PDA

Επιστροφή στο Forum : Σβήσιμο μηχανής στο ρελαντί...


panosmalgym
05-01-14, 15:35
Καλησπέρα παίδες...,
Εδώ και 1,5 εβδομάδα με σβήνει ή πάει να σβήσει και ξαναεπανέρχεται, όταν το βάζω μπρός. Γενικότερα καταλαβαίνεις πως σε ρελαντί κάνει κάποιες μικρές διακυμάνσεις (R50). Επίσης δεν ανάβει κανένα Error .Έχει κανείς παρόμοιο θέμα?Το μυαλό μου πηγαίνει σε καμιά αντλία βενζίνης.

gregE36
05-01-14, 18:09
τι αμαξι ειναι?

panosmalgym
05-01-14, 18:32
MINI COOPER R50

ThaNOS E46coupe
06-01-14, 22:18
πολλά μπορεί να είναι. μπορεί και τίποτα το σημαντικό.

έλεγξε κολάρο εισαγωγής...αλλα υπάρχει περίπτωση να είναι και μαφ !!!

panosmalgym
30-01-14, 10:37
Έχω αλλάξει μπουζιά, μπουζοκαλώδια, τον 1 αισθητήρα map, καθώς και καθαριστικό στην βενζίνη για όλο το σύστημα ανάφλεξης. Το πρόβλημα αρχίζει να εξαλείφεται... :D

6ylinder
30-01-14, 10:59
Είναι απίστευτοι οι μηχανικοί στην Ελλαδάρα...ικανοί να σου αλλάξουν το μισό αυτοκίνητο, ώστε να αρχίσει απλά να εξαλείφεται το πρόβλημα και να είμαστε και ευχαριστημένοι!!!

rapid_fast
30-01-14, 11:06
Είναι απίστευτοι οι μηχανικοί στην Ελλαδάρα...ικανοί να σου αλλάξουν το μισό αυτοκίνητο, ώστε να αρχίσει απλά να εξαλείφεται το πρόβλημα και να είμαστε και ευχαριστημένοι!!!

Ναι!! λιγουλάκι φταίει το ένα, λιγουλάκι το άλλο, αλλάζεις 500 πράγματα, γιατί όλο και
κάτι θα φταίει κάπου..
Στο μεταξύ έχεις αλλάξει όλες τις προηγούμενες συνθήκες και λαμβάνεις άλλη συμπεριφορά απο το αυτοκίνητο και νομίζεις πως το κουκούλωμα ενός προβλήματος είναι η λύση,
ενώ στην πραγματικότητα, ούτε το πρόβλημα έχει εντοπιστεί, ούτε η λύση του.. ;)

6ylinder
30-01-14, 11:15
Και ειδικά σε θέματα "δεν έχω καλό ρελαντί", "μου σβήνει στην πορεία", "δεν τραβάει πάνω από τις 4000 σαλ", "σβήνει στα φανάρια", "καίει πολύ", σε όλα η λύση είναι ό,τι βγάλει το διαγνωστικό κι αν δεν βγάλει τίποτα παίρνεις το σταυρό στο χέρι και ετοιμάζεσαι για γερό κούρεμα στα οικονομικά σου! Αν είσαι και λίγο άτυχος, αλλάζεις αμάξι...

panosmalgym
12-09-14, 08:11
Και το πρόβλημα λύθηκε με αλλάγή του φίλτρου βενζίνης και καθαρισμού των μπέκ. Η πίεση της αντλίας έχει πέσει λίγο :( Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας