PDA

Επιστροφή στο Forum : Μα τι γινεται στο Γκαραζ ?


Z3 Fat Bastard
20-09-04, 08:38
Αγαπητά μέλη,

Πρωι πρωι και Δευτερα στη δουλεια μολις επεσε στην αντιληψη μου οτι καποιοι αποφασισαν να βαλουν στο γκαραζ φωτογραφιες απο ΝΟΝ BMW αυτοκίνητα :confused: και μαλιστα MERCEDES.... :mad:

Για ψοφατε να παρουμε μια αποφαση στα γρηγορα....

Ray
20-09-04, 08:43
Αγαπητά μέλη,

Πρωι πρωι και Δευτερα στη δουλεια μολις επεσε στην αντιληψη μου οτι καποιοι αποφασισαν να βαλουν στο γκαραζ φωτογραφιες απο ΝΟΝ BMW αυτοκίνητα :confused: και μαλιστα MERCEDES.... :mad:

Για ψοφατε να παρουμε μια αποφαση στα γρηγορα....Καλημέρα λεπτέ μαλλιαρέ μπάσταρδε! Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε και κανέναν αντίπαλο να θυμόμαστε πόσο μπροστά είναι τα εργαλεία μας απτον ανταγωνισμό ;) Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα απο κρυφο-bmwάκηδες που αν και οδηγούν MB, κατά βάθος ζηλεύουν που δεν έχουν ένα απόλυτο μηχάνημα οδήγησης :p (j/k, no problem από μένα)

tasosbmwe30
20-09-04, 08:44
Αγαπητά μέλη,

Πρωι πρωι και Δευτερα στη δουλεια μολις επεσε στην αντιληψη μου οτι καποιοι αποφασισαν να βαλουν στο γκαραζ φωτογραφιες απο ΝΟΝ BMW αυτοκίνητα :confused: και μαλιστα MERCEDES.... :mad:

Για ψοφατε να παρουμε μια αποφαση στα γρηγορα....




εγω ηδη βραζω τα "αυγα"(για κατω απο τις μασχαλες) ρε φιλε(σφιχτα θα τα κανω),εσυ κανονισε να φερεις τη ταναλια για να βγαλουμε τα νυχια!!!!!μπρρρρρρρ........ανατριχιασα πρωι-πρωι!!!!!!

tasosbmwe30
20-09-04, 08:45
Καλημέρα λεπτέ μαλλιαρέ μπάσταρδε! Εγώ πιστεύω ότι είναι καλό να έχουμε και κανέναν αντίπαλο να θυμόμαστε πόσο μπροστά είναι τα εργαλεία μας απτον ανταγωνισμό ;) Προσωπικά δεν έχω πρόβλημα απο κρυφο-bmwάκηδες που αν και οδηγούν MB, κατά βάθος ζηλεύουν που δεν έχουν ένα απόλυτο μηχάνημα οδήγησης ;)



ΩΧ.......ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΚΛΕΙΝΕΙ ΚΙ ΑΥΤΟ TO POST!!!!!!!

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 08:47
Ρε ριχτε τη ψηφο σας στο POLL πανω πανω, οχι μονο με replies.....

Ray
20-09-04, 08:58
Ρε ριχτε τη ψηφο σας στο POLL πανω πανω, οχι μονο με replies.....
Εσύ τι ψήφισες τρελλαμένε!?!? :p

Dark_Niaou
20-09-04, 09:02
Εγώ θα φέρω το μαστίγιο!!! :eek:

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 09:03
Λιγοι και εκλεκτοι μπορουν να ξερουν τι ψηφιζει ο καθενας..... :p

Παντως μην τρελαινεσε..... ολα ειναι "μυστικα" εδω

Ray
20-09-04, 09:04
Λιγοι και εκλεκτοι μπορουν να ξερουν τι ψηφιζει ο καθενας..... :p

Παντως μην τρελαινεσε..... ολα ειναι "μυστικα" εδω
Κρίμα και ήθελα να ψηφίσω φανερά! :p

aVog
20-09-04, 09:08
Εγω ρε παιδιά πιστέυω πως ωραία είναι να έχουμε και πικιλομορφία, άλλωστε δεν βάλαν και κανένα Λαντα, ΒΕΝΖ βάλανε γερμανικό και αξιόπιστο αυτοκίνητο :mad:
, όσο για την ψηφοφορία προτιμώ αυτο με το CSL μου αρέσει καλύτερα!!! :eek:

ΑΑΑ τώρα σκέφτηκα τι θα γίνει με το ζήτημα, θα βάζει ο καθένας οτι θέλει στο γκαράζ αρκεί να έχει και ενα αυτοκόλητο σαν αυτο του φιλου μας του Ε30 στο παρ-μπριζ!!! ΚΑΛΟΟΟ ;)

Dark_Niaou
20-09-04, 09:14
Ελεος ρε παιδιά...
Εάν ηθελε κάποιος να κάνει upload μια photo ΜΒ ας την έκανε κάπου αλλού όχι μέσα στο club της bmw...έτσι δεν είναι?

V@rwnos
20-09-04, 09:27
Θα συμφωνήσω με τον Avog,γερμανικό αυτοκίνητο βάλανε και μάλιστα Benz! Σκεφτείτε οτι ο τύπος θέλει τόσο πολύ να φαντάζεται οτι έχει BMW,που έρχεται και βάζει φωτογραφίες στο sight μας!Αλλά δεν του είπε κανείς πως όση φαντασία και να βάλει, το αστέρι θα παραμείνει αστέρι. Δεν θα γίνει ποτέ Ο Έλικας του απολύτου μηχανήματος οδήγησης!!!

ks50:50
20-09-04, 09:43
Πρέπει να βγει η φώτο.Εδώ είναι site για BMW.Εκτός αν δεχθεί να βγάλει τα αστέρια και να βάλει στην θέση τους έλικες.Θα το βγάλουμε φωτο και θα το στείλουμε σε καμία σελίδα για Benz.Θα πέσει γέλιο.Πάντως έχει μπει στο σωστό το δρόμο...

Dark_Niaou
20-09-04, 10:00
Θα συμφωνήσω με τον Avog,γερμανικό αυτοκίνητο βάλανε και μάλιστα Benz! Σκεφτείτε οτι ο τύπος θέλει τόσο πολύ να φαντάζεται οτι έχει BMW,που έρχεται και βάζει φωτογραφίες στο sight μας!Αλλά δεν του είπε κανείς πως όση φαντασία και να βάλει, το αστέρι θα παραμείνει αστέρι. Δεν θα γίνει ποτέ Ο Έλικας του απολύτου μηχανήματος οδήγησης!!!

Μα καλά δεν είδε το logo του site;;;

Ray
20-09-04, 10:03
Μα καλά δεν είδε το logo του site;;;
Μήπως θέλει κάτι να μας πει ο ποιητής?!?!?!

Ray
20-09-04, 10:51
Εγώ λέω όσοι non-BMW χρήστες θέλουν να δημοσιεύσουν φωτό, να πρέπει να πατάνε ένα I AGREE πρώτα σε κείμενο που θα δηλώνει ότι οι έλικες είναι νο.1 στο κόσμο και ύστερα να δηλώνουν ποιο BMW είναι το dream car τους, το οποίο και θα αναγράφεται στο Garage τους :D

DeNnNiS
20-09-04, 10:56
Μήπως θέλει κάτι να μας πει ο ποιητής?!?!?!

Μάλλον κάτι θέλει να πει το ποιητή... αλλά τι;;;;

Ray
20-09-04, 11:02
Μάλλον κάτι θέλει να πει το ποιητή... αλλά τι;;;;
Για να μας πεί ο ποιητής, δέχεται ότι τα BMW είναι στους παρακάτω τομείς ανώτερα των MB???

1. Επιδόσεις
2. Ποιότητα
3. Αξιοπιστία
4. Fun to Drive
5. Πολυτέλεια
6. Σπορ εμφάνιση
7. Κρατήματα
(η σειρά είναι τελείως τυχαία)

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 11:13
Εγώ λέω όσοι non-BMW χρήστες θέλουν να δημοσιεύσουν φωτό, να πρέπει να πατάνε ένα I AGREE πρώτα σε κείμενο που θα δηλώνει ότι οι έλικες είναι νο.1 στο κόσμο και ύστερα να δηλώνουν ποιο BMW είναι το dream car τους, το οποίο και θα αναγράφεται στο Garage τους :D

:) ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ray, αλλα βλεπω οτι ο κοσμος ψηφιζει για την ελευθερη διακινηση των μη κατοχων BMW μεσα στο site και των φωτογραφιων σου !

Ray
20-09-04, 11:30
:) ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ray, αλλα βλεπω οτι ο κοσμος ψηφιζει για την ελευθερη διακινηση των μη κατοχων BMW μεσα στο site και των φωτογραφιων σου !
Δικών μου φωτογραφιών?!?!?!

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 12:33
Δικών μου φωτογραφιών?!?!?!

Καλα ντε ενα λαθος καναμε !!!!!!


Εννοουσα πριν :
ΠΟΛΥ ΣΩΣΤΟΣ Ray, αλλα βλεπω οτι ο κοσμος ψηφιζει για την ελευθερη διακινηση των μη κατοχων BMW μεσα στο site και των φωτογραφιων τους !

