σου ενημέρωση για το "πότε", το "που" και το "πόσο".

Black5
05-12-05, 11:08
Mία θέση και για μένα παρακαλώ!!!

nikosm3
06-12-05, 04:14
Μόλις έχω νεότερα θα σας ενημερώσω αναλυτικά. Και φυσικά θα έχετε ειδική μεταχείρηση λόγω φιλίας και πρότερης σχέσης:) .



Φίλε αν και δεν έχουμε γνωριστεί, πιστεύω ότι θα καταφέρω να σε κάνω να δείς τα πράγματα από μια άλλη οπτική γωνία.
Κάθε οδηγική εμπειρία που έχεις είναι θετική, ειδικά αν είναι σε κατάλληλο χώρο με αυτοκίνητα με τηλεμετρία και ανθρώπους που μπορούν να σε συμβουλέψουν. Κάθε λεπτό προπόνησης είναι πολύτιμο, όσο καλός οδηγός και να είσαι. Πάντα έχουμε να μάθουμε κάτι παραπάνω.
Τα σεμινάρια δεν απευθύνονται μόνο στους "κουλούς", όπως αποκαλείς αλλά σε κάθε άνθρωπο που θέλει να γίνει καλύτερος και τελικά να περάσει μια μέρα πολύ καλά. Γιατί θα έχει πολύ διασκέδαση, να είσαι σίγουρος.

Ελπίζω μετά τα μαθήματα να τα πούμε και να συμφωνήσεις μαζί μου.

Πάντα υπάρχει καλυτερος, εμπειρότερος, πιο γρήγορος οδηγός. Πότε δεν σταματάμε να μαθαίνουμε.

Τα σύγχρονα αυτοκίνητα έχουν γίνει πολύ γρήγορα και αφήνουν πολλά περιθώρια για να τα χαρείς. Αρκεί να ξέρεις τον σωστό τρόπο, ώστε να χαρείς εσύ και να μην κινδυνέψει κανένας. Και ο δρόμος δεν είναι το πιο κατάλληλο μέρος για πειράματα...


εντελως ΑΚΥΡΟ το μηνυμα σου καθοτι το δικο μου στο οποιο εκανες quote ηταν καθαρα χιουμοριστικο!!και φυσικα οσα γραφεις πρωτα τα εστερνιζομαι και μετα τα λεω!!ποτε κανεις δεν ειναι τελειος και παντα στη ζωη μαθαινεις και παντα θα υπαρχει κατι καλυτερο απο εσενα!!και στη ζωη δεν κανει να υπεριφανευεσαι ποτε και για τιποτα ακομα και αν καποτε φτασεις κοντα στο τελειο οταν θα υπερηφανευτεις εχεις χασει το παιχνιδι και σιγουρα θα σου αποβει μοιραιο!!αυτα

τωρα μεμαθες!;)

thomas
06-12-05, 09:23
Χαίρομαι που συμφωνούμε!!!!:cheers:
Με το καλό τον Φεβρουάριο να τα πούμε και σε πιο γρήγορους ρυθμούς.

Αν δούμε ότι τελικά υπάρχει μεγάλη απήχηση από το Bmw-motorsport να κανονίσουμε μια ειδική μέρα μόνο για μέλη του club.

Π.Σ Είχα τηλέφωνο από κάποιον χωρίς δίπλωμα που ρώταγε αν μπορεί να λάβει μέρος. Δηστυχώς κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι δεν γίνεται λόγω ασφάλειας. Νομίζω ότι καμία ασφαλιστική δεν θα δεχτεί να ασφαλίσει κάποιον που δεν έχει δίπλωμα οδήγησης σε σεμινάρια προχωρημένης τεχνικής της οδήγησης!!!

Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για το πόσο σημαντικό είναι να γίνονται τα σεμινάρια καθημερινές ή ΣΚ???
Η γνώμη σας θα εκτιμηθεί δεόντος γιατί ξέρω ότι υπάρχει χαρακτηριστικό δείγμα από κάθε είδος εργαζομένων και μή ανθρώπων. Από τον πολύ πορωμένο που θυσιάζει τα πάντα για την αγάπη του, μέχρι αυτόν που γουστάρει αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα στην ζωή και από τον αραχτό φοιτητή μέχρι τον πλέον πολυάσχολο μεγαλοεπιχειρηματία. Πολυσυλεκτικότητα σε όλο της το μεγαλείο:feedback:

sakkunen
06-12-05, 10:43
και για μενα να υπολογιζεις μια θεση.
Οσο για το ποια μερα καλυτερα ειναι νομιζω Σ/Β αφου εγω τουλαχιστον εχω εργαστηρια.:hello:

nikosm3
06-12-05, 15:59
περισσοτερες πληροφοριες μπορουμε να εχουμε...??πληροφοριες που αφορουν στην τιμη και στο συνολο των ωρων πρακτικης και θεωρητικης εξασκησης...?????

ευχαριστω προκαταβολικα!!

DoctorAbo
06-12-05, 16:06
Χαίρομαι που συμφωνούμε!!!!:cheers:
Με το καλό τον Φεβρουάριο να τα πούμε και σε πιο γρήγορους ρυθμούς.

Αν δούμε ότι τελικά υπάρχει μεγάλη απήχηση από το Bmw-motorsport να κανονίσουμε μια ειδική μέρα μόνο για μέλη του club.

Π.Σ Είχα τηλέφωνο από κάποιον χωρίς δίπλωμα που ρώταγε αν μπορεί να λάβει μέρος. Δηστυχώς κάτι τέτοιο φοβάμαι ότι δεν γίνεται λόγω ασφάλειας. Νομίζω ότι καμία ασφαλιστική δεν θα δεχτεί να ασφαλίσει κάποιον που δεν έχει δίπλωμα οδήγησης σε σεμινάρια προχωρημένης τεχνικής της οδήγησης!!!

Επίσης θα ήθελα την γνώμη σας για το πόσο σημαντικό είναι να γίνονται τα σεμινάρια καθημερινές ή ΣΚ???
Η γνώμη σας θα εκτιμηθεί δεόντος γιατί ξέρω ότι υπάρχει χαρακτηριστικό δείγμα από κάθε είδος εργαζομένων και μή ανθρώπων. Από τον πολύ πορωμένο που θυσιάζει τα πάντα για την αγάπη του, μέχρι αυτόν που γουστάρει αλλά υπάρχουν και άλλα πράγματα στην ζωή και από τον αραχτό φοιτητή μέχρι τον πλέον πολυάσχολο μεγαλοεπιχειρηματία. Πολυσυλεκτικότητα σε όλο της το μεγαλείο:feedback:

Εγώ, παρόλο που είμαι αργόσχολος φοιτητής, θα προτιμούσα Σαββατοκύριακα.
Ευχαριστώ

saikoE39
06-12-05, 16:34
Θωμα παιδι μου αν θες βαλε και εμενα στην λιστα......:idea:
εγω που θα το εχω κανα μηνα πριν ροζ χαρτακι δεν πιστευω να φαω καμια πορτα στην μαπα...:chair:
λεω εγω τωρα καμια φοιτητικη εκπτωση εχει....γιατι εχω καλομαθει...:D
-καλυτερα ΣΚ...

doria
06-12-05, 16:59
κι εγώ θέλω(γνωστό μεγάλο κουλάδι)επιτέλους να μάθω κι εγώ κάτι...

NICK_M3
06-12-05, 17:46
χωρις κανέναν δισταγμό και δεύτερη σκέψη είμαι μέσα...
δεν πιστεύω οτι ακόμη ξέρω να οδηγώ οπως πρέπει και σίγουρα όχι όπως θέλω να οδηγώ....
μάλλον θα έρθει και ένα κολητάρι μου εκτός club...υπάρχει κάποιο πρόβλημα σε αυτό?
περιμένω λεπτομέρειες...

makman
06-12-05, 17:49
καλυτερα Σ.Κ.:wub:

manosm3
06-12-05, 22:36
Εγω δεν εχω προβλημα, ερχομαι και ανασφαλιστος με δικο μου αμαξι! :)
Αλλωστε βγαζω διπλωμα σε 1.5...χρονο.
Παντως ειναι κακο -κατα τη γνωμη μου- που δεν γινεται τιποτα τετοιο σε ατομα χωρις αδεια οδηγησεως...
Προτιμω Σαββατοκυριακο κι αν μου επιτραπει τελικα η εισοδος παιζουν ρολο και λιγο τα λεφτακια...

