PDA

Επιστροφή στο Forum : Z4 wheels


MAC Z4
12-02-06, 14:34
Είμαι μεταξύ των 2..
Εσεις τί λετε?

mpikounis
12-02-06, 15:47
Τι ζάντες φοράει τώρα το αυτοκίνητό σου; Εγω θα προτιμουσα μαμα bmw ή replica καποιας μαμα. Για εμενα η πιο ωραια ζαντα στο Ζ4 ειναι αυτη:

162

sheriff
12-02-06, 17:39
θα συμφωνησω με τον μιχαλη αλλα τυπου ρεπλικα δειχνουν πολυ φτηνιαρικες και οι περισσοτερες ειναι κακες απομιμισεις με μειωμενη αντοχη στις καταπονησεις.γνησιες και παλι γνησιες. σκεφτεσαι για 18αρες απ'οτι καταλαβα ετσι?αν ομως εχεις καταληξει σε αυτα τα δυο σχεδια θα εγω θα διαλεγα τις ζαντες που ειναι η μοιαζουν στις breyton την δεξια δηλαδη

papajim
12-02-06, 18:21
Κι εγώ είμαι υπέρ των μαμά-original,αυτή του mpikounis είναι έτη φωτός μπροστά απ'όλες. :love:
Αν πάλι θέλεις κάποια από τις παραπάνω,εγώ ψηφίζω τη bbs αριστερά.

NAtS
12-02-06, 18:36
Πάρε τις M3 CSL-like (τις πρώτες), αλλά θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τις BBS LeMan πως δείχνουν στο αμάξι, το έχω ερωτευτεί με αυτά τα ζαντικά.

Link: http://www.technikpower.com/gallery/Z4SR/titanium/

sheriff
12-02-06, 18:38
Κι εγώ είμαι υπέρ των μαμά-original,αυτή του mpikounis είναι έτη φωτός μπροστά απ'όλες. :love:
Αν πάλι θέλεις κάποια από τις παραπάνω,εγώ ψηφίζω τη bbs αριστερά.
ομορφη ζαντα του μιχαλη αλλα εγω διαλεγω αυτες! και φιλε μου να συμπληρωσω και το γεγονος οτι ειναι τερας αξιοπιστιας,τι λακουβες,τι σαμαρακια δεν εχουν κανει τσικ απο θεμα στραβωματος.

MAC Z4
12-02-06, 18:40
θα συμφωνησω με τον μιχαλη αλλα τυπου ρεπλικα δειχνουν πολυ φτηνιαρικες και οι περισσοτερες ειναι κακες απομιμισεις με μειωμενη αντοχη στις καταπονησεις.γνησιες και παλι γνησιες. σκεφτεσαι για 18αρες απ'οτι καταλαβα ετσι?αν ομως εχεις καταληξει σε αυτα τα δυο σχεδια θα εγω θα διαλεγα τις ζαντες που ειναι η μοιαζουν στις breyton την δεξια δηλαδη


Ειναι bryton (VISION II)

MAC Z4
12-02-06, 18:41
Τι ζάντες φοράει τώρα το αυτοκίνητό σου; Εγω θα προτιμουσα μαμα bmw ή replica καποιας μαμα. Για εμενα η πιο ωραια ζαντα στο Ζ4 ειναι αυτη:

162


Μαμα Ζ4 3.0 όχι πως είναι κακές αλλά θα ήθελα κάτι άλλο....

MAC Z4
12-02-06, 18:43
ομορφη ζαντα του μιχαλη αλλα εγω διαλεγω αυτες! και φιλε μου να συμπληρωσω και το γεγονος οτι ειναι τερας αξιοπιστιας,τι λακουβες,τι σαμαρακια δεν εχουν κανει τσικ απο θεμα στραβωματος.


Περί αισθητικής κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά νομίζω το κάνουν το Β (βήτα).....

sheriff
12-02-06, 18:46
Περί αισθητικής κολοκυθόπιτα βέβαια αλλά νομίζω το κάνουν το Β (βήτα).....
τι εννοεις με το β'?

MAC Z4
12-02-06, 18:48
Πάρε τις M3 CSL-like (τις πρώτες), αλλά θα σου έλεγα να κοιτάξεις και τις BBS LeMan πως δείχνουν στο αμάξι, το έχω ερωτευτεί με αυτά τα ζαντικά.

Link: http://www.technikpower.com/gallery/Z4SR/titanium/




Παιδιά για κοιτάξτε αυτό
http://www.tirerack.com/upgrade_garage/WheelSearch.jsp?&autoMake=BMW&autoModel=Z4+3.0I&autoYear=2004&autoModClar=

MAC Z4
12-02-06, 19:08
τι εννοεις με το β'?


Δευτερο...
δεν είναι classie...

papajim
12-02-06, 20:57
ομορφη ζαντα του μιχαλη αλλα εγω διαλεγω αυτες! και φιλε μου να συμπληρωσω και το γεγονος οτι ειναι τερας αξιοπιστιας,τι λακουβες,τι σαμαρακια δεν εχουν κανει τσικ απο θεμα στραβωματος.

Κι αυτές είναι πολύ όμορφες ζάντες φίλε μου και η επιλογή είναι πάντα κάτι το υποκειμενικό,ανάλογα με τα γούστα μας και τις προτιμήσεις μας (και τις ελληνικές λακούβες :().Εμένα π.χ. μου αρέσουν περισσότερο οι ζάντες με πιο "χοντρές" ακτίνες.
Ένα είναι το σίγουρο...Ότι ζάντα και να υπάρχει,το αμάξωμα από πάνω (βλέπε Ζ4) είναι ΗΔΟΝΗ!!:ylsuper:

p_sE36
12-02-06, 21:39
εγω θα προτεινα κατι με εξωτερικη πατουρα, δειχνει πολυ περισσοτερο! παντως αν επιμενεις μεταξυ των δυο θα προτιμουσα τη breyton, αλλα και η schnitzer η καινουρια του παει πολυ!

E36M3ZF
12-02-06, 22:15
Εγώ αδελφέ....Για αισθητικούς και μόνο λόγους θα προτιμούσα την BBS ου έχεις βάλει φωτό στην αρχή...Για μένα δίνει κατι παραπάνω στο αυτοκίνητο....Συμφωνω και με τον Μιχαλη αλλά βέβαια είναι σωστή και η άποψη replica ίσως να δείχνουν φτηνιάρικες..

Τάδε έφη
Κώστας

bmw5argolida
12-02-06, 22:39
Μεταξυ αυτων των δυο και μονο θα προτιμουσα τη Breyton.Μου κανει πιο επιθετικη και ειναι πιο ευκολη στο πλυσιμο.Η επιλογη παντως ειναι καθαρα υποκειμενικη.Ψαξε στο garage μας και δες z4 με ζαντολαστιχα καποιου μελους.Παντως οτι και να επιλεξεις το αμαξι ειναι φοβερο...

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
13-02-06, 01:02
Και εγώ τις αριστερά θα προτιμούσα. Κατα την γνώμη μου στο δικό σου θα ταιριάζουν απόλυτα οι καινούριες ζάντες της schnitzer οι ακτινοτές που είναι διαιρούμενες!!!