PDA

Επιστροφή στο Forum : ηχεία ζ3


ducatista
26-02-14, 16:09
Με έχει πιάσει μανία με τις μικρό αλλαγές και τώρα θέλω να αλλάξω τα μαμά ηχεία που είναι απαράδεκτα με κάτι λίγο ποιο μεγάλο σε βάτ εννοείτε κ Ποιο ποιότητα όποιος έχει άποψη ας στείλει.. Τα ηχεία στα πόδια λέω... Α και λεβιέ θέλω γιατί έχει ξεθωριασει αυτό (ασημί όχι νικελ m)

leonidaskal
26-02-14, 17:08
πωπω σαν να βλεπω τον εαυτο μου οταν πρωτοπηρα το ζετακι μου.
anyway για τα ηχεια καλα κανεις οντως ειναι απαραδεκτα.οι επιλογες πολλες και το κοστος σχετικα μικρο.
μονο ο χωρος σε περιοριζει σχετικα . αποψη μου βγαλε τα μαμα ηχεια και κανε μια βολτα στη ροδο σε κανα ηλεκτρολογειο που ασχολειται με ηχο και θα δεις απ κοντα και εκει αποφασιζεις
δευτερο γιαλεβιε e bay kai αγιος ο θεος .μεγαλη γκαμα και πολυ καλες τιμες,
ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΤΙΣ ΚΑΓΚΟΥΡΙΕΣ

vaspap
27-02-14, 23:02
beyma!!!
πολύ καλα υχεια

ducatista
27-02-14, 23:45
Βρε παιδια διαστασεισ ξερουμε; Ποσα βατ ειναι τα μαμα;

leonidaskal
28-02-14, 23:50
βγαλτα να δεις ευλολο ειναι γιατι για τα δικα μου παει καιρος που τα εβγαλα και ..... τι να σου πω τωρα

vaspap
01-03-14, 00:06
Βρε παιδια διαστασεισ ξερουμε; Ποσα βατ ειναι τα μαμα;

18w τα μικρα πισω και 25 σε μερικα μοντελα 28w τα εμπρος στα ποδια

ducatista
01-03-14, 15:06
Σε αυτεσ τις διαστασεις μπορω να βαλω μεγαλυτερα βατ; Ποσο ευκολο ειναι να τα αντικαταστησω εγω τα ηχεια της πορτας εννοειτε!

leonidaskal
01-03-14, 19:53
παρα πολυ ευκολο και ναι υπαρχουν σε πιο πολλα βατ. σε πολυ περισσοτερα αν θες.
μην το σκεφτεις κανε το καλο στο ζετακι σου

ducatista
04-03-14, 00:52
παιδια ξερει κανεις διαστασεις ιντσες κ βαθος? αν ειναι να παρω ηχεια απο το ιντερνετ κ οχι να παω να μου τα βαλουν να κανω δλδ ολη την δουλεια εγω!

ducatista
28-04-14, 20:31
κανενας? η να μου προτνει συγκεκριμενα?

leonidaskal
28-04-14, 22:21
νομιζω οτι μονο επαγγελματιας του ειδους θα μ πορουσε να σου πει κατι τετοιο
γιατι απλα δεν πας σε ενα αναλογο χωρο που θα μπορεις να προβαρεις και κατι σχετικο

zografias
07-05-14, 01:25
Αδερφέ μου... βγάζεις τα ηχειάκια σου και μ ένα μέτρο θα μετρήσεις τις διαγώνιες τρύπες του!
μετατρέπεις τα εκατοστά σε ίντσες και μετά βάζεις ότι θες!
Αν δεν κάνω λάθος έχει 2 στα πόδια (13 ή 16 εκατοστά λογικά θα είναι), 2 τουιτεράκια ψιλά στη πόρτα και σε μερικούς είχε κι ένα στη μέση ανάμεσα στα 2 καθίσματα...
Λογικά όταν τα βγάλεις, θα είναι συνδεδεμένα με φισάκι (σαν εργοστασιακά)! Μην σου φανεί περίεργο.. Κόβεις φισάκι και συνδέεις απλά τα καινούρια...
Τιμές από 30€ μέχρι 500€.. με 100-150€ παίρνεις πολύ ωραία και ποιοτικά ηχειάκια..
Άμα βάλεις πολλά Watt θες κι ενισχυτή για να τα αξιοποιήσεις........
Επίσης θα κοιτάς τα Watt RMS ότι τα Watt Peak...

Λεβιεδάκι θα τσιμπήσεις από eBay!!! ///Μ, φωτιζόμενο ασημί ή νίκελ ή δερμάτινο (μεραφές στα χρώματα του ///M ή χωρίς...) υπολόγιζε από 40-70€ στη πόρτα σου 2-3 βδομάδες μετα τη παραγγελία σου!
Πάρε μια ιδέα απ' το δικό μου... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31265

ducatista
07-05-14, 12:58
Αδερφέ μου... βγάζεις τα ηχειάκια σου και μ ένα μέτρο θα μετρήσεις τις διαγώνιες τρύπες του!
μετατρέπεις τα εκατοστά σε ίντσες και μετά βάζεις ότι θες!
Αν δεν κάνω λάθος έχει 2 στα πόδια (13 ή 16 εκατοστά λογικά θα είναι), 2 τουιτεράκια ψιλά στη πόρτα και σε μερικούς είχε κι ένα στη μέση ανάμεσα στα 2 καθίσματα...
Λογικά όταν τα βγάλεις, θα είναι συνδεδεμένα με φισάκι (σαν εργοστασιακά)! Μην σου φανεί περίεργο.. Κόβεις φισάκι και συνδέεις απλά τα καινούρια...
Τιμές από 30€ μέχρι 500€.. με 100-150€ παίρνεις πολύ ωραία και ποιοτικά ηχειάκια..
Άμα βάλεις πολλά Watt θες κι ενισχυτή για να τα αξιοποιήσεις........
Επίσης θα κοιτάς τα Watt RMS ότι τα Watt Peak...

