PDA

Επιστροφή στο Forum : Εγκατάσταση Adaptive σε Χ5 του 2001


Vagelis
15-01-15, 09:52
Καλημέρα, έχει κάνει κανείς μεταγενέστερη εγκατάσταση adaptive σε Χ5 (Ε53) ???

Έχω κάνει το facelift, έχω αλλάξει LCM, GM3, πλακέτα adaptive κτλ. αλλά παρόλα αυτά δεν το βρίσκει το διαγνωστικό ...

Καμία ιδέα ???

MZ3
15-01-15, 14:13
και ουτε θα το δει αν δεν δηλωθει πρωτα στο gm και κατοπιν να κοδικοποιηθη εκει που πρεπει
για να σηνεχεισεις πρεπει να εισαι 100% σιγουρος απο hardwere εισαι οκ
και να μπεις με ncs expert kai να δηλωσεις τα εξτρα στο αμαξη με μια συγκεκρημενη διαδικασια

με τα διαγνωστικα της bmw για να το κανεις αυτο πρεπει να ξερεις να ξεγελασεις το διαγνωστικο ωστε να πιστεψη οτι ετση βγηκε απο το εργοστασιο και να του ριξης μετα μια κοδικοποιηση παντου

αυτο θα γινει αλλαζοντας τον αριθμό που εχει γραμματα και αριθμους με ενα πιο σωστό

υπαρχει προγραμμα που λεγετε zeko και κανει ακριβως αυτο σου βρισκει τη ακριβως πρεπει να αλλαξεις

Vagelis
15-01-15, 14:47
Με το NCS Expert το δοκιμάζω. Εχω αλλάξει το GM.

Το ZEKO που μπορω να το βρω ???

MZ3
15-01-15, 20:23
https://app.box.com/s/h3756esno12cnne1mw5ha5ooxnpdpj1k

τι ακριβως εχεις αλλαξει στο gm?

Vagelis
16-01-15, 09:07
Σε ευχαριστώ πολυ... το κατέβασα, αλλά δεν τρέχει στο PC μου.. λόγω του ότι είναι x64 ....

Σχετικά με το GM , έχω βάλει νούμερο από μοντέλο facelift με adaptive...

MZ3
16-01-15, 16:15
εκτος απο το gm εχει και απο κάτω και αλλα νουμερα που πρεπει επιτυχώς να αλλάξεις
απο μονο του το νουμερο του gm δεν κανει κατι

αν παρεις και αυτα τα νουμερα απο τον δοτη και στο harwere εισαι 100% οκ τοτε θα τα δεις τα εχτρακια για να ριξεις τον κοδικα

για να καταλαβεις μπορεις να πειραματιστεις χωρις να ειναι πριζωμενο στο αμαξη με το προγραμμα που παλευεις
το οποιο σημενει οτι μολις δεις τα εξτρακια που θελεις στο προγραμμα αναλογα με τα νουμερα που θα βαλεις τοτε πας και βαζεις την φισα και επιλεγεις να ριξεις το install

καλο θα ειναι πιο πριν να παρεις ενα back up απο τις μοναδες που βλεπεις

Vagelis
22-02-15, 15:05
Φιλε μου προσπαθησα διαφορα και παρολο που καλωδιακα ειμαι οκ, δεν βλεπει την μοναδα.
Εσυ ασχολεισαι γενικα; Θα μπορουσες να με βοηθησεις;
Αν θες απαντησε κ με p.m.
Ευχαριστω πολυ

aexander_gre
04-05-15, 21:12
Για δες αυτό. Έχω την εντύπωση ότι σου λείπει hardware