PDA

Επιστροφή στο Forum : Car Navigaion For Z4


MAC Z4
23-02-06, 17:21
Θέλω να βάλω ένα navigation system στη μικρή. Φορητό κατα προτήμιση.
Έχει αγοράσει κάποιος ή ξερει κάποιος πια είναι η καλύτερη αγορά.. μέχρι 600 Euro
Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκκατομήριο να δώσω στην BMW 3.500 EURO Για το δικό της Navi... H Tιμή μόνο γέλια μου προκαλεί. Άσε που η Οθόνη είναι Βήτα...

Εχω ακούσει ότι το Garmin Streetpilot c330 είναι από τα πολύ καλά
αλλά αν κάποιος έχει εμπειρία σε αυτά τα συστήματα ευχαρίστως θα τον άκουγα...:smokin:

DjBac
23-02-06, 17:45
3.500 ευρώ το Original BMW ή aftermarket????

Προσωπική εμπειρία (εκτός από pocket pc) έχω από το Tibo!!! Χρησιμοποιεί Destinator με πάρα πολύ καλούς χάρτες και πλοήγηση!! 600 ευρώ!

tzort
23-02-06, 17:48
Εγώ έχω το Garmin Streetpilot C310, πολύ εύκολο στη χρήση, πολύ καλή ποιότητα, μέτρια χαρτογράφηση και καθοδήγηση. Η οθόνη του είναι touchscreen κάτι που βολεύει απίστευτα στην οδήγηση:)

MAC Z4
23-02-06, 18:03
3.500 ευρώ το Original BMW ή aftermarket????

μαμα!

DjBac
23-02-06, 18:12
Δηλαδή σου είπαν 3500 με τοποθέτηση να βάλεις τώρα την οθόνη με την πλοήγηση? (όχι από το εργοστάσιο δηλαδή)

MAC Z4
23-02-06, 18:23
Δηλαδή σου είπαν 3500 με τοποθέτηση να βάλεις τώρα την οθόνη με την πλοήγηση? (όχι από το εργοστάσιο δηλαδή)

Ναι ρώτησα έαν μπαίνει και μπαίνει (σου αλλάζουν και το επάνω μερος του ταμπλό) είδα και την τιμή και ισιωσα....

DjBac
23-02-06, 18:37
Νόμιζα ότι απλά το κόβουν!!! 3.500 για να μπει μετά και με τοποθέτηση είναι σχετικά καλή τιμή!!! Αλλά θες 1500 ακόμα για TV και ΔΕΝ παίζει DVD!!

MZ3
23-02-06, 19:26
Θέλω να βάλω ένα navigation system στη μικρή. Φορητό κατα προτήμιση.
Έχει αγοράσει κάποιος ή ξερει κάποιος πια είναι η καλύτερη αγορά.. μέχρι 600 Euro
Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκκατομήριο να δώσω στην BMW 3.500 EURO Για το δικό της Navi... H Tιμή μόνο γέλια μου προκαλεί. Άσε που η Οθόνη είναι Βήτα...

Εχω ακούσει ότι το Garmin Streetpilot c330 είναι από τα πολύ καλά
αλλά αν κάποιος έχει εμπειρία σε αυτά τα συστήματα ευχαρίστως θα τον άκουγα...:smokin:


εχω παρη ενα απο garmin το μοντελο λεγεται quest2 νομιζο και ειμαι ηκανοπηοιμενος μιας και δεν υπαρχουν οεμ χαρτες 100% για ελλαδα μου στιχισε 900 ευρο (με χαρτες τον μισο κοσμο περιπου + συνδεση με η.υπολογιστη

να προσθεσο οτι το στρητ πιλοτ δεν ειναι μονο πλοηγος δηλαδη δεν καταγραφη ποριες στιγματα και δεν ειναι φορητο για να το παρης μαζη σου

DjBac
24-02-06, 01:50
Το TIBO που έχει Destinator υπάρχει η καλύτερη χαρτογάφηση της Ελλάδας και στο Internet βρίσκει χάρτες ΟΛΟΥ του κόσμου!!

aVog
24-02-06, 10:40
Αποψή μου είναι αν 3.500ευρώ βάζεις το εργοστασιακό τότε αυστηρά και μόνο αυτό. όλα τα άλλα είναι ημίμετρα. το navi της εταιρίας έχει και TV TUNNER οπότε θα παίζει τηλεόραση.

mpikounis
24-02-06, 12:28
Αντώνη, το Navi της εταιρείας δεν έχει tunner. Το tunner είναι extra και κοστίζει άλλα 1$$$ ευρώ. Προυπόθεση για το tuner είναι το navi βεβαια!

MAC Z4
24-02-06, 16:33
Αποψή μου είναι αν 3.500ευρώ βάζεις το εργοστασιακό τότε αυστηρά και μόνο αυτό. όλα τα άλλα είναι ημίμετρα. το navi της εταιρίας έχει και TV TUNNER οπότε θα παίζει τηλεόραση.


Επαναλαμβάνω η τιμή μόνο γέλια μου προκαλεί.
Είμαι αρκετά δικαιος πιστέυω... Η BMW είναι αστέρι σε πολλά πράγματα αλλά σε τεχνολογία εκτός αυτοκινήτου δεν ξέρει που πάνε τα τέσσερα....

Είναι δυνατόν να πουλάει τη Ζ4 με cd player που να μην παίζει Mp3??? το 2003 που κυκλοφόρησε...!!
και μου χρεώνει τον αντάπτορα για το ipod 300 Εuro. Για αυτό την γράφω εγώ και όσοι βάλαν ipod κανονικά και παίρνουμε της dention...

Και χρεώνει το Navi 3500 EURo όταν τα ακριβα της καλύτερης εταιρίας του κοσμου (Garmin) κάνουν 1200-1600 EURΟ και με 10πλάσιες δυνατότητες.

To marketing στο κομμάτι Car entertainment είναι άσχετοι από τεχνολογία... και τις αηδίες ότι η Ζ4 είναι ipod ready αλλά με χρέωση 300 Euro να τις πούνε στους αμερικάνους... που είναι εξωλοκλήρου καθοδηγούμενοι καταναλωτές.

Αν θέλει να μου πουλήσει 3500 EURO NAVI να κοιτάξει πρώτα να βάλει μία οθόνη με γωνία θέασης πάνω από 150 μοίρες και μετά το συζητάμε...

Ίσως πρεπει να καταλαβει καποια στιγμή Η BMW ότι ένα μεγαλο ποσοστο απο τους πελάτες της δεν είναι και τόσο άσχετοι ή αφελείς και ακόμα χειρότερα κάποιοι βγάζουν το ψωμί τους από την τεχνολογία...και απλα μηδιαζουν.