PDA

Επιστροφή στο Forum : Ανήκει σε κανέναν το υπ'αριθμόν ΥΚΗ 3954


V@rwnos
22-09-04, 01:54
Πριν από τρεις ώρες περίπου είχα κατέβει στα Haagen Dazs στη Γλυφάδα για ένα παγωτάκι.Παρκάρω λοιπόν απέναντι μπροστά από μια στάση λεωφόρειων(που υπάρχει απλώς για να υπάρχει) για να το βλέπω και να το ελέγχω κιόλας(δεν υπήρχε και πουθενά αλλού να παρκάρω). Όταν πήγα να φύγω λοιπόν λέω εντάξει,Φάρο δεν είδαμε,οι πινακίδες ήταν ακόμα επάνω όλα jet δηλαδή. Μπαίνουμε μέσα και όπως είμαι έτοιμος να το ανάψω βλέπω στον υαλοκαθαριστήρα ενα ροζ χαρτάκι.Λέω δέν είναι δυνατόν πότε με γράψανε και δεν τους είδα?!Μαζεύω το χαρτί βλέπω γράφει ΒMW επάνω και σηκώνομαι και φεύγω τσαντισμένος.Μέτα από λίγο που το ξανακοιτάω,βλέπω γράφει χρώμα "γκρι" (το δικό μου είναι μαύρο) κοιτάω τον αριθμο και μετά από αρκετή προσπάθεια (Τα στρουμφ δεν κάνουν και ευδιάκριτα γράμματα) βλέπω "ΥΚΗ 3954" καμία σχέση με το δικό μου,και ήταν γραμμένη καμιά ώρα πριν πάω εγώ!Αν λοιπόν ανήκει σε κάποιον από εδώ μέσα το ανωτέρω όχημα,του συνιστώ να την πάρει και να πάει να την πληρώσει,έπειδη απ'όσο γνωρίζω,μετά πάει στην εφορία και διπλασιάζεται ή τριπλασιάζεται,δεν θυμάμαι καλά!Ο ενδιαφερόμενος ας επικοινωνήσει μαζί μου για να του τη δώσω,και όποιος θέλει να σχολιάσει το περιστατικό,Ελεύθερα.......

tasosbmwe30
22-09-04, 13:30
Πριν από τρεις ώρες περίπου είχα κατέβει στα Haagen Dazs στη Γλυφάδα για ένα παγωτάκι.Παρκάρω λοιπόν απέναντι μπροστά από μια στάση λεωφόρειων(που υπάρχει απλώς για να υπάρχει) για να το βλέπω και να το ελέγχω κιόλας(δεν υπήρχε και πουθενά αλλού να παρκάρω). Όταν πήγα να φύγω λοιπόν λέω εντάξει,Φάρο δεν είδαμε,οι πινακίδες ήταν ακόμα επάνω όλα jet δηλαδή. Μπαίνουμε μέσα και όπως είμαι έτοιμος να το ανάψω βλέπω στον υαλοκαθαριστήρα ενα ροζ χαρτάκι.Λέω δέν είναι δυνατόν πότε με γράψανε και δεν τους είδα?!Μαζεύω το χαρτί βλέπω γράφει ΒMW επάνω και σηκώνομαι και φεύγω τσαντισμένος.Μέτα από λίγο που το ξανακοιτάω,βλέπω γράφει χρώμα "γκρι" (το δικό μου είναι μαύρο) κοιτάω τον αριθμο και μετά από αρκετή προσπάθεια (Τα στρουμφ δεν κάνουν και ευδιάκριτα γράμματα) βλέπω "ΥΚΗ 3954" καμία σχέση με το δικό μου,και ήταν γραμμένη καμιά ώρα πριν πάω εγώ!Αν λοιπόν ανήκει σε κάποιον από εδώ μέσα το ανωτέρω όχημα,του συνιστώ να την πάρει και να πάει να την πληρώσει,έπειδη απ'όσο γνωρίζω,μετά πάει στην εφορία και διπλασιάζεται ή τριπλασιάζεται,δεν θυμάμαι καλά!Ο ενδιαφερόμενος ας επικοινωνήσει μαζί μου για να του τη δώσω,και όποιος θέλει να σχολιάσει το περιστατικό,Ελεύθερα.......




ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ!!!!????? κουραγιο V@rwne!!!!!

V@rwnos
22-09-04, 16:18
ΡΕ ΤΙ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΘΟΥΜΕΝΑ!!!!????? κουραγιο V@rwne!!!!!
Εντάξει,δεν έγινε και τίποτα (αν εξαιρέσεις οτι στην αρχή τα πήρα) απλώς τον φιλαράκο που γράψανε σκέφτομαι,οτι μετά θα πληρώσει τα μαλιά της κεφαλής του! :cool: :cool: :cool:

bmw316i
22-09-04, 16:23
egw pali tha sou proteina na pas tin klisi stin astinomia tis glifadas kai na tous ti dwseis

Geo_3D
22-09-04, 16:27
egw pali tha sou proteina na pas tin klisi stin astinomia tis glifadas kai na tous ti dwseis
Και γιατι να το κανει?Αν ειναι λακαμας ο αλλος που το εκανε,γιατι να τρεχει αυτος να βγαλει τα καστανα απτη φωτια.Το θεμα ομως ειναι αν την κληση την εβαλε ο οδηγος της αλλης BMW η καποιο "παιδακι" για πλακα

bmw316i
22-09-04, 16:28
Και γιατι να το κανει?Αν ειναι λακαμας ο αλλος που το εκανε,γιατι να τρεχει αυτος να βγαλει τα καστανα απτη φωτια.Το θεμα ομως ειναι αν την κληση την εβαλε ο οδηγος της αλλης BMW η καποιο "παιδακι" για πλακα

egw pisteuw oti to ekane o typos me tin alli bmw gia na tin glitwsei!kai otan erthei i wra na paei sto dikastirio na pei oti de brike kammia klisi sto autokinito tou

Geo_3D
22-09-04, 16:32
egw pisteuw oti to ekane o typos me tin alli bmw gia na tin glitwsei!kai otan erthei i wra na paei sto dikastirio na pei oti de brike kammia klisi sto autokinito tou
Καλα ειναι απιστευτο το τι μπορει να σκεφτει να κανει ενας ανθρωπος για να γλυτωσει μερικα ευρω.Αληθεια V@rwne για τι ποσο μιλαμε?

V@rwnos
22-09-04, 16:36
egw pali tha sou proteina na pas tin klisi stin astinomia tis glifadas kai na tous ti dwseis
Αν τους την πάω θα τη βάλουν στα Υπ'όψην (Δηλαδή στο σκουπιδοτενεκέ) :cool: :cool: :cool:

bmw316i
22-09-04, 16:37
Αν τους την πάω θα τη βάλουν στα Υπ'όψην (Δηλαδή στο σκουπιδοτενεκέ) :cool: :cool: :cool:

kala tha einai na tin petaxoun!egw pantws pisteuw oti tha psaksoun na ton broun gia na ti plirwsei!posa eyra einai ?

V@rwnos
22-09-04, 16:37
Και γιατι να το κανει?Αν ειναι λακαμας ο αλλος που το εκανε,γιατι να τρεχει αυτος να βγαλει τα καστανα απτη φωτια.Το θεμα ομως ειναι αν την κληση την εβαλε ο οδηγος της αλλης BMW η καποιο "παιδακι" για πλακα
Κι εγώ αυτό σκέφτηκα,μήπως την έκανε κάποιο παιδάκι!!!

V@rwnos
22-09-04, 16:38
kala tha einai na tin petaxoun!egw pantws pisteuw oti tha psaksoun na ton broun gia na ti plirwsei!posa eyra einai ?
Μιλάμε για το κλασσικό 65,5 ΕΥΡΑ :cool: :cool: :cool:

stef
22-09-04, 16:52
Αφήστε τον φίλο μου τον v@rwno !
Πες μας Παναγιώτη,στοHaagen Dazs είχε κανα καλό θεματάκι....??? ;) ;) ;) ;)

V@rwnos
22-09-04, 17:03
Αφήστε τον φίλο μου τον v@rwno !
Πες μας Παναγιώτη,στοHaagen Dazs είχε κανα καλό θεματάκι....??? ;) ;) ;) ;)
ΕΛΙΝΑ+ΤΙΝΑ only that I'm saying

V@rwnos
22-09-04, 17:08
Θα τα πούμε αργότερα γιατι γράφω στις 7 στι ΤΕΙΠ και πρέπει να φύγω!Λεπτομέρειες αργότερα Stef :cool: :cool: ;)

Brown
23-09-04, 06:37
egw pisteuw oti to ekane o typos me tin alli bmw gia na tin glitwsei!kai otan erthei i wra na paei sto dikastirio na pei oti de brike kammia klisi sto autokinito tou
Απλά δεν έπιασε το κόλπο του. Θα έλεγες εσύ 'Φτού με γράψανε, πάνω στην στάση που έκατσα. Πάω αύριο να την πληρώσω.' Και θα είχε πληρωμένη κλήση :eek:
Στο δικαστήριο, δεν μπορείς να ισχυριστείς τίποτα, γιατί απλά δεν πιάνει τίποτα.

kacey
23-09-04, 10:59
Ρε παιδια, πολυ απλα θα του ερθει ενα ειδοποιητηριο μετα απο Χ χρονια, οταν ο δημος αρχισει να ξεκαθαριζει τα χρωστουμενα. ΤΟΤΕ αμα δεν την πληρωσει, θα αρχισει η "διαδικασια περι συλλογης χρεων προς τον δημο" (= θα του ερθουν υπερδιπλασια)

stef
24-09-04, 01:02
ΕΛΙΝΑ+ΤΙΝΑ only that I'm saying



:eek: :eek:
:o :o