PDA

Επιστροφή στο Forum : LGP? Ονειρο η Εφιαλτης?


M8CSI
24-10-13, 20:35
ειχα εχθες μια συζητηση με ενα γνωστο μου εχει ενα ε36 16ρι στα χαρτια με 2λιτρο μοτερ αλλα το αμαξι ειναι κυριολεκτικα στη πεννα και μου λεει εβαλε σε ενα γειτονα του αεριο και γλυτωσε γιατι θα το πουλουσε ε καθε βολτα ενα 10ρικο δεν πηγαινε αλλα και ο γειτονας του εκανε και ενα μι6 ε60/63 βε 10 και τωρα το χαιρετε και παη στη δουλεια και σιγα - σιγα ηρθε η συζητηση για να κανω το δικο μου που θελλω περιπου 15-17L στα 100 και ερχοταν γυρω στα 6-7ευρω στα 100 και 250 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ με 20 ευρω (Συμπεριλαμβανομενου 0,83λεπτα του αεριου αν παω και στην esso gas εδω που εχω γνωστους μπορει να φουλαρω και φθηνωτερα ) Ως Τωρα Βαζω την Shell VPower 97
oktanium) που βαζω παντα στο αυτ. αλλα ΚΑΙ στο μοτοσκουτερ:icon18:
και στο 1/3τον απο την Αρχικη καταναλωση παμε σχεδον στα 6-7 ευρω:icon11: ΤΡΕΛΛΑ τρελαθηκα πηδουσα ,,,,,,
μα καλα του λεω ειναι 5.600 κυβικα ειναι 12 κιλινδροι θα'χω οπως εσυ 20 ευρω στα 250 χλμ?????
ΝΑΙ μου λεει ισα ισα που το αμαξι σου επιδη ειναι μεγαλο δεν θα ζωριζετε και θα κανη πολυ πιο λιγη καταναλωση απο το δικο μου,
και,,,, μου ειπε και για ενα γειτονα του που μενει σινδο επισης και εχει ενα μι6 (ε60/63) βε 10 και 507 αλογα το'κανε και σωθηκε εχει να λεει παη στη δουλεια του με το αμαξι που το'βλεπε πριν στη,,,,,χαση και στη φεξη παη τωρα καθε μερα δουλεια που ειναι στη περαια (ενα μερος πολυ εξω απο την πολη προς χαλκιδικη) ναι εχει 20 ευρω στα 250χλμ.
Ναι μου λεει θα μπορης ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ να χαιρεσε το αμαξι σου για πλακα να πηγαινεις Οπου Γουσταρεις συνεχεια και Θα'σαι και Πρωτη Μουρη με αυτο.
Φιλοι συμφ/τες εχθες τη Νυχτα ο Υπνος μου ηταν ΓΕΜΑΤΟΣ Χρυσα Ονειρα Αποταμιευσης (απο τις Βεζινες) :angryfire αλλα η δουλεια μου ειναι ακριβως στο περασμα εξω απο την μια απο τις 2 Γενικες Αντ/ες BMW Βορειου ελλαδος αδαμιδης α.ε. (η αλλη ειναι ο τρικαλιωτης α.ε. προς αεροδρομιο μερια) και,,,,,,λεω Πριν απο τετια σοβαρη Αποφαση Ας Παω να παρω και την Γνωμη του Απολυτα Ειδικου.
Παω Ζητησα Περιμενα Ηρθε και με ακουσε του ειπα για την χθεσινη Συζητηση με τον γνωστο μου τα Αποτελεσματα με το αεριο στο συνεργειο του γειτονα του και παρακαλεσα να μου πει τη γνωμη του ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ.
Μολις του ειπα για το αυτ. μου με ρωτησε με τι πινακιδες κυκλοφορει και ποσα χλμ. του εχω κανει καθως και με ποσα το πηρα
Μου Απαντα με το εξης Ερωτημα :
Αυτος ο Τεχνιτης που λες που περναει το Αεριο Ρωτα τον , μπορει να σου δωση μια Εγγυηση εαν ο Κινητηρας σου Αχρηστευτη σε,,,,,, 5 χρονια σου βαζω αν συμπερανω απο οσα χιλιομετρα εχεις κανη ,,,,,,,,εισαι στα 5-με 6 χιλ. χλμ. το χρονο Περιπου.
Εκει Παγωσα μα,,,,,,,λεω πως,
εκει σιγογελαει και συνεχιζη λεει : Φιλε μου! εχεις ενα απο τα Σπανιοτερα BMW Αυτ/τα Σημερα ειναι ΑΔΥΝΑΤΟΝ να βρης μοτερ εστω και μεταχ/νο Μπλοκ αν εισαι τυχερος που δεν πιστευω γιατι θα σου Αχρηστευτουν Εγγυημενα και το πανω μερος ( Κεφαλες- βαλβιδες- εκκεντροφοροι)
σε e-bay και παντου τα διαθεσιμα ειναι κανας δισκος πλατω τακακια κατι Αναλωσιμο ,αλλα για καινουργιο μπλοκ η μοτερ να σκεφτης να στο φερουν η και εσυ να το κατεβασης απο γερμ. εισαι πανω απο 50ρικο οποτε ΤΙ θα κανης θα αγορασης ενα αλλο αυτοκινητο 850CSI να το περασης στο δικο σου? ειναι αυτο λογικο και δυνατον απο οικονομικη πλευρα ?
Ο φιλος εκανε αεριο το δικο του γιατι ενα 2λιτρο τετιο μοτερ αυριο μεθαυριο αν του καη απο στροφαλους μπιελες κουζινετα ΟΛΑ με κανα 200ρι αντε 300ρι θα βαλη αλλο εσυ ομως ΤΙ θα κανης?
Εκει εσβησα να στειλω ο ιδιος το γλυκο μου στο Θανατο καλυτερα,,,,, να μη ζουσα κι εγω
εκει του λεω γι'αυτον με το μι6 , και μου λεει ΠΑΛΙ σε μι6 υπαρχουν μοτερια Πληθωρα οσα θες ( σ'αυτο ειχε δικιο γιατι Προπερση κοντα στο βαρδαρι σ'ενα ///Μ Ανταλακτικα ειχαν ενα τρομπετο μοτερ- σασμαν χωρις διαφ. βε 10 507αλ. τους ειχα ρωτηση απο Περειεργεια,,,,,,και μου λενε ,,,ντουκο το δινουμε απο 2 σε 1μιση χιλιαρικο ολο οπως ειναι)
μου λεει ο φιλος Καταλαβετο καλα τη στιγμη που βαζεις στο αυτ. σου Αεριο του ΑΡΧΙΖΗΣ Φθορα και Ημερα Ληξης,,,,, δεν εχω το Χρονο να σου Αναλυσω με ολες τις λεπτομερειες αλλα π.χ. αν του εβαζες βεζινη π.χ. 91 οκτανια ακαταλιλη παλι ειχε πιθανοτητες να ζηση γιατι στο μπλοκ ολα θα ηταν ενταξη μονο στις Βαλβιδες και στο χωρο εισαγωγης - εξαγωγης θα καιγοταν σιγα-σιγα αλλα με το αεριο οι χωροι των κιλινδρων γινονται παροδικα οβαλ που με το ματι ΔΕΝ φενετε εκει παλι Παροδικα Παραποιητε η σωστη Νορμαλ λειτουργεια του κατασκευαστη και στα αλλα μερη εσωτερικα που κατευθηνουν τα εμβολα Αχρηστευετε γιατι ΔΕΝ ειναι το Καυσιμο που το δημιουργησε παντως μου λεει Αν σου ειναι Προβλημα λογω Καυσιμων να το χρησιμοποιης παρε κατι αλλο σαν οικονομικο οχημα για συνεχη κινηση και Αν Θες Να το Κρατησης στο μελλον ΞΕΧΝΑ το αεριο.
Φιλοι Συμφ/τες Θα Παρακαλουσα την Γνωμη σας Πανω σ'αυτο το ερωτημα γιατι Αρχηκα Χαρηκα με το Αεριο που μ'αυτην την Καταναλωση μου φανηκε ΤΟ Ονειρο αλλα,,,,,,,,,,,,να ομως που σ αυτο το Ονειρο Κρυβωταν στη Συνεχεια ο Χειροτερος Εφιαλτης.

