PDA

Επιστροφή στο Forum : makman (525) vs E36M3ZF (328)


makman
14-02-06, 00:42
εχθες το βραδυ εγινε κανονισμενη (φιλικη) κοντριτσα μεταξυ εμενα (Ε34 525) και του κωστα (328 καμπριο).το επαθλο ????.......2 σουβλακια.:screwy:
στην πρωτη κοντρα (400m) ημουν μπροστα του ενα φτερο . στην δευτερη,ελαφρια ανωφερια, (550m) ηταν μπροστα μου λιγο παραπανω,αλλα το θεμα ειναι οτι ανοιγε διαφορά,αργα, αλλα σταθερα !!! οποτε,αφου ειμασταν ισοπαλοι, πηγαμε μετα και απολαυσαμε τα σουβλακια μας.επεται επαναληψη. γεια σου ρε κωστα.......!!!!!!:hello:

Υ.Γ ο STR που ακολουθουσε,μας "ειχε" για πλακα και τους δυο.ευτηχως που δεν βαλαμε μαζι του.

Dark_Niaou
14-02-06, 07:37
Τα 36άρια το ειπα.... πάνε πολύ καλά!!!

STR
14-02-06, 09:36
Οντως τα 2 αυτοκινητα πηγαιναν ολοιδια μεχρι εκει που τα ακολουθησα στο τελος τριτης.Το μεγαλυτερο βαρος της 5 αρας και του καμπριο εκαναν την διαφορα και φαινοταν να τα ειχα και τα 2.Του Μακη κανει τρελο θορυβο επισης...

Strax
14-02-06, 09:51
Ή "αναμέτρηση" ήταν από στάση ή ρολλαριστά?
Λογικά το 2.8 πρέπει να έχει σημαντική διαφορά σε ροπή, που είναι και το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 2.5 του Ε34.

STR
14-02-06, 09:56
Απο σταση.Καμπριο και 5αρα μπροστα και πισω εγω...

Black5
14-02-06, 14:33
Γιατί δεν είπατε τίποτα ρε παιδιά?!!

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
14-02-06, 14:35
Στημένος ήταν ο αγώνας. όλοι ψέματα λένε.

melodic
14-02-06, 17:06
ax re ti xanwwww.... den pirazei tha anaplirwsw omws otan girisw....
kwsta kala xiliometra me to 28ari...!!!
(maki elpizw ola ok me ta organa!)
tous filikous mou xeretismous apo ton panemorfo K.E. sto poro!!!!


sorry gia ta greekenglish edw den paizoun ellinika!!!!

makman
14-02-06, 17:13
Ή "αναμέτρηση" ήταν από στάση ή ρολλαριστά?
Λογικά το 2.8 πρέπει να έχει σημαντική διαφορά σε ροπή, που είναι και το μεγαλύτερο μειονέκτημα του 2.5 του Ε34.

εχει οντως στρατο.απλα με βοηθησε το διαφορικο (μπλοκε 3,25) μεχρι την αλλαγη τριτη σε τεταρτη.απο εκει και μετα το διαφορικο του κωστα (2,93) και τα 3,5 kg ροπη εκαναν την διαφορα.η κοντρα εγινε και τις δυο φορες απο σταση.

melodic......θα σε "περιμενουμε" να γυρισεις με το καλο.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
14-02-06, 17:44
Ρε στημένος ήταν ο αγώνας. Απλά γιόρταζε χθες ο μάκης και κέρασε τα σουβλάκια στον κώστα επειδή είναι κλίκα!!

E36M3ZF
14-02-06, 18:30
Ρε στημένος ήταν ο αγώνας. Απλά γιόρταζε χθες ο μάκης και κέρασε τα σουβλάκια στον κώστα επειδή είναι κλίκα!!


ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣττττττ....ρε σταματα ρε ...θα μας παρουνε χαμπαρι....Αρτεμη Ματσα....

Τι να πώ εγώ τώρα.....Δεν είναι μόνο αυτές οι διαφορές μας πιστευω εγω....Σίγουρα και τα δύο αυτοκίνητα είναι μαούνες απο θέμα βάρους και αν δεν κάνω λάθος έχουν μόνο 30 κιλά διαφορά πράγμα που το αναπληρώνουν τα δικά μου σωματικά έναντι του φίλου Μάκη αλλά και άλλη μια διαφορά που διαπθστώνω εγώ κάνει την διαφορά....Ο Μάκης που φοράει μπλοκέ χθές και στα δυο στησίματα στο ξεκίνημα αν και ξεκίναγε κόφτες δεν είχε ουτε μέτρο σπινιάρισμα σε αντίθεση με το δικό μου που σπινιάριζε τρελλά....Σήμερα που ξαναπέρασα απο το σημείο του εγκλήματος το σπιριάρισμα ειναι τουλάχιστον 20μετρα πράγμα που βοήθησε τον μάκη να κάνει την διαφορά στην αρχή. Όταν λοιπόν την δευτερη φορά όμως ξαναστηθήκαμε με το ίδιο σπινιάρισμα πάλι αλλα με μεγαλύετρη απόσταση κόντρας του έφυγα σχεδόν μισό αυτοκίνητο μπροστα...Έχω και λιωμένους καταλύτες που κοπανάνε σαν να έχει σπάσει η γέφυρα....Κάτσε να τα φτιάξω όλα και θα σε ραψω ρε κανονικά.....Θα τρωω σουβλάκια κάθε βράδυ ΔΩΡΕΑΝ......Ασχετο....το σουβλάκι αξιζε?

Τάδε έφη
Κώστας

makman
14-02-06, 20:21
.....Δεν είναι μόνο αυτές οι διαφορές μας πιστευω εγω....Σίγουρα και τα δύο αυτοκίνητα είναι μαούνες απο θέμα βάρους και αν δεν κάνω λάθος έχουν μόνο 30 κιλά διαφορά πράγμα που το αναπληρώνουν τα δικά μου σωματικά έναντι του φίλου Μάκη αλλά και άλλη μια διαφορά που διαπθστώνω εγώ κάνει την διαφορά.........
.........Ο Μάκης που φοράει μπλοκέ χθές και στα δυο στησίματα στο ξεκίνημα αν και ξεκίναγε κόφτες δεν είχε ουτε μέτρο σπινιάρισμα σε αντίθεση με το δικό μου που σπινιάριζε τρελλά........
.......το σουβλάκι αξιζε?

Τάδε έφη
Κώστας

κανεις ενα μικρο λαθος στα κιλα...πρεπει να εισαι γυρω στα 150 πιο ελαφρυς.μειον 50 kg διαφορα σωματος=100 kg. πιο βαρυς εγω.
μονο την πρωτη φορα ξεκινησα κοφτες. την δευτερη :bs:
το σουβλακι ηταν ΑΨΟΓΟ.
οπως και να εχει,εχουμε διαφορές,στα κιλα,στην ροπη,και δεν ξερω που αλλου.
οτι και να κανεις,και "τουμπανο" να το κανεις στο 0-400 δεν με παιρνεις.οποτε......θα τα πηγαινουμε ΜΟΝΟ μεχρι τα 352,67 μετρα:peepwall:

E36M3ZF
14-02-06, 20:36
οτι και να κανεις,και "τουμπανο" να το κανεις στο 0-400 δεν με παιρνεις.οποτε......θα τα πηγαινουμε ΜΟΝΟ μεχρι τα 352,67 μετρα:peepwall:

Μη λες πολλες κουβέντες.....Κάτσε μόνο να τελιωσω το project και μετα εσυ θα τρως ξύλο και εγω σουβλάκια.

manosm3
14-02-06, 22:16
Κυριοι περιμενετε μεχρι να μεγαλωσω. Δε θα προβληματιζομαι για τη διατροφη μου γιατι θα μου πληρωνετε το φαγι. :):)

apostolos_m3
14-02-06, 23:34
Μου φαινεται στον επομενο καφε πρεπει να παρευβρεθω και εγω γιατι σαν πολλα γινανε τα εξακυλινδρα και νιωθω ομορφα..για να δουμε λοιπον σε λιγο καιρο(κωστα πρεπει να κανονισεις παλι για καφε και πολυ συντομα μαλιστα)