PDA

Επιστροφή στο Forum : Σειρά 1 F-20 Facelift


Dim77
16-01-15, 07:50
Με αλλαγή στα εμπρός και πίσω φωτιστικά σώματα (τα πίσω σε σχήμα L το παραδοσιακό της BMW).

Μου φαίνεται επιτέλους πολύ ωραία και ...BMW.

Επίσης ξεκινάνε τη σταδιοδρομία τους οι 3 κύλινδροι κινητήρες turbo του 1.5 λίτρου σε εκδόσεις βενζίνης και πετρελαίου.

http://www.newsauto.gr/afti-ine-i-ananeomeni-bmw-sira-1/

http://www.newsauto.gr/wp-content/uploadss/2015/01/bmw-1-series-fl-official-2.jpg

http://www.newsauto.gr/wp-content/uploadss/2015/01/bmw-1-series-fl-official-3.jpg

Dim77
16-01-15, 08:04
Περισσότερες πληροφορίες και φωτογραφίες εδώ.

http://www.worldcarfans.com/115011587362/bmw-1-series-massive-facelift-officially-unveiled-video

STR
16-01-15, 08:36
Επειδη δεν διαβασα τον τιτλο , ειναι το νεο i30 ;

mitsos_chania
16-01-15, 08:41
Επειδη δεν διαβασα τον τιτλο , ειναι το νεο i30 ;

Οχι το νεο toyota auris.

Dim77
16-01-15, 11:02
Όχι παιδιά. Μην μπερδεύεστε.

Το i30 είναι πιο ωραίο από κάθε οπτική γωνία και το καινούριο θα είναι έτη φωτός εμπρός.
Το Auris είναι πολύ πιο ωραίο από εμπρός και λίγο καλύτερο από πίσω. Το καινούριο θα είναι ακόμα καλύτερο.

Τουλάχιστον δεν μοιάζει με μεγάλο VW Pwlo από πίσω αλλά με BMW μέσα-έξω.
Α ναι...τα i30 και Auris είναι και πιο ....ποιοτικά :icon18:

Fanis
16-01-15, 11:55
Πολύ πιο όμορφο μπροστά...πίσω που αρέσει ελαφρώς λιγότερο. Όπως και να έχει παραμένει η κορυφή στην κατηγορία...εξαιρετικό αυτοκίνητο!! :dblthumb2

eru657
16-01-15, 12:16
Πολύ πιο όμορφο μπροστά...πίσω που αρέσει ελαφρώς λιγότερο. Όπως και να έχει παραμένει η κορυφή στην κατηγορία...εξαιρετικό αυτοκίνητο!! :dblthumb2

+1

και το εσωτερικό ωραίο. Μικρές αλλαγές αλλά εύστοχες

oldcarskickass
16-01-15, 12:32
Το μόνο περιβάλλον που θα ταίριαζε η νέα γκάμα της BMW είναι στο πιεστήριο.

Το εσωτερικό VAGίζει σε επίπεδα κιτσαρίας. Το εξωτερικό είναι ΑΚΟΜΑ χειρότερο από το προηγούμενο και λόγω μεγέθους, κατά τα πρότυπα της παγκόσμιας αγοράς, κοντράρει στα ίσα βαπόρι εσωτερικού.

Έχει 15000 άχρηστες επιλογές εξοπλισμού τις οποίες πρέπει μάλιστα να τις πληρώσεις κιόλας.


Προτείνω να είμαστε συνετοί, να διατηρήσουμε την ψυχραίμια μας, να δημιουργήσουμε ένα Hit squad και να πάμε να βασανίΖουμε (συνεχής και αέναη διαδικασία) όλους τους νέους σχεδιαστές ανακυκλώσιμων και χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ουσιαστικό και χαρακτηριστικό προτέρημα, οχημάτων. Θα είναι δύσκολα στην αρχή αλλά πιστεύω με πίστη και επιμονή στον στόχο (ΦΤΗΝΑ ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ) θα φτάσουμε εκεί που πρέπει.

Driver M
16-01-15, 13:24
Πισω χειροτερεψε.
Μπροστα σιγουρα βλεπεται πλεον αλλα οχι και τιποτα το ιδιαιτερο.

Γενικα θεωρω οτι παραμενει η πιο ασχημη bmw των τελευταιων ετων.
Απλα οχι τοσο οσο η προφλ με την τραγικη μουρη.
Και ειναι κριμα γιατι συνολικα προκειται για ολοκληρωμενο αυτοκινητο.

manosm3
16-01-15, 15:12
Το μόνο περιβάλλον που θα ταίριαζε η νέα γκάμα της BMW είναι στο πιεστήριο.