Octane
20-09-04, 12:35
Εγω λέω να κάνουμε ένα υπο-garage,

στο οποίο οι απανταχού μη-κάτοχοι BMWhttp://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/icons/icon13.gif,

θα βάζουν φωτογραφίες των αυτοκινήτων τους (ο Θεός να τα κάνει), και οι λοιποί θα τα βαθμολογούμεhttp://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/icons/icon10.gif, έτσι ώστε:

όταν τα πάνε για απόσυρση για να αγοράσουν μια BMW, να ξέρουν τι θα πιάσουν πάνω κάτω!!!http://www.bmw-motorsport.gr/forums/images/icons/icon7.gif

Χαχαχα!Συμφωνω απολυτα!Αλλωστε ρε παιδια το club ειναι "για τους φιλους αυτοκινητων BMW"!!(Οπως λεει + ο καταλογος του in.gr!!) οχι αυστηρα για ιδιοκτητες ΜΟΝΟ!!

Thunder M3
20-09-04, 12:50
Καλο το BENZ οπως λεει και ο φιλος aVog, αλλα νομιζω πως καλο θα ηταν να διατηρισουμε το garage αμιγως με ελικοφορα οχηματα. Οχι πως ειμαι ρατσιστης με τα ΒΜW (...που ειμαι δηλαδη! ) αλλα ετσι κ αλλιως υπαρχουν και διαφορα αλλα sites για τα κοινα θνητα αυτοκινητα...
Αν ο φιλος με το BENZ αποκτησει B M W...
...τοτε σιγουρα!!!

Octane
20-09-04, 13:56
Μηπως να το κανουμε αλλιως?Οποιος "μη-BMW" θελει να γινει μελος + να βαζει + φωτογραφιες σε -κατωτερο,εννοειται- garage,να μπορει να το κανει,με την προ'υ'ποθεση να ειναι supporting member!!! :D

laMePOWER
20-09-04, 14:27
Ratsistes or patriwtes... a thin line :confused:

To 8ema einai oti an kapoios evaze ti mpourouha tou (3erw gia ti milaw) den 8a ginotan autos o hamos... apo tin alli an kapoios evaze ti Ferrari tou 8a kamarwnate epeide to evale sto garage for other people to see...

Epeidi einai benz i.e. direct competitor, simane synagermos... mipws lamvanetai ws apeili i ypar3i tou??

Psifizw vgalte to amaxi apo to garage k kante monitor ton odigo...

tataaaaaaaaaa................. :eek:

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 14:41
Μηπως να το κανουμε αλλιως?Οποιος "μη-BMW" θελει να γινει μελος + να βαζει + φωτογραφιες σε -κατωτερο,εννοειται- garage,να μπορει να το κανει,με την προ'υ'ποθεση να ειναι supporting member!!! :D

Μου αρεσει ο τροπος που σκεφτεσαι !!!! Θα γινει ειδικη μεριδα με Oustiders Supporting Members και με ειδικη χρεωση !!!

Σοβαρα μιλωντας, οι Amdins τι εχουν αν πουν για αυτο το θεμα (οχι την ειδικη χρεωση αλλα τα posts αλλων εταιριων εδω στο site)

Περιμενω ... :rolleyes:

antonio
20-09-04, 14:51
Το μόνο που έχω να πω είναι να μην αφήσετε κανέναν να βλάψει την ομαλή λειτουργία του forum και κατά συνέπεια του club!
Τσούζει πολύ που το club πάει τόσο καλά, αν και τόσο νέο!
Πιστεύω ότι όσοι ήταν να καταλάβουν, κατάλαβαν!
ΠΡΟΣΟΧΗ!!

Z3 Fat Bastard
20-09-04, 16:14
Η ανατροπη στους ψηφους εγινε !!!!!!

Για συνεχιστε να ψηφιζετε οσοι δεν το εχετε κανει ακομα ...... να εχουμε μια σφαιρικη αποψη των πραγματων....

bmw316i
20-09-04, 16:44
egw tha protimousa autos o kurios na postarei sto diko tou club!!yparxei?

stef
20-09-04, 17:02
Παιδια μην τρελλένεστε!
Μην κάνετε έτσι!Για να μπουν να ποστάρουν εδω μέσα 2 τινά συμβαίνουν!
Θέλουν να πάρουν BMW αλλά δεν έχουν την άνεση στην οδήγηση επειδή φοβούνται μήπως τους "γυρίσει" όπως μου έλεγε ένας γνωστός
Και δεύτερον δεν είναι λάτρης της αυτοκίνησης αλλά του show off!
Εξάλλου δεν είναι ΄τυχαίο ότι έβαλαν "γαμπριάτικο" αμάξι..
Εμέις θα βάζου CSL και θα λένε τι είναι πάλι αυτό το 316.. :p :rolleyes: ;)

V@rwnos
20-09-04, 17:12
Μα καλά δεν είδε το logo του site;;;
Μάλον ο τύπος είναι υπερβολικά φαντασιόπλητος!!!

Dark_Niaou
20-09-04, 17:39
Μάλον ο τύπος είναι υπερβολικά φαντασιόπλητος!!!

Φιλε δεν νομίζω ότι είναι φαντασιόπληκτος αλλά είναι πολύ εριστικός, να μπαίνει σε club BMW και βάζει φώτο το σήμα της ΜΒ...

DeNnNiS
20-09-04, 18:05
Παιδια μην τρελλένεστε!
Εξάλλου δεν είναι ΄τυχαίο ότι έβαλαν "γαμπριάτικο" αμάξι..


Πάντως εμένα η ξαδέρφη μου στο γάμο της πήγε και έφυγε με Z3... :p

DoctorAbo
20-09-04, 18:19
Μα τι λέμε τώρα? Ο άνθρωπας μια χαρά είναι. Κατάλαβε το λάθος του να αγοράσει ΜΒ και αποφάσισε να υποστεί τον προσήκοντα εξευτελισμό βάζοντας τον πολύστροφο "ατέρμονα" του στο δικό μας garage. Είναι προφανές ότι σύντομα θα ανταλλάξει το αυτοκίνητο??? αυτό με μια όμορφη BMW και όλοι μαζί θα του ευχηθούμε να χαρεί τη νέα εποχή στη ζωή του. Την μετά ΜΒ εποχή. Την BMW εποχή. Καλως όρισες φίλε Ντενίση. :p

Και πούσε? Ζ4 πάρε. είναι καλό τουτούλι. :)

V@rwnos
20-09-04, 18:25
Φιλε δεν νομίζω ότι είναι φαντασιόπληκτος αλλά είναι πολύ εριστικός, να μπαίνει σε club BMW και βάζει φώτο το σήμα της ΜΒ...
Kι εγώ το ίδιο πιστεύω,αλλά αν δεν το πάρουμε και λίγο στην πλάκα και στο δούλεμα,ο τύπος θα νομίζει οτί του δίνουμε αξία και θα πιστεύει οτι κατάφερε κάτι!!! Έτσι κι αλλιώς κάποια στιγμή θα τον πέτάξουν έξω αν δεν τις αποσύρει.Οπότε μην αγχώνεσαι!!!Αυτό είναι το δικό μας sight και κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μας προσβάλει.

V@rwnos
20-09-04, 18:29
Μα τι λέμε τώρα? Ο άνθρωπας μια χαρά είναι. Κατάλαβε το λάθος του να αγοράσει ΜΒ και αποφάσισε να υποστεί τον προσήκοντα εξευτελισμό βάζοντας τον πολύστροφο "ατέρμονα" του στο δικό μας garage. Είναι προφανές ότι σύντομα θα ανταλλάξει το αυτοκίνητο??? αυτό με μια όμορφη BMW και όλοι μαζί θα του ευχηθούμε να χαρεί τη νέα εποχή στη ζωή του. Την μετά ΜΒ εποχή. Την BMW εποχή. Καλως όρισες φίλε Ντενίση. :p

Και πούσε? Ζ4 πάρε. είναι καλό τουτούλι. :)
Μια χαρά τα λες Γιατρε!!!

Thunder M3
20-09-04, 18:32
Ενταξει μωρε.... γιατι τοσος χαμος για ενα απλο και ξεπερασμενο Slk;
Ενα λαθος εκανε ο ανθρωπας (σωστα μιλαω γιατρε;;;) και πηγε και ψωνισε ΜΒ, τι να κανουμε τωρα;
Παντως για να μην ξεχνιομαστε, υπαρχουν μονο δυο ειδων αυτοκινητα.
Τα ΒΜw και αυτα που θα ηθελαν να ειναι Bmw!

Ray
20-09-04, 18:47
χαχαχαχα ούτε πόλεμος να γινότανε :p

PantelisBMW-M3
20-09-04, 18:53
Εγω προτεινω,
1) να μας πει γιατι αποφασισε να ειναι εδω και οχι σε ΜΒ club? :mad:
2) αν αποφασιστει να μεινει τοτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κολησει αυτοκολητο BMW-MOTOSPORT.GR στο αυτοκινητο του. Πως σας φαινεται? :rolleyes: :rolleyes:

Η ψηφοφορια συνεχιζεται...

BmWakIaS
20-09-04, 18:56
μου άρεσαν αυτά που έγραψες τώρα ray :) εγώ πιστεύω πάλι κακός έβαλε τη MB του στο Γκαράζ μας πιστεύω ότι πρέπει να γίνει κάτι για να βγει ,ή να γίνει ένα δεύτερο γκαράζ για τα υπόλοιπα μάρκας αμάξια .αλλιώς άντε giaaaaa και σε οποιον αρέσει !! να πάει σε άλλο forum το γκαράζ είναι μονο για BMW BMW BMW BMW

Octane
20-09-04, 19:00
Εγω προτεινω,
1) να μας πει γιατι αποφασισε να ειναι εδω και οχι σε ΜΒ club?
2) αν αποφασιστει να μεινει τοτε ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να κολησει αυτοκολητο BMW-MOTOSPORT.GR στο αυτοκινητο του.

Ωχ!!Ρομπα!!Οπως χθες που ειδα Ε36 τετραπορτη με μοναδικα γραμματα πισω + μαλιστα χρωμιομενα "Carlsson"!!
Αληθεια,υπαρχει MB club?Θα το ψαξω μηπως παω με του πατερα μου να δω τι παιζει!! :eek: :)

BmWakIaS
20-09-04, 19:01
τώρα πήγα και ida το γκαράζ πρώτα διάβασα τι γράψατε παίδες !! καλά εντωμεταξύ η συγκεκριμένη MB είναι από της πιο άσχημες !!popoooo bgaltetin άμεσος :eek:

Ray
20-09-04, 19:01
μου άρεσαν αυτά που έγραψες τώρα ray :) εγώ πιστεύω πάλι κακός έβαλε τη MB του στο Γκαράζ μας πιστεύω ότι πρέπει να γίνει κάτι για να βγει ,ή να γίνει ένα δεύτερο γκαράζ για τα υπόλοιπα μάρκας αμάξια .αλλιώς άντε giaaaaa και σε οποιον αρέσει !! να πάει σε άλλο forum το γκαράζ είναι μονο για BMW BMW BMW BMW
Thanks φίλε:) Συμφωνώ ότι το γκαράζ είναι μόνο BMW πάντως και δεν θα μου άρεσε να μπει άσχετος κόσμος και να καταντήσει σε στυλ roadfly.org. To δικό μου αμάξι με ενδιαφέρει ουσιαστικά να το βλέπουν και κρίνουν δίπλα στα υπόλοιπα BMW των φίλτατων μελών του club μας:)

STR
20-09-04, 19:09
Με ολα αυτα εγω βλεπω οτι το δικο του γκαραζ εχει πιο πολλα replies απο το δικο μου

Ray
20-09-04, 19:12
Με ολα αυτα εγω βλεπω οτι το δικο του γκαραζ εχει πιο πολλα replies απο το δικο μου
Μόνο που τα σχόλια δεν έχουν και την ίδια ακριβώς θετική απόκριση...:p

DeNnNiS
20-09-04, 19:14
Αυτό είναι το δικό μας sight και κανένας δεν έχει το δικαίωμα να μας προσβάλει.

Ωραίο το SIGHT σας :)

BmWakIaS
20-09-04, 19:36
Thanks φίλε:) Συμφωνώ ότι το γκαράζ είναι μόνο BMW πάντως και δεν θα μου άρεσε να μπει άσχετος κόσμος και να καταντήσει σε στυλ roadfly.org. To δικό μου αμάξι με ενδιαφέρει ουσιαστικά να το βλέπουν και κρίνουν δίπλα στα υπόλοιπα BMW των φίλτατων μελών του club μας:)
σωστό και αυτό που είπες ray ότι την δικια σου την bmw θέλεις να την κρίνουν διπλα στις υπόλοιπες bmw συμφωνώ γιαυτο διώξτε αυτή την άσχημη MB . Μα τι ΑΣΧΗΜΟ ΑΜΑΞΙ ας έπαιρνε μια πιο όμορφη MB η ακόμα καλύτερα μια BMW όπουτο 99% είναι ΠΑΝΈΜΟΡΦΕΣ !!!

STR
20-09-04, 19:51
Μόνο που τα σχόλια δεν έχουν και την ίδια ακριβώς θετική απόκριση...:p
κατα βαθος εχω σκασει

DeNnNiS
20-09-04, 19:56
Επειδή παρατήρησα ότι το ανέβασμα των φωτογραφιών του αυτοκινήτου μου (MB SLK) στο garage του bmw-motorsport.gr προκάλεσε πολλές αρνητικές αντιδράσεις, θα ήθελα να διευκρινίσω κάποια πράγματα ώστε να αποτραπούν παρεξηγήσεις. Δεν είχα ούτε έχω κανένα σκοπό να προσβάλω κανέναν χρήστη του site ούτε φυσικά την εταιρία που λέγεται BMW. Ειδικά για το 2ο νομίζω ότι και να ήθελα, δε νομίζω ότι έχω τη δύναμη να το κάνω. Οφείλω να ομολογήσω ότι γενικά προτιμώ τα αυτοκίνητα της MB σε σχέση με αυτά της BMW, χωρίς αυτό να αποτελεί όμως απαράβατο κανόνα. Για παράδειγμα προτιμώ εμφανισιακά την SLK από τη Z3 (και τη Z4 θα τολμούσα να πω), όμως πιστεύω ότι τη σειρά 3 της BMW είναι σαφώς πιο όμορφη σε σχέση με την CLK. Σε κάθε περίπτωση δεν είμαι πωρωμένος με τα MB ούτε με καμία άλλη μάρκα αυτοκινήτων και δεν έχω διάθεση να αντιδικήσω με κανέναν για θέματα που αφορούν τα αυτοκίνητα. Άλλωστε δε θεωρώ τον εαυτό μου ειδήμονα σε τεχνικά θέματα. Το κριτήριο επιλογής είναι μάλλον η εμφάνιση (καθαρά υποκειμενικό ζήτημα), με την προϋπόθεση ο κατασκευαστής να είναι αξιοπρεπής (δε νομίζω κανένας να αμφισβητεί την αξιοπρέπεια της MB έτσι;). Με λίγα λόγια είμαι στο site για να πούμε καμιά κουβεντούλα, να κάνουμε πλακίτσα και γιατί όχι, να τα πούμε και από κοντά σε κανένα meeting.

Αυτά τα λίγα θα ήθελα να πω

Χαιρετισμούς σε όλους και ... ψυχραιμία ε; Αλλού είναι ο πραγματικός εχθρός! :p

tasosbmwe30
20-09-04, 20:01
σας παρακαλω ρε μαγκες!!!!!!!μην postαρετε αλλο εδω......"αυτος" πιθανον(οχι πιθανον,αλλα σιγουρα) να τα διαβαζει και να γελαει εις βαρος μας!!!!!μην "ψαρωνετε" αλλο σας παρακαλω!!!!αν θελει να βαλει φοτο στο garage,αφηστε τον,δεν πειραζει!!!!σας το λεω, γιατι πριν καμια βδομαδα ειχε γινει κατι παρομιο με καποιο ατομο με αντιστοιχο αμαξι και οι admin "ανγκαστηκαν" να κλεισουν τη συζητηση!!!!sorry αν "προσβαλα" οποιονδηποτε που εχει γραψει στο συγκεκριμενο post.....δεν ειχα προθεση να 'στε σιγουροι!!!!

STR
20-09-04, 20:28
Φιλε μου φυσικα και δεν εισαι εχθρος.Απλα προσπαθω με την συζητηση να καταλαβω γιατι καποιος θα προτιμησει το συγκεκριμενο αυτοκινητο απο ενα BMW.Οσο αφορα τις εντονες αντιδρασεις πιστευω οτι θα καταλαβες οτι οι περισοτεροι θα ηθελαν το club να υπαρχει μονο για BMW

DeNnNiS
20-09-04, 20:34
Φιλε μου φυσικα και δεν εισαι εχθρος.Απλα προσπαθω με την συζητηση να καταλαβω γιατι καποιος θα προτιμησει το συγκεκριμενο αυτοκινητο απο ενα BMW.Οσο αφορα τις εντονες αντιδρασεις πιστευω οτι θα καταλαβες οτι οι περισοτεροι θα ηθελαν το club να υπαρχει μονο για BMW

Προσωπικά το συγκεκριμένο μου αρέσει (εμφανισιακά) περισσότερο από το αντίστοιχο της BMW, πράγμα που όμως είναι καθαρά υποκειμενικό. Α, ξέχασα και το θέμα του hard top που είναι πολύ σημαντικό πιστεύω.

Όσον αφορά το θέμα της "καθαρότητας" του site, μου φαίνεται κάπως ρατσιστικό. Άλλωστε αν η παρουσία μου είναι ανεπιθύμητη ή αδιάφορη νομίζω ότι από μόνος μου θα το καταλάβω και θα αποχωρήσω...

stef
20-09-04, 21:37
Πάντως εμένα η ξαδέρφη μου στο γάμο της πήγε και έφυγε με Z3... :p


Εγώ για γαμπρούς μίλησα, όχι για νύφες....! :) ;)

stef
20-09-04, 21:48
Για παράδειγμα προτιμώ εμφανισιακά την SLK από τη Z3 (και τη Z4 θα τολμούσα να πω), όμως πιστεύω ότι τη σειρά 3 της BMW είναι σαφώς πιο όμορφη σε σχέση με την CLK.

Εμφανισιακά?
Υπάρχει αυτή η λέξη στην Benz?
Σοβαρά μιλάω!Θα πέσει κεραμύδα να μας πλακώσει με αυτα που λες!Από εμφάνιση τι έχει να μας πει η SLK σε σύγκριση με την Ζ3 .Άσε δε την Ζ4 , μην την βάζεις στο στόμα σου!Καλύτερα θα ήταν να σταματούσε εδώ η συζήτηση μιας και δεν νομίζω πώς υπάρχει λόγος περαιτέρω συνέχειας!
Εξάλλου η SLK είναι και προηγμένη τεχνολογικα με hard top όπως λες....,(τρομάρα τους) ενώ η Ζ4 με απλά straight six συνολάκια , κάτι που στην Benz δεν ξέρουν καν τι θα πει...!Η μάλλον ξέρουν στα 3500 κυβικά και βάλε...
Μήπως γνωρίζεις σε παρακαλώ να μου δώσεις τον ορίσμό του roadster?
Mήπως?Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε το λεω...

DeNnNiS
21-09-04, 00:09
Εμφανισιακά?
Υπάρχει αυτή η λέξη στην Benz?
Σοβαρά μιλάω!Θα πέσει κεραμύδα να μας πλακώσει με αυτα που λες!Από εμφάνιση τι έχει να μας πει η SLK σε σύγκριση με την Ζ3 .Άσε δε την Ζ4 , μην την βάζεις στο στόμα σου!Καλύτερα θα ήταν να σταματούσε εδώ η συζήτηση μιας και δεν νομίζω πώς υπάρχει λόγος περαιτέρω συνέχειας!
Εξάλλου η SLK είναι και προηγμένη τεχνολογικα με hard top όπως λες....,(τρομάρα τους) ενώ η Ζ4 με απλά straight six συνολάκια , κάτι που στην Benz δεν ξέρουν καν τι θα πει...!Η μάλλον ξέρουν στα 3500 κυβικά και βάλε...
Μήπως γνωρίζεις σε παρακαλώ να μου δώσεις τον ορίσμό του roadster?
Mήπως?Έτσι για να μην ξεχνιόμαστε το λεω...

Έχεις σκεφτεί ποτέ πόσο μάταιο θα ήταν να τσακώνεσαι με τους φίλους σου για το πιο είναι το πιο όμορφο super model (για γυναίκες μιλάω). Ο καθένας θα σου έλεγε ότι προτιμάει διαφορετικό, παρόλο που αν το έβλεπες αντικειμενικά, όλες θα ήταν απίστευτες γκόμενες. Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν ότι η SLK είναι πιο όμορφη από κάποιο άλλο αυτοκίνητο. Είναι μία καθαρά προσωπική (και συνεπώς υποκειμενική) άποψη που όμως δεν μπορείς να μου την αλλάξεις. Και πιστεύω ότι δεν έχεις ούτε μισό επιχείρημα για να με πείσεις για το αντίθετο, γιατί απλούστατα δεν μπορείς να επιχειρηματολογήσεις για κάτι υποκειμενικό.

Όσον αφορά τα straight six συνολάκια, ούτε ξέρω, ούτε με πολυενδιαφερθεί να μάθω τι είναι. Και τουλάχιστον όσον αφορά τη Z3 (γιατί λεφτά για να πάρω την Z4 δεν έχω) για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν έχει hard top ή ανάποδα είναι μεγάλο πλεονέκτημα για την SLK.

Επίσης δεν κατάλαβα την ερώτηση για το roadster. Αν υπονοείς ότι η SLK δεν είναι roadster ή η Ζ3 είναι πιο καθαρόαιμο roadster από την SLK δεν έχω καμία αντίρρηση να συμφωνήσω μαζί σου, αφού πρώτα σου δηλώσω όμως ότι δε μου καίγεται καρφί.

Αυτά τα ολίγα.

Υ.Γ. Επαναλαμβάνω ότι δεν έχω καμία διάθεση να αμφισβητήσω την BMW σαν εταιρία. Ούτε φυσικά προσπαθώ να σας πείσω ότι η Mercedes είναι καλύτερη, άλλωστε ούτε εγώ είμαι σίγουρος γι αυτό. Αν ήμουν μέτοχος θα προσπαθούσα για κάτι τέτοιο, αλλά προς το παρόν είμαι ένας απλός κάτοχος...
Το μόνο που είπα είναι ότι γενικά έχω μεγαλύτερη συμπάθεια προς τα αυτοκίνητα της MB, όπως είμαι και Παναθηναϊκός... χωρίς επιχειρήματα :)

EVERGET
21-09-04, 00:12
Όντως παιδιά δε χρειάζεται να συζητάμε πια το θέμα προσπαθώντας να αποδείξουμε στον, κατά τα άλλα, φίλτατο DeNnNis την ανωτερότητα των BMW! Άλλωστε όποιος αγοράζει αυτοκίνητο με αποκλειστικό κριτήριο την εμφάνιση δεν ανήκει στο target group της ΒΜW και ούτε πρόκειται ποτέ να εκτιμήσει τα προσόντα ενός βαβαρικού μοντέλου. Εμείς ξέρουμε πως τα BMW είναι αυτοκίνητα που σαγηνεύουν και τις 6(!!!) αισθήσεις΄και η 6η αίσθηση είναι σίγουρα η οδήγηση!!!

DeNnNiS
21-09-04, 00:21
Άλλωστε όποιος αγοράζει αυτοκίνητο με αποκλειστικό κριτήριο την εμφάνιση δεν ανήκει στο target group της ΒΜW και ούτε πρόκειται ποτέ να εκτιμήσει τα προσόντα ενός βαβαρικού μοντέλου.

Για να είμαστε ακριβείς, δεν είπα ότι αποκλειστικό κριτήριο είναι η εμφάνιση, αλλά σίγουρα είναι από τα σημαντικότερα. Όσον αφορά τη δική μου επιλογή (την αγορά της SLK αντί της Z3) δε νομίζω να υστερεί τρομακτικά σε επιδόσεις από το βαβαρικό μοντέλο... το αντίθετο μάλιστα. Αν τώρα βάλεις και το θέμα του hard top καθώς και της εμφάνισης (πού όμως είναι υποκειμενικό) καταλαβαίνει κανείς τους λόγους που με οδήγησαν σε αυτή την επιλογή.

Αυτά... :)

V@rwnos
21-09-04, 00:36
Ωραίες οι διευκρινήσεις που έκανες αγαπητέ Dennis,μας είπες για ποιο λόγο ήρθες στο sight μας ,όμως πες μας ακομα κάτι, για ποιο λόγο έβαλες ένα αμάξι κάπου που δεν ανήκει!????Και μια διευκρίνηση,για να εξηγούμαστε και να μην παρεξηγούμαστε,στο sight είναι ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε,στο garage του sight όμως,είναι ευπρόσδεκτα μόνο ΒMW (απ'οτι δείχνουν τα votes)

DeNnNiS
21-09-04, 01:04
Ωραίες οι διευκρινήσεις που έκανες αγαπητέ Dennis,μας είπες για ποιο λόγο ήρθες στο sight μας ,όμως πες μας ακομα κάτι, για ποιο λόγο έβαλες ένα αμάξι κάπου που δεν ανήκει!????Και μια διευκρίνηση,για να εξηγούμαστε και να μην παρεξηγούμαστε,στο sight είναι ευπρόσδεκτος οποιοσδήποτε,στο garage του sight όμως,είναι ευπρόσδεκτα μόνο ΒMW (απ'οτι δείχνουν τα votes)

Στο site (και όχι sight) σας ήρθα από περιέργεια κατ' αρχάς και επειδή είναι ένας κολλητός μου εδώ τακτικό μέλος, με σκοπό να πούμε καμιά κουβεντούλα και να κάνουμε την πλάκα μας, σε χαλαρούς πάντα τόνους. Για να είμαι ειλικρινής ξέρω την αντιπαλότητα που έχετε με τις ΜΒ και σκέφτηκα ότι θα έχει ενδιαφέρον να υπάρχει και κάποιος από την άλλη μεριά, έτσι για να γίνει παιχνίδι. Βέβαια εγώ δεν είμαι ο καταλληλότερος, καθώς δεν είμαι και ιδιαίτερα πωρωμένος, αλλά ίσως είναι και καλύτερα έτσι (αν ήταν κανένας άλλος τρελαμένος, μπορεί να γινόταν πραγματικά μπάχαλο εδώ). Τώρα όσον αφορά το garage, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να κάνεις upload φωτογραφίες από άλλα αυτοκίνητα, αλλά στην τελική σιγά ρε παιδιά, αφού είστε τόσο σίγουροι για την ανωτερότητα της BMW σε όλα τα σημεία, γιατί δεν την αφήνετε να φανεί μέσα από τη σύγκριση; Ή μήπως τελικά δεν είστε και τόσο σίγουροι...; :p

V@rwnos
21-09-04, 06:26
Στο site (και όχι sight) σας ήρθα από περιέργεια κατ' αρχάς και επειδή είναι ένας κολλητός μου εδώ τακτικό μέλος, με σκοπό να πούμε καμιά κουβεντούλα και να κάνουμε την πλάκα μας, σε χαλαρούς πάντα τόνους. Για να είμαι ειλικρινής ξέρω την αντιπαλότητα που έχετε με τις ΜΒ και σκέφτηκα ότι θα έχει ενδιαφέρον να υπάρχει και κάποιος από την άλλη μεριά, έτσι για να γίνει παιχνίδι. Βέβαια εγώ δεν είμαι ο καταλληλότερος, καθώς δεν είμαι και ιδιαίτερα πωρωμένος, αλλά ίσως είναι και καλύτερα έτσι (αν ήταν κανένας άλλος τρελαμένος, μπορεί να γινόταν πραγματικά μπάχαλο εδώ). Τώρα όσον αφορά το garage, δεν ήξερα ότι απαγορεύεται να κάνεις upload φωτογραφίες από άλλα αυτοκίνητα, αλλά στην τελική σιγά ρε παιδιά, αφού είστε τόσο σίγουροι για την ανωτερότητα της BMW σε όλα τα σημεία, γιατί δεν την αφήνετε να φανεί μέσα από τη σύγκριση; Ή μήπως τελικά δεν είστε και τόσο σίγουροι...; :p
Δεν υπάρχει κανένα απολύτως πρόβλημα να μιλάμε συνέχεια και να συγκρίνουμε τη BMW με την MB και επίσης δεν απαγορεύεται να κάνεις upload φωτογραφίες,όμως όταν βλέπεις οτί οι φωτογραφίες αύτες προκαλούν τόσο έντονες αντιδράσεις και δυσαρέσκεια,όχι για το περιεχόμενο τους,αλλά για το χώρο στον οποίο εμφανίζονται(χώρος που κάποιοι καλώς ή κακώς τον θεωρούμε προσωπικό μας) τότε αυτό που πρέπει να κάνεις είναι να τις αποσύρεις κατα 1ον,και κατά 2ον αν θες τόσο πολύ να δείξεις την MB και να κάνουμε συγκρίσεις,ρώτα σε ποιο χώρο μπορείς να τις εμφανίσεις!Και κάτι ακόμα,ούτε τσαμπουκάδες είμαστε,ούτε καυγάδες θέλουμε να δημιουργούμε!Είμαστε όλοι μια παρέα, κάνουμε πολιτισμένες συζητήσεις και περνάμε καλά!!!

Ray
21-09-04, 07:43
Έχω καημό μεγάλο
και τους ΕΛΙΚΕΣ κει πάνω
για αστέρια? ούτε λόγος!
///Μα σου μοιάζω τζιτζιφιόγκος?

Όταν οδηγώ ///Μπεμβέ, θα ουρλιάζω! "Είμ'αλλού!"
Κι όπου βλέπω μια μερτσέντες θα φωνάζω "Ε! παππού!!

mpikounis
21-09-04, 07:58
Επειδή βλέπω πως το θέμα έχει αρχίσει να παίρνει διαστάσεις θα ήθελα να υπενθυμίσω σε όλους ένα-δυο σημαντικά κατα τη γνώμη μου πράγματα.

Το club μας ξεκίνησε σαν ένα μέρος για όλους όσους αγαπούν την αυτοκίνηση και συγκεκριμένα τα αυτοκίνητα της BMW. Αυτό δεν σημαίνει οτι όσοι είναι απλά φίλοι της αυτοκίνησης αλλά όχι (ακόμα) της BMW δεν είναι ευπρόσδεκτοι εδώ.

Οι συζητήσεις σε ένα forum σαν το δικό μας, αποκτούν μεγαλύτερη αξία όταν υπάρχουν απόψεις από όλες τις πλευρές. Το να έχουμε μαζί μας κόσμο που δεν υποστηρίζει φανατικά τη BMW όπως κάποιοι από εμάς, μόνο προσθέτει αξία στο club μας, δεν αφαιρεί.

Τέλος, μια και δεν απαγορεύεται πουθενά να βάλει κανείς φωτογραφίες άλλων αυτοκινήτων στο γκαράζ δεν νομίζω πως υπήρξε κάποια "παρανομία", και θα μου επιτρέψετε να πω πως ο DeNnNiS δεν ήταν καθόλου προκλητικός μέχρι στιγμής σε κανένα post του παρόλο που μερικά από τα posts κάποιων άλλων ήταν ιδιαίτερα έντονα. :(

Για να είμαι ειλικρινής, με στεναχώρησε που είδα τη διάθεση να διώξουμε κάποιον από τη παρέα μας επειδή έχει διαφορετική άποψη απο εμάς. Να κλείσω λέγοντας πως χαίρομαι που υπάρχει ο DeNnNis στο club μας, όπως όλοι οι φίλοι της αυτοκίνησης είναι ευπρόσδεκτος.

Ray
21-09-04, 08:06
Όλα υποκειμενικά, εγώ πριν πάρω την Ε46 που έχω τώρα ήμουν αντι-ΒΜWάκιας λόγω των χασαπομανάβηδων που έβλεπα στο δρόμου να την οδηγούν μέχρι που μία επαφή από κοντά με έπεισε για το αντίθετο. Το θέμα προφανώς δεν είναι αν ο Dennnis έχει δίκιο ή άδικο που έχει ΜΒ αλλά αν το forum μας μπορεί να τον δεχτεί. Επειδή είναι κολλητός μου και του είπα εγώ για το site και το club μας, σε περίπτωση που ο ερχομός του εδώ ενόχλησε κάποιους, τους ζητώ προκαταβολικά συγγνώμη. Φυσικά δεν παύω ούτε έπαψα ποτέ να είμαι BMW-fanatic έτσι?:D
Να ξαναβάλω το ποιηματάκι? :p

Έχω καημό μεγάλο
και τους ΕΛΙΚΕΣ κει πάνω
για αστέρια? ούτε λόγος!
///Μα σου μοιάζω τζιτζιφιόγκος?

Όταν οδηγώ ///Μπεμβέ, θα ουρλιάζω! "Είμ'αλλού!"
Κι όπου βλέπω μια μερτσέντες θα φωνάζω "Ε! παππού!!"

MPOWER
21-09-04, 09:01
Διαβάζοντας τα Posts σας, ομολογώ οτι στεναχωρήθηκα λίγο για την επιθετική συμπεριφορά κάποιων. Λίγο αργότερα ήρθε να με καλύψει ο mpikounis απόλυτα!
Ο DeNnNiS δεν νομίζω οτι υπήρξε προκλητικός σε καμία περίπτωση (με εξαίρεση ίσως το οτι στο garage έβαλε το σήμα της MB και όχι το αυτοκίνητό του) αν και "άκουσε" πολλά.
Στο κάτω - κάτω μή μου πείτε οτι όλοι σας οι φίλοι έχουν BMW.... αλλιώς δεν είναι φίλοι σας! Νομίζω οτι έχουμε ένα επίπεδο που πρέπει να το δείξουμε καλωσορίζοντας τον DeNnNiS και σιγά-σιγά να προσπαθήσουμε να δείξουμε οτι και τα "λάθη" είναι μέσα στη ζωή και μπορούν να διορθωθούν :p

Και....DeNnNiS...Once you go BMW you never come back!!! :)

Fanatic
21-09-04, 09:12
Kαι εγω νομιζω οτι πρεπει να συμφωνησω με mpikounis και MPOWER. Το παλικαρι με το Merc εχει δειξει πολυ σωστη και ωρημη συμπεριφορα απεναντι στα τοσα σχολια που εγιναν.Πραγμα που φανερωνει οτι δεν μπηκε εδω να προκαλεσει χαος και τσακωμους.Προσωπικα εμενα δεν με ενοχλει η παρουσια κανενος αρκει να μην ακουω πραγματα που δεν εχουν βαση και λεγονται λογω φανατισμου και αντιπαλοτητας.Απο εκει και περα ο φιλος οταν σκεφτει να αλλαξει αμαξι απλα θα εχει ακουσει τα σωστα πραγματα απο εδω ωστε να κατευθηνθει προς το σωστο μερος... ;)

Geo_3D
21-09-04, 11:11
Λοιπον...........Ηρθε η ωρα να μιλησω.Πρωτα απο ολα να πω οτι ημουν ενας απο αυτους που ψηφισε να βγουν οι φωτο με ταχυτητα CSL.Και αυτο λογω της προηγουμενης εμπειριας που ειχαμε λιγο πολυ ολοι μας με την συμπεριφορα που εδειξε ο Μπαρμπας.Βλεπω ομως οτι ο φιλος DENNIS εχει κρατησει ενα επιπεδο στην κουβεντα και πιστευω οτι αυτο και μονο του δινει το δικαιωμα να βρισκεται στο club μας.(Αρκει βεβαια να μην κανει upload συνεχεια καινουργιες φωτο στο garage και τις βλεπουμε φατσα καρτα.Ας κρατησει τις ηδη υπαρχουσες εκει που ειναι και οποιος θελει ας πηγαινει να τις βλεπει).Και στην τελικη μην υπερβαλουμε ετσι.Ειναι πασης φυσεως αδυνατο,ολοι μα ολοι να λενε οτι η BMW ειναι η καλυτερη.Απλα δεν γινεται.Ισα ισα που αν δεν υπηρχε αντιπαλος δεν θα υπηρχε και νικητης.Απτην στιγμη λοιπον που δεν δημιουργει καποιο προβλημα στο φορουμ δεν χρειαζεται πιστευω να μιμουμαστε συμπεριφορες που λιγο καιρο πριν τις κοροϊδευαμε.Ισα ισα που με πολυ ωραιο τροπο εθεσε τα επιχειρηματα του τα οποια κατα την γνωμη του ειναι σωστα.Ε το ιδιο πραγμα δεν κανουμε και εμεις?Γι'αυτο λοιπον θα προτεινα αφου δεν μπορουμε να του αλλαξουμε γνωμη για το αυτοκινητο,τουλαχιστον να του δειξουμε οτι εμεις οι ΕΛΙΚΟΦΟΡΟΙ μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο υψηλοτερο απο τους αλλους.Λεω εγω τωρα......