rapid_fast
24-10-13, 21:08
Ενα κάρο αμπελοφιλοσοφίες..
Με 16.000,00 σου φέρνω αύριο το πρωί ολόκληρο μοτέρ.. και βάζω και 1600 στην τσέπη μου.
Και να σου πώ και κάτι?
Να σου δώσει το μαστόρι της BMW εγγύηση οτι δε θα σκάσει το μοτέρ σου σε 5 χρόνια..

God
25-10-13, 00:50
μα καλα του λεω ειναι 5.600 κυβικα ειναι 12 κιλινδροι θα'χω οπως εσυ 20 ευρω στα 250 χλμ?????
ΝΑΙ μου λεει ισα ισα που το αμαξι σου επιδη ειναι μεγαλο δεν θα ζωριζετε και θα κανη πολυ πιο λιγη καταναλωση απο το δικο μου,

Σταμάτησα να διαβάζω εδώ. Είναι και εδώ που τα λέμε και μεγάλο το κείμενο κι ο τρόπος που γράφεις αρκετά κουραστικός, αλλά μετά από μία τέτοια μπαρουφάρα, ανακατεύτηκα και έχω να πάω να ξεράσω.

Δεν "σπάνε μπιέλες, καίγονται κουζινέτα" κτλ από εγκατάσταση υγραερίου. Δεν έχει καμία διαφορά από την βενζίνη, εφόσον δεν υπάρχει χημική ασυμβατότητα με τα υλικά κατασκευής του κινητήρα δεν υπάρχει κανένα άλλο αίτιο που θα μπορούσε να προκαλέσει φθορά/ζημιά. Φυσικά όταν μιλάμε για μία τουλάχιστον μέτρια εγκατάσταση. Οι 12-κύλινδροι της BMW δεν είναι στις λίστες με τα "κόκκινα" μοτέρ, που έχουν θέματα συμβατότητας. Από την άλλη, θα έφτυνες αίμα για να βρεις εγκέφαλο να το οδηγήσει, το 99% είναι ως 8 κυλίνδρους.

Α, το αυτοκίνητο το ίδιο θα καίει σε λ/100χλμ ή λίγο παραπάνω. Και να θέλεις να του κόψεις εσύ τον ψεκασμό από τον εγκέφαλο του υγραερίου, θα σε γράψει εκεί που δεν παίρνει μελάνι και θα διορθώσει αμέσως από τον αισθητήρα οξυγόνου στο μίγμα που είναι προγραμματισμένο να κάνει. Απλά το καύσιμο είναι φτηνότερο.

Driver M
25-10-13, 12:37
Μην πειραξεις το αμαξι σου για κανενα λογο.
Ακομα και να μην εμφανιστει ποτε προβλημα, ειναι κριμα να αλλοιωσεις εναν τετοιο κινητηρα.
1000 φορες να δωσεις τα λεφτα του υγραεριου και κανα 1000αρικο ακομα και να παρεις ενα μικρο 1200αρι να κανεις τη δουλεια σου καθημερινα παρα αυτο που σκεφτεσαι.

Το csi σου εχει υποστει αρκετα.
Μην ρισκαρεις και πανω απ'ολα μην το μαιμουδευεις αλλο.

Dimzan
25-10-13, 13:23
Μην πειραξεις το αμαξι σου για κανενα λογο.
Ακομα και να μην εμφανιστει ποτε προβλημα, ειναι κριμα να αλλοιωσεις εναν τετοιο κινητηρα.
1000 φορες να δωσεις τα λεφτα του υγραεριου και κανα 1000αρικο ακομα και να παρεις ενα μικρο 1200αρι να κανεις τη δουλεια σου καθημερινα παρα αυτο που σκεφτεσαι.

Το csi σου εχει υποστει αρκετα.
Μην ρισκαρεις και πανω απ'ολα μην το μαιμουδευεις αλλο.

Τωρα κατι του ειπες. ειανι σαν τα 316 με 20αρες και σηματακι μ3 αλλα στην υπερβολη

NNIKOLOG
25-10-13, 13:49
Mπλοκ S70 B56 πανω απο 50 αρικο ??
τρομπετο S85 με 1μισο χιλιαρικο ??

Για εξηγειστε μου καποιος βρε παιδια .

λοιπον η αποψη μου ειναι οτι για 5,000 - 6,000 χλμ ετησιως δεν ασχολουμαστε καν με υγραερια κτλ .

NNIKOLOG
25-10-13, 14:11
θελλω περιπου 15-17L στα 100 και ερχοταν γυρω στα 6-7ευρω στα 100 και 250 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΧΙΛΙΟΜΕΤΡΑ με 20 ευρω ευρω στα 250χλμ.


λοιπον δεν βγαζει νοημα.
Θες λες 17 L τα 100 χλμ. Δηλαδη η 27euro βενζινη η 14euro υγραεριο και για να κανεις 250 χλμ θα θες 35euro υγραεριο και κανα 70αρι euro βενζινη

rapid_fast
25-10-13, 17:20
Mπλοκ S70 B56 πανω απο 50 αρικο ??
τρομπετο S85 με 1μισο χιλιαρικο ??

Για εξηγειστε μου καποιος βρε παιδια .

λοιπον η αποψη μου ειναι οτι για 5,000 - 6,000 χλμ ετησιως δεν ασχολουμαστε καν με υγραερια κτλ .

δεκαέξι χιλιάδες, και δεν μιλάω για τροπέτο.. μιλάω για μοτέρ απο το εργοστάσιο...

NNIKOLOG
25-10-13, 17:31
Δεν με καταλαβες, ζηταω εξηγησεις** στα λεγομενα του 850CSI δηλαδη :
ποιος ειναι αυτος που θελει 50 για το μοτερ του csi και ποιος ειναι αυτος που πουλαει s85 με 1500 euro . .
εσυ καλα τα λες

** εννοω κουβεντα να γινετε, δεν ειμαι κανας ανακριτης

M8CSI
25-10-13, 20:00
Μην πειραξεις το αμαξι σου για κανενα λογο.
Ακομα και να μην εμφανιστει ποτε προβλημα, ειναι κριμα να αλλοιωσεις εναν τετοιο κινητηρα.
1000 φορες να δωσεις τα λεφτα του υγραεριου και κανα 1000αρικο ακομα και να παρεις ενα μικρο 1200αρι να κανεις τη δουλεια σου καθημερινα παρα αυτο που σκεφτεσαι.

Το csi σου εχει υποστει αρκετα.
Μην ρισκαρεις και πανω απ'ολα μην το μαιμουδευεις αλλο.

δεν ξερω τι εννοεις εχει Υποστει αρκετα αλλα μολις το πηρα τα 6.5 χιλιαρικα εφυγαν για πλακα σε σερβις ολες οι φλαντζες επρεπε να αλλαχτουν και αλλαχτηκαν σε μοτερ - σασμαν (εκτος των κεφαλων ητανΟ.Κ.) το σασμαν ηθελε η κεντρικη τσιμουχα αλλαγη εχανε ενα ειδικο δαχτυλιδι στο σασμαν επρεπε να αλλαχτη αλλαχτηκε διοτι ο λεβιες δεν λειτουργουσε σωστα μου ειπαν εγω δεν το καταλαβαινα (μηπως ξαναχα τετιο αυτ. ποτε να ξερω?) οταν εγινε τοτε ειδα τι διαφορα , Βαση μοτερ η μεγαλη η Κατω η Στρογγυλη αλλαχτηκε ειχε σχισμες και τρεχανε τα λαδια της (Ακομη και η βαση του η μεγαλη εχει λαδι μεσα) 4τραδα δισκοι - τακακια καινουργια τα Μανησια Original , Προγραμμα Βελτειωσης Chip Tuning 700 euro και για ελευθερας απο καταλυτες εξατμιση για να δωση αποτελεσμα εγινε κι αυτο 425PS στις Νορμαλ 5.300 σ.α.λ. + στην τιμη μεσα και η Απομακρυνση του Περιοριστη Κοφτη Ταχυτητας στα 250χ.α.ω. Ζαντολαστιχα Παραγγελια 5.000ευρω που οι Πισω ειχαν βγη για 2 Αμαξια στο Κοσμο Porsche GTR Carrera και Merc. XLR600 / F1 Mc Laren BBS Le Mans 11ρες σε Πλατος πισω σε πλατος για μπορεση να παρη λαστιχο 315/25/19 με δεκαρες μπροστα σε πλατος δηλδ. αν σου βαλω Xenon, Στερεοφωνικο Πηγη /////ALPINE ( Το Μανησιο Hi Fi Stero System που εχει βαλει η ///Μ ΔΕΝ το πειραζω) Ψυγεια καινουργια Bordcomputer καινουργιο με Instalation Βαψιματα και πολλα αλλα που αν στα βαλω ΟΛΑ με τις Αποδειξης που τις Κρατω οχι φαφλατολογιες στο αυτ. εχω δωσει παραπανω απο οτι το αγορασα φιλε μου οχι ελλαδα φυσικα αλλα στη βιεννη τοτε που μπορουσα και εβγαζα ενα χιλιαρικο τη βδομαδα καθαρο οποτε δεν πθιστευω να εχει Υποστη τιποτα αλλα Πεταει στα συνεφα γιατι Αμφιβαλω αν Υπαρχουν αλλα 850 που να εχουν αυτα που εχει σε Τοp αυτ.
Να Φανταστης το αυτ, εμεινε μεσα στην BMW Winter Simmering Wien , 2,μιση μηνες γιατι ενω εφτιαχναν κατι εβλεπαν και αλλο και τα ανταλαχτικα του καναν κανα 4 μερες να ρθουν απο τα Κεντρικα στο Munchen π.χ. η Μια η φλαντζα του καρτερ η Μεγαλη εκανε 170 ευρω (εχει και μικρη διοτι το αυτ. εχει 2 καπακια καρτερ ενα μεγαλο και στο μεγαλο ενα μικρο) εκει που καναν αυτα ειδαν οτι η λαστιχιενιοι συνδετηρες απο τις 2 πολλαπλες ειχαν ραγισματα μου παιρναν στο κινητο και τους Υπεδειχνα " Αλλαξτε τα ΟΛΑ καινουργια" 4 ελαστικα κομματια 1 ανα 3 κιλινδρους 180 ευρω ο ενας!
και χιλια δυο αλλα
χμμ εδω να δεις τι,,,,,εχει Υποστει φιλε μου,,,,,,, εχει γινη οχι για μια αλλα για 2 ζωες επιπλεον.

