PDA

Επιστροφή στο Forum : πωλειται βαρελακι DIA (BMC).


makman
22-02-06, 21:48
Πωλειται το βαρελακι (εισαγωγη) που ειχα στο 2λιτρο μοτερ.ειναι ελαχιστα χρησιμοποιημενο και καθαρο.υπαρχουν και ανταπτορες για μικροτερα μοτερ.τιμη.....60€.οποιος ενδιαφερεται ας στειλει p.m.

bardull
22-02-06, 22:03
Με πεθανες.Χτες το αγορασα καινουργιο

NIKOS 320Ci
23-02-06, 00:00
καμια photo?

konc
23-02-06, 12:57
Το αγοράζω εγώ, με την προϋπόθεση να κάνει στο αυτοκίνητό μου. 1996 Compact E36 316. Δεν μας δίνεις τίποτα άλλο, ούτε κωδικό προϊόντος ούτε φωτογραφία για να κοιτάξω μόνος μου.
Αν κάνει το πήρα.

Tasulis
24-02-06, 00:36
Εαν μιλάμε για το βαρελακι της BMC ενδιαφέρομαι και εγώ. Εχω ένα Ε46 f/l 1800. Περιμένω απάντηση σου.

makman
24-02-06, 00:48
για να τα βαλουμε σε σειρα.....με πηρε τηλ ο πανος p_sE36 πριν απ ολους, και θα ερθει αυριο να το δει.εαν δεν του κανει,τοτε παει με σειρα που postαρατε.

E30_318is
24-02-06, 08:58
Ενδιαφέρομαι και εγώ, οπότε μπαίνω στην ουρά!

makman
24-02-06, 16:28
λοιπον.....ο πανος αντιμετωπισε το εξης προβλημα.το MAF(AFM) απο το Ε36 1,8i εχει τετραγωνη εισοδο αερα.το βαρελακι ειναι στογγυλο.αρα...δεν κανει. ποιος απο τους ενδιαφερομενους εχει στρογγυλη εισοδο αερα στο MAF(AFM) ????

konc
24-02-06, 17:33
Έχω τον adaptor που βιδώνει στο τετράγωνο AFM και βγάζει στρογγυλό σωλήνα. Έχω πάνω ήδη μια φιλτροχοάνη, αλλά θέλω το βαρελάκι για να του βγάλω το σωλήνα μπροστά (γιατί τώρα τραβάω όλη τη ζέστη). Ακόμα όμως δεν μας έχεις δώσει κωδικό προϊόντος και δεν ξέρουμε τίποτα (αν έχει σωλήνα, ποιό ακριβώς είναι, τι μέγεθος έχει για να δούμε αν ταιριάζει με τον adaptor...) Αναφέρεις συνέχεια τον όρο βαρελάκι και ελπίζω να μην εννοείς κατά λάθος αυτό που η BMC ονομάζει "The Junior Kit". Εγώ θέλω το βαρελάκι που είναι κλειστό, όχι αυτό που φαίνεται το φίλτρο. Πήγαινε στο http://www.bmcairfilters.com/ και πες μας ακριβώς ποιό είναι, η βάλε καμιά φωτογραφία. Αν είναι το κλειστό βαρελάκι πάντως συνεχίζω να το θέλω και έχω adaptor. Να δούμε όμως πρώτα αν ταιριάζει, ε?
Σ' ευχαριστώ

p_sE36
24-02-06, 18:10
ειναι το μοντελο DIA, ενα τυπο βγαζει, και ειναι για 1600 κυβικα και πανω και πρεπει να εχει κανεις στρογγυλη εξοδο μετα το μετρητη ωστε να ταιριαζει το universal adaptor, αλλιως προσθεστε και τα εξοδα ενος ανταπτορα απο τετραγωνο σε στρογγυλο σωληνα και ολα μια χαρα!

konc
24-02-06, 20:02
Εγώ είμαι έξω, ορμάτε οι υπόλοιποι! Έιπες τη μαγική λέξη "βαρελάκι" που σημαίνει το κλειστό (μοντέλα CDA), γι'αυτό και ρώταγα ποιό ακριβώς είναι. Δυστυχώς αυτό δεν μου κάνει διαφορά απο τη φιλτροχοάνη, το φίλτρο του είναι ανοιχτό και πάλι θα τρώει τη ζέστη.

makman
25-02-06, 10:59
Εγώ είμαι έξω, ορμάτε οι υπόλοιποι! Έιπες τη μαγική λέξη "βαρελάκι" που σημαίνει το κλειστό (μοντέλα CDA), γι'αυτό και ρώταγα ποιό ακριβώς είναι. Δυστυχώς αυτό δεν μου κάνει διαφορά απο τη φιλτροχοάνη, το φίλτρο του είναι ανοιχτό και πάλι θα τρώει τη ζέστη.

ειναι το βαρελακι που εβαλε φωτο ο p_sE36.απο που παιρνει ζεστο αερα ?????:nixweiss: εγω το ειχα βαλει πισω απο το φαναρι και δεν επαιρνε καθολου,μια και ειναι ανοιχτο μονο απο μπροστα.οπως και να χει, σας ευχαριστω παιδες.

Υ.Γ.εγω παντως ειδα μεγαλες διαφορες και απο φιλτροχωανη,και απο μανιταρι, στον ζεστο αερα.