PDA

Επιστροφή στο Forum : M Roadster 447ps Vs Ferrari 360Modena


skandalis447
25-12-05, 19:53
Γεια σας παιδες!Την προηγουμενη παρασκευη πηγα μια βολτα ενα φιλο(κατοχο Μ3 321 '98 γνησιο!!) να δει πως δουλευει το Ζ.Στην κυμης πετυχαμε ενα κοκκινο 360 κλειστο με ενα τυπο και μια γκομενα.Το Φερραρι φοραγε εξατμισεις στρανταλε.Παω να του κολλησω,τσιμπαει αυτος και μολις κοβω με περναει με πραγματικα ασυγκριτο ηχο...Το φαναρι ομως μπροστα εγινε κοκκινο και κατσαμε στο φαναρι...χε χε!!!Αναωει πρασινο,παταει ο τυπος ηχος τρελλα και το 360 πεταγεται μισο καροτσι.Αλλαγη δευτερας,εγω ακομα να παλευω να παω ευθεια,το 360 σχεδον 1 καροτσι μπροστα...Αλλαζω τριτη,το Ζ καθεται επιτελους κατω και μεχρι να βαλω 4η μαζευω το καροτσι και του ριχνω σχεδον 1 εγω.Οσο συνεχισαμε (μεχρι 200κμ) ι διαφορα εμεινε σταθερη 1 καροτσι μπροστα το Ζ.Στο επομενο φαναρι ο τυπος εστριψε δεξια σε στενο...

Fad3In
25-12-05, 20:16
Στο επομενο φαναρι ο τυπος εστριψε δεξια σε στενο...

Xαχαχ,και τι περιμενες; Να κατσει να συζητησει το πως γινεται να δωσε 70μυρια σ ενα αμαξι και να τον πατησε ενα (σχετικα ασχημο για πολλους) coupe;!;
Προσωπικα μ αρεσει πολυ σαν αμαξι και βελτιωμενο οπως το δικο σου,δυσκολα κοντραρεται οτι και να οδηγει ο αλλος! Ωραιος! ;)
Ν.

Fanatic
25-12-05, 21:51
Xαχαχ,και τι περιμενες; Να κατσει να συζητησει το πως γινεται να δωσε 70μυρια σ ενα αμαξι και να τον πατησε ενα (σχετικα ασχημο για πολλους) coupe;!;
Προσωπικα μ αρεσει πολυ σαν αμαξι και βελτιωμενο οπως το δικο σου,δυσκολα κοντραρεται οτι και να οδηγει ο αλλος! Ωραιος! ;)
Ν.

Μικρη διορθωση οτι ειναι roadster...:dblthumb2

TheCondor
26-12-05, 00:38
Μικρη διορθωση οτι ειναι roadster...:dblthumb2

Ψιλοπραματα Στελιο ψιλοπραματα, ειτε roadster ειτε coupe το αμαξι απλα ειναι κορυφαιο, και το συγκεκριμενο για ναχει και 447 αλογα πρεπει να ειναι τρελααααα :smiley_ab

Συγχαρητηρια φιλε, ετσι ετσι τους Ιταλους, βεντουζα βεντουζα :owned:

Geo_3D
26-12-05, 00:56
Το στενο που εστριψε χρησιμοποιειται ή το εγκαινιασε ο τυπος?!?!?!?!?!?!!?

Μπραβο ρε Μητσο!!!!!

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
26-12-05, 05:22
Ένα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ και ένα μεγάλο ΕΥΓΕ. Όλα τα άλλα είναι περιττά...

alexk
26-12-05, 08:29
Modena με αλλαγμένες εξατμίσεις, άν μη τι άλλο είναι πύραυλος και μέτρο σύγκρισης.
Μπράβο Δημήτρη! Το εργαλείο Μ γαζώνει και δείχνει τα @@@ του κάθε φορά!

Βέβαια, είσαι και εσύ κακός ρε παιδί μου. Σκέψου την καζούρα που θα έφαγε από την γκόμενα... Μάλλον, θα έμεινε και μόνος το βράδυ.

Γι'αυτό, έχω μια σύσταση : Μην στεναχωρείς τον κόσμο :nutkick:

NICK_M3
26-12-05, 10:12
μπραβο αγορινα.καλα το έπαιξες το όλο θέμα...ας καταλάβουν και αυτοί με τα αλογάκια οτι δεν έχουν πιάσει τον πάπα απο τα @ρχίδι@!!!!!το Ζ που το έχεις φτιάξει.ψάχνομαι για το Μ3.....
και πάλι μπράβο...

manosbmw318ie30
26-12-05, 11:01
Χε χε χε!! Το έχω δει και το έχω ακούσει το θηρίο!!!!!! Και μη σου πώ φίλε μου ότι σας άκουσα από το σπίτι μου!

