PDA

Επιστροφή στο Forum : Gnwmh gia Kafouni Motorsport


BMW-Lover
22-09-04, 12:17
Exei kanei kamoia beltiwsh kaneis sto Kafouni, ki an nai, poso peripou kostizei kati tetoio? Rwtaw giati exw mia 316 Coupe '97 kai skeftomai na th paw sto Kafouni gia mia Atmosfairkh beltiwsh toulaxiston, alla to skeftomai giati fobamai ta pithana metepeita problimata. Euxaristo ek twn proterwn gia th gnwmh sas!

Geo_3D
22-09-04, 12:27
Exei kanei kamoia beltiwsh kaneis sto Kafouni, ki an nai, poso peripou kostizei kati tetoio? Rwtaw giati exw mia 316 Coupe '97 kai skeftomai na th paw sto Kafouni gia mia Atmosfairkh beltiwsh toulaxiston, alla to skeftomai giati fobamai ta pithana metepeita problimata. Euxaristo ek twn proterwn gia th gnwmh sas!
Για Καφουνη δεν ξερω να σου πω αν ειναι καλος η οχι.Σιγουρα θα ξερει καποιος αλλος.Οσο για το κοστος της μετατροπης δεν μπορουμε να σου πουμε ουτε στο περιπου γιατι πολυ απλα δεν μας αναφερεις τι ακριβως σκεφτεσαι να κανεις.Ατμοσφαιρικη βελτιωση ειναι και η αλλαγη του τελικου μεχρι και το αλλαγμα ολοκληρου κινητηρα.Γινε λιγο πιο συγκεκριμενος

Geo_3D
22-09-04, 12:31
Καθως επισης να σε παρακαλεσω να γραφεις στα Ελληνικα για να μπορουμε να σε διαβαζουμε πιο ευκολα.Πατα Alt και Shift στο πληκτρολογιο για να αλλαξεις γλωσσα

tasosbmwe30
22-09-04, 13:20
Καθως επισης να σε παρακαλεσω να γραφεις στα Ελληνικα για να μπορουμε να σε διαβαζουμε πιο ευκολα.Πατα Alt και Shift στο πληκτρολογιο για να αλλαξεις γλωσσα


σαν τη φωνη του z3fatbastard μου μοιαζει αυτη!!!!!

Ray
22-09-04, 13:36
σαν τη φωνη του z3fatbastard μου μοιαζει αυτη!!!!!
Είδες το μίσος με την αγάπη πόσο κοντά είναι? σε λίγο θα μοιάζουν σαν 2 σταγόνες νερό! :p

Fanatic
22-09-04, 14:22
Καθως επισης να σε παρακαλεσω να γραφεις στα Ελληνικα για να μπορουμε να σε διαβαζουμε πιο ευκολα.Πατα Alt και Shift στο πληκτρολογιο για να αλλαξεις γλωσσα


Παει χαλασε και ο Γιωργος!!!DEN NOMIZETE?????? :p

Geo_3D
22-09-04, 15:58
Παει χαλασε και ο Γιωργος!!!DEN NOMIZETE?????? :p
Καλα ρε εχει πεσει συνεννοηση σημερα να με στησετε στο τοιχο ολοι σας? :confused:
Λοιπον BMW-LOVER γραφε greenglish ετσι για σπασιμο

bmw316i
22-09-04, 16:02
Καλα ρε εχει πεσει συνεννοηση σημερα να με στησετε στο τοιχο ολοι σας? :confused:
Λοιπον BMW-LOVER γραφε greenglish ετσι για σπασιμο

ρε geo μπας και τους εχεις κανει τιποτα και στη λενε ετσι?(πλακα κανω)

Geo_3D
22-09-04, 16:12
ρε geo μπας και τους εχεις κανει τιποτα και στη λενε ετσι?(πλακα κανω)
Πλακα πλακα δεν εχω ιδεα.Να τους εριξα στα αυτια σε καμια κοντρα λιγο δυσκολο γιατι δεν ειμαι Αθηνα,και αφετερου λιγο πολυ στα ιδια κινουμαστε.
Θα ξυπνησαν στραβα σημερα και θελω να ελπιζω οτι αυτο το στραβο ξυπνημα δεν οφειλεται σε ελλειψη......
Ε την πεταξα και εγω την σποντα μου.Θα εσκαγα αμα δεν το εκανα.
(και οχι δεν εννοω ελλειψη μπλοκε διαφορικου.χεχχεχεχεχεχεχε :D )

bmw316i
22-09-04, 16:20
mpravo mpravo

STR
22-09-04, 18:00
Φιλε μου εγω ειχα μια κακη εμπειρια απο καφουνη οταν εκανα τουρμπο το 1600 μοτερ που ειχα.Τωρα για ατμοσφαιρικη μετατροπη δεν ξερω αν θα ειναι υα ιδια χαλια,παντως απο τιμες υπολογισε γυρο στα 5000 για 150 αλογα.Σου προτεινω παντως αν διαθετεις τοσα λεφτα αλλαγη μοτερ με ενα εξακυλινδρο 2.0 η 2.5.Θα παθεις πλακα.Αν βρεθουμε θα δεις και το δικο μου και θα τα πουμε καλυτερα

BMW-Lover
23-09-04, 08:54
Φιλε μου εγω ειχα μια κακη εμπειρια απο καφουνη οταν εκανα τουρμπο το 1600 μοτερ που ειχα.Τωρα για ατμοσφαιρικη μετατροπη δεν ξερω αν θα ειναι υα ιδια χαλια,παντως απο τιμες υπολογισε γυρο στα 5000 για 150 αλογα.Σου προτεινω παντως αν διαθετεις τοσα λεφτα αλλαγη μοτερ με ενα εξακυλινδρο 2.0 η 2.5.Θα παθεις πλακα.Αν βρεθουμε θα δεις και το δικο μου και θα τα πουμε καλυτερα

Αυτά φοβάμαι κι εγώ και σκέφτομαι μόνο ατμοσφαιρική βελτίωση. Αν δεις στο site του (www.kafounis.gr) μιλάει για 1st Stage βελτίωση 115HP και 2nd Stage 140HP, ατμοσφαιρικά πάντα.Τι ακριβώς έπαθες με το Turbo εσύ?

compact
23-09-04, 09:21
δικια μου εμπειρια,
βαζει compressora σε 1600CC 16v 2002 με διπλο vanos και μου επιμενει οτι ειναι valvetronic!!!!!!!!!

αντε να εμπιστευθεις για μετατροπη!!

+το λαμπακι του μοτερ (check engine) αναβε συνεχεια
-γιατι αναβει?
-γιατι θελει σερβις και λαδια!!!!!(αυτη ειναι απαντηση!!)

φιλικα....

S38B38 Monsta
23-09-04, 12:06
Είχα πάει αρκετές φορές στο Καφούνη στο παρελθόν όταν ήθελα να βελτιώσω τη Ε36 320 που είχα.

1) Η εξυπηρέτηση από τους πωλητές ήταν πάντα κάτω του μέτριου.

2) Η εμφάνιση της υποδοχής / έκθεσης / συνεργείου / ανταλλακτικών ήταν (και παραμένει) επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ για μία επιχείρηση που δραστηριοποιήται τόσα χρόνια στο χώρο της βελτίωσης Bmw και εκπροσωπεί έναν επώνυμο οίκο όπως η Racing Dynamics.

3) Οι (αρχικές) τιμές ήταν πάντα εξωφρενικές και πάντα καταλήγαμε 'μπορούμε να κάνουμε 20-30% έκπτωση μέχρι το τέλος του μήνα'.

Εμένα ΔΕΝ με έπεισαν, άρα δεν θα σου τους συνιστούσα.

Αν πάντως θες βελτίωση και έχεις να ακουμπήσεις 3-4 χιλιάρικα (για περιφερειακά μόνο), δώσε 1-2 παραπάνω και βάλε ένα καλό 6-κύλινδρο μοτέρ να χεις το κεφάλι σου ήσυχο. Αν θες στείλε μου ΡΜ να σου πω που θα πας.

RSM
24-09-04, 10:15
δικια μου εμπειρια,
βαζει compressora σε 1600CC 16v 2002 με διπλο vanos και μου επιμενει οτι ειναι valvetronic!!!!!!!!!

αντε να εμπειστευθεις για μετατροπη!!

+το λαμπακι του μοτερ (check engine) αναβε συνεχεια
-γιατι αναβει?
-γιατι θελει σερβις και λαδια!!!!!(αυτη ειναι απαντηση!!)

φιλικα....

COMPACT......kali apantisi xaxaxa!! eiani apisteftos..... :eek: