PDA

Επιστροφή στο Forum : Mobility system


tacos
03-07-14, 19:31
Γνωριζει κανεις ποσο κοστιζει ο συμπιεστης και ο αφρος για μια Χ1?

giannis 116
03-07-14, 19:39
Της Continental υπολογισε κανα 50ευρω με 80 μαξ. σε λαστιχαδικα. Γιατι να πληρωσεις πανακριβα το...ιδιο προιον αλλα με σταμπα της BMW?! H Conti. προμηθευει την BMW σε αυτα...

tacos
03-07-14, 20:10
Ελπιζω να ταιριαζει και στον υπαρχοντα χωρο.Ευχαριστω παντως,θα το ψαξω.

giannis 116
04-07-14, 11:04
Το ειχα παρει κι εγω, σκεψου χωρεσε ανετα στο χωρο που μενει κατω απ τη μοκετα διπλα στη μπαταρια στο πορτ μπαγκαζ της 1, σε σενα που εχεις και Χ δε θα χωρεσει;! Δε νομιζω να χεις προβλημα. Αυτο που εχεις να κανεις παντως για να σιγουρευτεις ειναι να πας σ ενα λαστιχαδικο, ρωτα τους αν εχουν τετοιο πραμα και κανε μια δοκιμη να δεις αμα χωραει στην αντιστοιχη θεση αποθηκευσης. Αλλιως το βολευεις οπουδηποτε αλλου σου κανει στο πορτ μπαγκαζ. Παντως πανω απο 80ευρω και πολλα ειναι σου λεω μην αγορασεις, ψαχνουν για κοροιδα εν μεσω κρισης...

tacos
04-07-14, 12:23
Το ειχα παρει κι εγω, σκεψου χωρεσε ανετα στο χωρο που μενει κατω απ τη μοκετα διπλα στη μπαταρια στο πορτ μπαγκαζ της 1, σε σενα που εχεις και Χ δε θα χωρεσει;! Δε νομιζω να χεις προβλημα. Αυτο που εχεις να κανεις παντως για να σιγουρευτεις ειναι να πας σ ενα λαστιχαδικο, ρωτα τους αν εχουν τετοιο πραμα και κανε μια δοκιμη να δεις αμα χωραει στην αντιστοιχη θεση αποθηκευσης. Αλλιως το βολευεις οπουδηποτε αλλου σου κανει στο πορτ μπαγκαζ. Παντως πανω απο 80ευρω και πολλα ειναι σου λεω μην αγορασεις, ψαχνουν για κοροιδα εν μεσω κρισης...

Να εισαι σιγουρος οτι θα το ψαξω.M/Ths.-

giannis 116
04-07-14, 13:50
Παρακαλω δεν κανει τιποτα. Και γι αυτο ειναι το φορουμ, να βοηθιομαστε και να ανταλλασουμε πληροφορηση. Κι αν θες μπορω να σου προτεινω κανα δυο καλα μεγαλα λαστιχαδικα και με καλες τιμες αλλα και που εκει σιγουρα δεν κοροιδευουν ή κλεβουν.

tacos
04-07-14, 20:26
Παρακαλω δεν κανει τιποτα. Και γι αυτο ειναι το φορουμ, να βοηθιομαστε και να ανταλλασουμε πληροφορηση. Κι αν θες μπορω να σου προτεινω κανα δυο καλα μεγαλα λαστιχαδικα και με καλες τιμες αλλα και που εκει σιγουρα δεν κοροιδευουν ή κλεβουν.

Ειμαι ολο αυτια!

giannis 116
05-07-14, 20:27
Ειμαι ολο αυτια!

Εχεις πμ. Τσεκαρε το. :hello:

AlexVag
05-07-14, 21:54
Επειδη την πατησε η αδερφη μου ξερουμε κανενα καταστημα που το εχει σε καλη τιμη? Ηλεκτρονικο καλυτερα γιατι ειμαι απο Θεσσαλονικη και οχι απο Αθηνα. Ειδικα για γυναικα αξιζει. Ισως το παρω και εγω για να ξεφορτωθω τη ρεζερβα. Μια ερωτηση, το υγρο αυτο μετα δεν κανει χαλια τη ζαντα? Τετοιο υγρο χρησιμοποιω σε tubeless λαστιχα στο ποδηλατο και οποτε θελω να αλλαξω λαστιχο πρεπει να καθαριζω μια ωρα.

tacos
06-07-14, 16:41
Εχεις πμ. Τσεκαρε το. :hello:

Το ξερω το καταστημα,εχω βαλει λαστιχα δυο φορες.Θα τηλεφωνησω απο εβδομαδα.M/Ths.-

InsaneDriver
06-07-14, 20:03
Πείτε που μπορούμε να πάρουμε το Continental σε καλή τιμή.
Γράψτε το δημόσια...δεν πειράζει.

tacos
08-07-14, 16:37
Περασα σημερα απο το καταστημα ελασ/ων του Κυριαζη,ενας υπαλληλος που ρωτησα μου ειπε οτι το σετ

της continental to χρεωνουν περι τα 250 Ε!! Η BMW ποσο το χρεωνει ξερει καποιος?Εχω βαλει στο Yaris λαστιχα της continental και μου εχουν δωσει ενα χαρτι για δυο χρονια οδικη βοηθεια 365 ημερες το χρονο 24 ωρες το 24ωρο σε περιπτωση βλαβης ελαστικου,να ισχυει και για τα RF? Ισως ειναι μια λυση.

giannis 116
08-07-14, 21:10
Οχι ρε παιδια και 250 ευρω! Μου φαινεται πολυ παραλογο! Σιγουρα τοσο;! Καλυτερα να μιλησεις με τον ιδιο τον κο Χρηστο Κυριαζη. Με 250 ευρω βαζεις 4αδα λαστιχα σε μικρο αμαξι! Αν θυμαμαι καλα, γιατι πανε και περιπου 7 χρονια απο τοτε, απ το ιδιο μαγαζι ειχα παρει το ιδιο κιτ της Κοντι. με περιπου 50 ευρω! Αλλιως δειτε και σε κανα μαγαζι με αξεσουαρ αυτοκινητου, αν και η γνωστη μεγαλη αλυσιδα ειναι κι αυτοι λιγο φαρμακία.

tacos
08-07-14, 22:02
Οχι ρε παιδια και 250 ευρω! Μου φαινεται πολυ παραλογο! Σιγουρα τοσο;! Καλυτερα να μιλησεις με τον ιδιο τον κο Χρηστο Κυριαζη. Με 250 ευρω βαζεις 4αδα λαστιχα σε μικρο αμαξι! Αν θυμαμαι καλα, γιατι πανε και περιπου 7 χρονια απο τοτε, απ το ιδιο μαγαζι ειχα παρει το ιδιο κιτ της Κοντι. με περιπου 50 ευρω! Αλλιως δειτε και σε κανα μαγαζι με αξεσουαρ αυτοκινητου, αν και η γνωστη μεγαλη αλυσιδα ειναι κι αυτοι λιγο φαρμακία.

Ευτυχως ειχα μαζι μου υπογλωσια και γλυτωσα το εμφραγμα.!

tacos
09-07-14, 10:11
Αγορασα σημερα μια κουκουλα απο γνωστο καταστημα στο Γαλατσι και ειχαν αυτο" COIDO TIRE REPAIR SYSTEM ALL IN ONE DC 12V INFLATOR+TIRES SEALANT" στα 60 Ε.Χωρα προελευσης η γνωστη PRC.-Αξιζει η χαμενα λεφτα ?

giannis 116
09-07-14, 10:41
Αγορασα σημερα μια κουκουλα απο γνωστο καταστημα στο Γαλατσι και ειχαν αυτο" COIDO TIRE REPAIR SYSTEM ALL IN ONE DC 12V INFLATOR+TIRES SEALANT" στα 60 Ε.Χωρα προελευσης η γνωστη PRC.-Αξιζει η χαμενα λεφτα ?

Μια χαρα θα σαι πιστευω, δεν υπαρχει λογος αγχους. Και σιγα η Conti. να μην τα φτιαχνει στη Γερμανια, αντε στην καλυτερη καμμια Πολωνια ή Ουγγαρια. Τα Κινεζικα ειναι παρεξηγημενα, πολλα απο αυτα ειναι πιο αξιοπιστα κι αξιολογα απο αντιστοιχα 'Ευρωπαικα' προιοντα.
Καλοριζικο κι αχρειαστο να ειναι!