M8CSI
25-10-13, 20:34
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.
και,,,,,,, μολις του'πα χμμμμ εδω (smile) ΠΙΟ αυτ. της BMW εχω τοτε ,σταματαη με κοιταει για λιγο και μετα σιγανα μου λεει :
Και,,,,,Διανοηθηκες σ'αυτο το αυτ/το να Περασης Υγραεριο?
Με κοιταει παλι για λιγο ξανα να δει μηπως Αστειευομαι για ολα αυτα ,,,,,, φιλε μου , λεει εδω δεν Υπαρχει πλεον συζητηση γι'αυτο ΚΑΜΙΑ
Ποσο μαλλον σ'αυτο το ///Μ Κατασκευης Προδιαφραφων αυτ.
Χαιρετωντας του για το τριημερο μου Ξαναλεει απο το Γραφειο μολις εφευγα ,Το Ξεχνααας,,,,,, φιλε μου

manosm3
25-10-13, 20:42
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.
και,,,,,,, μολις του'πα χμμμμ εδω (smile) ΠΙΟ αυτ. της BMW εχω τοτε ,σταματαη με κοιταει για λιγο και μετα σιγανα μου λεει :
Και,,,,,Διανοηθηκες σ'αυτο το αυτ/το να Περασης Υγραεριο?
Με κοιταει παλι για λιγο ξανα να δει μηπως Αστειευομαι για ολα αυτα ,,,,,, φιλε μου , λεει εδω δεν Υπαρχει πλεον συζητηση γι'αυτο ΚΑΜΙΑ
Ποσο μαλλον σ'αυτο το ///Μ Κατασκευης Προδιαφραφων αυτ.
Χαιρετωντας του για το τριημερο μου Ξαναλεει απο το Γραφειο μολις εφευγα ,Το Ξεχνααας,,,,,, φιλε μου

εδω υπαρχει φλερτ! :gaysex:

PetrosD
25-10-13, 20:51
Μακάρι να είχα το αυτοκίνητό σου, φίλε M8CSI.

Η πρώτη φορά που το είδα, ήταν στο περιοδικό auto moto und sport, τεύχος 25, 15 Απριλίου 1993. Γυμνασιόπεδο, τότε, διάβασα το τεστ και αμέσως το ερωτεύτηκα. Βέβαια τότε έκανε 55 εκ. δραχμές και σκεφτόμουν πότε (αν) θα μπορούσα να τα μαζέψω για να πάρω κι εγώ ένα!

Σήμερα στο εξωτερικό βρίσκεις σε προσιτή τιμή, αλλά εδώ στην Ελλάδα, απλά το ξεχνάω. Ευτυχώς ένας φίλος μου έχει μια 850Ci (αυτόματη ΔΥΣΤΥΧΩΣ...) και περιμένω πως και πως να τη βγάλει στο δρόμο να με πάει βόλτα. (και γιατί όχι, να μου τη δώσει να την οδηγήσω!)

Προσπάθησε όσο μπορείς να το χαίρεσαι το αυτοκίνητο (αν όχι σε καθημερινή βάση, τουλάχιστον σε γρήγορες βόλτες το Σαββατοκύριακο) και σοφά (κατά τη γνώμη μου) επέλεξες να ξεχάσεις το υγραέριο.

Dimzan
25-10-13, 21:06
δεν ξερω τι εννοεις εχει Υποστει αρκετα αλλα μολις το πηρα τα 6.5 χιλιαρικα εφυγαν για πλακα σε σερβις ολες οι φλαντζες επρεπε να αλλαχτουν και αλλαχτηκαν σε μοτερ - σασμαν (εκτος των κεφαλων ητανΟ.Κ.) το σασμαν ηθελε η κεντρικη τσιμουχα αλλαγη εχανε ενα ειδικο δαχτυλιδι στο σασμαν επρεπε να αλλαχτη αλλαχτηκε διοτι ο λεβιες δεν λειτουργουσε σωστα μου ειπαν εγω δεν το καταλαβαινα (μηπως ξαναχα τετιο αυτ. ποτε να ξερω?) οταν εγινε τοτε ειδα τι διαφορα , Βαση μοτερ η μεγαλη η Κατω η Στρογγυλη αλλαχτηκε ειχε σχισμες και τρεχανε τα λαδια της (Ακομη και η βαση του η μεγαλη εχει λαδι μεσα) 4τραδα δισκοι - τακακια καινουργια τα Μανησια Original , Προγραμμα Βελτειωσης Chip Tuning 700 euro και για ελευθερας απο καταλυτες εξατμιση για να δωση αποτελεσμα εγινε κι αυτο 425PS στις Νορμαλ 5.300 σ.α.λ. + στην τιμη μεσα και η Απομακρυνση του Περιοριστη Κοφτη Ταχυτητας στα 250χ.α.ω. Ζαντολαστιχα Παραγγελια 5.000ευρω που οι Πισω ειχαν βγη για 2 Αμαξια στο Κοσμο Porsche GTR Carrera και Merc. XLR600 / F1 Mc Laren BBS Le Mans 11ρες σε Πλατος πισω σε πλατος για μπορεση να παρη λαστιχο 315/25/19 με δεκαρες μπροστα σε πλατος δηλδ. αν σου βαλω Xenon, Στερεοφωνικο Πηγη /////ALPINE ( Το Μανησιο Hi Fi Stero System που εχει βαλει η ///Μ ΔΕΝ το πειραζω) Ψυγεια καινουργια Bordcomputer καινουργιο με Instalation Βαψιματα και πολλα αλλα που αν στα βαλω ΟΛΑ με τις Αποδειξης που τις Κρατω οχι φαφλατολογιες στο αυτ. εχω δωσει παραπανω απο οτι το αγορασα φιλε μου οχι ελλαδα φυσικα αλλα στη βιεννη τοτε που μπορουσα και εβγαζα ενα χιλιαρικο τη βδομαδα καθαρο οποτε δεν πθιστευω να εχει Υποστη τιποτα αλλα Πεταει στα συνεφα γιατι Αμφιβαλω αν Υπαρχουν αλλα 850 που να εχουν αυτα που εχει σε Τοp αυτ.
Να Φανταστης το αυτ, εμεινε μεσα στην BMW Winter Simmering Wien , 2,μιση μηνες γιατι ενω εφτιαχναν κατι εβλεπαν και αλλο και τα ανταλαχτικα του καναν κανα 4 μερες να ρθουν απο τα Κεντρικα στο Munchen π.χ. η Μια η φλαντζα του καρτερ η Μεγαλη εκανε 170 ευρω (εχει και μικρη διοτι το αυτ. εχει 2 καπακια καρτερ ενα μεγαλο και στο μεγαλο ενα μικρο) εκει που καναν αυτα ειδαν οτι η λαστιχιενιοι συνδετηρες απο τις 2 πολλαπλες ειχαν ραγισματα μου παιρναν στο κινητο και τους Υπεδειχνα " Αλλαξτε τα ΟΛΑ καινουργια" 4 ελαστικα κομματια 1 ανα 3 κιλινδρους 180 ευρω ο ενας!
και χιλια δυο αλλα
χμμ εδω να δεις τι,,,,,εχει Υποστει φιλε μου,,,,,,, εχει γινη οχι για μια αλλα για 2 ζωες επιπλεον.

