PDA

Επιστροφή στο Forum : 316i Compact vs 318i Cabrio E36 vs Toyota Celica 1.6 1990


Nick_compact
24-12-05, 08:52
Και οι δυο κόντρες έγιναν χθες βράδυ στον γυρισμό από την καθιερωμένη βόλτα λιμανάκια-luna κλπ.H κόντρα με το cabrio ξεκίνησε από την Βουλιαγμένης στο ύψος του ζανιά και έγιναν ανοιγματα και από στάση και εν κινήσει μέχρι και 160-170 χιλ. και το αποτέλεσμα ήταν πάντα το ίδιο ήμουν ένα αυτοκίνητο μπροστά σταθερά πάντα. Βέβαια να σημειώσω οτί εγώ είχα δεύτερο άτομο μέσα ενώ ο άλλος ήταν μόνος του!
Mε το Celica έγινε κατόπιν συννενόησης και η κόντρα ξεκίνησε από το φανάρι της Βούτας κατάβαση μέχρι δεύτερη γέφυρα και το αποτέλεσμα ήταν 2+ αυτοκίνητα υπέρ μου.Στην αναστροφή μετά ανοίξαμε και ανάβαση από ροπές δευτέρες και μέχρι το φανάρι ήμουν μέχρι και τα 160 χιλ. εγώ μπροστά πάλι μισό αυτοκίνητο παρότι ξεκίνησα λίγο καθυστερημένα!
Επίσης άνοιξα με ένα κόκκινο Ε21 και προς έκλπηξη μου πηγαίναμε παρέα στην δευτέρα και στην τρίτη τελειώματα μόνο έκανα να ανοίξω λίγο διαφορά αλλά μετά το παιδί έκοψε και έστριψε οπότε δεν είχαμε περισσότερα!Ήμασταν και οι δυο δικάβαλο.
By the way μήπως ήταν κανείς του club μας;;

Nick_compact
24-12-05, 08:58
Bέβαια ξέχασα να αναφέρω οτι στο ύψος του Καβουρίου πήγα και κόλλησα σε ένα S Coupe αλλά δεν πρόσεξα ο μ@μ@κας οτί ήταν το τουρμπάτο και φυσικά μου'σκασε κάτι κολώνες!!!Θέλω μια T28BB!!!!!!!!Γίνεται;;;;;;;;

Fad3In
24-12-05, 13:39
Mε το Celica έγινε κατόπιν συννενόησης και η κόντρα ξεκίνησε από το φανάρι της Βούτας κατάβαση μέχρι δεύτερη γέφυρα και το αποτέλεσμα ήταν 2+ αυτοκίνητα υπέρ μου.
Αναμενομενο,εφοσον εχω περασει τετοιο αμαξι με Rover 414GSI καποτε...:ylsuper:
Γενικα καλες κοντρες! Παντα βρισκεις καποιον να παιξεις εκει κατω! ;)
Ν.

skotinos21R
27-12-05, 15:06
δεν μασ ειπεσ τι φορασ πανω ομωσ κ εφυγεσ το 3.18!

Nick_compact
27-12-05, 17:08
Δεν φοράω τίποτα! Μόνο ένα ελεύθερο φίλτρο K&N και τελικό καζανάκι.Απλά το 318 cabrio είναι πολύ βαρύ γι'αυτό!