PDA

Επιστροφή στο Forum : TΑ Rc Cars ΤΡΕΛΑΑΘΗΚΑΑΝΝΝΝ!!!


DRIFTER
15-09-04, 20:01
http://www.hpiracing.com/graphics/gallery/2003-06/week1/SKYLINE-01.jpg http://www.hpiracing.com/graphics/gallery/2003-04/week5/7.jpg http://www.hpiracing.com/graphics/gallery/2003-04/week5/9.jpg



OTI ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟ!!!Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο COMPACT ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!! :) (αυτο που βλέπετε είναι turbo!!!)

BMW Power
15-09-04, 20:08
OTI ΚΑΙ ΝΑ ΠΩ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΟ!!!Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ Ο COMPACT ΘΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ!! :) (αυτο που βλέπετε είναι turbo!!!)

Και με τρελό intercooler!!!!!!!! :eek:

Octane
15-09-04, 20:11
ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!! :eek:

Ripper
15-09-04, 23:42
KOOOOOOSTAAAAA thelo ena ..... poso pai?

Ray
16-09-04, 08:22
KOOOOOOSTAAAAA thelo ena ..... poso pai?
Xexexe δείχνει ενδιαφέρον πολύ! Όντως πόσο πάει ένα τέτοιο ρε παιδιά με body Μ3??? :confused:

STAIO-CI
16-09-04, 09:26
Θ Ε Λ Ω Κ Α Ι Ε Γ Ω !!!!!!!!!!!! :d

S38B38 Monsta
16-09-04, 09:52
Φοβερό! Και σιλικονούχα κολάρα!!!! :eek:

DoctorAbo
16-09-04, 11:56
Είμαι 30 χρόνια φούρναρης.... εεεε.... μοντελιστής. Εχω ένα τετρακίνητο με κινητήρα ΟS . Τετοιο πράγμα δεν έχω ξαναδεί. Είναι εντυπωσιακότατο. wow.
Το συγκεκριμένο πρέπει να ρίχνει στα αυτιά σε hayabusa (αν γράφεται έτσι).

bmw316i
16-09-04, 12:35
tha paw na tourmpisw kai to diko mou

DoctorAbo
16-09-04, 13:17
tha paw na tourmpisw kai to diko mou

Το 316 ? Καντο και φέρτο να το δούμε.

bmw316i
16-09-04, 13:26
Το 316 ? Καντο και φέρτο να το δούμε.

to diko mou montelaki benzinokinito!
bebaia an eixa gafra tha tourbiza kai to 316 den eixa kanena problima

alexk
16-09-04, 16:35
Geia se olous.

Dystyxws gia emas pou asxoloumaste me ton montelismo, oi dixronoi kinitires (ektos an exoun valvides) den mporoun na a3iopoihsoun to turbo. Eidika, i sxediasi pou xrisimopoieitai stous kinhthres twn montelwn, kanei tin xrisi tou turbo adynati (se simeio pou an peis oti exeis piesi sthn eisagwgi==karpyrater, to moter 8a svisei).

Epipleon, apo oti eida stin fwtografia, o agapitos filos pou exei turbisei to rc, exei ena super-mama moteraki (vlepe kordoniera kai kylindrokefali)

Oi agwnistikoi kinitires twn montelwn pou einai 0.12/0.15/0.21 kyvikes inches (antistoixa, 2.1/2.5/3.5 ccm), einai foveres kataskeyes. Exoun xitwnia me 9 8yrides, pistonia me keramikh epistrosi, mpieles titaniou, keramikes mpilies sta rouleman tou strofalou, xrwmiwmeno strofalo (gia na glistra o aeras) kai alla polla. O 3.5ccm pou einai o pio isxyros, vgazei ews 3 aloga (me ligh veltiwsh) kai exei xtyphsei stin ellada tis 47.500 strofes (vlepe moter click (http://www.novarossi.com/rx321p.htm) ). Opote, o filos pou exei to tilekatey8ynomeno, exei kanei poly kali douleia sto na kanei kati pou fainetai san turbo.

DRIFTER
16-09-04, 17:04
Το rc αυτο ειναι πραγματικά turbo....διαβασε TURBO RC (http://www.tamiyanitro.com/bbs/topic.asp?TOPIC_ID=3031) ...Aυτή η πατέντα είναι πραγματική......

alexk
16-09-04, 18:06
ok, einai supercharger. Eixes dikio telika.

Vevaia, se agwnes den yparxei ayto. To moter pou exei sto ama3aki, einai super-mama opws 3anaeipa. Alla telika, einai poly mouriko to supercharger e?


p.s. prepei na deis to moter apo to skafos mou :)
einai ena mikro ktinos

compact
16-09-04, 19:01
εχω μεινει λιγο πισω???
εγω τωρα εβαλα νιτρο στην bmw και αυτοι βαζουν cομπρεσορα σε 1/10?????????????????????

αντε και μοτερ απο λαντσια σ4(κομπρεσορα+τουρμπο)

alexk
05-10-04, 07:17
Οκ, να πω το χοντρό τώρα???