Ray
21-09-04, 12:11
Γι'αυτο λοιπον θα προτεινα αφου δεν μπορουμε να του αλλαξουμε γνωμη για το αυτοκινητο,τουλαχιστον να του δειξουμε οτι εμεις οι ΕΛΙΚΟΦΟΡΟΙ μπορουμε να κρατησουμε ενα επιπεδο υψηλοτερο απο τους αλλους.Λεω εγω τωρα......
Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλτατο Γκέο (Τζέο).
Επίσης να σου θυμίσω φίλε ότι το θρεντ το ξεκίνησε ο λεπτός μαλλιαρός μπάσταρδος;) Πρώτος αυτός να δώσει παράδειγμα επιπέδου :D

Strax
21-09-04, 12:20
Νομίζω ότι έχουμε υπερβάλει λίγο στις αντιδράσεις μας. Ο DeNnNis μίλησε ευγενικά με επιχειρήματα και τέτοιες γνώμες και απόψεις είναι πάντα ωφέλιμες και χρήσιμες. Δεν χρειάζεται να καταδικάζουμε κάποιον επεiδή δεν έχει BMW, απλά να του δείξουμε με επιχειρήματα γιατί εμείς επιλέξαμε ένα. Έτσι υπάρχουν περισσότερες πιθανότητες να τον φέρουμε στην παρέα μας και ποιος ξέρει, ίσως και αυτός κάποια στιγμή προσφέρει πολλά στην ιδέα BMW. Εξάλλου και εγώ που είμαι ένας από αυτούς που ξεκίνησαν το κλαμπ είχα ένα SLK πριν το Μ3.
@DeNnNis. Καλωσήρθες στην παρέα μας και αν χρειαστείς κάποια συμβουλή για το SLK μη διστάσεις να μου στείλεις PM. Έχω λύσεις για πολλά!

simos
21-09-04, 12:35
στην τελική σιγά ρε παιδιά, αφού είστε τόσο σίγουροι για την ανωτερότητα της BMW σε όλα τα σημεία, γιατί δεν την αφήνετε να φανεί μέσα από τη σύγκριση; Ή μήπως τελικά δεν είστε και τόσο σίγουροι...; :p

Αγαπητέ επισκέπτη, ( δεν μπορώ να σε χαρακτηρίσω ως μέλος του ΒΜW club ) Θα σου δώσω εγω μια συμβουλή εφόσον είσαι φίλος κάποιας συγκεκριμένης μάρκας αυτοκινήτου. Μπορείς να επισκεφτείς το ανάλογο club που υπάρχει στην Ελλάδα και να ανταλλάσεις απόψεις και ιδέες σχετικά με το ομορφο αυτοκίνητο σου. Ομως επειδή επετρεψε μου να εχω καποια .. μικρή εμπειρία στον χώρο του αυτοκινήτου ( πολύ μικρή ... ) και επειδή είμαι πολύ σίγουρος για την ανωτερότητα των BMW σε πολλά σημεία ακόμα και στον αγωνιστικό τομέα, θέλω να μου πεις εστω και ενα αγωνιζόμενο Ελληνα ο οποίος λαμβάνει μέρος σε αγώνες με αυτό το αυτοκίνητο. Δεν θα σου γραψω τους αντίστοιχους Ελληνες οδηγούς που αγωνίζονται και τιμούν με το παραπάνω τα χρώματα της BMW, γιατί θα γίνω κουραστικός. Καλοδεχούμενος εισαι απο όλους, αλλά στο τέλος και με αυτό που παραθέτω εγινες εριστκός. ειναι κρίμα λοιπόν να φέρνεις παραδείγματα ανθρώπους που αγαπούν τα mercendes και να λες οτι ειναι πωρωμένοι και θα τα εκαναν ολα εδω μέσα μπάχαλο. Σε ενημερώνω οτι επειδή ξέρω το club είναι ανθρωποι με κύρος ,και σοβαρότητα και ποτέ δεν ηρθαν εδω να κάνουν πόστ, τα αυτοκίνητα τους, οπως επίσης και πολλά αλλα παιδιά που ανήκουν σε αλλα club.

Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι !

Ray
21-09-04, 12:44
Μπορείς να επισκεφτείς το ανάλογο club που υπάρχει στην Ελλάδα και να ανταλλάσεις απόψεις και ιδέες σχετικά με το ομορφο αυτοκίνητο σου. Σε ενημερώνω οτι επειδή ξέρω το club είναι ανθρωποι με κύρος ,και σοβαρότητα και ποτέ δεν ηρθαν εδω να κάνουν πόστ, τα αυτοκίνητα τους, οπως επίσης και πολλά αλλα παιδιά που ανήκουν σε αλλα club.
Μια και το ανέφερες φίλε Σίμο, ποιο είναι το site του ΜΒ club??? :confused:

DeNnNiS
21-09-04, 13:07
Αγαπητέ επισκέπτη, ( δεν μπορώ να σε χαρακτηρίσω ως μέλος του ΒΜW club ) Θα σου δώσω εγω μια συμβουλή εφόσον είσαι φίλος κάποιας συγκεκριμένης μάρκας αυτοκινήτου. Μπορείς να επισκεφτείς το ανάλογο club που υπάρχει στην Ελλάδα και να ανταλλάσεις απόψεις και ιδέες σχετικά με το ομορφο αυτοκίνητο σου. Ομως επειδή επετρεψε μου να εχω καποια .. μικρή εμπειρία στον χώρο του αυτοκινήτου ( πολύ μικρή ... ) και επειδή είμαι πολύ σίγουρος για την ανωτερότητα των BMW σε πολλά σημεία ακόμα και στον αγωνιστικό τομέα, θέλω να μου πεις εστω και ενα αγωνιζόμενο Ελληνα ο οποίος λαμβάνει μέρος σε αγώνες με αυτό το αυτοκίνητο. Δεν θα σου γραψω τους αντίστοιχους Ελληνες οδηγούς που αγωνίζονται και τιμούν με το παραπάνω τα χρώματα της BMW, γιατί θα γίνω κουραστικός. Καλοδεχούμενος εισαι απο όλους, αλλά στο τέλος και με αυτό που παραθέτω εγινες εριστκός. ειναι κρίμα λοιπόν να φέρνεις παραδείγματα ανθρώπους που αγαπούν τα mercendes και να λες οτι ειναι πωρωμένοι και θα τα εκαναν ολα εδω μέσα μπάχαλο. Σε ενημερώνω οτι επειδή ξέρω το club είναι ανθρωποι με κύρος ,και σοβαρότητα και ποτέ δεν ηρθαν εδω να κάνουν πόστ, τα αυτοκίνητα τους, οπως επίσης και πολλά αλλα παιδιά που ανήκουν σε αλλα club.

Να είσαι καλά και να το χαίρεσαι !

Αγαπητέ Σίμο

είναι σαφές ότι το αστειάκι που έκανα το θεώρησες εριστικό. Σε σχέση με αυτά που έχω ακούσει εδώ μέσα νομίζω ότι θα έπρεπε το αστειάκι αυτό να μη τι άλλο να το ανεχτείτε. Τέλος πάντων, επειδή εγώ από αγώνες δε γνωρίζω και δεν ασχολούμαι, δεν μπορώ να σου πω ούτε μισό όνομα οδηγού που οδηγεί Mercedes, ακόμα και να υπήρχε. Από την άλλη, θα μπορούσα και εγώ να σε ρωτήσω πόσοι διακεκριμένοι άνθρωποι της πολιτικής, επιχειρηματικής και καλλιτεχνικής ζωής του πλανήτη οδηγούν Mercedes και πόσοι BMW... δε νομίζω όμως ότι αυτό αποτελεί επιχείρημα... τι λες;

Όσο για την αναφορά σου στο "πωρωμένοι" που είπα, πρέπει να κάνεις κάποιο λάθος. Προφανώς εννοούσα γενικά ανθρώπους που τους νοιάζει πιο πολύ από μένα αν τους θίξουν την MB τους και όχι ανθρώπους από το club της MB, το οποίο δεν ξέρω καν αν υπάρχει.


Επαναλαμβάνω δεν έχω κανένα σκοπό να θίξω κανέναν οδηγό BMW, ούτε να μπω σε κάποια ατέρμονη διαδικασία να αποδείξω την ανωτερότητα των MB, πράγμα για το οποίο δεν είμαι άλλωστε ο ίδιος πεπεισμένος.

Φιλικά Διονύσης :)

simos
21-09-04, 13:11
Σελίδα δεν ξέρω αν εχουν ανεβάσει, αλλά club υπάρχει. Τώρα μην ψάχνεις αστο δε πειράζει... Ελπίζω να ηταν τυχαίο το περιστατικό... Η αλήθεια είναι απο τους αγωνιζόμενους ενας καλός υπήρχε που ετρεχε με αυτη την μάρκα. Ο Αγγελίδης ενας απο τους ζωντανούς θρύλους. Την πήγαινε την ΜΒ οσο επαιρνε και πραγματικά οσοι τον εχουν δει ξέρουν. Οσο για τους δικούς μας ειναι πολλοί !!! ;) Ευθυμίου - Κεχαγιάς - Καφούνης - Παντελάκης στα Drift : :cool: Πλουμιστός - Σκαρλάτος και στα Χρονομετρημένα : Σιμος - Βλάσσης - Αμουργιανος ... :eek:

Geo_3D
21-09-04, 13:21
Φιλικά Διονύσης :)

Α μαλιστα.Η Pamela εχει αντρα που ονομαζεται Διονυσης.
Χαρηκα για την γνωριμια.
Απλως δεν καταλαβαινω κατι.Απτην στιγμη που δεν εχεις καποιο επιχειρημα να υποστηριξεις την ΜΒ σε μηχανικο επιπεδο,παρα μονο σε επιπεδο κυρους οπως αναφερεις(βλ. πολιτικους,αλλα και εδω να προσθεσω οτι ο Σημιτης ειχε πρωθυπουργικο αυτοκινητο μια 7αρα,και ο Καραμανλης για προσωπικο του τουτου μια 318iS)για πιο λογο εγινες μελος του BMW-MOTORSPORT?Αφενως Λεει BMW και οχι ΜΒ και αφετερου MOTORSPORT δηλαδη κατι που εχει σχεση με σπορ,ειτε αυτο λεγεται σπορ οδηγηση,ειτε σπορ οδικη συμπεριφορα ειτε δεν ξερω και εγω τι αλλο,πραγμα το οποιο αγνοεις καθως κοιτας τον παραγοντα κυρους οπως λες.Αυτο λοιπον που δεν μπορω να καταλαβω ειναι που ακριβως κολλας σε ολα τα προαναφερθεντα?Δεν σου περασε καθολου απτο μυαλο οτι αμα μπεις στη φωλια τον λυκων,αν δεν εισαι λυκος και εισαι προβατο,θα φερεις μεγαλη αναστατωση? :confused:
Φιλικα
Γιωργος

