PDA

Επιστροφή στο Forum : "Νέα" Z4 2.0 (Μέρος Δευτερο...)


geovass
26-01-06, 15:42
Συνεχεια απο εδω... http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?t=2889&page=16

Τελικα μιλησα με το πωλητη και μου ειπε οτι το προλαβαμε:nod: ! Θα μπει και το Navi μεσα στην παραγγελια.
Το αυτοκινητο θα αρχισει να κατασκευαζεται αρχες Φλεβαρη και εχει παραδωση τελος Μαρτιου...:love:

DjBac
26-01-06, 16:40
Άντε, άντε.. Με το καλό να σου έρθει!!! ΠΛησιάζει ο καιρός!!! :D

geovass
09-02-06, 15:18
Βρηκα το παρακατω site για αγορες Ζ4 !!!
Ειναι Ευρωπη οποτε δεν εχεις προβλημα τελωνιου!

http://www.ctd-germany.com/shops/z4/shop_e/index.php

geovass
10-02-06, 13:57
Μιλησα με την AC και ακομα δεν εχουν παραλαβει τις νεες τιμες.
Επισης μου ειπαν οτι δεν ισχυει το 37,500 σαν αρχικη τιμη, αλλα θα ξεκιναει γυρω στις 40,000.
Εμενα η προσφορα που ειχα παρει ειναι υπολογισμενη με το 37,500.
Τωρα μου τα γυριζουν... τι σκατα να κανω?:deal:

Dionysis
10-02-06, 19:13
Μιλησα με την AC και ακομα δεν εχουν παραλαβει τις νεες τιμες.
Επισης μου ειπαν οτι δεν ισχυει το 37,500 σαν αρχικη τιμη, αλλα θα ξεκιναει γυρω στις 40,000.
Εμενα η προσφορα που ειχα παρει ειναι υπολογισμενη με το 37,500.
Τωρα μου τα γυριζουν... τι σκατα να κανω?:deal:

θα πρέπει να ξέρεις ότι μέσα στην χρονική περίοδο που έκανες την παραγγελία και μέχρι που να παραλάβεις το αυτοκίνητο αποιαδήποτε αύξηση και να γίνει(η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα) την χρεώνεσαι εσυ άμεσα άσχετα με την τιμή που έκλεισες το αυτοκίνητο αυτό είναι μέσα στην συμφωνία που έκανες και είναι όρος τη εταιρίας αυτό μου είπε εμένα ο πωλητής πριν κλείσω το αυτοκίνητο.
Μόλις τώρα μπήκα στο site της BMW Hellas A.E οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα άσε έχουν να ενημερώσουν το site κανα χρόνο η μόνη ενημέρωση που είδα είναι η προσφορά της Ζ4 στα 37.500

geovass
10-02-06, 19:32
θα πρέπει να ξέρεις ότι μέσα στην χρονική περίοδο που έκανες την παραγγελία και μέχρι που να παραλάβεις το αυτοκίνητο αποιαδήποτε αύξηση και να γίνει(η εταιρία διατηρεί αυτό το δικαίωμα) την χρεώνεσαι εσυ άμεσα άσχετα με την τιμή που έκλεισες το αυτοκίνητο αυτό είναι μέσα στην συμφωνία που έκανες και είναι όρος τη εταιρίας αυτό μου είπε εμένα ο πωλητής πριν κλείσω το αυτοκίνητο.
Μόλις τώρα μπήκα στο site της BMW Hellas A.E οι τιμές δεν έχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα άσε έχουν να ενημερώσουν το site κανα χρόνο η μόνη ενημέρωση που είδα είναι η προσφορά της Ζ4 στα 37.500

Μα δεν ηξερε ο πωλητης οτι οταν εβαλα την παραγγελια για face lift δεν θα ξεκινουσε απο 37,500 αλλα απο 39,500 + ?
Γιατι την προσφορα την ξεκινησε με 37,500 ?:banhim:
Οσο για το site Διονυση, τα εχω δει. Ειναι για γελια !:rofl2:

Dionysis
10-02-06, 19:38
Μα δεν ηξερε ο πωλητης οτι οταν εβαλα την παραγγελια για face lift δεν θα ξεκινουσε απο 37,500 αλλα απο 39,500 + ?
Γιατι την προσφορα την ξεκινησε με 37,500 ?:banhim:
Οσο για το site Διονυση, τα εχω δει. Ειναι για γελια !:rofl2:

