PDA

Επιστροφή στο Forum : τριγμος στην πισω αναρτηση


leonidaskal
10-05-14, 21:18
καλησπερα σε ολους
εδω και με μερικες μερες ακουω ενα τριγμο στην πισω αναρτηση την ωρα που καθομαι στο αυτοκινητο.
στο δρομο ολα καλα και το εβαλα και λιγο σε κανα δυο στροφες να δω τι παιζει αλλα τιποτα.
μονο οταν θα κατσω μεσα η βγω απο το ζετακι.σαν σκουριασμενος μεντεσες απο πορτα ενα πραγμα.
τι να ειναι αυτο ρε παιδια.
πισω μπρος το ζετακι φορα bilstein κιτρινα και hr ελατηρια κοντα κατα 3 ποντους:search:

nraksus1
10-05-14, 21:42
ριξε λιγο αντισκωριακο στις κατω σπειρες των ελατηριων και στα σινεμπλοκ της αντιστρεπτικης και θα ησυχασεις

MZ3
11-05-14, 01:47
αν το πλενεις σε πλυντηριο και υσηχαζει για κανα δυο οριτσες τοτε με το αντισκουριακο
θα κανεις δουλεια

SUPERCHARGER
11-05-14, 20:14
εγω νομιζω οτι μαλλον ειναι απο το χειροφρενο.
δοκιμασε να το κανεις με το χειροφρενο κατεβασμενο.

leonidaskal
12-05-14, 14:08
εγω νομιζω οτι μαλλον ειναι απο το χειροφρενο.
δοκιμασε να το κανεις με το χειροφρενο κατεβασμενο.

αυτο ητανε , το χειροφρενο τελικα ,το εκανα και δεν εκανε κιχ το ατιμο.για να πω και την αληθεια πηρα και ενα αντισκουριακο και ενα λιπαντικο σπρει και θα ριξω και στην αναρτηση οταν πλυθει απο κατω.
heads up for the supercharger

rapid_fast
12-05-14, 14:24
αυτο ητανε , το χειροφρενο τελικα ,το εκανα και δεν εκανε κιχ το ατιμο.για να πω και την αληθεια πηρα και ενα αντισκουριακο και ενα λιπαντικο σπρει και θα ριξω και στην αναρτηση οταν πλυθει απο κατω.
heads up for the supercharger

Εγώ λέω να αφήσεις τα αντισκουριακά και να ανοίξεις τα ταμπουράκια και να τα καθαρίσεις..

leonidaskal
12-05-14, 17:05
Εγώ λέω να αφήσεις τα αντισκουριακά και να ανοίξεις τα ταμπουράκια και να τα καθαρίσεις..

γιατι οχι φιλε rapid μια ωραια και φιλικη συμβουλη ειναι παντα αποδεκτη.θα το κανω και ευχαριστω.