Makis_
11-07-14, 14:05
Επειδη την πατησε η αδερφη μου ξερουμε κανενα καταστημα που το εχει σε καλη τιμη? Ηλεκτρονικο καλυτερα γιατι ειμαι απο Θεσσαλονικη και οχι απο Αθηνα. Ειδικα για γυναικα αξιζει. Ισως το παρω και εγω για να ξεφορτωθω τη ρεζερβα. Μια ερωτηση, το υγρο αυτο μετα δεν κανει χαλια τη ζαντα? Τετοιο υγρο χρησιμοποιω σε tubeless λαστιχα στο ποδηλατο και οποτε θελω να αλλαξω λαστιχο πρεπει να καθαριζω μια ωρα.

Της BMW το κιτ το αγόρασα περιπου 2 χρονια πριν αν θυμαμαι καλα γυρω στα 120 ευρώ.
Φουσκώνει απίστευτα γρήγορα ακόμα και την πίσω ροδα του Χ5.
Καμία σχέση με κάτι μοτεράκια του εμπορίου που στα δύσκολα μόνο φασαρία βγάζουν...
Το συνιστώ ανεπιφύλακτα!!!

AlexVag
11-07-14, 18:40
Σημερα αλλαξα λαστιχα στο polo gti της αδερφης μου και επι τη ευκαιρια ρωτησα και για το mobility kit της conti. Μου ειπε οτι μπορει να το φερει και βγαινει περιπου 90 ευρω...αλλα το 250που σου ειπαν απλα δεν παιζει. Θα παρω τηλεφωνο απο Δευτερα να μου πει ακριβως ποσο βγαινει. Επισης μου ειπε οτι παιρνεις κινεζικα με 20 ευρω αλλα δεν αξιζουν.

tacos
11-07-14, 19:35
Σημερα αλλαξα λαστιχα στο polo gti της αδερφης μου και επι τη ευκαιρια ρωτησα και για το mobility kit της conti. Μου ειπε οτι μπορει να το φερει και βγαινει περιπου 90 ευρω...αλλα το 250που σου ειπαν απλα δεν παιζει. Θα παρω τηλεφωνο απο Δευτερα να μου πει ακριβως ποσο βγαινει. Επισης μου ειπε οτι παιρνεις κινεζικα με 20 ευρω αλλα δεν αξιζουν.

Αναμενουμε.-

LefterisK
11-07-14, 22:58
παιδια δειτε κ σε ebay. υπαρχουν αρκετα τετοια μοτερακια που ειναι οικονομικα και μαλιστα ενα απο δαυτα ψηφιζεται τοπ προιον απο αγγλικο περιοδικο...κ το συνδυαζεις με ενα σπρευ αφρου κ τελος

AlexVag
12-07-14, 21:04
Αναμενουμε.-

Εγω μαλλον θα παρω 2 η 3 κιτ, ρνα για καθε αυτοκινητο. Αλλα δυστυχως το καταστημα που λεω ειναι στη Θεσσαλονικη...παντως θα σας εμημερωσω για την τελικη τιμη

tacos
14-07-14, 12:12
Σημερα ρωτησα στην Σφακιανακης το κιτ το χρεωνουν 150 Ε.Σημαντικη διαφορα απο το Cont/al αλλα οχι και τρομερη.

AlexVag
15-07-14, 12:48
Εγω τελιμα θα το παρω απο ebay αγγλιας στα 50 ευτω. Θα παρω 2 για εμενα και ενα για εναν φιλο οποτε αξιζει...ειναι σχεδον μιση τιμη σε σχεση με Ελλαδα

tacos
15-07-14, 19:33
Εγω τελιμα θα το παρω απο ebay αγγλιας στα 50 ευτω. Θα παρω 2 για εμενα και ενα για εναν φιλο οποτε αξιζει...ειναι σχεδον μιση τιμη σε σχεση με Ελλαδα

Σε ποιο ακριβως αναφερεσαι?

tacos
15-07-14, 19:59
Εγω τελιμα θα το παρω απο ebay αγγλιας στα 50 ευτω. Θα παρω 2 για εμενα και ενα για εναν φιλο οποτε αξιζει...ειναι σχεδον μιση τιμη σε σχεση με Ελλαδα
Εγω ενα που βλεπω να μοιαζει με το original bmw το εχουν 59,99Λιρες+17,99 Λ.μεταφορικα.-