Εγώ όταν παράγγειλα το δικό μου ο πωλητής μου εξηγήθηκε ο άνθρωπος και είδα και το χαρτί που του έστειλε η BMW Hellas A.E το ότι θα προβεί σε αυξήσεις απο το νέο έτος. Σε 2 εβδομάδες θα το παραλάβω και δεν θα πληρώσω καμία αύξηση ευτυχώς

Οσο για το site Διονυση, τα εχω δει. Ειναι για γελια !:rofl2:

Αν το συγκρίνουμε με τα υπόλοιπα της BMW Hellas είναι το χειρότερο ανενημέρωτο εντελώς γιατί έτσι?

geovass
10-02-06, 19:56
Εγώ όταν παράγγειλα το δικό μου ο πωλητής μου εξηγήθηκε ο άνθρωπος και είδα και το χαρτί που του έστειλε η BMW Hellas A.E το ότι θα προβεί σε αυξήσεις απο το νέο έτος. Σε 2 εβδομάδες θα το παραλάβω και δεν θα πληρώσω καμία αύξηση ευτυχώς



Αν το συγκρίνουμε με τα υπόλοιπα της BMW Hellas είναι το χειρότερο ανενημέρωτο εντελώς γιατί έτσι?

Εμενα δεν μου ειπε τιποτα...:nixweiss:
Τελος παντων, ασε να δουμε τι θα βγει στο τελος.
Απο την μυτη θα μου βγει αυτη η αλλαγη... Δεν εμενα με την 318ti μου...:idea:

Dionysis
11-02-06, 13:27
Εμενα δεν μου ειπε τιποτα...:nixweiss:
Τελος παντων, ασε να δουμε τι θα βγει στο τελος.
Απο την μυτη θα μου βγει αυτη η αλλαγη... Δεν εμενα με την 318ti μου...:idea:

39.500 κόστιζε πρίν την προσφορά με την προσφορά 37.500 τώρα σου είπε 40.000 άρα πήραν και 500€ πάνω τα αυτοκίνητα

geovass
11-02-06, 17:23
39.500 κόστιζε πρίν την προσφορά με την προσφορά 37.500 τώρα σου είπε 40.000 άρα πήραν και 500€ πάνω τα αυτοκίνητα

Ετσι φαινεται. Θα δουμε σε λιγοτερο απο 1μιση μηνα...:bricks1:

Christian
12-02-06, 14:33
Μιλησα με την AC και ακομα δεν εχουν παραλαβει τις νεες τιμες.
Επισης μου ειπαν οτι δεν ισχυει το 37,500 σαν αρχικη τιμη, αλλα θα ξεκιναει γυρω στις 40,000.
Εμενα η προσφορα που ειχα παρει ειναι υπολογισμενη με το 37,500.
Τωρα μου τα γυριζουν... τι σκατα να κανω?:deal:
Φιλε δεν στα γυριζουν.Οταν εκανες το συμφωνητικο παραγγελιας επρεπε ο dealer να σου διευκρινισει οτι η τιμη του αυτοκινητου θα διαμορφωθει ως εχει τη ημερα της παραδοση του.Για ολες τις εταιριες ισχυει.Απλα πιεσε μπας και σου δωθει καποια καλυτερη τιμη.

geovass
12-02-06, 14:38
Δεν διαφωνω. Επρεπε να ειχε κανει αυτο που λες αλλα ΔΕΝ το εκανε.
Θα δουμε τι θα γινει συντομα.

Dionysis
12-02-06, 17:32
Απλα πιεσε μπας και σου δωθει καποια καλυτερη τιμη.

Εγώ απο την αρχή τους πίεσα πριν κλείσω το αυτοκίνητο προσπάθησα τους πείσω να μου κάνουν καλύτερη τιμή και τελικά κατάφερα να μου κάνουν 1000€ έκπτωση και αυτό με το ζόρι!

geovass
20-02-06, 10:24
Παιδια πηρα το VIN number.
Που παω για να δω σε τι κατασταση ειναι ?
Μπηκα στο bmwusa, εκανα Log in στο My Bmw, αλλα δεν βλεπω καπου που να πρεπει να το βαλω.

EDIT: Το βρικα... αλλα μου γραφει οτι δεν ειναι σωστο... Ξερει κανεις κατι ?

Christian
20-02-06, 11:45
Παιδια πηρα το VIN number.
Που παω για να δω σε τι κατασταση ειναι ?
Μπηκα στο bmwusa, εκανα Log in στο My Bmw, αλλα δεν βλεπω καπου που να πρεπει να το βαλω.

EDIT: Το βρικα... αλλα μου γραφει οτι δεν ειναι σωστο... Ξερει κανεις κατι ?
Μπες στο Μy Bmw στη επιλογη που εχει Owners Circle.Μετα επελεξε το Sing up today.Θα σου ζητηθει να δοσεις το Vin η το production number.Και συνεχισε.....Για δες.........

geovass
20-02-06, 11:54
Μπες στο Μy Bmw στη επιλογη που εχει Owners Circle.Μετα επελεξε το Sing up today.Θα σου ζητηθει να δοσεις το Vin η το production number.Και συνεχισε.....Για δες.........

Το εκανα, αλλα δεν μου το αναγνωριζει το VIN.
Υπαρχει περιπτωση να μην εχει γινει update το συστημα της BMW?

Christian
20-02-06, 12:20
Το εκανα, αλλα δεν μου το αναγνωριζει το VIN.
Υπαρχει περιπτωση να μην εχει γινει update το συστημα της BMW?
Δεν το γνωριζω αυτο........Μπορει να ισχυει αυτο που λες.....Δοκιμασε ξανα ισως...

geovass
04-03-06, 10:49
Μιλησα χθες με τον dealer μου. Η Ζ4 ειναι ετοιμη και ετοιμαζεται να αναχωρισει για Γερμανια!!!
Με το VIN δεν εβγαλα ακρη. Στο site ακομα δεν το αναγνωριζει σαν "valid".

By the way, επεσε η τιμη του Navi Prof. απο 3,457 σε 2,753 !!!

Christian
04-03-06, 13:14
Μιλησα χθες με τον dealer μου. Η Ζ4 ειναι ετοιμη και ετοιμαζεται να αναχωρισει για Γερμανια!!!
Με το VIN δεν εβγαλα ακρη. Στο site ακομα δεν το αναγνωριζει σαν "valid".

By the way, επεσε η τιμη του Navi Prof. απο 3,457 σε 2,753 !!!
Καλο αυτο!!!!!!!Εμαθες τιποτα αλλο φιλε?

geovass
04-03-06, 20:58
Καλο αυτο!!!!!!!Εμαθες τιποτα αλλο φιλε?

Η 2.0i εκδοση ερχεται με standard λευκα φλας και αποθηκευτικους χωρους. (μαλλον και οι αλλες εκδοσεις το ιδιο, 2.5 και 3.0). Εχει αναφερθει οτι θα εχει angle eyes και φωτα Xenon οχι Bi-Xenon. Ακομα θα εχει φωτακι μεσα στο ντουλαπακι !!

Οι τιμες στον εξοπλισμο ειναι πανω κατι ιδιες.
Πακετο εξωτερικων αναδιπλουμενων καθρεφτων - θερμενομενοι στην τιμη των 295.
Ο συναγερμος απο 551 ανεβηκε στα 563 ευρω.
Τα υπολοιπα ειναι οπως και πριν...:bugeye:

geovass
23-03-06, 15:29
Ηρθαν τα νεα Ζ4 facelift!!!
Ειδα ενα χθες σε γνωστη αντιπροσωπια! Μια κουλα ηταν!

Christian
23-03-06, 20:52
Ηρθαν τα νεα Ζ4 facelift!!!
Ειδα ενα χθες γνωστη αντιπροσωπια! Μια κουλα ηταν!
Εμαθες τελικα τι περιλαμβανει?Με τι εξοπλισμο ερχεται?Εχω μερες να μιλησω με το Πωλητη μου!Τι μοντελο ηταν αυτο που ειδες?

geovass
24-03-06, 10:45
Εμαθες τελικα τι περιλαμβανει?Με τι εξοπλισμο ερχεται?Εχω μερες να μιλησω με το Πωλητη μου!Τι μοντελο ηταν αυτο που ειδες?