V@rwnos
21-09-04, 13:34
ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΛΗΞΟΥΜΕ ΕΔΩ!!! ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟΝ Dennis,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ (ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ Ή ΑΘΕΛΑ) ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ!!! ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ Dennis ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ Post ΣΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ ΣΤΟ Site(ΚΑΙ ΟΧΙ Sight), ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!!! ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ Post,ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ!!! Have Fun ;) ;) ;)

Geo_3D
21-09-04, 13:38
ΠΑΙΔΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΟΛΟ ΘΕΜΑ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕ ΚΟΥΡΑΣΤΙΚΟ , ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΟ ΝΑ ΤΟ ΛΗΞΟΥΜΕ ΕΔΩ!!! ΟΤΙ ΕΙΧΑΜΕ ΝΑ ΠΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΣ ΣΤΟΝ Dennis,ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΤΟΥ ΤΟ ΕΧΟΥΜΕ ΠΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΣΩΣΤΟ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΟΥΜΕ (ΗΘΕΛΗΜΕΝΑ Ή ΑΘΕΛΑ) ΝΑ ΤΟΝ ΦΕΡΝΟΥΜΕ ΣΕ ΔΥΣΚΟΛΗ ΘΕΣΗ!!! ΑΓΑΠΗΤΕ ΦΙΛΕ Dennis ΣΟΥ ΖΗΤΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΑΝ ΚΑΠΟΙΑ Post ΣΕ ΕΚΑΝΑΝ ΝΑ ΝΙΩΣΕΙΣ ΑΣΧΗΜΑ ΚΑΙ ΑΝΕΠΙΘΥΜΗΤΟΣ ΣΤΟ Site(ΚΑΙ ΟΧΙ Sight), ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΕΥΠΡΟΣΔΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ ΝΑ ΠΕΙΣ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΣΟΥ!!! ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΣΕ ΠΑΛΙΟΤΕΡΟ Post,ΟΛΟΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΑ ΕΙΜΑΣΤΕ,ΚΑΝΟΥΜΕ ΠΟΛΙΤΙΣΜΕΝΕΣ ΣΥΖΗΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΑΜΕ ΚΑΛΑ!!! Have Fun ;) ;) ;)
V@rwne για να μην παρεξηγηθω,ισα ισα που τον "υπερασπιστικα" σε καποιο προηγουμενο ποστ μου,και θα το ξαναεπαναλαβω.Απο τη στιγμη που κραταει ενα επιπεδο στη συζητηση,και οχι σαν τον Μπαρμπα,δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μαζι του.Απλως προσπαθω να του δωσω να καταλαβει για ποιον λογο γινεται ολη αυτη η βαβουρα.

V@rwnos
21-09-04, 14:16
V@rwne για να μην παρεξηγηθω,ισα ισα που τον "υπερασπιστικα" σε καποιο προηγουμενο ποστ μου,και θα το ξαναεπαναλαβω.Απο τη στιγμη που κραταει ενα επιπεδο στη συζητηση,και οχι σαν τον Μπαρμπα,δεν εχω απολυτως κανενα προβλημα μαζι του.Απλως προσπαθω να του δωσω να καταλαβει για ποιον λογο γινεται ολη αυτη η βαβουρα.
Σε καταλαβαίνω απόλυτως Geo!Κι εσύ.,κι εγώ,και οι περισσότεροι που εγραψαν, το ίδιο κάναμε(εστώ κι αν χρειάστηκε να πούμε κάποια πράγματα λίγο πιο βαρια) και πιστευω πως ο Dennis το κατάλαβε αυτό και χαίρομαι που απο την πρώτη στιγμή κρατησε ένα επίπεδο οπως είπες!!! :cool: :cool: :cool:

e30
21-09-04, 14:39
bmw... the ultimate driving machine άραγε τι να οδήγησε αυτός που σκέφτηκε αυτό το motto?... anyways.. καλώς ήρθες στον παράδεισο!!

DeNnNiS
21-09-04, 15:11
Δεν σου περασε καθολου απτο μυαλο οτι αμα μπεις στη φωλια τον λυκων,αν δεν εισαι λυκος και εισαι προβατο,θα φερεις μεγαλη αναστατωση? :confused:

Πιστεύω ότι καμιά φορά και η αναστάτωση από μόνη της έχει τη δική της χάρη ;) Όλη αυτή η "βαβούρα" που έγινε, από τη στιγμή που έγινε μέσα σε πολιτισμένο κλίμα, νομίζω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνει :)

ΥΓ. Τελικά ίσως να μπορούν και οι λύκοι να συνυπάρξουν με τα πρόβατα ;)

Geo_3D
21-09-04, 15:19
Πιστεύω ότι καμιά φορά και η αναστάτωση από μόνη της έχει τη δική της χάρη ;) Όλη αυτή η "βαβούρα" που έγινε, από τη στιγμή που έγινε μέσα σε πολιτισμένο κλίμα, νομίζω ότι μόνο καλό μπορεί να κάνει :)

ΥΓ. Τελικά ίσως να μπορούν και οι λύκοι να συνυπάρξουν με τα πρόβατα ;)
Καλο θα ηταν να μεινουμε για παντα στο λυκος και προβατο,γιατι αμα συνυπαρξουμε αρμονικα και φτασουμε σε σημειο να ειμαστε κωλος και βρακι,προβλεπω οτι θα ξεκινησει καινουργιος σαματας για το ποιος ειναι το βρακι και ποιος ο κωλος!!!!!χεχεχεχεχε :D

(Μετα απο αυτο που σκεφτηκα πρεπει να κοιμηθω τουλαχιστον 2 μερες γιατι εκαψα πολλη ενεργεια)

Fanatic
21-09-04, 17:33
Eλεγα να το βαλω στο γκαραζ αφου ουσιαστικα ειναι στο δικο μου γκαραζ αλλα μαλλον θα με παρετε με τις ντοματες!!χεχε. :rolleyes: ...Αυτο λοιπον ειναι το μαυρο προβατο της οικογενειας....Καλο για αυτο που προοριζεται,καλο για τις ευθειες(32 κιλα ροπης γαρ),καλο για ταξιδακι αλλα μολις ερθουν οι στροφες παρτο πετα το :eek: !!!Απο οτι εχω ακουσει και αλλοι εχετε τετοια μαυρα προβατα στην οικογενεια!!!Ονοματα δεν λεω(500 ευρω στο λογαριασμο μου παρακαλω). :p

stef
21-09-04, 17:47
Όσον αφορά τα straight six συνολάκια, ούτε ξέρω, ούτε με πολυενδιαφερθεί να μάθω τι είναι. Και τουλάχιστον όσον αφορά τη Z3 (γιατί λεφτά για να πάρω την Z4 δεν έχω) για μένα είναι μεγάλο μειονέκτημα ότι δεν έχει hard top ή ανάποδα είναι μεγάλο πλεονέκτημα για την SLK.

Επίσης δεν κατάλαβα την ερώτηση για το roadster. Αν υπονοείς ότι η SLK δεν είναι roadster ή η Ζ3 είναι πιο καθαρόαιμο roadster από την SLK δεν έχω καμία αντίρρηση να συμφωνήσω μαζί σου, αφού πρώτα σου δηλώσω όμως ότι δε μου καίγεται καρφί.


Εφόσον δεν γνωρίζεις τα straight six συνολάκια, να σου υπενθυμίσω πως μιας και μιλάμε για αυτοκίνητα , και όχι για φορέματα ,αναφερόμαστε στα 6κύλινδρα μοτερ!Κάτι που η Benz δεν διαθέτει στις "οικονομικότερες" όπως λες κατηγορίες!
Όσο για τον ορισμό του roadster, να σου θυμίσω επίσης πως πρόκειται για 2θέσιο, cabrio,πισωκίνητο με υφασμάτινη κουκούλα και μόνον...! ;)

tasosbmwe30
21-09-04, 17:59
Eλεγα να το βαλω στο γκαραζ αφου ουσιαστικα ειναι στο δικο μου γκαραζ αλλα μαλλον θα με παρετε με τις ντοματες!!χεχε. :rolleyes: ...Αυτο λοιπον ειναι το μαυρο προβατο της οικογενειας....Καλο για αυτο που προοριζεται,καλο για τις ευθειες(30 κιλα ροπης γαρ),καλο για ταξιδακι αλλα μολις ερθουν οι στροφες παρτο πετα το :eek: !!!Απο οτι εχω ακουσει και αλλοι εχετε τετοια μαυρα προβατα στην οικογενεια!!!Ονοματα δεν λεω(500 ευρω στο λογαριασμο μου παρακαλω). :p


ποιοι ειναι αυτοι????θελουμε να μαθουμε!!!!!.....καλα μωρε....αστο καλυτερα!!!!

