PDA

Επιστροφή στο Forum : bmw x3 σβήνει


manosg
28-07-18, 10:31
Καλησπέρα ομάδα
Εχω πρόβλημα με ενα bmw x3 3.0 αυτόματο βενζίνη.Στα καλά καθουμενα το αμάξι σβήνει.Το ξαναβάζω μπροστά και ολά καλά μέχρι να το ξανακάνει σε ανυποπτο χρόνο.Το έχω πάει και στον Σπανό και στον σιτα και δεν μπορούν να βρούν το πρόβλημα αφου ο εγκεφαλος δεν γράφει κάτι.Εχουν αλλάξει διάφορα(τρομπα βενζινης,αισθητήρες,εγκέφαλο δοκιμαστικά) και το πρόβλημα παραμένει.Εχει κανέις καμία ιδέα για το πρόβλημα?

BMW Power
28-07-18, 15:19
Αν δεν ανταποκρίνεται στο γκάζι και σβήνει είναι πολύ πιθανό να ειναι η πεταλούδα του γκαζιού. Το εχω παθει και εγω στο ιδιο μοτέρ σε Χ5. Δεν υπήρχε πουθενά καταγεγραμμένη βλάβη.

koukesiotis
28-07-18, 18:10
Τσεκαρε τις γειωσεις και τους πολους τις μπαταριας αν ειναι σφιγμενοι

manosg
28-07-18, 19:06
Αν δεν ανταποκρίνεται στο γκάζι και σβήνει είναι πολύ πιθανό να ειναι η πεταλούδα του γκαζιού. Το εχω παθει και εγω στο ιδιο μοτέρ σε Χ5. Δεν υπήρχε πουθενά καταγεγραμμένη βλάβη.εχει γίνει αλλαγή .Ηταν απο τα πρώτα που αλαλαξα

manosg
28-07-18, 19:07
Τσεκαρε τις γειωσεις και τους πολους τις μπαταριας αν ειναι σφιγμενοιΘα το δω και αυτό..αν και λογικά η ο σπανός ή ο σιτας θα τα εχουν δει.

rapid_fast
28-07-18, 23:55
Καλησπέρα ομάδα
Εχω πρόβλημα με ενα bmw x3 3.0 αυτόματο βενζίνη.Στα καλά καθουμενα το αμάξι σβήνει.Το ξαναβάζω μπροστά και ολά καλά μέχρι να το ξανακάνει σε ανυποπτο χρόνο.Το έχω πάει και στον Σπανό και στον σιτα και δεν μπορούν να βρούν το πρόβλημα αφου ο εγκεφαλος δεν γράφει κάτι.Εχουν αλλάξει διάφορα(τρομπα βενζινης,αισθητήρες,εγκέφαλο δοκιμαστικά) και το πρόβλημα παραμένει.Εχει κανέις καμία ιδέα για το πρόβλημα?

DME:wub: Κατα 99%

MZ3
29-07-18, 12:58
Να τους πεις να κοιτάξουν της σωλήνες στο κάνιστρο αναθυμιάσεων μήπως είναι καμία καμία κομμένη όπως ήταν εμένα και άλλαξε τα λάστιχα εισαγωγής αυτά για αρχή ( εμένα ήταν κομμένο ένα σοληνακι στις αναθυμιάσεις και βρέθηκε μόνο όταν είχα πάρει άλλο για να το αλλάξω )

manosg
29-07-18, 23:31
DME:wub: Κατα 99%νομίζω οτι το εχει δει ο σπανός.
Το είχε το αμάξι 1 εβδομάδα για δοκιμές και μου είπε οτι εχει δει το θέμα του κλειδιού.

manosg
29-07-18, 23:33
Να τους πεις να κοιτάξουν της σωλήνες στο κάνιστρο αναθυμιάσεων μήπως είναι καμία καμία κομμένη όπως ήταν εμένα και άλλαξε τα λάστιχα εισαγωγής αυτά για αρχή ( εμένα ήταν κομμένο ένα σοληνακι στις αναθυμιάσεις και βρέθηκε μόνο όταν είχα πάρει άλλο για να το αλλάξω )θα το κοιτάξω αύριο.Μακάρι να το βρώ γιαί η υπομονή εξαντλείται και τα χρημάτα δεν είναι για πέταμα.

PetrosD
31-07-18, 22:01
τα χρημάτα δεν είναι για πέταμα.

Γιατί κάθε πράγμα που αλλάζεις και ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ, το πληρώνεις;