Τα ειχα γραψει και πιο πανω.
Ειδα ενα 2.0 silver grey χρωμα με μαυρη κουκουλα. Ειχε ασπρα φλας. Μεσα δεν μπηκα αλλα πρεπει να εχει και το πακετο για τους εσωτερικους χωρους.
Μεσα αυτο που ειδα ειχε σπορ δερματινο τιμονι και δερματινα καθησματα.

Παιδια ειναι ενα ονειρο το αυτοκινητο. περιμενω με αγωνια το δικο μου............................

Gary Kokkin
25-03-06, 21:59
H τιμή πως διαμορφώθηκε τελικά στην βασική έκδοση,τώρα που ήρθε στην Ελλάδα-Ως τώρα έδιναν ενδεικτική τιμή για παραγγελία.
Επίσης κάπου διάβασα ότι Βι-Xenon δεν έχει στον εξοπλισμό ούτε με παραγγελία κάτι που ακούγεται παράξενο-Ισχύει ?

geovass
26-03-06, 15:28
H τιμή πως διαμορφώθηκε τελικά στην βασική έκδοση,τώρα που ήρθε στην Ελλάδα-Ως τώρα έδιναν ενδεικτική τιμή για παραγγελία.
Επίσης κάπου διάβασα ότι Βι-Xenon δεν έχει στον εξοπλισμό ούτε με παραγγελία κάτι που ακούγεται παράξενο-Ισχύει ?

Το εχω ξαναπει αυτο. Η τιμη στη βασικη εκδοση του 2.0 ειναι 39.600
Φωτα Bi-Xenon υπαρχουν διαθεσιμα στον προαιρετικο εξοπλισμο στην τιμη περιπου 1000 ευρω. Μαζι μπαινουν και τα πλυστικα φανων.:greenboun

Gary Kokkin
26-03-06, 21:49
Δηλ. έχει και απλά Xenon και Βi-Xenon, άμα θελει κανείς ? -Περίεργο-Νόμιζα τα απλά Xenon στην ΒΜW έχουν καταργηθεί.


Η 2.0i εκδοση ερχεται με standard λευκα φλας και αποθηκευτικους χωρους. (μαλλον και οι αλλες εκδοσεις το ιδιο, 2.5 και 3.0). Εχει αναφερθει οτι θα εχει angle eyes και φωτα Xenon οχι Bi-Xenon. Ακομα θα εχει φωτακι μεσα στο ντουλαπακι !!

Οι τιμες στον εξοπλισμο ειναι πανω κατι ιδιες.
Πακετο εξωτερικων αναδιπλουμενων καθρεφτων - θερμενομενοι στην τιμη των 295.
Ο συναγερμος απο 551 ανεβηκε στα 563 ευρω.
Τα υπολοιπα ειναι οπως και πριν...:bugeye:

geovass
27-03-06, 00:15
Δηλ. έχει και απλά Xenon και Βi-Xenon, άμα θελει κανείς ? -Περίεργο-Νόμιζα τα απλά Xenon στην ΒΜW έχουν καταργηθεί.

Μπορει και να εχεις δικιο. Θα σου πω μολις το παραλαβω.

Συγκεριμενα αντιγραφω οτι γραφει η μπροσουρα.

Προβολεις XENON γι ατα φωτα πορειας και την μεγαλη σκαλα. (συμπερ. δακτυλιοι φωτισμου, αυτοματη ρυθμηση δεσμης προβολεων)

Gary Kokkin
28-03-06, 01:28
Aυτή η περιγραφή αναφέρεται για Bi-Xenon
Tα απλά xenon δεν έχουν μεγάλη σκάλα.

Christian
28-03-06, 15:36
Aυτή η περιγραφή αναφέρεται για Bi-Xenon
Tα απλά xenon δεν έχουν μεγάλη σκάλα.
Παιδια,πηγε κανεις σε καποια αντιπροσωπεια,να δει τι περιλαμβανει ο βασικος εξοπλισμος στις τιμες που εχουν δωσει.Τι extra περασαν στον βασικο και ανεβασαν τις τιμες!Δεν προλαβα να παω και το site της Bmw Hellas ειναι χρονια πισω........

