PDA

Επιστροφή στο Forum : Detailing Μ3E46 Estoril


MPOWER
31-03-14, 12:31
Πάει πολύς καιρός που έχει γίνει αυτή ή δουλειά που θα δείτε, αλλά κάποιος μου το θύμισε σήμερα και είπα να το δείτε από το site που το είχε ανεβάσει ο άνθρωπος που το έφτιαξε.
Λίγες λεπτομέρειες από τη δική μου πλευρά.
1. Νόμιζα πρώτον ότι το χρώμα μου ήταν τέλειο και δεν είχε "αράχνες" μέχρι που έριξαν ειδικό φως πάνω στο αυτοκίνητο.
2. Από κάτι αγωνιστικά τακάκια που φορούσα και πέταγαν σπίθες είχαν καταστραφεί οι ζάντες και το βερνίκι στα φτερά κοντά στους τροχούς ή έτσι τουλάχιστον νόμιζα.
3. Όταν παρέλαβα το αυτοκίνητο νόμιζα ότι είχε βαφτεί και είχε τέλειο πιο βαθύ χρώμα.

Γενικά η δουλειά ήταν άψογη και ο Μιχάλης από τη Swell καταπληκτικός γνώστης.

Σας παραθέτω λοιπόν το link από το detailingworld

http://www.detailingworld.co.uk/forum/showthread.php?t=281438

gnx
31-03-14, 12:54
Φανταστικό χρώμα το estoril, ____________...Έχω ένα set τακάκια Hawk HT-10 να βάλω είτε στο Ζ είτε στη laguna seca, να τα αποφύγω λές;

Fanatic
31-03-14, 13:40
Οντως εχω δει την δουλεια του και φαινεται καταπληκτικη.

Προσωπικα τωρα, ενα απογευμα που περασα καθοτι μενω μακρια, παροτι ηταν μεσα στο μαγαζι (δουλευε σε ενα 1///M) δεν ηταν διατεθημενος να ριξει εστω μια κλεφτη ματια στο δικο μου και να μου πει κανα δυο λογια διοτι ειχε νυχτωσει. Ακομα και οταν ανεφερα οτι μενω μακρια και καθημερινη μεχρι να φτασω μετα την δουλεια εχει νυχτωσει δεν μπορουσε να κανει κατι.

Αν εχει τοση δουλεια το παλικαρι ωστε να εχει την πολυτελεια να "διωχνει" πελατη, πραγματικα του ευχομαι να ειναι ετσι παντα.

LefterisK
31-03-14, 16:20
τελεια δουλεια! το detailing θελει μερακι κ αγαπη...
πανεμορφη η 46αρα στο estoril..

InsaneDriver
31-03-14, 16:37
Άσχετο, αλλά έχετε να προτείνετε κάποιον για βιολογικό καθαρισμό σε σχετικά καθαρό αυτοκίνητο, χωρίς να πάρει μια περιουσία;

EVERGET
31-03-14, 18:17
Πολύ καλό το estoril!

Παραθέτω και το δικό μου που έγινε στο swell, με εξαιρετικά αποτελέσματα. Μετά το correction το αμάξι περάστηκε με Μodesta Glass Coating και απέκτησε μία σπάνια "candy gloss" γυαλάδα!

http://forum.swell.gr/viewtopic.php?f=7&t=1218

zaharias
31-03-14, 22:12
Ωραιο χρωμα..!!

Πολυ καλη δουλεια, μπραβο..!! :)

m_power_lunatic
03-04-14, 13:14
Φίλτατε ///Μιχάλη,με χαρα βλεπω μαχιμο το Ε34 κοντα στο μετρο,με ακομα μεγαλυτερη χαρα θαυμαζω το estoril M3 E46....ενα πραγματικο ονειρο.

Με ισως ακομα μεγαλυτερη χαρα εμαθα οτι εριξες τις ματιες σου τις εμπειρες σε μια πρωην ///Μου (Μ3 Ε30).

Δεν μπορεις να φανταστεις με ποση χαρα περιμενω-ουμε (με τα του αξιοτιμου και φιλτατου BMW POWER) να δουμε να δινεις την ιδια περιποιηση στην αση///Μινα σου.

Αν δεν θες να σπαραζει η καρδια 2 μελων του φορουμ (BMW POWER/m_power-lunatic),δωσε στο ''κοριτσι'' την φροντιδα που του αξιζει και του λειπει.

Θα εκτιμουσα δεοντως καμια φωτο,εστω και prive......

stef
03-04-14, 22:46
Ρε Μιχάλη, από τότε μέχρι σήμερα έχει γίνει χάλια!!!
Δεν έρχεσαι από εμένα να το πλακώσουμε με τους αλοιφαδόρους κανα ΠΣΚ να το ξανακάνουμε πένα!!! χα χα χα χα χα
Θα φωνάξω και santo & everget να τους κάνω ταχύρυθμα μαθήματα detailing γιατί δεν σκαμπάζουν τίποτα μου φάινεται...

Υ.Γ: Κουκλί και το estoril, κουκλί και το άλλο...;)

santo
03-04-14, 23:39
stef ένα γυαλισματάκι το θέλει η μαούνα μου.. πότε να γίνει.. κερνάω τσιμπιτίρι!!

stef
04-04-14, 00:10
Ωχχχχχ
Αρχίσαμεεεεεεε
Είναι 6 μέτρα αυτοκίνητο ρε το δικό σου!! χα χα χα

m_power_lunatic
04-04-14, 07:24
Φίλτατε ///Μιχάλη,με χαρα βλεπω μαχιμο το Ε34 κοντα στο μετρο,με ακομα μεγαλυτερη χαρα θαυμαζω το estoril M3 E46....ενα πραγματικο ονειρο.

Με ισως ακομα μεγαλυτερη χαρα εμαθα οτι εριξες τις ματιες σου τις εμπειρες σε μια πρωην ///Μου (Μ3 Ε30).

Δεν μπορεις να φανταστεις με ποση χαρα περιμενω-ουμε (με τα του αξιοτιμου και φιλτατου BMW POWER) να δουμε να δινεις την ιδια περιποιηση στην αση///Μινα σου.

Αν δεν θες να σπαραζει η καρδια 2 μελων του φορουμ (BMW POWER/m_power-lunatic),δωσε στο ''κοριτσι'' την φροντιδα που του αξιζει και του λειπει.

Θα εκτιμουσα δεοντως καμια φωτο,εστω και prive......

Aγαπητε ///Μιχάλη....

Σου γραφω αυτο το post με πονο ψυχης και καρδιας μιας και απο οτι εμαθα χθες προσπαθησες να ΄΄ξεκανεις΄΄ σε μια παιδικη χαρα τον φίλτατο BMW POWER (οντας γονιος πλεον).

Σαν να μην εφθανε αυτο στην παιδικη μαζωξη (a.k.a meeting του forum) εριξες την χαριστικη βολη και στους υπολοιπους συναγωνιστες και εγω λογω ανειλημμενου (παιζει να το σκοτωσα απο ορθογραφια) babysitting εμφανιστηκα αργοτερα γλιτωνοντας σιγουρα ενα εκτιμωμενο πσοστο καταθλιψης της ταξως του 50-60% (αν και θεωρω απο την περιγραφη του ΄΄μαυρου και αραχνου΄΄ μπορει να ειναι και παραπανω).

Χαρηκα για την επιλογη του ΄΄λεβιε΄΄(χειροκινητο) και θεωρησα ΥΠΕΡΤΑΤΟ αξεσουαρ το αναγλυφο του μοντελου κατω απο το δεξι σου χερι (για να θυμαται τί οδηγαει κατα BMW POWER).

Κλεινω λεγοντας οτι ο χρωματικος συνδυασμος ητανε ιδανικος για να θυμιζει αλλους ερωτες (τί SPORT EVO μαυρο με κοκκινες ζωνες τί 991Τ με κοκκινες=ΔΕΝ ΞΕΧΝΩ).

Να ευχαριστησω δημοσια SANTO-BMW POWER για την γλαφυρη περιγραφη και να ευχηθω καλα και πολλα ΄΄φυσητα΄΄ χλμ.......

MPOWER
04-04-14, 09:28
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια, εσένα, αυτούς τους οχτρούς που σου το περιέγραψαν, αλλά και όλα τα άλλα παιδιά. Να ξέρεις οτι σίγουρα "δεν ξεχνώ" και τα κατάλοιπα απο το Sport Evo είναι τεράστια. Η ασημ///Μίνα είναι σε γκαράζ και προετοιμάζεται (αργά αλλά σταθερά) για huge restoration έτσι ώστε όταν θα μπορεί να έχει ιστορικές πινακίδες θα είναι κούκλα (πρώτα ο Θεός)

m_power_lunatic
04-04-14, 09:49
Nα ηξερες τι φωτιες αναβεις με το restoration.... φουντωνεις φλογες και αναμενω-ουμε!

Το φυσητο θα σου κανει καλη ψυχαναλυση χεχεχεχε!!!!

Ολα παντα δεξια ευχομαι, για το restoration αμην και ευλογισον μερες που ειναι!

InsaneDriver
04-04-14, 09:58
Να ευχαριστησω δημοσια SANTO-BMW POWER για την γλαφυρη περιγραφη και να ευχηθω καλα και πολλα ΄΄φυσητα΄΄ χλμ.......

Τι πήρε ο Πρόεδρος πάλι; :love:

BMW Power
04-04-14, 10:14
τι άλλο?

σκαραβαίο

Fanatic
04-04-14, 10:17
Προφητικο signature!

santo
04-04-14, 10:17
τι άλλο?

σκαραβαίο

2πλο-φυσητό!!!!!!

InsaneDriver
04-04-14, 12:13
997??? σασμάν; Προfl; Με καλό μπλοκ; :D

m_power_lunatic
04-04-14, 13:15
997??? σασμάν; Προfl; Με καλό μπλοκ; :D

Aμα ακουσεις περιγραφη του ''πραματος'' που μου κανανε γλαφυροτατα οι παροντες θα αρχισεις να τρεχεις γυρω-γυρω απο το 335i σαν το Βεγγο!

Σασμαν ο ''παιχτης'' ΜΟΝΟ χειροκινητο....ο ''ανθρωπος μου''.....

Fanatic
04-04-14, 13:23
Ειστε off topic κυριοι....εδω μιλαμε για BMW :love:

InsaneDriver
04-04-14, 13:57
Aμα ακουσεις περιγραφη του ''πραματος'' που μου κανανε γλαφυροτατα οι παροντες θα αρχισεις να τρεχεις γυρω-γυρω απο το 335i σαν το Βεγγο!

Σασμαν ο ''παιχτης'' ΜΟΝΟ χειροκινητο....ο ''ανθρωπος μου''.....

Φαντάζομαι...
Ας είναι καλά ο Στουρνάρας που μας έφαγε το 997 ΤΤ. :angryfire

stef
04-04-14, 18:27
τι άλλο?

σκαραβαίο

Ντροπή ρε συμμαθητή!!
Χαχαχα
Η πλάκα ήταν που μια μέρα πριν του την έλεγα του Everget για το υπερτατο και τσουπ.... Χαχαχα
Να πω ότι πέρασα και εγώ για λίγο με οικογενειακό αυτοκίνητο (Χ3 και με γονείς... Χαχα, θεός)
Καλορίζικο Μιχάληηηηηη!!!!!