Το εσωτερικό VAGίζει σε επίπεδα κιτσαρίας. Το εξωτερικό είναι ΑΚΟΜΑ χειρότερο από το προηγούμενο και λόγω μεγέθους, κατά τα πρότυπα της παγκόσμιας αγοράς, κοντράρει στα ίσα βαπόρι εσωτερικού.

Έχει 15000 άχρηστες επιλογές εξοπλισμού τις οποίες πρέπει μάλιστα να τις πληρώσεις κιόλας.


Προτείνω να είμαστε συνετοί, να διατηρήσουμε την ψυχραίμια μας, να δημιουργήσουμε ένα Hit squad και να πάμε να βασανίΖουμε (συνεχής και αέναη διαδικασία) όλους τους νέους σχεδιαστές ανακυκλώσιμων και χωρίς ΚΑΝΕΝΑ ουσιαστικό και χαρακτηριστικό προτέρημα, οχημάτων. Θα είναι δύσκολα στην αρχή αλλά πιστεύω με πίστη και επιμονή στον στόχο (ΦΤΗΝΑ ΣΠΟΡ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ) θα φτάσουμε εκεί που πρέπει.

ασε ρε μλκ να παρει ο κοσμος τα νιου... θα πεφτουν οι τιμες στα Ε30-34-36-46-39 και θα ειμαστε λιγοτεροι στο ταργκετ γκρουπ :lockie:

oldcarskickass
17-01-15, 13:56
ασε ρε μλκ να παρει ο κοσμος τα νιου... θα πεφτουν οι τιμες στα Ε30-34-36-46-39 και θα ειμαστε λιγοτεροι στο ταργκετ γκρουπ :lockie:

Ρε φίλε είναι τρελό το πράμα.

Τη δεκαετία του 90 έκραζαν όλοι τα hairdressers cars και από θέμα εμφάνισης και γενικά.

Τώρα ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ με δαύτα (με τραγική εξαίρεση το GT86).

Δεν υπάρχει πλέον ένα προσιτό αμάξι που να λέει ξεκάθαρα F@CK YOU ρε φίλε.
Κόπτωνται όλοι να φτιάξουν οχήματα που καταπίνουν χλμ βγάζουν χρόνους, και δεν ασχολείται ΚΑΝΕΝΑΣ με το να βγάλει ΕΝΑ οχημα με χαρακτήρα από μόνο του. Η alfa πήγε να το κάνει με τα τελευταία τζουλιέτα και λίγο το μιτο και θα πάει αδιάβαστη.

Ζούμε σε ένα κόσμο γκέυ κλαμπόβιων και μάλιστα ο πληθυσμός τους - παραδόξως - συνεχώς και αυξάνεται με άμεσο συνεπακόλουθο τη δημιουργία άνοστων αλλά εύπεπτων συνόλων με καλά βιογραφικά, αλλά από ουσία και χαρακτήρα μηδέν.

Και ναι κυρίες και κύριοι, παρόλο που δεν είμαι κλαμπόβιος (για το γκέυ δε γκζέρω δεν έχω δοκιμάσει) είχα στην κατοχή μου ένα τέτοιο όχημα (Ε87 σειρά 1) και ήταν ένα από τα μεγαλύτερα λάθη της μίζερης ζωής μου.

swstos330Ci318is
17-01-15, 15:25
Ρε φίλε είναι τρελό το πράμα.

Τη δεκαετία του 90 έκραζαν όλοι τα hairdressers cars και από θέμα εμφάνισης και γενικά.

Τώρα ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ με δαύτα (με τραγική εξαίρεση το GT86).

Δεν υπάρχει πλέον ένα προσιτό αμάξι που να λέει ξεκάθαρα F@CK YOU ρε φίλε.
Κόπτωνται όλοι να φτιάξουν οχήματα που καταπίνουν χλμ βγάζουν χρόνους, και δεν ασχολείται ΚΑΝΕΝΑΣ με το να βγάλει ΕΝΑ οχημα με χαρακτήρα από μόνο του. Η alfa πήγε να το κάνει με τα τελευταία τζουλιέτα και λίγο το μιτο και θα πάει αδιάβαστη.

Ζούμε σε ένα κόσμο γκέυ κλαμπόβιων και μάλιστα ο πληθυσμός τους - παραδόξως - συνεχώς και αυξάνεται με άμεσο συνεπακόλουθο τη δημιουργία άνοστων αλλά εύπεπτων συνόλων με καλά βιογραφικά, αλλά από ουσία και χαρακτήρα μηδέν.