Elias_Z3
07-12-05, 07:37
Μαλλον ειμαι μεσα και εγω. Αναλογα και τις μερες, ωρες κτλ.
Προτιμω Σ/Κ!

Action Man
07-12-05, 08:38
Μαλλον και γω μεσα.....αλλα μπορω μονο Κυριακη..:embarassm :help:

InsaneDriver
07-12-05, 15:35
Yπάρχει δυνατότητα να παρακάμψουμε την θεωρία και να προχωρήσουμε κατευθείαν στην πράξη;;;:banhim:
Τι αυτοκίνητα(μερικά παραδείγματα) θα υπάρχουν για τα πρακτικά;;;:help:

papajim
07-12-05, 16:49
Υπάρχει αντίστοιχη σχολή και εδώ στην Ιταλία.

http://www.guidarepilotare.com/htm_new/eng/intro.html

Ψήνομαι πολύ,αλλά είναι πανάκριβα ρε γαμώτο.
Το sport guide course που είναι διήμερο πάει στα 2000ευρώ περίπου και το drift course (μονοήμερο) στα 1000.:icon11: :(

Αλλά τα αυτοκίνητα είναι ΘΑΝΑΤΟΣ:bowdown: :bowdown:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
07-12-05, 22:22
παιδιά και εγώ μέσα είμαι αρκεί να μου βρει κάποιος μια φθηνή λύση για τα λάστιχα!!!

steliosx
05-01-06, 13:36
μέσα παίδες, τι γίνεται με το θέμα;

EVANGELOS
05-01-06, 13:51
Θα στείλω mail στο drftschool, αν κανονιστεί απο το forum να είμαστε μαζί έχει καλώς , αλλά δεν βλέπω φως ... :nixweiss:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
05-01-06, 14:36
Παιδιά είμαι μέσα με 1000. Θέλω επειγόντως μαθήματα γιατί μετά από το πεζοδρόμιο που πετάχτηκε μπροστά μου συνιδητοποίησα ότι χρειάζομαι επειγόντως μαθήματα.

Strax
05-01-06, 15:08
Παιδιά υπομονή! Η σχολή δεν έχει αρχίσει να λειτουργεί. Τώρα οργανώνεται και από ότι μαθαίνω πηγαίνουν όλα καλά. Θα αρχίσει να λειτουργεί περίπου τον Μάρτιο.

santo
05-01-06, 15:46
Και εγώ μάλλον θα είμαι τον Απρίλιο Ελλάδα.. οπότε ενδιαφέρομαι.. να μάθουμε το γλυκό drift!!:newbie:

EVANGELOS
05-01-06, 18:01
Σόρρυ αλλά δεν έχω καταλάβει θα κάνουμε ομαδική εγγραφή ως BMW-Motorsport.gr ή ο καθένας ατομικά και βλέπουμε...???
Το mail που έχει στο Power " info@driftschool.gr "ισχύει???

megistanas
06-01-06, 16:22
Ενδιαφερομαι κι εγω ρε παιδια......

Αλλα μαλλον θα αναλαβουν αλλοι να βελτιωσουν τα "χερια" μου.....

Στρατευομαι 8/2........δραματα.......

Παντως αν πετυχω τιποτα σε καμια αδειουλα......ολο και κατι θα γινει.....

Εχετε με στο νου σας! οεο!!!

apostolos_m3
06-01-06, 17:04
Εγω ευτυχως ειχα απο μικρος και εχω και θα εχω τον πατερα μου ο οποιος ετρεχε και τρεχει σε αγωνες αυτοκινητου και μου εμαθε σχεδον οσο καλυτερα μπορουσε την πισω κινηση..εκει εξηγουντε οι εντεχνες ταρζανιες που εκανα και θα κανω..

Παντως οποτε κανονιστει το θεμα θελω να ερθω να δω το ολο σκηνικο να δω τι παιζει..

Καλο κουραγιο σε οσους γραφτειτε...

thomas
07-01-06, 21:47
Πολύ σύντομα θα σας δώσω όλες τις αναλυτικές λεπτομέρειες.
Το μόνο που μπορώ να πώ είναι ότι η όλη προσέγγιση θα είναι πρωτόγνωρη για τα Ελληνικά δεδομένα και ότι η τιμή θα είναι down to earth για να μπορεί περισσότερος κόσμος να παρακολουθήσει τα σεμινάρια. Τα σεμινάρια θα ξεκινήσουν τέλη Φεβρουαρίου - αρχές Μαρτίου.

Ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον και σύντομα θα έχετε νέα.

Υ.Σ
Το mail του driftschool ισχύει και μπορείτε να δίνεται ενδιαφέρον. Ηδη υπάρχουν αρκετές συμμετοχές και φυσικά θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας.
Ιδανικά βέβαια θα ήταν να κανονίσετε, μόλις μάθετε τις λεπτομέρειες, μια ομαδική εγγραφή ως κλαμπ για να είστε όλοι μαζί. Έτσι θα έχει περισσότερη πλάκα...!!!

makman
07-01-06, 22:36
μηπως πρεπει τελικα να κανουμε ομαδικη εισοδο για τα μαθηματα?σαν club ??

EVANGELOS
09-01-06, 14:42
Πολύ σύντομα θα σας δώσω όλες τις αναλυτικές λεπτομέρειες.
Υ.Σ
Το mail του driftschool ισχύει και μπορείτε να δίνεται ενδιαφέρον. Ηδη υπάρχουν αρκετές συμμετοχές και φυσικά θα κρατηθεί σειρά προτεραιότητας.
Ιδανικά βέβαια θα ήταν να κανονίσετε, μόλις μάθετε τις λεπτομέρειες, μια ομαδική εγγραφή ως κλαμπ για να είστε όλοι μαζί. Έτσι θα έχει περισσότερη πλάκα...!!!

Άρα ΔΕΝ στέλνω mail και περιμένω από σένα Θωμά ???
Ή να στείλω και θα τα κανονίσεις μετά ???

Fanis
09-01-06, 19:28
Με ενδιαφέρει πάρα πολύ! Περιμένω λεπτομέρειες.

Για το άλλο που ρώτησες, προτιμώ ΣΚ εκτός και αν είναι καθημερινές απόγευμα ή μόνο μια μέρα καθημερινή (ολόκληρη) οπότε η άδεια είναι εφικτή.

Ευχαριστώ!

thomas
09-01-06, 20:31
Καλύτερα στείλτε mail στην διέυθυνση του drift lessons ή αν θέλετε Pm σε μένα με τα στοιχεία σας και ένα τηλέφωνο επικοινωνίας.
Ευχαριστώ.

EVANGELOS
09-01-06, 20:57
mail έστειλα στο driftschool να σου στείλω και Pm με τα στοιχεία μου Θωμά ώστε να κανονίσεις (αν και όσες αιτήσεις τελικά γίνουν δεκτές από εδώ) να συμμετάχουμε ως bmw-motrosport ???

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
10-01-06, 02:42
Θέλω και εγώ λεπτομέρειες αν είναι αυτό εφικτό

thanassis
25-01-06, 22:37
Τίποτα στη Θεσσαλονικη υπάρχει? ξέρει κανείς?εμεις πως θα μαθουμε?

viva team
21-02-06, 11:10
θα ήθελα να συμετέχω και εγώ γιατί πάντα μπορείς να γίνεις καλύτερος.

Black5
27-02-06, 12:46
Κανα νεότερο από εδώ?

Strax
27-02-06, 14:32
Απ' όσα γνωρίζω, όλα προχωρούν κανονικά με τη σχολή. Νομίζω ότι έχει προγραμματιστεί να λειτουργήσει προς τα τέλη Μαρτίου, οπότε λίγη υπομονή ακόμα.

Black5
27-02-06, 14:35
Απ' όσα γνωρίζω, όλα προχωρούν κανονικά με τη σχολή. Νομίζω ότι έχει προγραμματιστεί να λειτουργήσει προς τα τέλη Μαρτίου, οπότε λίγη υπομονή ακόμα.

OK! Eυχαριστώ! Όλα βαινουν καλώς λοιπόν!

thomas
03-03-06, 11:29
Λυπάμαι που δεν έχω προλάβει να απαντήσω στα ερωτήματα, αλλά υπάρχει φοβερός φόρτος εργασίας.

Τα νέα έχουν ως εξής:
Η σχολή ξεκινάει τα τέλη Μαρτίου. Τα αυτοκίνητα της σχολής είναι Mazda MX5 2.0, RX8 και Mazda 3 1.6. Τα μαθήματα θα γίνονται τα Σ/Κ και κάθε μέρα θα έχει μάξιμουμ 20 άτομα. Η αναλογία καθηγητή - μαθητών θα είναι στην χειρότερη 1-5, ενώ ο υλικοτεχνικός εξοπλισμός θα είναι κορυφαίος. Τηλεμετρίες, κάμερες, ασύρματοι και διάφορα μέσα που βοηθούν στην εκπαίδευση, π.χ. αράχνη θα υπάρχουν στην υπηρεσία της σχολής.

Υπάρχουν 3 ημερήσια Level. Ανάλογα με το πόσο θέλει κάποιος να προχωρήσει στις τεχνικές της ολίσθησης και του ελέγχου του αυτοκινήτου, τότε συνεχίζει και σε μεγαλύτερα level. Επίσης υπάρχει μια διαδικασία που κάποιος μπορεί να σπάσει την εκπαίδευση. Μπορεί για παράδειγμα να έρθει στο 1ο level τον Απρίλιο και στο 2ο τον Μάιο (για να διευκοληνθεί και οικονομικά).

Οι καθηγητές για το Drift Techniques είναι:
Τάκης Σκαλτσάς
Στάθης Ξηνταβελόνης
Θωμάς Παπαπάσχος
Δημήτρης Χατζητόλιος
Στάθης Παπαργυρόπουλος
Ιορδάνης Κονιανός
Κώστας Καλατζόπουλος

Η όλη μεθοδολογία έχει φτιαχτεί με γνώμονα την διασκεδαστική μάθηση, ενώ είναι έτσι δομημένη που ακόμη και κάποιος αρχάριος θα μπορεί πολύ γρήγορα να μυηθεί και να τα καταφέρει να driftaρει με ασφάλεια.
Πιστεύω ότι θα είναι ότι πιο διασκεδαστικό και επικοδομητικό πίσω από το τιμόνι. Θα δίνονται αναμνηστικά και κύπελλα στους ανθρώπους με την μεγαλύτερη πρόοδο και σε αυτούς που αριστεύουν, ενώ στο τέλος της εκπαίδευσης θα παίρνετε ένα DVD με το τι κάνατε όλη την ημέρα.

Η τιμή της κάθε μέρας είναι 190 ευρώ + ΦΠΑ. Η τιμή αυτή περιλαμβάνει όλη την εκπαίδευση, τα αυτοκίνητα, το χώρο, τα λάστιχα, τις βενζίνες, τα αναμνηστικά και τα snacks.

Σε σύντομο χρονικό διάστημα θα μπορώ να σας πω περισσότερες πληροφορίες(ημερομηνίες, λεπτομέριες για χώρο, τρόποι εγγραφής), ακόμη και για συμμαχίες με πολύ σημαντικούς οργανισμούς του εξωτερικού που θα γίνονται με γνώμονα την καλύτερη ποιότητα και υπηρεσίες.

Σε λίγες μέρες θα ανακοινώσουμε περισσότερα πράγματα, όπως και φόρμες συμμετοχής, αλλά και μια πολύ σημαντική έκπληξη που θα γίνει στο επίσημο launch της σχολής στις 18-19 Μαρτίου.

Υ.Γ
Πέρα από τα μαθήματα Drift υπάρχει και κύκλος "high performance driving" που αφορά τεχνικές γρήγορης ασφαλής οδήγησης.
Περισσότερα σύντομα...
Όσοι ενδιαφέρονται ας μου στείλουν mail στο info@driftschool.gr.
Αλλιώς ας συννενοηθείτε (ίσως ανοίξεται ανάλογο threat) με τους admin αν θέλετε να έρθετε ώς BMW - Motorsport!!!
:deal:

Black5
03-03-06, 11:51
Προτείνω συμμετοχή ως BMW-Motorsport! Παρακαλούνται οι Admins να προβούν στις κατάλληλες ενέργειες!!

blaze ocean
29-08-08, 13:04
τελικα εγινε τιποτα με το θεμα αυτο?ενδιαφερομαι κι εγω

BILL007
29-08-08, 13:34
Φίλε crewdriver επειδή είσαι καινούργιος και είναι σύνηθες φαινόμενο νέα μέλη να ξεθάβουν παλιά threads , θα σου πρότεινα να βλέπεις πάντα τις ημερομηνίες του thread...Aυτές είναι πάνω αριστερά

http://img293.imageshack.us/img293/2140/picture10000ri4.jpg



Πάντα φιλικά,Βασίλης :D

blaze ocean
29-08-08, 13:39
το ηξερα φιλε μου πως ειναι παλιο το θεμα,γι αυτο ρωτησα τι εγινε τελικα!!!