geovass
30-03-06, 12:42
Μολις παραγγειλα την παρακατω κεραια για το Ζ4.
19 ευρω απο USA! απο εδω (http://www.carccessory.com/detail2.asp?key=Stubby_Short_Antenna_G)

http://www.carccessory.com/images/photo/Stubby_Short_Antenna_/G.gif

την εχει δοκιμασει κανεις αλλος?:+1:

geovass
31-03-06, 09:59
http://www.worldcarfans.com/news.cfm/country/gcf/newsID/2060330.005/bmw/bmw-z4-thx-certified

BMW Z4 THX Certified !!!

geovass
17-04-06, 16:45
Μετα απο 5 1/2 μηνες (28 Νοε. 2005), το αυτοκινητο θα ειναι σε γνωστη αντιπροσωπεια σημερα το απογευμα....:icon_kidr :icon_kidr :icon_kidr
Αμαν! Γκαστρωθηκα για να ερθει...:screwy:

Οταν με το καλο, το παραλαβω, θα βαλω και φωτογραφιες!

Dionysis
17-04-06, 17:13
Αντε άντε επιτέλους!!!! τέτοια να ακούμε να χαιρόμαστε. Αντε πασχαλιάτικο και τυχερό το Ζ4 τυχερεεεεεεεε :pimp:

geovass
17-04-06, 17:36
Ευχαριστω Διονυση μου. Αντε με το καλο να την παραλαβω!

Gary Kokkin
17-04-06, 19:39
Mε το μαλακό ....να στην παραδώσουν σωστά και όχι άρπα κόλλα για να προλάβουν τις Εορταστικές μέρες,και ξαναπάς μετά για απορίες ή για ρυθμίσεις.

geovass
17-04-06, 20:46
Mε το μαλακό ....να στην παραδώσουν σωστά και όχι άρπα κόλλα για να προλάβουν τις Εορταστικές μέρες,και ξαναπάς μετά για απορίες ή για ρυθμίσεις.

Ναι, ναι δεν βιαζομαστε!
Πηγα και την ειδα (φωτογραφιες στο γκαραζ). Ξαναερωτευτικα παντος!
Ειναι κουκλα η ατιμη!:icon_kidr

Christian
17-04-06, 20:57
Ναι, ναι δεν βιαζομαστε!
Πηγα και την ειδα (φωτογραφιες στο γκαραζ). Ξαναερωτευτικα παντος!
Ειναι κουκλα η ατιμη!:icon_kidrΑντε φιλε καλοταξιδο το νεο σου μωρο....

geovass
17-04-06, 21:01
Thank you !!!

e39_528
17-04-06, 21:34
Κατσε καλα το χρωμα,μια 18αρα και εκλισες.

geovass
17-04-06, 21:37
το σκεφτομαι για ζαντικο αλλα και για hard top !

DjBac
17-04-06, 23:08
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ!!! Καλορίζικη και καλά και ασφαλή χιλιόμετρα!!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D

geovass
18-04-06, 08:01
Ευχαριστω πολυ! (να δουμε εαν τριζει η δικια μου...)

Dionysis
18-04-06, 13:33
Ωχ Ωχ Ωχ τώρα ποιός σε πιάνει :smokin:
Πότε θα σουν την παραδώσουν?.
Και προσοχή ε? μην δω γρατσουνιά και προπάντων ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ όσο και αν βαριέσαι να την βάζεις πάντα μέσα στο γκαράζ
μια φιλική συμβουλή απο εμένα. Και το σημαντικότερο κάνε μικτή ασφάλεια

geovass
18-04-06, 13:54
Ωχ Ωχ Ωχ τώρα ποιός σε πιάνει :smokin:
Πότε θα σουν την παραδώσουν?.
Και προσοχή ε? μην δω γρατσουνιά και προπάντων ΜΗΝ ΤΗΝ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΞΩ ΤΟ ΒΡΑΔΥ όσο και αν βαριέσαι να την βάζεις πάντα μέσα στο γκαράζ
μια φιλική συμβουλή απο εμένα. Και το σημαντικότερο κάνε μικτή ασφάλεια

Αχ....:drive2:
Την παραλαμβανω ή αυριο ή Πεμπτη.
Παρασκευη φευγω για εκδρομουλα !!!! (να το στρωσω και λιγακι εε?)
Μεχρι 3,500 στροφες ετσι - μεχρι τα πρωτα 1.500 μετρα ? (αυτο δεν ειναι, εαν θυμαμαι καλα?)

