PDA

Επιστροφή στο Forum : Site για αγορα OEM ανταλλακτικων


Fanatic
12-01-14, 13:30
Παιδια υπαρχει κανενα site Ευρωπη (να μην πληρωσουμε και τελωνειο) για αγορα γνησιων OEM ανταλλακτικων?

Εδω Ελλαδα πλεον αν ζητησεις καποιο σπανιο ανταλλακτικο εχει αναμονη 1 μηνα συν οτι η τιμη πολλες φορες ειναι 30-40% παραπανω απο τον καταλογο του realoem η bmw fans.

Ευχαριστω!

stef
12-01-14, 14:56
Τι ψάχνεις να βρεις μπας και έχω κανα spare...?

Fanatic
12-01-14, 15:50
Ειχα ψαξει το πανελακι πανω απο το μεσαιο ντουλαπακι πισω απο τα καθισματα και οταν μου ειπαν 120 και μετα απο ενα μηνα παραλαβη αποφασισα να παρω μια δυνατη ταινια διπλης οψεως και τελικα εκανα μια χαρα δουλεια.

Σκεφτομαι ομως τωρα να βαλω το sound generator και κατι μου λεει οτι παλι θα βγει πολλαπλασιο απο τα 100κατι δολαρια που βγαινει στο real oem το πακετακι.

Btw τοσα spares εχεις;;

stef
12-01-14, 16:10
Ε όχι είπαμε..
Απλά έλεγα μήπως ήταν κάτι πιο απλό και είχα...

Fanatic
12-01-14, 16:24
Καλα ναι ρε συ προφανως δεν περιμενα να εχεις spare sound generator, χαχα

Στειλε σε pm τι εχεις να το εχω υποψην :)

Κανενα site κανεις?

Geo_3D
12-01-14, 17:12
Nα σου θυμησω οτι το εχω εγω αν θες....Δεν το εβαλα ποτε στο δικο μου και βασικα απλα το εβγαλα απτο κουτι να δω πως ειναι...

KAZA
13-01-14, 21:27
Απ το στόμα μου το πείρε ο Fanatic ….
Μια που μας βγήκε το 2013 και μας μπήκε το 2014 τόσο καλά
(προβλήματα υγείας με αυχένα ότι χειρότερο) αναγκάστηκα να ακυρώσω το
προγραμματισμένο service ….
Στο eBay έχει σετ inspection service για όλα τα μοτέρ εκτός Μ10 έλεος …..
Χωριστά έχω βρει αλλά δεν αξίζει τον κόπο ….
Δώστε χαρά στο κακόμοιρο το Ε30άρι …. :yippee:

LEO328
14-01-14, 09:02
συνοδηγε...χεχε :D παιζει αυτος απο ρουμανια...
http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=1&cad=rja&ved=0CDIQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.estore-central.com%2F&ei=pOHUUqazLtDHswaqi4CADQ&usg=AFQjCNFnVqxTrtEb6z9GENSN-NGt8wQITg&sig2=k9u5AHZEJzDtfrT9aH5_Jw
δεν εχω παραγγειλει ποτε αλλα απανταει σε Mail κ.λ.π.
τα μεταφορικα για ελλαδα ειναι στανταρ για οτι παρεις 16ε αν θυμαμαι...
παντως σε καποια πραματα το ιδιο μου ερχονταν αυτος με την αντιπροσωπεια...ειναι και τα μεταφορικα βλεπεις στην μεση...

Fanatic
14-01-14, 19:41
Ενδιαφερον Λεο, ευχαριστω!

KAZA
14-01-14, 22:26
Έχει τις ίδιες τιμές και λίγο μεγαλύτερες από τον μηχανικό μου αλλά η μεγάλη διαφορά είναι στο φίλτρο καυσίμου παρά τσιμπημένο το έχει ….
Αυτά που ψάχνω …
OEM φίλτρο λαδιού, αέρα, καυσίμου και μπουζί …..
Κάτι άλλο κανείς ….