BILL007
29-08-08, 13:43
Για να μην γράφτηκε τίποτα απο το 2006(τελευταίο ποστ σε αυτό το thread πριν τα σημερινά) μάλλον το ολο εγχείρημα κρίθηκε ως ανεπιτυχές...:(:(:(

jim_pavlis
21-09-08, 21:41
θα ηθελα και γω να μαθω τι παιζει γιατι ειμαι λιγο κουλος στο πλαγιασμα και στην extreme οδηγηση!
πιστευω πως θα ειναι ωραια φαση!

Χατζηπαπαδοπουλος βαλαντη
10-09-09, 22:00
Όπως κάποιοι έχεται δεί στο τελευταίο Power υπήρχε μια ανακοίνωση για σεμινάρια οδήγησης με σκοπό το drift και γενικά την σπορ οδήγηση και τον έλεγχο του αυτοκινήτου.
Οι υποψηφιότητες έχουν αρχίσει ήδη (μετράμε μεγάλο διψήφιο νούμερο) και το ενδιαφέρον είναι πολύ υψηλό.
Η λειτουργία θα ξεκινήσει τέλη Φεβρουαρίου σε χώρο έκπληξη με αυτοκίνητα έκπληξη και φυσικά καθηγητές με μεγάλη εμπειρία (και από τον χώρο των αγώνων) που κατέχουν καλά το "σπορ", αλλά και μπορούν να μεταδώσουν σωστά τις γνώσεις τους. Ο εξοπλισμός θα είναι πρωτόγνωρος για Ελληνικά και Ευρωπαικά δεδομένα, ετσι ώστε να γίνεται καλύτερη παρακολούθηση της προόδου του καθενός ξεχωριστά αλλά και του οδηγικού του στύλ.
Θα υπάρχουν μαθήματα με τα αυτοκίνητα της σχολής, αλλά για όποιον επιθυμεί θα υπάρχει πρακτική και με το προσωπικό του αυτοκίνητο.

Η τιμή θα είναι λογική και πέρα από την βασική και πιο προχωρημένη θεωρία θα υπάρχει πολύ εξάσκηση και οδήγηση!!!

Περισσότερες πληροφορίες θα σας ανακοινώνω σε αυτό το thread, στο άμεσο μέλλον, ενώ όποιος θέλει να κρατήσει θέση ας επικοινωνήσει μαζί μου στο 6972255697.

για ποτε λετε να αρχιση;

Kostas Christ
10-09-09, 22:06
για ποτε λετε να αρχιση;

πριν 3 χρονια....:bigthumb:

MeLcompact
11-09-09, 00:39
Τρεις λαλούν κ 2 χορεύουν!!!!
Θα γυρίσουμε λοιπόν στο παρελθόν, αλλά τότε δεν είχα δίπλωμα ... δεν πιράζει κ εγώ μέσα....

nik200
11-09-09, 11:25
μια και εγινε το λαθος και ξαναανοιξε το θεμα..μετα απο κατι χρονια...οι σχολες drift και καλα ειναι παντελως μουφα!!!αν δεν διαθεσεις χρονο και χρημα δεν θα μαθεις ποτε....και γιαυτο

14/09 εχει βραδια drift (προπονηση) στην πιστα speedpark στον ασπροπυργο 20ευρω συμμετοχη

24/09 επισης βραδια προπονησης στην πιστα της αγιας μαρινας (μετα την βαρκιζα) με 20-25 ευρω...

πραγματικα αξιζει καποιος που τον ενδιαφερει ειτε να ερθει να δει ειτε να συμμετεχει με το αμαξι του και ας μην εχει ξανακανει ποτε..ιδιως στην πιστα της αγιας μαρινας εχει μαθει παρα πολυς κοσμος τα βασικα του drift καθως ειναι καθαρα προπονηση...οσοι επιθυμουν ας ερθουν