Nick_compact
26-12-05, 11:04
To διαβάζω αυτό το thread και γουστάρω.Λοιπον με το καλό να τα σκάσεις και σε F430!!!!

dmskosbmw
26-12-05, 11:33
Γεια σας παιδες!Την προηγουμενη παρασκευη πηγα μια βολτα ενα φιλο(κατοχο Μ3 321 '98 γνησιο!!) να δει πως δουλευει το Ζ.Στην κυμης πετυχαμε ενα κοκκινο 360 κλειστο με ενα τυπο και μια γκομενα.Το Φερραρι φοραγε εξατμισεις στρανταλε.Παω να του κολλησω,τσιμπαει αυτος και μολις κοβω με περναει με πραγματικα ασυγκριτο ηχο...Το φαναρι ομως μπροστα εγινε κοκκινο και κατσαμε στο φαναρι...χε χε!!!Αναωει πρασινο,παταει ο τυπος ηχος τρελλα και το 360 πεταγεται μισο καροτσι.Αλλαγη δευτερας,εγω ακομα να παλευω να παω ευθεια,το 360 σχεδον 1 καροτσι μπροστα...Αλλαζω τριτη,το Ζ καθεται επιτελους κατω και μεχρι να βαλω 4η μαζευω το καροτσι και του ριχνω σχεδον 1 εγω.Οσο συνεχισαμε (μεχρι 200κμ) ι διαφορα εμεινε σταθερη 1 καροτσι μπροστα το Ζ.Στο επομενο φαναρι ο τυπος εστριψε δεξια σε στενο...


EYΓΕ.............:icon02:

NotiS
26-12-05, 15:12
Ωραιος ο φιλος παντα τετοια. :cool:

skandalis447
26-12-05, 18:51
Παιδια σας ευχαριστω για τα καλα σας λογια!Το αμαξι ειναι Μ ροουντστερ και υπαρχει στο φορυμ βελτιωσεις να το δειτε.Επισης υπαρχει και στο www.da-motorsport.com Το Φ430 ειναι πιο γρηγορο απο το 360,και στο ελληνικο που τρεχαμε πριν απο ενα μηνα εγω εκανα 12,8 με 187κμ,το 360 12,8 με 185 και το 430 εκανε 12,4 με 191κμ.Βεβαια τα φερραρι ξεκινουν αερα χωρις σχεδον σπιναρισμα ενω εγω για να ξεκινησω αξιοπρεπως ειμαι με 1500στροφες...Μαλλον πρεπει να βαλω 2 σλικ πισω να πατησει...Τοτε μπορει να κατεβω αρκετα πιο κατω σε χρονους...Πως μπορω να στειλω βιντεακια επιταχυνσης στο φορυμ?για να δειτε πως παει το αμαξι...

Fad3In
26-12-05, 19:15
Πως μπορω να στειλω βιντεακια επιταχυνσης στο φορυμ?για να δειτε πως παει το αμαξι...

Η' βαλε το link απ ευθειας εδω ή ανεβασε το στο Gallery! ;)
Ν.

Dark_Niaou
26-12-05, 23:22
Για αλλη μια φορά Δημητράκη έδειξε τα δόντια του το θηρίο!!! Ευγε!!!!

megistanas
26-12-05, 23:39
Δωσεεεεεεεε δικεεεεεεεε μου!!!!
Πατα οτι βρεις...........ειναι ωρα για εκδικηση!!!!!!!
Που ειναι η modena? οεο?
Ευχομαι ολοι να τα καταφερουμε καποτε και να γινουμε bmw-tea-motorsport.gr!!!!!!
:):)

vasilis-E36
27-12-05, 02:40
Skandali το αμαξι σου απλα δ παιζεται! το ειδα στο da-motosport(ο οποιος φαινεται πολυ καλος!) και χαζεψα.Κ οχι μονο...το τετραπορτο ε36 Μ3 που εχει 1000 αλογα πραγματικα με κόλλησε...και δεδομενης της εργασιας συγρατημενες τιμες!!!Θεος!

Mr.Vercetti
27-12-05, 21:51
Φίλε skandali το οτι το 360 είχε εξάτμιση απο Stradale πως το κατάλαβες?... Λόγω ήχου?...

Πολύ σωστό το αμάξι σου!

skandalis447
28-12-05, 22:24
Το Φ430 ειχε αλλη εξατμιση συμφωνα με τη μαρτυρια του συνοδηγου μου!Ο φιλος μου εχει τρομερες γνωσεις πανω σε σουπερκαρς και πριν ακομα σανιδωσει το φερραρι μου ειπε οτι ειχε εξατμιση...Εγω βασικα να ισιωσω στην πρωτη-δευτερα προσπαθουσα δεν συγκεντρωθηκα στον ηχο...Οταν ομως το Ζ περασε εμπρος...τοτε ισως ο φερραριστι να ειδε οτι και εγω ισως να εχω αλλαξει εξατμιση.!!!Το Ζ ειναι στο φαστερ που κυκλοφορησε σημερα,οποιος θελει ας το παρει να το δει...Ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια,θα κραταω τη σημαια της μπεμπας ψηλα!!!:dblthumb2

Nick_compact
28-12-05, 22:52
Ανέβασε και λίγη πίεση και φύγαμε για F430 :)

Mr.Vercetti
28-12-05, 23:57
Το Φ430

To 360 ήθελες να πεις..;)