DeNnNiS
21-09-04, 18:01
Εφόσον δεν γνωρίζεις τα straight six συνολάκια, να σου υπενθυμίσω πως μιας και μιλάμε για αυτοκίνητα , και όχι για φορέματα ,αναφερόμαστε στα 6κύλινδρα μοτερ!Κάτι που η Benz δεν διαθέτει στις "οικονομικότερες" όπως λες κατηγορίες!
Όσο για τον ορισμό του roadster, να σου θυμίσω επίσης πως πρόκειται για 2θέσιο, cabrio,πισωκίνητο με υφασμάτινη κουκούλα και μόνον...! ;)

Στα φορέματα τα καταφέρνω καλύτερα, οπότε όταν χρειαστείς ζήτα τη συμβουλή μου.
Πάντως τον κόβω ότι δε θα σε χάλαγε καθόλου αν η BMW έβγαζε 2θέσιο, cabrio, πισωκίνητο με hard top... το αντίθετο μάλιστα. Κοίτα, καλό είναι να αναγνωρίζουμε τα θετικά των άλλων εταιρίων έτσι;

Octane
21-09-04, 18:08
Όσο για τον ορισμό του roadster, να σου θυμίσω επίσης πως πρόκειται για 2θέσιο, cabrio,πισωκίνητο με υφασμάτινη κουκούλα και μόνον...! ;)

Πραγματικα τι κολλημα ειναι αυτο με τα roadster???Γιατι πρεπει να μας νοιαζει αν το διθεσιο καμπριο που αγοραζουμε ειναι roadster???Αν εβγαζε η BMW διθεσιο με μεταλλικη κουκουλα,δε νομιζω να ελεγε κανεις "οχι" 'η να την κατηγορουσε επειδη δεν ειναι "roadster"!!Ισα ισα αν δεν ειχε αντιστοιχο η Mercedes(με μικρα γραμματα ,αφου δεν ειναι "BMW" ;) ) ειμαι σιγουρος οτι θα συνεβαινε παλι το ιδιο!!!Ασε που τα υπερ τις κουκουλας ειναι πολυ περισσοτερα απ'τα κατα(που κατα τη γνωμη μου ειναι μονο ενα)!!
Μου θυμιζει μια παροιμια,που λεει:"Οσα δε φτανει η αλεπου,..."!!

Δε λεω οτι η BMW δεν εχει την τεχνολογια να κατασκευασει ενα με "σκληρη" οροφη,απλα οτι δεν το κανει για καποιους λογους προφανως!!
αλλα γιατι πρεπει να τσακωνομαστε + γι'αυτο??? :confused:

Octane
21-09-04, 18:14
Eλεγα να το βαλω στο γκαραζ αφου ουσιαστικα ειναι στο δικο μου γκαραζ αλλα μαλλον θα με παρετε με τις ντοματες!!χεχε. :rolleyes: ...Αυτο λοιπον ειναι το μαυρο προβατο της οικογενειας....Καλο για αυτο που προοριζεται,καλο για τις ευθειες(30 κιλα ροπης γαρ),καλο για ταξιδακι αλλα μολις ερθουν οι στροφες παρτο πετα το :eek: !!!Απο οτι εχω ακουσει και αλλοι εχετε τετοια μαυρα προβατα στην οικογενεια!!!Ονοματα δεν λεω(500 ευρω στο λογαριασμο μου παρακαλω). :p

για μενα λες ε?
Εγω φταιω που το ειπα(εγραψα)!!!
500!?!?!? :eek: Καλα εισαι!!Τι τα περασες τα ευρωπουλα...δραχμες!?!?!?

Fanatic
21-09-04, 18:19
Πανο ελεγα για εσενα και για εναν αλλο γνωστο αγνωστο που γυρναει εδω μεσα....χεχε :d .Πανο πιο εχετε εσεις?Δεν ειναι πολλα 500 ευρω!!!Τι περνεις ρε σημερα με 500 ευρω?? :p

Octane
21-09-04, 18:42
Ο πατερας μου εχει την 190Ε 1.8!Τον πρηζουμε εδω + χρονια να την αλλαξει αλλα του αρεσει!Μεγαλος φαν της Μερς + υποστηρικτης της αποψης:"Αυτοκινητα σαν + αυτο δε φτιαχνονται πια!!Ουτε απο την Μερς!!"
+ πριν ειχε μια 318 Ε21!!Παλι τα ιδια ελεγε!!!Ασε!! ;)
Τον πειραζω λεγοντας του "Ουτε μια γεννα δεν κανει πια,τι το κρατας!Σε λιγο θα γινει συλλεκτικο!!"

Octane
21-09-04, 18:45
Δεν ειναι πολλα 500 ευρω!!!Τι περνεις ρε σημερα με 500 ευρω?? :p

Εξαγοραζεις τον Στελιο για να μην πει ονοματα για τα "μαυρα προβατα"!! ;)
Αδε + καμμια τσιχλα!! :)

stef
21-09-04, 21:52
Παιδια δεν τσακωνόμστε!Συζήτηση κάνουμε!
Απλά έχει άλλη άποψη ο Dennnis και άλλη εγώ!Αυτό είναι όλο!
Μην νομίζετε πως θα βριστούμε στο τέλος!Μια χαρά τα λέμε!
Όσο για τα φορεματάκια φίλε μου και εγώ συμφωνώ μαζί σου! ;)
Θα σε πάρω τηλέφωνο όποτε χρειαστώ συμβουλή! ;)

STR
22-09-04, 19:09
Αγαπητοι φιλοι και administrators,θα πρεπει να δειτε το θεμα λιγο μακροπροθεσμα νομιζω.Εχω τουλαχιστον 2 φιλους που θελουν να γινουν μελοι και δεν εχουν BMW,επειδη βρισκουν το site μας μοναδικο.Φανταστητε σε λιγο καιρο να ανοιγουμε το γκαραζ και να βλεπουμε ολων των ειδων αυτοκινητα(ο ενας απο τους φιλους μου εχει saxo μπλιαχ)και μαλιστα περισσοτερα απο BMW.Η επιτυχια του club σιγουρα θα ειναι τεραστια,θα πρεπει ομως μετα να αλλαξουμε και ονομα.Θεωρω την συζητηση με κατοχους αλλης μαρκας αυτοκινητου καλη,ως εκ τουτου θα συμφωνησω να παραμεινει ο φιλος μας στο club και γιατι οχι να ερθουν κι αλλοι και να τα πουμε σε καμια συναντηση.Θεωρω ομως υποχρεωση να ΜΗΝ βαζουν φωτο στο γκαραζ φιλικα Στρατος

tasosbmwe30
23-09-04, 14:14
"ΑΣΧΕΤΟ"

Στρατο μηπως μου εστειλες e-mail????μου εστειλε καποιος με το ονομα Στρατος και με ρωτουσε για την συναντηση,και δεν ξερω ποιος ειναι!!!!

STR
23-09-04, 21:10
Εγω ημουν φιλε μου κι ακομα τον ψαχνω

tasosbmwe30
24-09-04, 12:43
Εγω ημουν φιλε μου κι ακομα τον ψαχνω


δεν υπαρχει αλλος ρε φιλε με γκρενα(μπορντω το λεω εγω) Ε30 στο club!!!!!το μονο "σχεδον" ιδιο χρωμα ηταν αυτο που "ειχε-εχει" ο antonio που ειναι 323,αλλα δεν ειχε ερθει στην τελευται συναντηση!!!σου εστειλα e-mail,το ειδες???

Υ.Γ. SORRY ΠΑΙΔΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΑΣΧΕΤΟ!!!!αλλα εχουμε τρελαθει με τον φιλο str-320i !!!!!!!μπας και ημουν εγω ρε φιλε???αλλα αφου σου ειπα οτι το δικο μου ειναι 316 και οχι 325 και ουτε θυμαμαι να τα εχωσα με κανεναν!!!!

mario-zante
24-09-04, 13:41
boys με την ευκαιρια να ψαξω και γω για έναν με red e30 που τα ανοιξαμε οπως ερχόμαστε στην συναντηση?? ό συνοδηγος του είχε camera και τραβαγε.. α και κάτι άσχημο:όπως φτάναμε plaza kai είμαστε γύρω στα 180 μας περασε mas πέρασε mia mb clk σαν σταματημένους.. που θα πάει θα το πάρω το m3... πάντως το video θα το ήθελα με τα ζιγκ ζαγκ ανάμεσα στα άλλα αμάξια..

STR
24-09-04, 21:01
Φιλε Τασο τον βρηκα,ηταν ο Ε30ΜΑΝΙΑC.Για το χρωμα ισως κανω λαθος.Δεν εχει και φωτογραφια για να το θυμηθω.sorry για την αναστατωση

tasosbmwe30
25-09-04, 12:12
Φιλε Τασο τον βρηκα,ηταν ο Ε30ΜΑΝΙΑC.Για το χρωμα ισως κανω λαθος.Δεν εχει και φωτογραφια για να το θυμηθω.sorry για την αναστατωση


ΕΓΩ ΗΜΟΥΝΑ ΡΕ ΦΙΛΕ!!!!ΕΙΔΕΣ ΠΩΣ ΠΑΕΙ ΤΟ 316 ΜΟΥ????
αααααχχχχχχχ.....ειπα και εγω τα εχωσα με 320 και πηγαιναμε "κοπια"?????"ονειρα θερινης νυκτος"!!!!!
Υ.Γ. φυσικα κανω πλακα,και δεν υπαρχει κανενα προβλημα και καμια αναστατωση!!!!!να'στε καλα ρε μαγκες...με φτιαξατε σαββατιατικα!!!!!!