Και ναι κυρίες και κύριοι, παρόλο που δεν είμαι κλαμπόβιος (για το γκέυ δε γκζέρω δεν έχω δοκιμάσει) είχα στην κατοχή μου ένα τέτοιο όχημα (Ε87 σειρά 1) και ήταν ένα από τα μεγαλύτερα λάθη της μίζερης ζωής μου.

Ετσι ειναι ακριβως, δυστυχως για εμας. Για αυτο οσοι εχετε oldschool BMW φροντιστε να την κρατησετε για πολλα χρονια γιατι στο Μοναχο εχουν χαραξει αλλο δρομο εδω και καιρο...

sakkunen
20-01-15, 16:35
Ρε φίλε είναι τρελό το πράμα.

Τη δεκαετία του 90 έκραζαν όλοι τα hairdressers cars και από θέμα εμφάνισης και γενικά.

Τώρα ΕΧΕΙ ΓΕΜΙΣΕΙ Ο ΤΟΠΟΣ με δαύτα (με τραγική εξαίρεση το GT86).

Δεν υπάρχει πλέον ένα προσιτό αμάξι που να λέει ξεκάθαρα F@CK YOU ρε φίλε.
Κόπτωνται όλοι να φτιάξουν οχήματα που καταπίνουν χλμ βγάζουν χρόνους, και δεν ασχολείται ΚΑΝΕΝΑΣ με το να βγάλει ΕΝΑ οχημα με χαρακτήρα από μόνο του. Η alfa πήγε να το κάνει με τα τελευταία τζουλιέτα και λίγο το μιτο και θα πάει αδιάβαστη.

Ζούμε σε ένα κόσμο γκέυ κλαμπόβιων και μάλιστα ο πληθυσμός τους - παραδόξως - συνεχώς και αυξάνεται με άμεσο συνεπακόλουθο τη δημιουργία άνοστων αλλά εύπεπτων συνόλων με καλά βιογραφικά, αλλά από ουσία και χαρακτήρα μηδέν.

Και ναι κυρίες και κύριοι, παρόλο που δεν είμαι κλαμπόβιος (για το γκέυ δε γκζέρω δεν έχω δοκιμάσει) είχα στην κατοχή μου ένα τέτοιο όχημα (Ε87 σειρά 1) και ήταν ένα από τα μεγαλύτερα λάθη της μίζερης ζωής μου.

Ναι ρε αλλά ηταν ταριφαδικο. Αμα είχες το 130 θα ησουν βερι χαπι ντραιβερ.

oldcarskickass
27-01-15, 17:50
Ναι ρε γμτ το έχω σκεφτεί πάμπολες φορές αυτό αλλά από την άλλη θα το έπαιρνα να το βλέπω δε θα μπορούσα να το κινήσω.

BMW Power
27-01-15, 18:27
Άσχετο με το θέμα αλλά το 130 είναι διαστημικό, ειδικά με ένα μπλοκε!!!

oldcarskickass
27-01-15, 21:31
Πολλά τα λεφτά για τώρα, υπάρχει ΕΝΑ στο καρ ΚΑΙ με ηλιοροφή.

Το κέρατό μου.

[/end offtopic]

stef
27-01-15, 21:40
Άσχετο με το θέμα αλλά το 130 είναι διαστημικό, ειδικά με ένα μπλοκε!!!

Εδώ είσαι....

http://www.car.gr/classifieds/cars/view/5266948/

BMW Power
28-01-15, 08:09
Το είχα δει πριν 2 χρόνια περίπου που ήταν Αθήνα.

Το κόκκινο επίσης M pack που πουλιόταν 8.000 ήταν πολύ εκτός του γούστου μου. xaxa

giannis 116
29-01-15, 19:36
Ενα κοκκινο 130i εχω τσεκαρει στον Προφητη Ηλεια στον Πειραια, το ιδιο λεμε?..

manosm3
30-01-15, 00:06
Ενα κοκκινο 130i εχω τσεκαρει στον Προφητη Ηλεια στον Πειραια, το ιδιο λεμε?..

κι εγω το ειχα τσεκαρει παλια, εκει κοντα στην πετμεζα... καλουλι ειναι και εξωτερικα ιδιο με αυτο που πουλιοταν

Straight six
30-01-15, 07:59
τρελο το μοτορι αυτο (το ελαφρυτερο εξακυλινδρο) και σε κομπακτ αμαξωμα οπως στο 130 με μπλοκε θα ειναι αλλο πραμα...πολυ θα γουσταρα κατι τετοιο.

