PDA

Επιστροφή στο Forum : Αλλαγη ψυγειου


lakis99
08-03-16, 02:39
καλησπέρα στην ομάδα μου είπαν στο σέρβις οτι θέλω αλλαγή ψυγείου νερού( E60 2004 520 6 )το έχει αλλαξη κανείς ειναι αυτόματο το δικό μου με 190000 χιλιόμετρα εγω το βλέπω καλό επίσης βλέπω στο ίντερνετ διάφορες μάρκες όπως valeo τι προτείνεται ρε φιλαράκια έχω στεναχωρηθεί λίγο ευχαριστώ :idea:

MarinosE46
08-03-16, 04:54
καλησπέρα στην ομάδα μου είπαν στο σέρβις οτι θέλω αλλαγή ψυγείου νερού( E60 2004 520 6 )το έχει αλλαξη κανείς ειναι αυτόματο το δικό μου με 190000 χιλιόμετρα εγω το βλέπω καλό επίσης βλέπω στο ίντερνετ διάφορες μάρκες όπως valeo τι προτείνεται ρε φιλαράκια έχω στεναχωρηθεί λίγο ευχαριστώ :idea:
Γιατί θέλει αλλαγή το ψυγείο δε σου είπαν?Αν αλλάξεις προτίμησε γνήσιο πάντως...

BMW Power
08-03-16, 08:23
Αν τους εμπιστεύεσαι και απλά δεν θέλουν να σου πάρουν τα λεφτά, ρώτα τους γιατί θέλει αλλαγή το ψυγείο.Έχει κάποια διαρροή?

lakis99
09-03-16, 18:11
καλησπέρα φιλαράκια λόγο εργασιών θα το δουν τι είναι ακριβός και θα βάλω το γνησιο το γερμανικό δεν θυμαμαι την μάρκα μου είπαν θα σας πω πάντως ακριβός τι είναι και τη έγινε μαλλον λόγο χρονών πλέον τα έφτυσε καλησπερες !!

stelmaniac
09-03-16, 20:00
Πως τα εφτυσε ρε παλληκαρι το ψυγειο. επειδη ειναι παλιο; Ειδες εσυ πουθενα χυμενα νερα; Βλεπεις να λιμναζουν νερα οποτε το παρκαρεις; Σου ειπαν οτι το ψυγειο θελει αλλαγη κι εσυ αβασανιστα θα το αλλαξεις;

lakis99
10-03-16, 22:06
καλησπερες κοιτά το παγούρι ήθελε κάθε τόσο νερό τώρα πάντως μέσα στη καταπακτή έβλεπα νερά κατω εσυ τι λες να το κολαγα το εχω σκεφτη να το πάω σε ψυγεία συνεργια αλλα λεω δεν μαμιται να το βαλω πανω !!.παντος το σαβατο θα ξερω επακριβώς τη είναι έχω πλέξει με κάτι δουλείες έρχομαι βράδυ τώρα με του μετανάστες άστα όλα τιχαν μαζί :chair:

rapid_fast
11-03-16, 08:53
Εγώ έχω να πώ ένα μόνο...
Το ψυγείο δεν είναι μόνιμα σε πίεση υγρού..
Μόνο όταν ανοίξει ο θερμοστάτης..
Συνεπώς, για να ανεβεί η πίεση τόσο, ώστε να σκιστεί το ψυγείο, η βαλβίδα
ανακούφισης του κυκλώματος έχει παρουσιάσει δυσλειτουργία..
Αν λοιπόν δεν πρόκειται για ξεκάθαρη αστοχία του ψυγείου (πράγμα σπάνιο στα αλουμινένια ψυγεία) ή κάποιος στηρίζεται πάνω στο ψυγείο, ή τα σινεμπλόκ του δεν έχουν μπεί καλά, ή έχει χαλάσει η βαλβίδα ανακούφισης..
Πρίν λοιπόν βγείς απο το συνεργείο με το νέο σου ψυγείο, να έχεις σιγουρευτεί ότι έχει
χαλάσει απο κατασκευαστική αστοχία ή απο κακή μεταχείριση, διότι θα κινδυνεύεις να κάνεις ξανά ζημιά κάπου..

lakis99
24-03-16, 17:47
Καλησπερες τελικά κολάρο ήταν οεοοοο μου εφυχε ένα αγχος δεν ήθελα να λυθεί φυσικά