PDA

Επιστροφή στο Forum : E46 318 CI Vs MERCEDES C180 SPOTSCOUPE


M_dolce
30-12-05, 09:56
Kαλημέρα σε όλους και όλες σας και χρόνια πολλά.

Μέρες που είναι λοιπόν, τυχαίνει να πρέπει να πάω για επαγγελματικούς λογους
(εχθές το απόγευμα συγγεκριμένα) στο λιμάνι της Χαλκίδας. Ξεκιάω λοιπόν κατά τις 20:30 με έναν συνεργάτη για το αστραπιαίο ταξιδάκι μας. Ενω περνάω τα πρώτα διοδια και όλα μέλι γάλα, συζητώντας με τον αγαπητό και καταξιωμένο συνεργάτη Μανο τα της δουλείας, εμφανίζεται πισω μου να παίζει τα φώτα ενα
mercedes c-180 sports coupe. Αποφασίζω λοιπόν να μην δώσω τόπο στην οργή και να πάιξω λίγο με τον τύπο (είχε πινακίδες Χαλκίδας). ανοίγω λοιπόν εξακολουθώντας να τον εχω κολλημένο στα σεξι μου οπίσθια. η διαφορά γίνεται πλέον αισθητή οταν εχω ακουμπήσει τα 200 και ο τύπος εχει μείνει χαρούπι βλέποντας το αμεσο ανοιγμα, και μή μπορώντας να ακολουθήσει.Πλέον η διαφορά εχει φτάσει αισίως τα 400/500 μέτρα μεταξύ μας και μιάς και ο Μάνος φοβάται γενικότερα αφήνω γκάζι και μπάίνω δεξιά.
Ο τύπος δεν το βάζει κάτω και εξακολουθει να με κυνηγάει, και ενω με φτάνει - εχοντας κόψει πλέον εννοείται- κολλάει απο πίσω του ενα ε39 540 και τον έκανε ξεφτίλλα... ακόμα το σκεφτομαι και γελάω, γι'άυτο είπα να το μοιραστώ μαζι σας. αντε και χρόνια πολλα, μέρες που ειναι...

NotiS
30-12-05, 14:58
Ωραιος ο φιλος μια χαρα παει το αμαξι.
Του εχεις κανει τιποτα απο μηχανικα?

Το 318 σου ειναι το διλιτρο 4κυλινδρο με τους 143 ιππους σωστα?

M_dolce
30-12-05, 15:11
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αδερφέ.

Το αυτοκίνητο δεν το έχω πειράξει καθόλου μηχανικά. Είναι μαμα,
και ναι ειναι το valvetronic με τα 143.

TheCondor
30-12-05, 15:37
Σ'ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αδερφέ.

Το αυτοκίνητο δεν το έχω πειράξει καθόλου μηχανικά. Είναι μαμα,
και ναι ειναι το valvetronic με τα 143.

143 αλογα?? Ολα τα 318ci τοσα αλογα εχουν??

Συγχαρητηρια για την νικη :D

sakkunen
30-12-05, 21:22
Εγω παλι νομιζω πως ο χρεπας[απο το χρεπι,you know!] δεν ειχε κ πολυ ορεξη!Με την ροπη που χει παιζει με τα 2.200κεκ.Ασε που μπορει κ ν ειχε overdrive 6η μεσα!!:woowoo:

Fad3In
02-01-06, 19:39
Εγω παλι νομιζω πως ο χρεπας[απο το χρεπι,you know!] δεν ειχε κ πολυ ορεξη!Με την ροπη που χει παιζει με τα 2.200κεκ.Ασε που μπορει κ ν ειχε overdrive 6η μεσα!!:woowoo:
Χμ,ποια ειναι τα specs του Mercedes; :confused:
Ν.