Dionysis
18-04-06, 13:58
Αχ....:drive2:
Μεχρι 3,500 στροφες ετσι - μεχρι τα πρωτα 1.500 μετρα ? (αυτο δεν ειναι, εαν θυμαμαι καλα?)

Επηδη φοράμε το ίδιο μοτέρ εμένα μου είχαν πει για τα πρώτα 1.500 μεχρι τις 4.500 rpm και προαιρετική αλαγή λαδιών στα πρώτα 5.000 χλμ

geovass
18-04-06, 14:02
Επηδη φοράμε το ίδιο μοτέρ εμένα μου είχαν πει για τα πρώτα 1.500 μεχρι τις 4.500 rpm και προαιρετική αλαγή λαδιών στα πρώτα 5.000 χλμ

Εμενα μου ειπε για λαδια στα 25.500 χλμ...:dance:
Αρα, 4.500 rpm λες εε?

Dionysis
18-04-06, 14:10
Εμενα μου ειπε για λαδια στα 25.500 χλμ...:dance:
Αρα, 4.500 rpm λες εε?

Εμένα έτσι μου είπαν αλλά δεν το έφτασα ποτέ στις 4.500 γιατί δεν χρειάστηκε να το κάνω μεχρι τώρα που είμαι στα 1.800 χλμ θα φτάσω ως τα 2.000 χλμ, και θα το ρίξω μια τελική να δούμε και πόσο πατάει.
Εσύ θα κάνεις ότι σου είπαν αλλά τα λάδια καλό θα είναι να πας απο μόνος σου στα 8.000 να σου τα αλάξουν είναι καλύτερα γαι τον κινητήρα

DjBac
18-04-06, 21:06
Τα λάδια στα 5000 κοντά!! Τα πρώτα λάδια πρέπει να βγουν!! Μετά για τα επόμενα λάδια θα σου λέει στο ταμπλό!! Oil service, inspection κτλ κτλ.. Ανάλογα τον τρόπο οδήγησης σου λέει σε πόσα χλμ να πας!! Προσωπικά τα αλλάζω κάθε 7000χλμ περίπου!!

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
18-04-06, 21:56
Τα λάδια στα 5000 κοντά!! Τα πρώτα λάδια πρέπει να βγουν!! Μετά για τα επόμενα λάδια θα σου λέει στο ταμπλό!! Oil service, inspection κτλ κτλ.. Ανάλογα τον τρόπο οδήγησης σου λέει σε πόσα χλμ να πας!! Προσωπικά τα αλλάζω κάθε 7000χλμ περίπου!!

''Ανάλογα με τον τρόπο οδήγησής σου'' χμμμ. Δηλαδή εσένα σου λέει κάθε 1.000 χλμ να πας?????:twak: :tapedshut :thefinger

DjBac
18-04-06, 22:02
Όταν το πρωτοπήρα το αμάξι έλεγε 25000 το ταμπλό!! Τώρα έχω διανύσει 17100χλμ και σε 100 μου λέει αλλαγή λαδιών!!!! :D :D

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
18-04-06, 22:04
χα χα χα χα χα γεια σου ρε Αντώναρε!!!! χα χα χα! Συμβαδίζουμε. Πλάκα πλάκα εγώ κάθε 5.000 αλλάζω χωρίς να μου το λέει. Απλά είναι για το καλό του κινητήρα!!! Και του κομπρέσσορα!!! Αντώνη λες να κάνουμε κανένα συμβόλαιο με την castrol. Ποιο οικονομικό θα μας έρθει!!!

DjBac
18-04-06, 22:18
Why not!!! :D :D

Gary Kokkin
19-04-06, 12:47
Λόγω κλιματολογικών συνθηκών οι κινητήρες ζεσταίνονται πιό εύκολα,οπότε συνίσταται η αλλαγή να γίνεται στο μεσο της (ενδεικτικής) διαρκειας που αναφέρεται επίσημα-Tο έχω διαβάσει σε ξενο manual αυτοκινήτου από εισαγωγής,που αναφέρουν σχετικά ,για ταξίδια σε ζεστές χώρες (>18οc μέση θερμοκρασία)-Συνήθως ο υπολογιστής ταξιδιού υπολογίζει με βάση τα ανώτερα όρια,όχι τα κανονικά.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
19-04-06, 12:52
Αν κάνουμε συβόλαιο και είσαι δικός μας θα σε βάλουμε μέσα!!!

geovass
19-04-06, 13:10
Ευχαριστω παιδια. Θα ακολουθισω τις συμβουλες σας. Θα πανω να αλλαξω γυρω στα 7000 με 8000.
Το αμαξι το παραλαμβανω σημερα το απογευμα!!!

bmw316i
19-04-06, 13:14
Το αμαξι το παραλαμβανω σημερα το απογευμα!!!