Έβαλα καινούργιο μοτέρ στο νέο μου αυτοκινητάκι 1/8.
0-100 σε 1.2 sec και 7g πλευρικής επιτάχυνσης....
Τι κομπρέσσορες και intercooler λέμε τώρα.

alexk
13-10-04, 08:28
Το σάββατο που έρχεται, θα κάνουμε rc meeting με ένα φίλο στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ. Ενδιαφέρεται κανείς να έρθει για να τρέξουμε, ή να κάνουμε πλάκα μαζί???

alexk
21-10-04, 13:46
Το σάββατο που έρχεται, θα κάνουμε rc meeting με ένα φίλο στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ. Ενδιαφέρεται κανείς να έρθει για να τρέξουμε, ή να κάνουμε πλάκα μαζί???

Για δεύτερη φορά θα κάνουμε εκρηκτική συνάντηση εγώ και ο φίλος μου ο Τρύφωνας στο πάρκινγκ του ΟΑΚΑ. Σάββατο 23 οκτωβρίου, στο κάτω πάρκινγκ των λεωφορείων, στις 15:30, θα κάψουμε πολύ λάστιχο λέμε...

Όποιος θέλει έρχεται να μας κάνει παρέα.

Υ.Γ. santo, θα μπορούσες να βάλεις ένα μικρό βιντεάκι με το 1/8 μου να γκαζώνει για να πάρουν τα παιδιά μια ιδέα???

alexk
23-10-04, 18:10
Τελικά κάναμε το rc meeting... οι δυο μας βέβαια. Ακόμη και ο santo που ήταν σίγουρη συμμετοχή, τελικά δεν μπόρεσε να έρθει.

Κάψαμε άπειρο λάστιχο...

Mario Testucci
06-02-05, 11:30
Ξέρω ότι έχει παλιώσει το thread, αλλά παρατηρήσατε κάτι στην πρώτη φώτο?? Στο βάθος ο τύπος έχει το πίσω κομμάτι από μια F40 κίτρινη στο πάτωμα!!! Επίσης το συγκεκριμένο αμάξι πήρε μέρος στην έκθεση της SEMA στο Las Vegas φέτος, όπου υπήρχαν και άλλα χρωμιωμένα τουτού. Της μόδας μάλλον!!! Πολή καλή δουλεία πάντως, αφού είναι και show car. Φαντάσου να πάιρνεις τις στροφές στην Κρήτη μέσα στον Ιούλιο (τρελλά ατυχήματα γύρω σου) ή να έχεις κολλήσει μεσημεριάτικα στην εθνική για Κόρινθο στην μεγάλη έξοδο για τον Αυγουστιάτικο αγώνα των διακοπών!!

Άντε και στο 2ο Dynonight (όχι πάλι Σάββατο!!!)

decibel
06-02-05, 17:22
εχω 2 μοντελα. ενα 1/10 bmw m3 e36 πισωκινητο και εχω και ενα 1/8 τετρακινητο μετατροπη απο πισωκινητο.αν ειναι το πασχα που θα κατεβω κρητη θα τα παρω μαζι μου πανω να κανουμε κανενα meeting να τα βελτιωσουμε και να τα φτιαξουμε μιας και τα εχω παρατησει καπου στα 6 χρονια. αληθεια μπορω να τουρμπισω το m3 που μπορω να το οδηγησω? γιατι το τετρακινητο δεν μπορω να το παω ισια με τιποτα.

alexk
24-04-05, 23:15
εχω 2 μοντελα. ενα 1/10 bmw m3 e36 πισωκινητο και εχω και ενα 1/8 τετρακινητο μετατροπη απο πισωκινητο.αν ειναι το πασχα που θα κατεβω κρητη θα τα παρω μαζι μου πανω να κανουμε κανενα meeting να τα βελτιωσουμε και να τα φτιαξουμε μιας και τα εχω παρατησει καπου στα 6 χρονια. αληθεια μπορω να τουρμπισω το m3 που μπορω να το οδηγησω? γιατι το τετρακινητο δεν μπορω να το παω ισια με τιποτα.

Δεν φέρνεις τα μοντελάκια να κάνουμε κανένα rc meeting?

bmw316i
25-04-05, 09:30
Θα ήταν πολύ καλή ιδέα να κανονίσουμε ένα rc meeting
μετά το Πάσχα για να προλάβω να το φτιάξω κιόλας!
Έχω κουρέψει το γρανάζι της 2ης ταχύτητας!Έχετε υπόψη σας
κάποιο μέρος, εκτός από τη πίστα της Βάρκιζας, που να είναι κάπως
καθαρό από πετραδάκια?Βλέπετε είμαι με ιμάντες και δε
θα προλάβω να παίξω!Αφήστε που ο ένας ιμάντας κοστίζει 15 ευρώ
τουλάχιστον...

ΜΙΧΑΛΗΣ
25-04-05, 11:24
www.frt.gr Η καλυτερη πίστα και με τη καλυτερη οργανωση σε θεμα αγωνων, εγκαταστάσεων αλλα και για οτι εχει σχέση με αυτοκινητομοντελισμό! Εγω παω και τρέχω συνεχεια εκει! Στη Σταμάτα βρισκεται η πίστα! :party:

compact
25-04-05, 15:28
καθαρα ειναι και στο παρκινγκ του ιπποδρομου!!!!!