Λεβιεδάκι θα τσιμπήσεις από eBay!!! ///Μ, φωτιζόμενο ασημί ή νίκελ ή δερμάτινο (μεραφές στα χρώματα του ///M ή χωρίς...) υπολόγιζε από 40-70€ στη πόρτα σου 2-3 βδομάδες μετα τη παραγγελία σου!
Πάρε μια ιδέα απ' το δικό μου... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=31265
αδερφε μου εβαλα τελικα ηχειακια μπρος πισω πολυ ποιοτηκα απο οτι μου ειπε (pioneer περιπου 120+114) οκ ξερω οτι για να βγαλει παραπανω βατ θελει ενθσχυτες κ τετοια και δεν θελω.. λιγο καλυτερο μπασο να ειχαν κ θα ημουν τελειοσ! τωρα το λεβιεδακι με απασχολει.. ειδα στο λινκ σου που εστειλεσ ενα ασημι m αυτο θελω μαρεσειιιι! θα δω πως θα το κανω απο το ebay αν βρω απο εδω θα ηταν καλυτερα βεβαια.. η κατι σε μεταχειρο αλλα αριστο...

zografias
07-05-14, 15:03
1. Μπάσο θα έχεις μόνο με γουφερ! Αλλιώς μην περιμένεις τίποτα τρελό..
2. Τα Pioneer γενικά δεν είναι ότι καλύτερο στα ηχεία της σε αντίθεση με τις πηγές της..

To ασημί λεβιεδάκι που είχα αρχικά είναι γνήσιο και αυτό συνεπάγεται και πιο ακριβό!
Εδώ θα βρεις σε επίσημες αντιπροσωπείες και σε κανένα Zefka...

ducatista
07-05-14, 15:52
1. Μπάσο θα έχεις μόνο με γουφερ! Αλλιώς μην περιμένεις τίποτα τρελό..
2. Τα Pioneer γενικά δεν είναι ότι καλύτερο στα ηχεία της σε αντίθεση με τις πηγές της..

To ασημί λεβιεδάκι που είχα αρχικά είναι γνήσιο και αυτό συνεπάγεται και πιο ακριβό!
Εδώ θα βρεις σε επίσημες αντιπροσωπείες και σε κανένα Zefka...

τι ειναι το zefka???

MarinosE46
07-05-14, 16:01
τι ειναι το zefka???

zefkas motorsport.Mαγαζί με ανταλλακτικά ΒΜW στην αθήνα είναι.

ducatista
07-05-14, 16:03
zefkas motorsport.Mαγαζί με ανταλλακτικά ΒΜW στην αθήνα είναι.

α ευχαριστω! εχει σαιτ? εγω ειμαι απο ροδο...

MarinosE46
07-05-14, 16:16
α ευχαριστω! εχει σαιτ? εγω ειμαι απο ροδο...

ξέρω από που είσαι.Ναι,πάτησέ τον στον google και θα στον βγάλει.

ducatista
07-05-14, 16:58
ξέρω από που είσαι.Ναι,πάτησέ τον στον google και θα στον βγάλει.

οκ τον βρηκα αλλα δεν εχει λεβιεδακι......

MarinosE46
07-05-14, 17:05
οκ τον βρηκα αλλα δεν εχει λεβιεδακι......

κοίτα στο ebay που σου είπαν τα παιδιά.Με paypal είναι ασφαλέστατες οι συναλλαγές...

leonidaskal
07-05-14, 18:19
Αδερφέ μου... βγάζεις τα ηχειάκια σου και μ ένα μέτρο θα μετρήσεις τις διαγώνιες τρύπες του!
μετατρέπεις τα εκατοστά σε ίντσες και μετά βάζεις ότι θες!
Αν δεν κάνω λάθος έχει 2 στα πόδια (13 ή 16 εκατοστά λογικά θα είναι), 2 τουιτεράκια ψιλά στη πόρτα και σε μερικούς είχε κι ένα στη μέση ανάμεσα στα 2 καθίσματα...
Λογικά όταν τα βγάλεις, θα είναι συνδεδεμένα με φισάκι (σαν εργοστασιακά)! Μην σου φανεί περίεργο.. Κόβεις φισάκι και συνδέεις απλά τα καινούρια...
Τιμές από 30€ μέχρι 500€.. με 100-150€ παίρνεις πολύ ωραία και ποιοτικά ηχειάκια..
Άμα βάλεις πολλά Watt θες κι ενισχυτή για να τα αξιοποιήσεις........
Επίσης θα κοιτάς τα Watt RMS ότι τα Watt Peak...


ναι εχει δικιο το παιδι αυτο θα κανεις αν και αυτο που ζητας απο οτι βλεπω δεν ειναι κατι δυσκολο.μια απλη αναβαθμιση που ειναι και αναγκαια στα ζ3 κακα τα ψεματα