Σε φαντάζομαι τι χαμόγελο θα έχεις από το πρωί...
Καλορίζικο να είναι και καλοτάξιδο!

geovass
19-04-06, 16:09
Σε φαντάζομαι τι χαμόγελο θα έχεις από το πρωί...
Καλορίζικο να είναι και καλοτάξιδο!

Αστα... τραβαω τα βυζια μου!:GrowUp:
Ξερει κανεις εαν θα τις παρω τις πινακιδες ή οχι ? Η θα μου δωσουν χαρτι?
Αλουμινιο εννοω !

DjBac
19-04-06, 17:20
Νομίζω πως έχουν πινακίδες πλέον!!!

Άντε, είδες πως πέρασε ο καιρός!!! :D

Θα σου πρότεινα αλλαγή στα πρώτα 5000!!!

geovass
19-04-06, 22:30
Νομίζω πως έχουν πινακίδες πλέον!!!

Άντε, είδες πως πέρασε ο καιρός!!! :D

Θα σου πρότεινα αλλαγή στα πρώτα 5000!!!

Λοιποοοοοοοον!!

Ναι, εχουν πινακιδες!:D
Το αυτοκινητο το ερωτευτικα! Ειναι μια μαγια σε ...ροδες! Απο την 318 Compact που ειχα, ειναι το ...κατι αλλο!
Το Navi, και η οθονη γενικα ειναι πολυ εντυπωσιακη!
Η αποδοσεις του φαινονται να ξεπερνουν τις προσδοκιες μου! Ο ηχος της μηχανης ειναι τοσο μπασος και γλυκος, που σε τρελενει!
Δεν εχω ακουσει τριξιματα ή αλλα προβληματα που εχουν κατα καιρους γραφτει!

Με ενοχλει λιγο η μεση μου :smashtard αλλα ειναι θεμα συνηθειας!
Αυριο του βαζω dension ice link plus για το connection με το iPod μου!

Δεν μου εχουν ακομα προγραματισει το Key memory (δεν προλαβαιναν σημερα :GrowUp: ) και θα παω απο βδομαδα,
Ρε παιδια κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου ανοιγει με το κλειδι το πορτ μπαγκαζ! Ειναι επειδη δεν εχει προγραματιστει ή εινα κατι αλλο?

Αυτα για την ωρα...

sheriff
19-04-06, 23:19
Λοιποοοοοοοον!!

Ναι, εχουν πινακιδες!:D
Το αυτοκινητο το ερωτευτικα! Ειναι μια μαγια σε ...ροδες! Απο την 318 Compact που ειχα, ειναι το ...κατι αλλο!
Το Navi, και η οθονη γενικα ειναι πολυ εντυπωσιακη!
Η αποδοσεις του φαινονται να ξεπερνουν τις προσδοκιες μου! Ο ηχος της μηχανης ειναι τοσο μπασος και γλυκος, που σε τρελενει!
Δεν εχω ακουσει τριξιματα ή αλλα προβληματα που εχουν κατα καιρους γραφτει!

Με ενοχλει λιγο η μεση μου :smashtard αλλα ειναι θεμα συνηθειας!
Αυριο του βαζω dension ice link plus για το connection με το iPod μου!

Δεν μου εχουν ακομα προγραματισει το Key memory (δεν προλαβαιναν σημερα :GrowUp: ) και θα παω απο βδομαδα,
Ρε παιδια κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου ανοιγει με το κλειδι το πορτ μπαγκαζ! Ειναι επειδη δεν εχει προγραματιστει ή εινα κατι αλλο?

Αυτα για την ωρα...

καλοριζικο και απο μενα και καλα χιλιομετρα με την κουκλα.18αρες και hardtop ειναι εγγυηση.και να ξερεις εχθρος του καλου ειναι το καλυτερο:love:(εννοειτε οτι με τα ζαντικα και το hardtop θα ομορφυνει)

manosm3
19-04-06, 23:53
Λοιποοοοοοοον!!

