PDA

Επιστροφή στο Forum : ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΑΝΤΛΙΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ???


bmw_3..
06-12-05, 13:25
ΕΧΩ ΜΙΑ 3ΑΡΑ.Ε46 ΜΟΝΤΕΛΟ 03.ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΤΟΥ ΣΕΡΒΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΟΤΙ Η ΠΟΔΙΑ ΤΟΥ ΑΜΑΞΙΟΥ ΦΑΙΝΟΤΑΝ ΝΟΤΙΣΜΕΝΗ!!ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΑ ΣΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ ΠΟΥ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΜΙΚΡΕΣ ΣΤΑΓΟΝΕΣ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ,ΜΟΥ ΦΑΝΗΚΕ ΓΙΑ ΛΑΔΙ ΚΑΙ ΤΟ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΕΝΕΝ ΕΛΕΓΧΟ.
ΕΚΕΙ ΑΦΟΥ ΤΟ ΣΗΚΩΣΑΝ,ΜΠΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΧΑΝΕΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΝΤΛΙΑ ΤΟΥ ΤΙΜΟΝΙΟΥ!!!
ΜΟΛΙΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΛΗΞΕΙ ΚΑΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΜ ΠΟΛΥΛΟΓΩ ΤΟ ΟΛΟ ΣΚΗΝΙΚΟ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΘΑ ΜΟΥ ΣΤΟΙΧΙΣΕΙ 400ΕΥΡΩ!!:bugeye: :bugeye:
ΤΩΡΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΟΣΟΥΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ,ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΜΟΥ ΣΤΟ SITE ΕΧΩ ΔΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ!!
1.ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΤΕΤΟΙΑ ΑΣΤΟΧΙΑ ΥΛΙΚΟΥ ΣΕ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΟ ΧΡΟΝΙΚΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ?
2.Η ΒΛΑΒΗ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΣΟΒΑΡΗ,ΠΟΥ ΜΟΝΟ Η ΠΛΗΡΗΣ ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΟΛΗΣ ΤΗΣ ΑΝΤΛΙΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΛΥΣΗ?ΑΝΟΙΞΑ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΑΚΙ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΤΗ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΕΙΔΑ ΟΤΙ Η ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟΥ ΠΟΥ ΕΙΧΕ ΧΑΣΕΙ ΗΤΑΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ!
3.ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΠΑΡΑ ΝΑ ΘΕΛΕΙ ΑΠΛΑ ΕΝΑ ΣΦΙΞΙΜΙ Η ΑΝΛΤΙΑ?
4.ΚΑΙ ΤΕΛΟΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΤΙ ΑΝΑΛΟΓΟ??
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΡΟΚΑΤΑΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΟΗΘΕΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ...:feedback:

MPOWER
06-12-05, 13:53
Είναι γνωστή ως φυσιολογική η κατάσταση.....δεν νομίζω οτι είναι άμεση η ανάγκη για αλλαγή τρόμπας (άσε που νιμίζω οτι πρέπει να πάς και αλλού να το δούν γιατί νομίζω οτι μπορεί και να χάνει απο κάποιον σωλήνα---συνήθως αυτούς τους δύο που είναι κάτω απο το δοχείο που συμπληρώνεις υγρά)

makman
06-12-05, 14:57
ειχα το ιδιο προβλημα στο δικο μου (ε34).αλλαξα το μαρκουτσι που παει στο τιμονι και το ενα σωληνακι κατω απο το δοχειο.

melodic
06-12-05, 18:40
οπως σου ειπαν και τα παιδια τσεκαρε τους σωληνες και τις ενωσεις τους....η τρομπα ειναι δυσκολο να χαλασει εκτος αν δουλευε χωρις λαδι...που ειναι απιθανο στην περιπτωση σου...

εχω παθει και εγω το ιδιο με σωληνα που εχανε και επειδη ηταν φιξ μεταλλο με πλαστικο μου ζηταγανε 80ευρο...αλλα βρηκα μεταχειρησμενο με 30...χαχαχαχαχα


don'tpanic Πηγαινε και αλλου να ρωτησεις....:bullhorn:

bmw_3..
07-12-05, 09:57
Σας ευχαριστω για τις πληροφοριες!!Ελπιζω το προβλημα να εντοπιστει σε ενα απο αυτα τα σωληνακια!!

M535 E28
07-12-05, 16:01
φυσικά και δεν αλλάζεις κα'ευθείαν την τρόμπα...
την ανοίγεις πολύ εύκολα και αλλάζεις τα o-rings (τσιμουχάκια) τα οποία ίσως έχουν αστοχήσει