ετσι για να μηνξεχνιομαστε...

καθε φορα που μιλας για το αμαξι σου μπορεις να εχεις ανοιχτο το word και να κανεις copy paste, δεν κουραζεσαι να τα ξαναγραφεις?

NNIKOLOG
25-10-13, 21:07
βρε παιδια και σε ποιον δεν αρεσει αυτο το αυτοκινητο . . αλοιμονο
Ομως, με 10αρα ζαντα εμπρος και 11αρα πισω μονο γρηγορες βολτες δεν κανει.
βαζει 315 λαστιχο και μετα θελει να το κανει υγραεριο επειδη καιει . .

οποσδηποτε 8αρα ζαντα εμπρος με κανα λαστιχακι 235 αντε 245
και πισω 9αρα με λαστιχο 265, (το πολυ 285). προσωπικη αποψη ετσι?
καλα αμα μπει και η m-system II ζαντα με τα καπακια throwing star . . . . . ANTE ΓΕΙΑ

PetrosD
25-10-13, 21:34
Ε, κανονικά αυτή έπρεπε να φοράει. Είναι Η ΖΑΝΤΑ ΤΟΥ!

NNIKOLOG
26-10-13, 14:06
Προγραμμα Βελτειωσης Chip Tuning 700 euro και για ελευθερας απο καταλυτες εξατμιση για να δωση αποτελεσμα εγινε κι αυτο 425PS στις Νορμαλ 5.300 σ.α.λ.


Δεν μπορω να πιστεψω ποιοι μαστοροι τα πουλανε αυτα τα σαλια . .
Ολοκληρο Μ division εκανε το μοτερ απο 5000cc 5600cc , προγραμματισμο, ανεβασανε συμπιεση, αλλη εξαγωγη, ελαφρυτερα πιστονια και και και και . . .. και πηρανε 80 επιπλεων ιππους στις 5300 rpm και εσεις με ενα chip βαλατε +45 ιππους και μαλιστα για 2 ζωες εγγυηση ΠΩΣ ? ΠΟΥ ?

εχεις κανει δυναμομετρηση ?

rapid_fast
26-10-13, 19:52
Παιδες Φιλοι Συμφ/τες Το Θεμα για μενα εχει ΗΔΗ Κλειση Πρωσοπικα μετα και την Σημερινη Επισκεψη που εκανα οταν Περνουσα στην δουλεια και μπηκα Παλι στην BMW Adamidis A.E. Γενικη Αντιπρωσοπεια Β.ελλαδος εκει βρηκα τον πιο Πεπειραμενο Υπευθηνο στα σερβις απο τοτε που Δημιουργηθηκε η Αντ/πεια λεγετε κος Πετριδης και πηγα στο γραφειο του και του μιλησα μεσα στο μεγαλο συνεργειο.
Του Παρακαλεσα να μου δωση την Σαφεστερη Απαντηση για το θεμα και δεν μου εκανε Καθολου μεγαλο Διαλογο οπως το αλλο στελεχος εχθες
μου'πε λιγα Ορθα Κοφτα
Μου λεει , ΚΑΤ ΑΡΧΗΝ Αυτο ΔΕΝ το Συνηστα η Ιδια η BMW σε ολα τα αυτοκινητα της, Διοτι αν σε πω οτι Μεχρι και Τρυπες σε Πιστονια εχουμε δει , εχουνε σηκωθει τα μαλια μας απ'αυτα που εχουμε δει.

Την επόμενη φορά που θα πάς, πές του..
Ο rapid_fast μου είπε, πως η ίδια η BMW έχει βγάλει εργοστασιακά όχημα παραγωγής με
υγραέριο..
Και αν χρειαστεί περισσότερες πληροφορίες για την ασχετοσύνη του.. εδώ είμαι...

PetrosD
27-10-13, 00:16
Ένα 12κύλινδρο σειρά 7 ήταν, αν θυμάμαι καλά.

oldcarskickass
27-10-13, 14:20
http://www.youtube.com/watch?v=pF2otwl4ros

GEORGE 1974
27-10-13, 21:33
Σταμάτησα να διαβάζω εδώ. Είναι και εδώ που τα λέμε και μεγάλο το κείμενο κι ο τρόπος που γράφεις αρκετά κουραστικός, αλλά μετά από μία τέτοια μπαρουφάρα, ανακατεύτηκα και έχω να πάω να ξεράσω.

Δεν "σπάνε μπιέλες, καίγονται κουζινέτα" κτλ από εγκατάσταση υγραερίου. Δεν έχει καμία διαφορά από την βενζίνη, εφόσον δεν υπάρχει χημική ασυμβατότητα με τα υλικά κατασκευής του κινητήρα δεν υπάρχει κανένα άλλο αίτιο που θα μπορούσε να προκαλέσει φθορά/ζημιά. Φυσικά όταν μιλάμε για μία τουλάχιστον μέτρια εγκατάσταση. Οι 12-κύλινδροι της BMW δεν είναι στις λίστες με τα "κόκκινα" μοτέρ, που έχουν θέματα συμβατότητας. Από την άλλη, θα έφτυνες αίμα για να βρεις εγκέφαλο να το οδηγήσει, το 99% είναι ως 8 κυλίνδρους.

Α, το αυτοκίνητο το ίδιο θα καίει σε λ/100χλμ ή λίγο παραπάνω. Και να θέλεις να του κόψεις εσύ τον ψεκασμό από τον εγκέφαλο του υγραερίου, θα σε γράψει εκεί που δεν παίρνει μελάνι και θα διορθώσει αμέσως από τον αισθητήρα οξυγόνου στο μίγμα που είναι προγραμματισμένο να κάνει. Απλά το καύσιμο είναι φτηνότερο.

Υπάρχει για 10 και 12 κυλίνδρους , αλλα δέν νομίζω ότι ένα τέτοιο αμάξι είναι για καθυμερινή χρύση !!!!

http://qgas.gr/prices.html

M8CSI
29-10-13, 17:45
Δεν μπορω να πιστεψω ποιοι μαστοροι τα πουλανε αυτα τα σαλια . .
Ολοκληρο Μ division εκανε το μοτερ απο 5000cc 5600cc , προγραμματισμο, ανεβασανε συμπιεση, αλλη εξαγωγη, ελαφρυτερα πιστονια και και και και . . .. και πηρανε 80 επιπλεων ιππους στις 5300 rpm και εσεις με ενα chip βαλατε +45 ιππους και μαλιστα για 2 ζωες εγγυηση ΠΩΣ ? ΠΟΥ ?

εχεις κανει δυναμομετρηση ?

Ναι φιλε μου εδω http://www.powertec.at/datenbank1.htm Οσο και να σου φανη παραξενο η Softwear του 95 με του 2007 εχει διαφορα
Ο Τυπος αυτος εχει ειδικο Οργανο που το Παραγγειλε απο Αγγλια και δυναμομετρησε το μοτερ σε ολες τις στροφες 425PS - 5300rpm
π.χ. εδω σαλ/κη εχουν μερικοι δυναμομετρα και σε οπιον πας σου δειχνη και διαφορετικο αθροισμα ιππων απ τους αλλους ειναι Αποδεδηγμενο αυτο
Ακομα δενουν τα αμαξια με ιμαντες σε ,,,,,παμπαλαια φαση,,,,, τετιο μηχανιμα σαν του αυστριακου εδω δεν ειδα παντως ο ανθρωπος ειναι Παρα πολυ Σοβαρος στην δουλεια του και εππαγγελματιας το αυτ. μου το κρατησε 4 μερες μου τηλεφωνη στο κιν.
καθετε στη θεση του συνοδηγου και μου λεει Ξεκινατο!
Πραγματι το αυτ. ειχε αλλη λειτουργια και ειδικα οταν πεταξαμε εξω τους καταλυτες ,,,,,,,(διοτι το απαιτουσε το προγραμμα) τι να πω!
αλλο αυτοκινητο Κοφτιαζε ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ απο την πρωτη μερα

manosm3
29-10-13, 18:09
Ναι φιλε μου εδω http://www.powertec.at/datenbank1.htm Οσο και να σου φανη παραξενο η Softwear του 95 με του 2007 εχει διαφορα
Ο Τυπος αυτος εχει ειδικο Οργανο που το Παραγγειλε απο Αγγλια και δυναμομετρησε το μοτερ σε ολες τις στροφες 425PS - 5300rpm
π.χ. εδω σαλ/κη εχουν μερικοι δυναμομετρα και σε οπιον πας σου δειχνη και διαφορετικο αθροισμα ιππων απ τους αλλους ειναι Αποδεδηγμενο αυτο
Ακομα δενουν τα αμαξια με ιμαντες σε ,,,,,παμπαλαια φαση,,,,, τετιο μηχανιμα σαν του αυστριακου εδω δεν ειδα παντως ο ανθρωπος ειναι Παρα πολυ Σοβαρος στην δουλεια του και εππαγγελματιας το αυτ. μου το κρατησε 4 μερες μου τηλεφωνη στο κιν.
καθετε στη θεση του συνοδηγου και μου λεει Ξεκινατο!
Πραγματι το αυτ. ειχε αλλη λειτουργια και ειδικα οταν πεταξαμε εξω τους καταλυτες ,,,,,,,(διοτι το απαιτουσε το προγραμμα) τι να πω!
αλλο αυτοκινητο Κοφτιαζε ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΚΑΙ ΑΝΕΤΑ απο την πρωτη μερα

δηλαδη χωρις το προγραμμα ποση ωρα θα σε περιμενε το μ3; :icon18::icon18::icon18::icon18:

M8CSI
29-10-13, 18:40
Μακάρι να είχα το αυτοκίνητό σου, φίλε M8CSI.

Η πρώτη φορά που το είδα, ήταν στο περιοδικό auto moto und sport, τεύχος 25, 15 Απριλίου 1993. Γυμνασιόπεδο, τότε, διάβασα το τεστ και αμέσως το ερωτεύτηκα. Βέβαια τότε έκανε 55 εκ. δραχμές και σκεφτόμουν πότε (αν) θα μπορούσα να τα μαζέψω για να πάρω κι εγώ ένα!

Σήμερα στο εξωτερικό βρίσκεις σε προσιτή τιμή, αλλά εδώ στην Ελλάδα, απλά το ξεχνάω. Ευτυχώς ένας φίλος μου έχει μια 850Ci (αυτόματη ΔΥΣΤΥΧΩΣ...) και περιμένω πως και πως να τη βγάλει στο δρόμο να με πάει βόλτα. (και γιατί όχι, να μου τη δώσει να την οδηγήσω!)

Προσπάθησε όσο μπορείς να το χαίρεσαι το αυτοκίνητο (αν όχι σε καθημερινή βάση, τουλάχιστον σε γρήγορες βόλτες το Σαββατοκύριακο) και σοφά (κατά τη γνώμη μου) επέλεξες να ξεχάσεις το υγραέριο.

Φιλε Πετρο Σιγουρα +1000
ε ενταξη Σαβ/κα εχει αλλη φαση απο καθημερινες
Μπορω να σου πω δυο πραματα σχετικα με το εργαλειο μου. η δουλεια του ειναι ενα Διαρκειας Υψηλης Κλασης και Αποδοσης Grand Turismo. δλδ. το Οπλο του και το Μεγαλο Ατου που διαθετη το μοτερ του S70B56 ειναι οτι βγαζη σχετικα πολυ πιο νωρις την Ιπποδυναμη του σε συγκριση με αλλα στο ειδος του στις 5.300σ.α.λ.
Ολη την Ιπποδυναμη και μπορει Ψηλα Να Καθετε να Πυροβολαη για ωρες,
εκει που αλλα αργα η γρηγορα θα στεγνωσουν
π.χ. μπορεις να πας θεσ/κη - αθηνα με 270χ.α.ω. για πλακα.
Τωρα εχω μπει παλαιοτερα σε e31 φορουμ σε γερμανικα και εχω την πασα πληροφορια για το Θηριο.
Τα Βασικα του αυτ. μου ειναι οτι η κατασκευη του ηταν η Πρωτοβουλια του Disiner και δημιουργου των 8 series Klaus Kapitza Να Κληση την καριερα του με ενα Σπορτ Αυτ. σε σχεση με τα αλλα 3 της σειρας τα 8540i - 850i/ci.σε Περιορισμενη Παραγωγη 1500 κομματια και κατι.
Ο Κινητηρας του Παραμενει ως σημερα ο Μονος 12κιλινδρος που εβγαλε η ///Motorsport.
σε Παραγωγη.
Ο Κινητηρας του εμπνευστηκε και πηρε την Βαση απο αυτον του 850i - 5000Κυβικα, αλλα Βελτειωθηκε απο την ///Μ Division - Powered By ///M,
αλλα μεταλλα σε ελλατηρια πιστονιων πιστονια στροφαλοι κουζινετα στροφαλων και κοντες Αγωνιστικες μπιελες για γρηγωρο Ξεσπασμα ροπων και επιδοσεις,
αλλοι εκκεντροφοροι και διαμετροι εισοδου - εξοδου Βαλβιδων με Αγωνιστικο Χρονισμο που οι καμπυλες γραμμων Αποδωσεων σε ολες τις ταχυτητες ειναι καταπληκτικες
Σπορτ Κρουαζιερα δλδ. σε σχεση με τα αλλα 3 840/850 γι'αυτο και του δωθηκε η Ονομασια 850CSI (Coupe Sport Injection).
6ρι Σασμαν Μακρυ Αγωνιστικο η Πρωτη μου κοφτιαζη στα 65χ.α.ω.
η Δευτερα 110, τριτη 155 τεταρτη 210 πεμτη 255 και εκτη 308χ.α.ω. ο Κοφτης στροφων εχω παρατηρηση στην πεμτη- και εκτη δεν το κοβη το αυτ. αισθητα ( Γονατοζοντας το εστω και για λιγο) αλλα διατηρη την ωθηση αυτη και δεν παη παραπανω .
οι Ζαντες οι μανισιες του ειδικα μ'αυτο το Προγραμμα που εχει και σε συγκριση μ'αυτες που εβαλα ειναι Μερονυχτα διαφορα.
Μανισιες μπορει να βαλει πισω συμφωνα και με ενδειξη στο καρτελακι του κατασκευαστη στην πορτα κατω 285/30/18 ,,,,,αλλα ηθελα Να Βαλω το Τελειο και Καλυτερο οπως και το'κανα
ειχα διαβαση σε Γερμανικα φορουμ τις Δηλωσεις που εκανε ο Klauw Kapitza σε αγγλους και γαλλους των Media τον Ιουνη του 92 οταν το 850CSI Πρωτοεμφανιστηκε στο AutoShow of Francfurt
Μετα απο ερωτηματα να Σχολιαση ο Ιδιος το Δημιουργημα του Μιλησε ειπε πολυ λιγα τα εξης:
Κλεινω την Συνεργασια μου με την BMW Δημιουργοντας ενα Supercar Αυτοκινητο ΠΟΥ ΟΣΟ Υπαρχουν Καθαρα Βενζινοκινητα στο μελλον σας το λεω . το 850CSI Δεν θα εχει να ζηλεψη ΤΙΠΟΤΑ οσο και μακραν Παροδικο Τραβηξη το μελλον αυτο , (εννοη στα Βενζινοκινητα)
Αυτοι οι Διανυες απο Τοτε Καταλαβαν οτι η Σταθεροτητα στο Πλανητη σε οικονομια σε Καυσιμα και αλλα ειναι Ασταθης.

M8CSI
29-10-13, 18:55
δηλαδη χωρις το προγραμμα ποση ωρα θα σε περιμενε το μ3; :icon18::icon18::icon18::icon18:

ελα ρε Μανο χαχα ενταξη το μι3 ειναι ομως μι3 τωρα το εργαλειο μου ειναι το εργαλειο μου, Καμια σχεση το ενα με το αλλο αλλη δουλεια το ενα αλλη το αλλο. ετσι?
Οταν ομως ειπα μερικα μι3 να Πατησουμε απο Τεταρτες και μετα δλδ. απ'τα 160 Ρολ Τελος Παντων Ξερεις?????
Ακομα ερχονται χαχαχαχαχα.
εκεινη τη μερα Υπηρχε ενα μι3 36ρι φτιαγμενο με εισαγωγη Δυνατοτερο απο το 46ρι που λες ειχαν Κοντραριστη στο παρελθον οι δυο τους και το 36ρι του εφυγε
ε αυτο το 36ρι (βεβαια με 4 ατομα μεσα) αλλα αυτο δεν το Γλυτωνει γιατι Παλι πιο Βαρυς ειμουν αυτο λοιπον στο δρομο απο Χαλκιδικη οπως ανεβενουμε Περιφερειακα για πανω στο τουνελ μεχρι μεσα στο τουνελ με κολουσε ο μαγκας στα 2μετρα πισω να δειξη ,,,,,ντεμεκ κατι αλλα οταν βγηκαμε απο το τουνελ και βρεθηκε για ΑΤΥΧΙΑ ΤΟΥ η Αριστερη Λωριδα Αδεια η Ανηφορικια του Περειφερειακου Δες το.
Εγω ειμουνα στο κομβο τριανδριας για Κεντρο της Πολης και αυτοι ισα- - ισα που Διακρινοταν στους Καθρεφτες μου , χαχαχαχαχαχααχ αρε Μανο.
εκει Που ηταν η Μαγκια του! χαχαχαχα
Λοιπον Μανο λες Οταν Καπιος Αγοραζη ενα 850CSI λες να σκεφτετε καθολου μι3?
χαχαχαχαχα
εμενα Πρωσοπικα θα μου'βγενε και πολυ πιο φθηνα Ασε που δεν Χρειαζοταν Να Δωσο 5 Χιλιαρικα για Ζαντολαστιχα (smile)
Αλλη Φαση Μανο αλλη φαση.