Ναι, εχουν πινακιδες!:D
Το αυτοκινητο το ερωτευτικα! Ειναι μια μαγια σε ...ροδες! Απο την 318 Compact που ειχα, ειναι το ...κατι αλλο!
Το Navi, και η οθονη γενικα ειναι πολυ εντυπωσιακη!
Η αποδοσεις του φαινονται να ξεπερνουν τις προσδοκιες μου! Ο ηχος της μηχανης ειναι τοσο μπασος και γλυκος, που σε τρελενει!
Δεν εχω ακουσει τριξιματα ή αλλα προβληματα που εχουν κατα καιρους γραφτει!

Με ενοχλει λιγο η μεση μου :smashtard αλλα ειναι θεμα συνηθειας!
Αυριο του βαζω dension ice link plus για το connection με το iPod μου!

Δεν μου εχουν ακομα προγραματισει το Key memory (δεν προλαβαιναν σημερα :GrowUp: ) και θα παω απο βδομαδα,
Ρε παιδια κατι που μου εκανε εντυπωση ειναι οτι δεν μου ανοιγει με το κλειδι το πορτ μπαγκαζ! Ειναι επειδη δεν εχει προγραματιστει ή εινα κατι αλλο?

Αυτα για την ωρα...
Καλοταξιδο φιλε μου!

DjBac
20-04-06, 01:18
Καλορίκο officialy πλέον!!!

Το πορτ μπαγκάζ ανοίγει μόνο από μέσα? Με το κλειδί στην κλειδαριά δεν ανοίγει!! Αν όχι τότε στο προγραμματίζουν (Car Key Memory) και θα ανοίγει και με κουμπί από χειριστήριο!!

geovass
20-04-06, 09:58
Καλορίκο officialy πλέον!!!

Το πορτ μπαγκάζ ανοίγει μόνο από μέσα? Με το κλειδί στην κλειδαριά δεν ανοίγει!! Αν όχι τότε στο προγραμματίζουν (Car Key Memory) και θα ανοίγει και με κουμπί από χειριστήριο!!

Παιδια, σας ευχαριστω ολους για τις ευχες σας!
τελικα, το προτ μπαγκαζ ανοιγει με παρατεταμενο πατημα του κουμπιου!:screwy:
Δεν ηταν ετσι στην compact, αλλα δεν πειραζει!

DjBac
20-04-06, 12:00
Αααα, ναι!! Έτσι είναι στη Ζ4!!! :D :D

Gary Kokkin
25-04-06, 15:19
Σε κάποιες διαφημίσεις σε ένθετα εφημερίδων,αναφέρεται έκδοση της ανανεωμένης Ζ4 στα 39500ευρώ με Χenon σαν sport έκδοση.

Fairytale
25-04-06, 15:50
Αστα... τραβαω τα βυζια μου!:GrowUp:
Θα πρότεινα να πας λίγο παραπέρα...
Το thread σου κάπου μου είχε παραπέσει... τώρα "ρούφηξα" όλη την ιστορία σου σαν κινηματογραφική ταινία!!!
Καλορίζικη και καλοτάξιδη λοιπόν, ελπίζω μια μέρα να αξιωθώ να γίνω και εγώ κάτοχος ενός τέτοιου αυτοκινήτου που ομορφαίνει (ο χαρακτηρισμός είναι λίγος...) τους δρόμους μας.
C U out there

geovass
25-04-06, 17:18
Θα πρότεινα να πας λίγο παραπέρα...
Το thread σου κάπου μου είχε παραπέσει... τώρα "ρούφηξα" όλη την ιστορία σου σαν κινηματογραφική ταινία!!!
Καλορίζικη και καλοτάξιδη λοιπόν, ελπίζω μια μέρα να αξιωθώ να γίνω και εγώ κάτοχος ενός τέτοιου αυτοκινήτου που ομορφαίνει (ο χαρακτηρισμός είναι λίγος...) τους δρόμους μας.
C U out there

Χεχεχε! Σε ευχαριστω για τα καλα σου λογια φιλε Νικο:boink:
Σου ευχομαι να κανεις και εσυ το ονειρο σου, πραγματικοτητα!:bowdown: