PDA

Επιστροφή στο Forum : σκασιματα σε Μ44Β19


MPOUPR
13-08-15, 07:35
καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει

rapid_fast
13-08-15, 13:17
καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει

Το πρόβλημα με το ζετάκι σου, είναι οτι δοκίμασες να δείς πόσο ψηλά ανεβαίνει σε στροφές, χωρίς να έχεις φτάσει σε θερμοκρασία λειτουργίας..
Το ότι σε κόβει στο ανέβασμα των στροφών, με την κατεξοχήν βλάβη που θα σου έδινε πλεονέκτημα σε αυτό λόγω περίσσειας καυσίμου, ένα μόνο μπορεί να σημαίνει..
Πραγματικά απορώ με το συνεργείο που πήγες το αυτοκίνητο σου..

SUPERCHARGER
16-08-15, 18:44
καλημερα σιναδελφοι....το προβλημα με το ζετακι μου με Μ44Β19 ειναι οτι μολις φτασει σε θερμοκρασια λοιτουργειας αρχιζει και σκαει σαν να εχει κοφτη στις 5.500 στροφεσ ....αν ξεκουμποσω την βαλβιδα ψυχρης δουλευει κανονικα ........την αλλαξα αλλα παλυ το ιδιο κανει

M44B19 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΕ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΒΙΔΑ ΨΥΧΡΗΣ......

κατι αλλο εχεις ξεκουμπωσει...............

MPOUPR
06-09-15, 11:20
φιλε supercharger εχει βαλβιδα ψυχρης και είναι αυτηhttps://www.google.gr/search?q=13621703993&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CBwQsARqFQoTCLnhy_aJ4scCFYg4Ggodc8MO9A&biw=1920&bih=888#imgrc=4UGxDzaA-zWc-M%3A ..τουλάχιστον στα ανταλακτικα ετσυ την λεει...
Rabit fast to εχω δυο χρονια το αυτόκινητο και γενικως είμαι γνωστης .....το πρόβλημα αυτό παρουσιαστικε τον δευτερο χρονο που το εχω.....εχω κανει πολες δοκιμες .....ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν βρησκω λογικη εξιγιση σε αυτό που σιμβαινει ....εσυ τι πιστευεις ότι μπορει να φτεει?

rapid_fast
07-09-15, 07:42
φιλε supercharger εχει βαλβιδα ψυχρης και είναι αυτηhttps://www.google.gr/search?q=13621703993&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0CBwQsARqFQoTCLnhy_aJ4scCFYg4Ggodc8MO9A&biw=1920&bih=888#imgrc=4UGxDzaA-zWc-M%3A ..τουλάχιστον στα ανταλακτικα ετσυ την λεει...
Rabit fast to εχω δυο χρονια το αυτόκινητο και γενικως είμαι γνωστης .....το πρόβλημα αυτό παρουσιαστικε τον δευτερο χρονο που το εχω.....εχω κανει πολες δοκιμες .....ζηταω την βοηθεια σας γιατι δεν βρησκω λογικη εξιγιση σε αυτό που σιμβαινει ....εσυ τι πιστευεις ότι μπορει να φτεει?

Αυτό είναι αισθητήρας θερμοκρασίας...
Εγώ πιστεύω φταίει το συνεργείο σου που δεν ξέρει τίποτα απο BMW..

MPOUPR
11-09-15, 17:42
RAPID συμφωνω ότι δεν ξερει το συνεργειο αλλα το συγκεκριμενο ανταλακτικο στην φωτο εκει που το εψαξα το αναγραφει ετσι ......η BMW το λεει δυπλο διακοπτη θερμοκρασίας.....παντως αν ξεκουμπωσω την φισα από πανω της (είναι καινουργια την εχω αλλαξει προλιπτικα) το αυτοκινητο δουλευει μια χαρα αν εξερεσουμε καπιεσ αριθμιεσ χαμιλα χωρισ σημασια.........Που παει το μυαλο σου εσενα λιπων?