Dim77
29-10-13, 18:59
Εγώ δεν καταλαβαίνω.....από τη στιγμή που ο κάτοχος 850CSi δεν σκέφτεται Μ3, ζάντες 5000€, κλπ, τι το θέλει το υγραέριο?

ThaNOS E46coupe
29-10-13, 19:08
Εγώ δεν καταλαβαίνω.....από τη στιγμή που ο κάτοχος 850CSi δεν σκέφτεται Μ3, ζάντες 5000€, κλπ, τι το θέλει το υγραέριο?

Για να καιει τα μισα χρηματα ρε μητσο. ..τι λες τωρα; εδω βαφουμε εισαγωγες με σπρευ:icon18: ....

M8CSI
29-10-13, 19:25
Εγώ δεν καταλαβαίνω.....από τη στιγμή που ο κάτοχος 850CSi δεν σκέφτεται Μ3, ζάντες 5000€, κλπ, τι το θέλει το υγραέριο?

Θα στο Πω φιλε μου τι Τρεχει :
Τοτε το 07 στη βιεννη οταν ανεβηκα πανω γερμ. και το πηρα απο κυριακη σε κυριακη εβγαζα πανω απο ενα χιλιαρικο
και σε 11 μηνες ΟΛΑ πηγανε σχεδον στο αυτ.
η Ζωη εχει ομως εκπληξεις φιλε μου ετυχε τα ναζιστικα σκυλια της Αυστριας να μη δουν Καπιον να βγαζη στησανε πλεκτανη μου αφαιρεσανε την αδεια σταματησε η δουλεια μου και το ΜΟΝΟ επομενο ηταν να ερθω σπιτι μου,
τωρα το να φουλαρω ΤΟΤΕ το αυτ. μου μου φαινοταν σαν να εμπαινα στο shop και να'παιρνα γαριδακια ε τωρα δεν ειναι το ιδιο φιλτατε μου.
Γιατι τα εσοδα μου τωρα μηνιαιως τα'βγαζα εκει σε 5-6-μερες
αλλα ξερεις Κατι?????
Εδω και Τωρα φιλε μου ειμαι πιο πολυ Ευτιχισμενος απο Τοτε Γιατι εχω το Αγαπημενο μου Αυτοκινητο στο Ιδιο μου το Σπιτι μεσα που εκει στη κ@λοβιεννη το Δευτερο το Σκεφτομουν,
τωρα?
Απο κει και περα θα το Χαιρομαστε οπως μπορουμε γιατι ΕΧΩ την Τρελλα Να διαθετω ΩΣ και το 90% των Εσοδων μου για Παρτη του (βεζινες - και αλλα) αλλα Κυριωτερο βεζινες στα αλλα ειναι για 2 Ζωες Ο.Κ.
τωρα σε 1000 χλμ αλλαγη π.χ. Μπουζι θα Δωκιμασω τα τετρακιδα Bosch Platinym ενω μ'αυτα που Τελειωνο τωρα ειναι τα NGK R (Racing) με ειδικη δυχαλωτη Ακιδα
δε βαριεσε ,,,,,σε λαβι, που λενε
Βλεπεις κανενας φιλε μου ΔΕ γενιετε Παμπλουτος ακομα και αυτοι που τα βρισκουν οι πισω δεν ειχαν γεννηθη Παμπλουτοι
Αλλα να Ξερης αυτος που δινη λεφτα για ενα αμαξι με μια τζιφρα του τσεκ δεν το ποναει σαν αυτον που δουλευε 18 ωρες τη μερα να το Αποκτησει σε 11 μηνες και 7 μερες σειρι ο αλλος βλεπει το αμαξι του σαν επενδυση η σαν κατι αλλο

M8CSI
29-10-13, 19:32
ολα τα'χουμε δηλαδη οι εισαγωγες μας μαραναν.
Ναι ρε φιλε μου Ζωντανεψα με Σπρευ τις εισαγωγες ετσι μου αρεσε και το'κανα δηλαδη με τη λογικη καπιον Αν οι Πολλαπλες ειχαν το Μανισιο χρωμα τι θα λεγανε δηλαδη γιατι καθησαν μυγες στο Καπο?
ε μην τρελαθουμε τωρα βραδιατικα!

M8CSI
12-11-13, 21:17
φιλε thanos e46 coupe ζητω συγνωμη οντως φιλε διοτι οντως εσπαγε στο αυτ. η τσαπατσουλια
στο αυτ. Προσθεσα το Refresh Look iin der Motor Raume
οι Πολλαπλες γιαλοχαρταριστηκαν με κανονικο γυαλοχαρτο και μετα με ψιλο
Παραγγειλα χρωμα Ακριβως σαν το Μανισιο των Πολλαπλων και το χρωμα των Ανανεωθηκε
το Περιβλημα πισω που εχει τα 2 φιλτρα εξαερισμου του χωρου Οδηγου και σαλονιου βαφτηκε με μαυρο Γιαλυστερο (το ματ δεν μου αρεσε)
και τελος το Διακοσμητικο και στεγανοτικο Καπακι των μπεκ του injection Ανανεωθηκε και αυτο
φιλε thanos e46 coupe θα σε αποζημιωσο με ολες τις φωτο οσες εβγαλα χαχαχαχαχαχαχαχαχ

αν κατι δεν ειναι ο.κ. παρακαλω,,,,,,

http://img708.imageshack.us/img708/8342/k9hu.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/708/k9hu.jpg/)

http://img201.imageshack.us/img201/9829/zxkn.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/201/zxkn.jpg/)

ακολουθουνε και αλλες πολλες καθως και ενα μικρο βιντεακι

M8CSI
13-11-13, 21:01
http://img11.imageshack.us/img11/4877/6wps.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/11/6wps.jpg/)

http://img10.imageshack.us/img10/5964/ipx7.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/10/ipx7.jpg/)

M8CSI
14-11-13, 20:55
http://www.youtube.com/watch?v=JyL9oTTkQBQ&feature=youtu.be