PDA

Επιστροφή στο Forum : Z4 3.0 vs Z3 compressor


sheriff
28-02-06, 00:29
λοιπον οσοι ηταν στο καφε σημερα ξερουν για την ενδοκλαμπικη μονομαχια μεταξυ εμου με Ζ4 3.0 smg,φ.π.ε και του φιλου νικου με Ζ3 2.2 υπερκυβισμενη σε 2.8 με κομπρεσσορα και μπλοκε διαφορικο.

λοιπον εχουμε και λεμε.
αν και δεν μπορει να θεωρηθει σωστη κοντρα αν δεν υπαρχει φαναρι για εκκινηση και σωστος τερματισμος τα αποτελεσματα ειχαν ως εξης.
1)στημενη και οι δυο φευγουμε με σημα του melodic με το 3,λιγη λαθος συνεννοηση με το 3 και το παμε και ο νικος εχει φυγει τουλαχιστον 1 κενο μπροστα αλλαγη σε δευτερα και η διαφορα μενει σταθερη και ψηλα αρχιζει και κλεινει η διαφορα με το που κουμπωσα τριτη η διαφορα μειωνοταν αρκετα στα μεσα της τεταρτης η διαφορα μειωνοταν με καταιγιστικο ρυθμο και ο δυστηχως ο νικος πατησε φρενο-ευτυχως- γιατι ο κοσμος ειχε μαζευτει αμεσως μετα το τερμα
2)δευτερο ανοιγμα μια απο τα ιδια
3)παμε λοιπον την τριτη και πιο ουσιαστικη αφου ξεκινησαμε μαζι επιτελους.απο το ανοιγμα πρωτης του εκανα μισο,στην δευτερη περιπου 1 και κατι και μολις βαλαμε τριτη η διαφορα μεγαλωσε αρκετα μεχρι και τον τερματισμο.


στο τελος αφου εφυγαν οι περισσοτεροι καναμε ανοιγματα απο ρεπριζ.και οι δυο δικαβαλοι πλεον ανοιξαμε απο χαμηλες δευτερες,η διαφορα μεχρι τεταρτη ηταν χαοτικη.ανοιξαμε και απο τεταρτες και η διαφορα μας αρκετη αλλα οχι τοση οσο απο δευτερες

σημ.ακομη μυριζει ο δισκος μου:shakehead
ειχα να κανω κοντρα 3 μηνες και σκουριασα:icon_pai:

Geo_3D
28-02-06, 00:43
Ωραια κοντρουλα παντως.Μπραβο και σους 2 σας λοιπον.Τελικα τα κυβικα παιζουν μεγαλο ρολο στις ρεπριζ.....

konc
28-02-06, 00:52
ειχα να κανω κοντρα 3 μηνες και σκουριασα:icon_pai:

Πάει χάλασες... Εγώ αλλιώς σε ήξερα. Μήπως να πετάξεις το χρέπι σου και να πάρεις κανά μπλε rallye να ισιώσεις? :)

DjBac
28-02-06, 02:08
Εσυ και ο αδερφός σου θεωρείστε δικάβαλο??? :D :D

Πέρα από την πλάκα, πολύ καλά πάει το δικό σου με τις αλλαγές που του έχεις κάνει!!!!!!!

meniosm3
28-02-06, 02:36
Ωραια κοντρα πρεπει να ητανε μπραβο παιδια!!
Νικο ποσα αλογα το υπολογιζεις το δικο σου?
Κωστακη με τον φιλο σου τον μαλλια να δουμε τι θα κανετε.

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
28-02-06, 03:18
Έτσι όπως τα λέει είναι ο Κώστας. Συμφωνώ ε τον Αντώνη και μένιο είναι 80-90% παραπάνω από την αρχική υποδυναμη. Δυναμομετρημένα.

Dark_Niaou
28-02-06, 06:51
Ωραίες κόντρες από ωραία αυτοκίνητα!!!

Fanatic
28-02-06, 08:18
Ωραια μαχη παιδες, απλα εχω μερικες αποριες...


στο τελος αφου εφυγαν οι περισσοτεροι καναμε ανοιγματα απο ρεπριζ.και οι δυο δικαβαλοι πλεον ανοιξαμε απο χαμηλες δευτερες,η διαφορα μεχρι τεταρτη ηταν χαοτικη.ανοιξαμε και απο τεταρτες και η διαφορα μας αρκετη αλλα οχι τοση οσο απο δευτερες

Xαοτικη υπερ ποιανου??

Έτσι όπως τα λέει είναι ο Κώστας. Συμφωνώ ε τον Αντώνη και μένιο είναι 80-90% παραπάνω από την αρχική υποδυναμη. Δυναμομετρημένα.

Καλα οχι και 80-90% παραπανω...50% παραπανω ειναι....

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
28-02-06, 08:26
Ωραια μαχη παιδες, απλα εχω μερικες αποριες...



Xαοτικη υπερ ποιανου??