τι να κανει σε ευθεια με ενα 3.0 286???..

Straight six
30-01-15, 08:01
Το είχα δει πριν 2 χρόνια περίπου που ήταν Αθήνα.

Το κόκκινο επίσης M pack που πουλιόταν 8.000 ήταν πολύ εκτός του γούστου μου. xaxa


εβλεπα για αρκετο καιρο Αγ.Ιωαννου εξω απο το da-vinci ενα κοκκινο...μ πακ, τρελο.

BMW Power
30-01-15, 08:42
Αυτό που λέω εγώ ήταν κόκκινο με γκρί δερμάτινα καθίσματα στην περιοχή του Ρέντη.

Κάποια στιγμή το είχε βάλει αγγελία ο ΜΠΕΣΙΚΟΣ Α.Ε στα 7.500, δεν πουλήθηκε και μετά ξαναμπήκε από τον ιδιώτη στα 8.000

Είναι πιο γρήγορο από 286

Dim77
30-01-15, 08:51
:embarassm

Πάντως ωραίο το νέο 1 F20 Facelift εε; :icon18:

http://www.worldcarfans.com/215011687366/2015-bmw-1-series-facelift

Άντε θα βγεί και Μ135 http://www.worldcarfans.com/115012988016/bmw-m135i-facelift-first-official-photos-leaked

BMW Power
30-01-15, 09:03
Δεν είναι ωραίο απλά δεν είναι χάλια όπως το prefacelift.

Εμένα ένα πράγμα με χαλάει, ότι είναι πιο άσχημο από την σειρά Α, η οποία είναι η πιο ωραία μακράν στην κατηγορία.

BMW Power
11-05-15, 11:49
Περιοδεία ξεκινάει η νέα BMW Σειρά 1 σε πόλεις της Ελλάδας.

11.05.2015

https://mediapool.bmwgroup.com/cache/P9/201503/P90176713/P90176713-the-new-bmw-1-series-5-door-urban-line-03-2015-599px.jpg

The new BMW 1 Series 5-door Urban Line. (03/2015)

Κηφισιά. Η νέα BMW Σειρά 1 με ανανεωμένη σχεδίαση, υψηλή αισθητική και νέους απίστευτα αποδοτικούς κινητήρες BMW TwinPower Turbo είναι συναρπαστική για κάθε οδηγό. Τα νέα πισωκίνητα μοντέλα προτίθενται να γίνουν το νέο πρότυπο οδηγικής απόλαυσης στην premium μικρή κατηγορία με την τεχνολογία BMW EfficientDynamics και μια πλήρως ανανεωμένη γκάμα τρικύλινδρων και τετρακύλινδρων κινητήρων βενζίνης και diesel που επιτυγχάνουν υψηλές επιδόσεις με ιδιαίτερα χαμηλή κατανάλωση.

Η νέα BMW Σειρά 1 ξεκινάει περιοδεία σε αγαπημένες κεντρικές πόλεις της Ελλάδας και προσκαλεί τους φίλους της μάρκας να δουν το νέο μοντέλο και να το οδηγήσουν. Ο πρώτος σταθμός της περιοδείας ξεκινάει από την Αθήνα και το Εμπορικό Κέντρο Golden Hall.

Από την Τρίτη 12 μέχρι και το Σάββατο 16 Μαΐου, οι ενδιαφερόμενοι που επιθυμούν να προγραμματίσουν test drive μπορούν να επικοινωνήσουν με το Κέντρο Επικοινωνίας Πελατών του BMW Group Hellas στο τηλέφωνο 210-9118 000.

Η νέα BMW Σειρά 1 θα επισκεφθεί και άλλα κεντρικά σημεία σε μεγάλες πόλεις της χώρας μέχρι τις αρχές Ιουνίου.

Dim77
08-06-15, 08:35
Σε έναν χτεσινό περίπατο που έκανα (13 χλμ) πέρασε 2 φορές σειρά 1 λευκή (m pack μάλλον).

Επιτέλους είναι αυτό που έλεγα στο πρώτο ποστ.

Είναι όμορφη και φαίνεται...BMW και από πίσω (ειδικά).

Φαντάζομαι σε άλλα χρώματα πιο σκουρόχρωμα θα είναι ακόμα πιο ωραία.

Edit: Και τις 2 φορές πέρασε από πίσω και απομακρυνόταν και χάζεψα πολύ το πίσω μέρος (που είναι και το πιο αλλαγμένο).