PDA

Επιστροφή στο Forum : Ζητείται 1998 ///M3 Manual


M3MAN
22-09-04, 23:00
Φίλοι,

που ή πως μπορώ να βρώ ένα εγχειρίδιο για 1998 Ε36 Μ3;
υπάρχει μήπως κανένα site;

ευχαριστώ

antonio
22-09-04, 23:57
Σίγουρα μπορείς να προμηθευτείς το γνήσιο από την BMW ή ακόμα καλύτερα να προτιμήσεις της haynes, το οποίο μπορείς να βρεις στον Παπασωτηρίου, ή να το παραγγείλεις αν δεν το έχει!

MPOWER
23-09-04, 09:36
M3MAN Πήγαινε σε ένα εξουσιοδοτημένο συνεργείο και ζήτα τους να σου φέρουν το part# 01 41 9 790 631 για Αγγλικό manual του Μ3Ε36

S38B38 Monsta
23-09-04, 10:07
Σίγουρα μπορείς να προμηθευτείς το γνήσιο από την BMW ή ακόμα καλύτερα να προτιμήσεις της haynes, το οποίο μπορείς να βρεις στον Παπασωτηρίου, ή να το παραγγείλεις αν δεν το έχει!

1) Οι αντιπροσωπίες ΔΕΝ δίνουν manual σε τελικούς χρήστες, και....

2) Η Haynes ΔΕΝ εκδίδει manual για ΚΑΝΕΝΑ ///Μ αυτοκίνητο.

antonio
23-09-04, 13:08
1) Οι αντιπροσωπίες ΔΕΝ δίνουν manual σε τελικούς χρήστες, και....

2) Η Haynes ΔΕΝ εκδίδει manual για ΚΑΝΕΝΑ ///Μ αυτοκίνητο.


Για το πρώτο πιστεύω ότι είναι θέμα γνωριμιών, καθώς εγώ στο παρελθόν είχα προμηθευτεί για λογαριασμό κάποιου φίλου το manual για την Μ3 Ε30 του 89.
Όσο για το δεύτερο δεν το γνώριζα, καθώς πίστευα ότι η haynes έχει manuals για όλους τους τύπους αυτοκινήτων!
Με συγχωρείτε! ;)

S38B38 Monsta
23-09-04, 14:16
Για το πρώτο πιστεύω ότι είναι θέμα γνωριμιών, καθώς εγώ στο παρελθόν είχα προμηθευτεί για λογαριασμό κάποιου φίλου το manual για την Μ3 Ε30 του 89.
Όσο για το δεύτερο δεν το γνώριζα, καθώς πίστευα ότι η haynes έχει manuals για όλους τους τύπους αυτοκινήτων!
Με συγχωρείτε! ;)

Δεν υπάρχει λόγος να απολογηθείς :)

και ναι για το 1) ισχύει το θέμα των γνωριμιών, αν και πρόσφατα είχα ένα γνωστο μου με συνεργείο bmw που πήγε αντιπροσωπεία να το παραγγείλει (Μ3 Ε36)και του είπαν ένα ξερό 'όχι δε γίνεται'.

M3MAN
23-09-04, 20:25
Για μένα είναι μ@λ@κί@ που οι εταιρίες αυτοκινήτων στα επίσημα sites τους δεν έχουν manuals για όλα τα μοντέλα τους σε pfd ή κατι ανάλογο.
Έστω και αν δεν ήταν δωρεάν. Νομίζω πολύς κόσμος θα τα αγόραζε ιδιαίτερα στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.
Αναρωτιέμαι γιατι δεν το εχουν κανει ακομα.

RSM
24-09-04, 11:31
Για μένα είναι μ@λ@κί@ που οι εταιρίες αυτοκινήτων στα επίσημα sites τους δεν έχουν manuals για όλα τα μοντέλα τους σε pfd ή κατι ανάλογο.
Έστω και αν δεν ήταν δωρεάν. Νομίζω πολύς κόσμος θα τα αγόραζε ιδιαίτερα στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.
Αναρωτιέμαι γιατι δεν το εχουν κανει ακομα.

M3MAN.....THA DO TI BORO NA SOU BRO! LIGO XRONO MONO THELO???

KE PISTEVO ENOIS.......PDF FORMAT, ETSI??

S38B38 Monsta
24-09-04, 11:50
Για μένα είναι μ@λ@κί@ που οι εταιρίες αυτοκινήτων στα επίσημα sites τους δεν έχουν manuals για όλα τα μοντέλα τους σε pfd ή κατι ανάλογο.
Έστω και αν δεν ήταν δωρεάν. Νομίζω πολύς κόσμος θα τα αγόραζε ιδιαίτερα στην αγορά του μεταχειρισμένου αυτοκινήτου.
Αναρωτιέμαι γιατι δεν το εχουν κανει ακομα.

Απλό: Για να μη χάνουν λεφτά οι επίσημοι αντιπρόσωποί τους από τις επισκευές / service