PDA

Επιστροφή στο Forum : Αγαπημενες τηλεοπτικες σειρες(των παιδικων χρονων)


konstantinos
10-12-05, 19:23
Ανοιγω αυτο το thread για να γραψουμε τυχον αγαπημενες τηλεοπτικες σειρες.
Οι δικες μου ειναι ο Captain Power http://www.captainpower.com/
o Doctor Who http://www.bbc.co.uk/doctorwho/ και τελος οι thunderbirds
http://www.thunderbirds.com/site/ .Αντιλαμβανομαι οτι οι σειρες αυτες ειναι πολυ παλιες αλλα κατ εμε ειναι cult και θα ευχομουν να επαναπροβληθουν στο κοντινο μελλον.Τους τιτλους αυτους τους βρηκα με αρκετη δυσκολια(υπαρχουν και αλλες αλλα αδυνατω να βρω) απο το νετ
επειδη δε τους θυμομουν καθολου.Πιστευω οτι αυτες ειναι πολυ ποιοτικοτερες απο τις συγχρονες σειρες.

papajim
10-12-05, 21:15
Να προσθέσω χωρίς να γνωρίζω url, Dukes of Hazzard και Knightrider:dance: :dance:

o Doctor Who http://www.bbc.co.uk/doctorwho/
Τι μου θύμισες τώρα φίλε Κωνσταντίνε. Τρομερή σειρά

sakkunen
10-12-05, 21:35
Για μενα οι καλυτερες σειρες ηταν οι ''thundercats'',[thunder,thunder,thundercats],o ''Batman'':bowdown:, το ''the pinky and the brain''[το θυμαστε:''why brain,what are we gonna do tomorrow'';''Try to take all over the world''].

Mετα ειναι ''the saint'' με τον Simon Templar,
''the Persuaders'' με τον Sinclair k στα δυο πρωταγωνιστουσε ο Roger Moore.

Μου θυμησες αξεχαστες εποχες που ηθελα ν δω μ τον αδερφο μου καποιες σειρες κ η μητερα μας φωναζε:''ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΧΕΤΕ ΣΧΟΛΕΙΟ:''


Σιγουρα υπαρχουν κ αλλες σειρες που ομως δε μπορω ν θυμηθω τωρα.

Mr.Vercetti
10-12-05, 21:37
Να προσθέσω τα Transformers, τους GI JOE, το Hawai 5-0, το Miami Vice, το Baywatch(ποτέ δεν κατάλαβα γιατί στους τίτλους έδειχνε τον Μιτς να τρέχει να'όυμ, νταξ να τρέχει η Pamela και οι υπόλοιπες αλλά ο Μιτς:smashtard...) και διάφορα άλλα!!:dance:

papajim
10-12-05, 21:50
Και από τα πολύ παιδικά χρόνια, Στρουμφάκια :bowdown: , Ντ'Αρτανιάν και Τάο-Τάο.

Fad3In
10-12-05, 21:56
Knight Rider
Dukes Of Hazzard
Pink Panther
...

E36M3ZF
10-12-05, 22:58
Νίλς Χόλγκερσον , Μπάντιγκτον το αρκουδάκι , ο ΠΑΡΑΜΥΘΑΣ , η χήνα του Τζέηκ Κάττερ , Οι 3 σωματοφύλακες με τα σκυλιά ( Νταρτακάν δεν λεγότανε ο πρωταγωνιστής ? , Δον Κιχώτης........Α team , THUNDERCATS ......αυτα....όταν είμουνα παιδι....τώρα μου αρεσει η barbie και ο μαγεμένος πήγασος - Βασιλοπούλα και χωριατοπούλα που βλέπει η κόρη μου , ο Νόντυ .....αυτα.....και το βράδυ μετα τις 12,00.....Filmnet 3...Ανδρική υπόθεση.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
10-12-05, 23:08
Από κόμικς?????

papajim
10-12-05, 23:09
Και mission impossible...'Οχι τόσο το παλιό (το ασπρόμαυρο) όσο το πιο μοντέρνο.
Ναι φίλε Κώστα,Νταρτακάν λεγότανε ο σωματοφύλακας.
Και κανα Κάντυ-Κάντυ που το χάζευα μαζί με την αδελφή μου.

Fad3In
10-12-05, 23:49
Και κανα Κάντυ-Κάντυ που το χάζευα μαζί με την αδελφή μου.

Και καλα,εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;; :D :D :D
Ν.

papajim
11-12-05, 00:01
Και καλα,εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;;;;;;;;;;; :D :D
Ν.

Και καλα...:D :D

konstantinos
11-12-05, 11:07
Από κόμικς?????

ναι και απο κομικς.Μπαγκς μπανι,ντολαντ ντακ,σπιντι γκονζαλες,τα μαχητικα αεροσκαφη που μετατρεπονταν σε ρομποτ(Robotech).Καθε Χριστουγεννα προβαλε παρα πολυ παλια η ερτ μια παιδικη σειρα την οποια φυσικα δε θυμαμαι πως λεγοταν με ενα μαγικο κουτακι.
Το μαπετ σοου,μια σειρα μα κατι πλασματακια του δσους που κρυβονταν στους κορμους των δενδρων.

papajim
11-12-05, 11:29
Μπαγκς μπανι,ντολαντ ντακ,σπιντι γκονζαλες

Ναι,ναι.
Επίσης Coyote vs Beep-Beep:bowdown: και
αστυνόμο Σαίνη..Αυτή η ανηψιά,ώχουυυυυ,χάλαγε πάντα τα σχέδια του MAD (και δεν είδαμε και τη φάτσα του ποτέ)

Fanatic
11-12-05, 14:37
Εγω θα εβλεπα ακομα cartoon στην tv αν δεν ηταν μεταγλωτισμενα του κερατα!!!Αφηστε αγγλικα να μαθουν τα παιδια ρεεεεε!!Ολα τα παραπανω που ειπατε ολα τα λ7!!!!

Kowalski
11-12-05, 15:42
Το μυστήριο του Χρυσού πηθίκου!! ( 1980 και κάτι λίγα, Δευτέρα 8 η ώρα κάθε εβδομάδα )
Με το θρυλικό Τζέικ Κούπερ, το υδροπλάνο ( τη "Χήνα" ) το Χοντρούλη μηχανικό και το μονόφθαλμο σκύλο στη Μπόρα-Μπόρα επί κατοχής!

Επίσης το Chips ( περιπολικά εν δράσει ), το Hill Strreet Blues, το Όλα για το πτυχίο, και το Ζακού ο εκδικητής.



Φιλικά
Γιάννης

sakkunen
11-12-05, 16:12
Εγω θα εβλεπα ακομα cartoon στην tv αν δεν ηταν μεταγλωτισμενα του κερατα!!!Αφηστε αγγλικα να μαθουν τα παιδια ρεεεεε!!Ολα τα παραπανω που ειπατε ολα τα λ7!!!!


Παντως ειναι εγκλημα που εχουν τον Bugs Bunny μεταγλωτισμενο!:tapedshut

manosm3
11-12-05, 20:01
The house of mouse, timon & pumba καθε σαββατοκυριακο το πρωι μετα τις 9.

Dionysis
11-12-05, 20:11
Το μυστήριο του Χρυσού πηθίκου, Thundercats, και την οδύσσεια του διαστήματος και φυσικά τους Dukes

sakkunen
11-12-05, 20:15
την ομαδα δρασης 21 την θυμαται κανεις;Με τον Jonhy Depp.

Dionysis
11-12-05, 20:19
kai Hawai 5 0

God
11-12-05, 21:02
Εγω...

Xmen
Dukes of Hazzard
GI Joe

papajim
11-12-05, 21:28
Και Miami Vice με άσπρη Testarossa! :wub:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
12-12-05, 01:56
sport billy.
himan
scooby do

DaRk_AnGeL
12-12-05, 02:16
Dukes,
Knight Rider,
Jumaru
Kabamaru
Transformers,
Strumfs,
RoadRunner (Meep-meep),
Sport Billy
και κάποια άλλα που δε θυμάμαι πλέον...

Υ.Γ. Kabamaru, Jumaru & Transformers.... έχω όλα τα επεισόδια σε μορφή avi :flipa:
Επίσης έχω και πολλά απο Roasdrunner κλπ κλπ..

Συμπέρασμα : Ωραίο πράγμα το ίντερνετ.. βρίσκεις ότι θές :)

Panoz
12-12-05, 07:26
Dukes of Hazard
Miami Vice
Knight Rider
και εννοείται....

Love and marriage:D

Elias_Z3
12-12-05, 07:35
Dukes of Hazard
Knight Rider
Sport Billy
Miami Vice
Στρουμφακια
Και σχεδον ολα τα cartoons (oχι σαν τις βλακειες που βλεπουν σημερα τα παιδακια)

Panmilios
12-12-05, 07:46
Λοιπον εχουμε και λεμε....

Dukes of Hazard:bowdown:
Knight Rider
Looney Tunes :bowdown:
Thundercats
Power Rangers (μεχρι και τον Ασπρο Ranger,μετα το μ@λ@κισ@νε!)
Dragonball :bowdown:

Kowalski
12-12-05, 22:31
Επανέρχομαι με facts 'n figures επί τού θέματος :

http://www.goldmonkey.com/

http://www.goldmonkey.com/cgoose.jpg

http://www.goldmonkey.com/pics/tvguide.jpg

Φαντάζομαι ότι στους μεγαλύτερους εδώ... κάτι ξυπνούν αυτές οι εικόνες...


Φιλικά
Γιάννης

Kowalski
12-12-05, 22:38
Απορώ πως ακόμη δεν είπε κανείς το Deep Throat! Μεθωριακό Σταθμό, Άγνωστο πόλεμο, Η κραυγή του Λύκου, Πόλεμος, Επιχειρηση Μπαρμπαρόσα, Ντούντου ( με το γερμανικό σκαραβαίο ), Ταρζάν με τον Johnny Veismyller, Gallactika, Flash Gordon, To σιδηρούν προσωπείο, Επιχειρηση Αστραπή, Μαγκαιβερ, Ταξιδιώτες μέσα στο Χρόνο, το΄Θέατρο της Δευτέρας, Η όπερα της Τετάρτης, Κινηματογραφική Λέσχη, Η εξαφάνιση του Τζών Αυλακιώτη, Μπόλεκ και Λόλεκ!!!!!, Διαστημα 2002, Μια φορά κι έναν καιρό ήταν ο άνθρωπος, και τόσα άλλα!!

:ices_ange

Φιλικά
Γιάννης

manosbmw318ie30
12-12-05, 23:00
Εκτός από τα παραπάνω (τα περισσότερα από αυτά) και Star Treck πρώτης γεννιάς με Kirk, Spock, McCoy, Scott, Chekov, Uhura, Sulu κτλ...

Και Space 1999.

Από μικρός φαινόμουνα!!!

Και Star Treck The Next Generation αργότερα και Deep Space Nine...

E36 RULES!!
13-12-05, 09:32
Friends
Scooby Doo
Looney Tunes
Mickey Mouse
Traction(Μουαχαχαχαχαχαχαχαχα)
Smallville
Mπόλεκ και Λόλεκ
Ρέξι
Κλπ κλπ κλπ κλπ

moutraklas
13-12-05, 10:22
Κανείς δεν έιπε τον Μαγκάιβερ????????? Πως γίνεται? Κάθε τρίτη βραδάκι, το ένα κανάλι έιχε Μαγκάιβερ και το άλλο Ιππότη της Ασφάλτου, την ίδια ώρα! Αυτά ήταν διλήμματα...

Από cartoons μην ξεχνάτε τον Pink Panther!

Και βέβαια τον θρυλικό Κέρμιτ και την παρέα του!!!! The Muppets Show!!!

manosm3
13-12-05, 12:26
Παντως ειναι εγκλημα που εχουν τον Bugs Bunny μεταγλωτισμενο!:tapedshut
Τι λετε ρε;;;!!!;;;:twak:
Αν δεν ηταν μεταγλωττισμενο, θα ηταν με υποτιτλους. Ποιο παιδι απο 4-8 ετων μπορει να διαβασει τους υποτιτλους; :bullhorn: Ε; Ε; Ε;

Fanatic
13-12-05, 15:03
Τι λετε ρε;;;!!!;;;:twak:
Αν δεν ηταν μεταγλωττισμενο, θα ηταν με υποτιτλους. Ποιο παιδι απο 4-8 ετων μπορει να διαβασει τους υποτιτλους; :bullhorn: Ε; Ε; Ε;

Δηλαδη παλια πως βλεπανε??Κακομαθημενη νεα γενια....

Geo_3D
13-12-05, 15:10
Εγω παλι θυμαμαι οτι το Σαββατο ηταν η μερα της ΤV,καθως και τους απιστευτους καυγαδες που εκανα με την μανα μου οταν ξεχνουσε να μου γραψει στο video το Knight Rider επειδη ημουν απογευματινος στο σχολειο

ioanna
13-12-05, 15:24
Kλαψ!!! Κανένας δεν έβλεπε και βλέπει στρουμφάκια??? Εννοείται και friends!!!

Mr.Vercetti
13-12-05, 19:08
Kλαψ!!! Κανένας δεν έβλεπε και βλέπει στρουμφάκια???

Ισα ίσα δεν νομίζω να υπάρχει καποιος ΠΟΥ να μην έβλεπε Smurfs. Εγώ ακόμα βλέπω καμμιά φορά.:nod:

Ρε παιδιά αυτό με τα πόνυ το έβλεπε κανείς?...:wub:

ioanna
13-12-05, 19:22
Πωπω τι είπες τώρα? Αν δεν μου το θύμιζες θα το είχα ξεχασει. Έρωτα είχα με αυτό. Μικρό μου πόνυ...μικρό μου πόνυ...

Mr.Vercetti
13-12-05, 19:26
Πωπω τι είπες τώρα? Αν δεν μου το θύμιζες θα το είχα ξεχασει. Έρωτα είχα με αυτό. Μικρό μου πόνυ...μικρό μου πόνυ...

ήρθε η άνοιξη ξανά κτλ κτλ κτλ...:wub::p:

ioanna
13-12-05, 19:29
Ναι ναι...καλά τα παιδια παιζει είμαστε αλλά πολύ μ' αρέσει!

M-illusion
13-12-05, 19:34
Ρε παιδιά αυτό με τα πόνυ το έβλεπε κανείς?...:wub:

Και το "Μικρό μου πόνυ" έβλεπα και "candy-candy" και τα "αρκουδάκια της αγάπης" και "Στρουμφάκια" και φυσικά "Σουσάμι άνοιξε"...μεγαλώνοντας μου φάνηκαν πιο συναρπαστικά η "sailor moon" και "ο σερίφης του διαστήματος" αλλα τα καλύτερα μου ever ήταν o road runner και ο tweety :wub: .

Καμμία σχέση με τις αηδίες που σερβίρουν τώρα στα παιδάκια αλλα να μου πείς...τότε... (ε...πριν 2-3 χρόνια εννοώ:chair: ) είχαμε αλάνες και τώρα έχουν play station!ιιιιχ!Νοστάλγησα....

DaRk_AnGeL
13-12-05, 20:04
Ξέχασα να σας πώ.... άλλη μια σειρά που έβλεπα όσο συχνότερα μπορούσα... ήταν το Tutti Frutti στο RTL...... :ban:

sheriff
13-12-05, 21:02
μηπως βλεπατε μια σειρα με δυο ζηταδες με το κλασσικο γυαλι ray-ban,νομιζω τους ελεγαν chips η καπως ετσι,85-87

papajim
13-12-05, 21:10
ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ

Είναι μία,
μόνο μία...:wub: :love: :wub:

M-illusion
13-12-05, 21:14
ΦΡΟΥΤΟΠΙΑ

Είναι μία,
μόνο μία...:wub: :love: :wub:


πώ πωωω...τι είπες τώρα? ο Αιμήλιος το Μήλο,η Μάτα η Ντομάτα και ο Μανώλης ο Μανάβης ...

ΥΓ.:θυμάμαι και την λύση του μυστηρίου (για όσους είχαν χάσει το τελευταίο επεισόδιο..)

Mr.Vercetti
13-12-05, 21:27
Η Φρουτοπία υπήρχε και στην τηλεόραση?.. Δεν την προλαβα φένεται...

M-illusion
13-12-05, 21:34
μηπως βλεπατε μια σειρα με δυο ζηταδες με το κλασσικο γυαλι ray-ban,νομιζω τους ελεγαν chips η καπως ετσι,85-87


αυτούς δεν λές? http://www.chips-tv.com/

konstantinos
03-01-06, 15:11
Χθες το βραδυ στο Μακεδονια τβ προβληθηκε το thunderbirds!Μετα απο πολλα χρονια μια απο τις καλυτερες σειρες ξανα στην ελληνικη τηλεοραση.

sakkunen
03-01-06, 18:27
Εγω εβλεπα και το ''Πριν χτυπησει το κουδουνι''.Κανεις αλλος;

manosm3
03-01-06, 23:29
Dukes of Hazard
Miami Vice
Knight Rider
και εννοείται....

Love and marriage:D
Ο Αλ ειναι ΜΟΡΦΗ!!!!!:bowdown:
Pacific blue (οι μπατσοι με τα ποδηλατα)
Baywatch (κατι κορμαρες....)

Fanatic
04-01-06, 08:14
Alf ο εξωγηινος!!

Alf_116i
05-01-06, 01:39
Alf ο εξωγηινος!!
ΦΩΝΑΞΕΣ?
Σε θυμάμαι εσένα. Πρέπει να σου είχα δώσει και αυτόγραφο. Αν το έχεις χάσει έλα να σου δώσω ένα άλλο.

Όποτε έβρισκα χρόνο από τα γυρίσματα της σειράς παρακολουθούσα Αστυνόμο Σαϊνη και Thandercats.
Μετά όταν μεγάλωσα ιππότη της ασφάλτου και dukes και μαγκαϊβερ.
Οταν μεγάλωσα περισσότερο, baywatch.
Τώρα champions league μέχρι που ο malezani έκανε σαν τα μούτρα του την ομάδα και λέω να επιστρέψω στον πλανήτη μου(merdoc αν θυμάμαι καλά τον λέγανε):lamer:

Magda325
23-02-06, 20:17
εγώ θυμάμαι ότι έβλεπα LOONEY TOONS(BEEP BEEP ΑΓΆΠΗΜΕΝΟ), Knight rider,μικρό μου πόνυ(λόγω ψύχωσης με τα άλογα), kabamaru πάαρα πολύ, GI-JOE, Transformers, bolek kai lolek έβλεπε κανείς???Ηταν και ενα αλλο...ή ιππότες του διαστήματος ή σερίφης του διαστήματος...pingu(αυτό με τον πιγκουίνο που ήταν απο πλαστελίνη!)είναι και πολλά άλλα...έβλεπα και κάθε σάββατο 'από την θέση του οδηγού'....είναι και άλλα πολλά παιδικά που δεν θυμάμαι...έβλεπα και disney club και φρουτοποια...

bmw316i
24-02-06, 12:23
Που ναι τα χρόνια!!
Τώρα τα πιτσιρίκια βλέπουν ποκεμον, ντιτζιμον και παίζουν playstation...
Βασικά playstation παίζουμε κι εμείς αλλά τώρα δε μπορούμε να χαζέψουμε...:icon_kidr

konstantinos
10-10-06, 15:23
Knight rider ξανα.

Επισης ο σκαι θα προβαλει τη σειρα doctor no.

fidel
12-10-06, 15:17
Δεν είναι ο κλασσικός Dr.No (με τη φοβερή αφάνα και εκείνα τα κουφα ρομπότ) αλλά νέα σειρά (χμμμ...)