Καλα οχι και 80-90% παραπανω...50% παραπανω ειναι....
Σωστός. Λάθος υπολογισμός δικός μου.

saikoE39
28-02-06, 10:49
Ωραια ανοιγματα κανατε....
Ο θορυβως απο το Ζ3 δεν παιζεται...αλλα και το Ζ4 με εχει αφησει αφωνο....
Να πω την καθαρη μου αληθεια εκει που κοβατε μπροστα απο εμας.....χ@στηκα επανω μου ρε Κωστα..παταμε και λιγο φρενοοοο...σαν F16 περνουσες....:rockon:

apostolos_m3
28-02-06, 18:54
A τολη που εισουνα εκεινη την μερα να εβλεπες τι κανανε τα παλιοπαιδα...Κωστακη που εισαι ρε τηλεκανιβαλε να παμε καμια τσαρκα ρε??????????????????Ελειψα μια φορα και κοιτα να δεις..α ρε γαμωτο μου..την τριτη θα δωσω δυναμικο παρον..ετοιμαστειτε ολοι σας..θα βαλω vpower και θα ερθω.χαχαχαχαχα

sheriff
28-02-06, 20:34
Ωραια μαχη παιδες, απλα εχω μερικες αποριες...



Xαοτικη υπερ ποιανου??

στα ανοιγματα απο ρεπριζ ημουν παρα πολυ μπροστα ειδικα απο χαμηλα δευτερας μεχρι και μεσα τεταρτης που κοψαμε,στο ανοιγμα τεταρτης ηταν πολυ λιγοτερη η διαφορα

Panoz
01-03-06, 10:21
Μπράβο Κώστα....ο μάστορας της εκκίνησης με SMG:bowdown:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
02-03-06, 00:40
Η αλήθεια είναι ότι οι αλλαγές του Κώστα ήταν γαμάτες!! Μπράβο ρε κώστα!!! άρχοντας. Πάει πολύ καλά το κτηνάκι σου..
well done my friend!!! well done!!!

kostas*
08-03-06, 10:24
Ρε παιδια καπου μπερδευτηκα.
Το SMG με ενα κουμπακι δεν κανει τις αλλαγες και δεν εχει launch control?

Ρε Κωστα τι το μαγικο εκανες τελικα? Κανεις κατι διαφορετικο στην εκκινηση?
(Κανονισε και για καφε και για το αλλο που λεγαμε.)
Τι να πουμε και εμεις με τα manual κιβωτια!

Panoz
08-03-06, 11:13
Ρε παιδια καπου μπερδευτηκα.
Το SMG με ενα κουμπακι δεν κανει τις αλλαγες και δεν εχει launch control?

Ρε Κωστα τι το μαγικο εκανες τελικα? Κανεις κατι διαφορετικο στην εκκινηση?
(Κανονισε και για καφε και για το αλλο που λεγαμε.)
Τι να πουμε και εμεις με τα manual κιβωτια!

Το launch control στην Ελλάδα είναι άχρηστο....Λόγω της πολύ καλής ασφάλτου που έχουμε, όλη η 1η μένει κάτω και η 2α κρεμάει...

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
09-03-06, 07:38
Δεν ξέρω τι έκανε αλλά πήγαινε σα διάολος!! Μπράβο ρε Κώστα! Πολύ καλή δουλειά ο Ζητάς σου! Με έψησες να πάρω Ζ4 να είμαστε πιο ισοδύναμοι!!! :cheers::nod: Στο συγκεκριμένο σημείο Πάνοζ είχε καλή άσφαλτο αν θυμάμαι καλά! αν και δεν είμαι σίγουρος!:scratchch

Panoz
09-03-06, 07:42
Στο συγκεκριμένο σημείο Πάνοζ είχε καλή άσφαλτο αν θυμάμαι καλά! αν και δεν είμαι σίγουρος!:scratchch

Στο συγκεκριμμένο σημείο η άσφαλτος είναι σαπούνι!!!:drive2:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
09-03-06, 07:46
από ποια μεριά λες? εγώ εννοώ από την στροφή προς τα πίσω. εκεί μου φάνηκε καλύτερη.

Panoz
09-03-06, 08:09
Όλος ο δρόμος είναι χάλια....

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
09-03-06, 09:04
καλά οκ. πάσο

saikoE39
09-03-06, 13:05
Ολος ο δρομος ειναι σαπουνι........:drive2:
Μεχρι και ο δικος μου ταφος αφηνει ολη την πρωτη κατω............:love:

ΝΙΚΟΣ Z3schnitzer
09-03-06, 14:40
Εαν είναι σαπούνι γιατί πάμε και τα ανοίγουμε όλοι εκεί σαν λ@λ@κες??? οεο?

Geo_3D
09-03-06, 14:55
Για εμας τους μικρους καλα ειναι!!!!
Σπινιαρει για 2 sec :p:
xixixixixixixixixxii