PDA

Επιστροφή στο Forum : Θορυβος αναρτησης Ζ4


kostas*
15-12-05, 11:48
Προβλημα:
Τον τελευταιο καιρο ακουγοταν ενας περιεργος θορυβος κατα την αποτομη συμπιεση της μπροστινης αναρτησης στο Ζ4.
Λυση:
Χθες που το πηγα για ελεγχο διαπιστωθηκε οτι ηταν απο την διαγωνια μπαρα του θολου η οποια ειχε χαλαρωσει με αποτελεσμα κατα την στρεβλωση να χτυπαει.

Συμβουλες μηπως πρεπει να ελεγξω για τιποτα προβληματα που μπορει να εχουν δημιουργηθει?
Ρωτησα για ευθυγραμμιση και μου ειπαν πως δεν χρειαζεται.

Επιπλεον περασαν τα λαστιχα στις πορτες με καποιο σπρευ τεφλον και οντως μειωθηκαν οι τριγμοι στην καμπινα.

sakkunen
15-12-05, 13:59
φτου κ μενα ακουγεται μαλλον ο ιδιος θορυβος,κυριως σε εγκαρσιες λακκουβες:(

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
15-12-05, 14:21
εγώ πιστεύω πως είναι λόγω του ότι είναι cabrio και όταν πέφτουν σε λακούβες είναι πολύ πιο ευπαθή από οποιοδήποτε άλλο αμάξι. καλό θα ήταν να κοιτάξεις και το ακρόμπαρο. γενικά κάνε ένα έλεγχο σε εκείνη τη μεριά

DjBac
15-12-05, 21:31
Είναθ γνωστό το πρόβλημα ότι λασκάρουν οι μπάρες μπροστά στις Ζ4... Τώρα είναι ΟΚ τουλάχιστον? :D

kostas*
15-12-05, 22:06
Είναθ γνωστό το πρόβλημα ότι λασκάρουν οι μπάρες μπροστά στις Ζ4... Τώρα είναι ΟΚ τουλάχιστον? :D
Ετσι δειχνει αλλα περισσοτερο θα το ψαξω το ΠΣΚ.

εγώ πιστεύω πως είναι λόγω του ότι είναι cabrio και όταν πέφτουν σε λακούβες είναι πολύ πιο ευπαθή από οποιοδήποτε άλλο αμάξι. καλό θα ήταν να κοιτάξεις και το ακρόμπαρο. γενικά κάνε ένα έλεγχο σε εκείνη τη μεριά
Ευχαριστω θα το κοιταξω.