PDA

Επιστροφή στο Forum : Navigation CD/DVD για Ελλάδα;


mpikounis
17-05-04, 13:52
Μήπως ξέρει κανείς πότε πρόκειται να υπάρχει διαθέσιμο navigation CD ή DVD για την Ελλάδα;

Από ό,τι έχω ακούσει θα υπάρξει κάποιο που θα περιέχει τις Ολυμπιακές πόλεις το οποίο θα συντηρήσουν μέχρι το Σεπτέμβριο (μετά δεν θα έχει updates) και είναι άγνωστο πότε θα βγεί κανονικό.

Μήπως κάποιος γνωρίζει πότε και απο πού μπορούμε να προμηθευτούμε έστω αυτό το προσωρινό; (κανείς με γνωριμίες στη BMW Hellas ή σε dealer;)

BMW Power
17-05-04, 14:15
Έχεις κάνει κάποιο τηλεφώνημα στην BMW? Ξέρεις κάτι και δεν το μοιράζεσαι στο forum? :D

mpikounis
17-05-04, 15:37
Έχεις κάνει κάποιο τηλεφώνημα στην BMW? Ξέρεις κάτι και δεν το μοιράζεσαι στο forum? :D
Ναι απο εκει εμαθα αυτα που εγραφα, αλλα δυστυχως δεν εμαθα ποτε και που το προμηθευεσαι...

DUKE
19-05-04, 01:08
Είναι ένα θέμα που με απασχολεί κ εμένα...
Απλά το κόβω λίγο δύσκολο για την χώρα μας.
ϊσως στους επόμενους Ολυμπιακούς αγώνες που θα πάρουμε! :eek:
Πάντως εγώ το χρησιμοποίησα το σύστημα το τελυεταίο Σάββατο στην 740 του θείου μου (Αγγλία) και με άφησε καπως άφωνο! ;)

Strax
19-05-04, 10:12
Πράγματι, όσο άχρηστο και πεταμένα (πολλααά) λεφτά μου φαινόταν στην Ελλάδα, τόσο με εντυπωσίασε σε ένα πρόσφατο ταξίδι στην Ευρώπη, όπου πραγματικά δίνει ρέστα από πολλές απόψεις (Ιδίως όταν σε ενημερώνει για την κίνηση μπροστά και σε στέλνει από εναλλακτική διαδρομή... :cool: )

BMW Power
19-05-04, 10:21
To navigation είναι πραγματικά πολύ χρήσιμο αν και εγώ το θεωρούσα περιττό μέχρι που το χρησιμοποίησα γυρνώντας από Γερμανία. Η ελληνική μαγκιά βέβαια του τύπου “real men don’t need instructions” σε συνδυασμό με την τιμή δεν αφήνει και πολλά περιθώρια για να προστεθεί στον εξοπλισμό ενός αυτοκινήτου. :p

aVog
22-07-04, 08:54
Παίδες μήπως έχουμε κανένα νέο με το ζήτημα του dvd για το NAVI. Έχω αδιασταυρωτες πληροφοριες οτι έχει εκδοθεί το πειραματικό με τις ολυμπιακές πόλεις. Αν ναι πρέπει να βάλω DVD της BMW η αρκεί ένα της αγοράς απο αυτά που παίζουν και οι υπόλοιποι?

dkorkont
23-07-04, 10:20
Εχει κυκλοφορήσει και πουλιέται ήδη για την Αθήνα και κάποιες άλλες πόλεις από την TELEATLAS. Τιμή περίπου 174 €. ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν κάνει για το σύστημα της BMW αλλά για MERCEDES, FORD, AUDI & VW, καθώς και για συστήματα BLAUPUNKT. :mad:

BMW Power
23-07-04, 13:15
Δηλαδή μόνο για τα ταξί το βγάλανε????? :D :D :D

Strax
23-07-04, 13:26
Κάποιος μου έλεγε ότι εκτελωνίζονται αρκετά νέα 5αρια diesel για ταξί! Ξέρει κανείς αν ισχύει?

BMW Power
23-07-04, 13:28
Κάποιος μου έλεγε ότι εκτελωνίζονται αρκετά νέα 5αρια diesel για ταξί! Ξέρει κανείς αν ισχύει?


Σταμάτα βρε φίλε δεν τα λέμε αυτά σε BMW forum!!!!!!!!!! :(

Έχουν εκτελωνιστεί 25 Ε39 :mad:

aVog
23-07-04, 13:30
Κάποιος μου έλεγε ότι εκτελωνίζονται αρκετά νέα 5αρια diesel για ταξί! Ξέρει κανείς αν ισχύει?

Μην μου λέτε τέτοια παιδιά θα χάσω το ισχυρότερο ΚΡΑΞΟΕΡΓΑΛΕΙΟ μου προς τους φίλους μας τους γερμανους τους ΚΑΚΟΥΣ...

Black5
23-07-04, 13:32
Ε όχι! μέχρι χτες ήταν ένα και τώρα 25?!

MPOWER
23-07-04, 13:38
Φίλοι και ομοιδεάτες!!! Μήν ανησυχείτε!!!
Απλά η μαμά εταιρεία αποφάσισε να δείξει και σε αυτό το χώρο πόσο ανώτερη είναι από τη MERC....!
Αυτό είναι όλο! :cool:

Black5
23-07-04, 13:50
Φίλοι και ομοιδεάτες!!! Μήν ανησυχείτε!!!
Απλά η μαμά εταιρεία αποφάσισε να δείξει και σε αυτό το χώρο πόσο ανώτερη είναι από τη MERC....!
Αυτό είναι όλο! :cool:

Δεν ξέρω.... εμενα δεν μου αρέσει η ιδέα!

stef
23-07-04, 21:46
Έχουν εκτελωνιστεί 25 Ε39 :mad:


Παλιά είναι τα Ε39!
Εγώ νόμιζα Ε60 !Και πήρα μια τρομάρα......

BMW Power
26-07-04, 14:10
Έχουν εκτελωνιστεί 25 Ε39 :mad:

Παλιά είναι τα Ε39!
Εγώ νόμιζα Ε60 !Και πήρα μια τρομάρα......


Όχι βρέ είπαμε ταξί είναι. Αυτό έλειπε να είναι και Ε60!!!!!

Ε39 face lift είναι και είδα προς το παρών 2 την ίδια μέρα. :mad:

Strax
26-07-04, 14:22
Για να μην χάσει ο AVOG το κραξοεργαλείο του πήγα και βρήκα φώτο από το νέο face lifting της σειράς C των κακών Γερμανών (Ξέρεις AVOG εγώ έχω και τα μέσα...)

aVog
26-07-04, 15:15
Αυτά είναι τα ωραία, χι χι αλήθεια αυτο είναι το Facelift ή το νέο μοντέλο. Τό σίγουρο πάντος είναι οτι θα είναι εφοδιαμσένο με έναν ακομα εξαιρετικό κινητήρα ΚΟΜΠΡΕΣΟΡ με πολλά άλογα και πάνω απο όλα πολλά κυβικά...
ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΡΕ ΜΕΡΣ... ΜΕ ΤΑ ΩΡΑΙΑ ΣΟΥ...

stef
26-07-04, 17:26
Όχι βρέ είπαμε ταξί είναι. Αυτό έλειπε να είναι και Ε60!!!!!

Ε39 face lift είναι και είδα προς το παρών 2 την ίδια μέρα. :mad:

Εισαγωγή από Γερμανια!Μεταχειρισμένα!

M3 WIFE
27-07-04, 08:35
Το βρήκα στο Internet τοποθετημένο σε μια 320 ci. Δεν ξέρω αν εννοείται κάτι τέτοιο μιλώντας για navigation cd/dvd.

aVog
11-08-04, 09:39
Μια επίσημη απάντηση της BMW για το ΝτιΒιΝτι του πλοηγού είναι οτι δεν βγήκε πριν απο την ολυμπιάδα όπως προβλεπόταν για λόγους ασφαλείας των ολυμπιακών αγώνων. Το ζήτημα της χαρτογράφησης ήταν λέει επικύνδινο. :eek:

lefteris
11-08-04, 10:05
aVog σίγουρα πλάκα κάνεις!!!
Δεν μπορώ να φανταστώ ότι νοήμων (και μη) άνθρωπος θα πέταγε τέτοιο μαργαριτάρι!
Το έχεις γραπτό αυτό;

aVog
15-03-05, 16:18
Ρε παίδες έχουμε μήπως κανένα νέο για το DVD - NAVI χάρτες για την Ελλάδα για τα συστήματα μας (αυθεντικά) !!!! Έχει αρχήσει και γίνετε εκνευριστικό το ζήτημα. :angryfire

alexandross
07-08-05, 21:16
Επιτέλους navigation software γιά προεγκατεστημένα navi όλων των BMW : E46, E38 , E39 , X5 με εργοστασιακό monitor & navi ή με το sat nav (που έχει μόνο καθοδήγηση με βελάκια) - λειτουργεί σε ΟΛΑ. Πλοήγηση με φωνητικές οδηγίες (στα Αγγλικά..) και απεικόνιση του χάρτη της Αθήνας με ακρίβεια οικοδομικού τετραγώνου !

Από ένα άλλο Forum χωρίς άλλες πληροφορίες.

Kostas Christ
07-08-05, 21:37
Για πατρα τιποτα;

NIKOS 320Ci
07-08-05, 23:16
το παραπανω cd το ειχε βαλει ενας χρηστης πριν 15 μερες στο fleamarket στα 40 ευρω αλλα δεν το πουλησε. μπορειτε να του στειλετε ενα mail αν το εχει ακομα .οριστε και το link

www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3280666 (http://)

Kowalski
08-08-05, 08:21
Καλημέρα και καλή εβδομάδα κι από μένα,

το cd υπάρχει και πάιζει κανονικότατα. Ήταν αυτό που έβγαλε πριν τους Ολυμπιακούς Αγώνες για τους VIP Guests που θα είχε πέρυσι τον αύγουστο. Αθήνα παίζει κανονικά πάρα πολύ καλά. Λοιπή Αττική όχι και τόσο, συνήθως δείχνει χωράφια. Για άλλες Ολυμπιακές πόλεις δεν νομίζω γιατί΄ανεβαίνοντας στο Βόλο, έδειχνε χωράφια και τίποτα άλλο. Επίσης δεν περιέχει Points Of Interest.

Φιλικά
Γιάννης

JiMk
10-10-05, 10:24
Από που μπρορούμε να βρούμε το Software? Για θεσσαλονίκη υπάρχει τίποτα?

bmw316i
10-10-05, 10:40
Μην μου λέτε τέτοια παιδιά θα χάσω το ισχυρότερο ΚΡΑΞΟΕΡΓΑΛΕΙΟ μου προς τους φίλους μας τους γερμανους τους ΚΑΚΟΥΣ...

Μπορεί λίγο άκυρο σ αυτό το thread αλλά έχω δει 2 ταξί ε39!Ένα στη Νίκαια και ένα στη Σπάρτη (βυσσινί)!Αυτά που έκραζα πιο πολύ εγώ ήταν οι νεκροφόρες merc που τώρα πλέον δε το κάνω because είδα μια ε36 station!!!
Κι όμως υπάρχουν και χειρότερα...

Και πάλι sorry για το off topic

Dionysis
10-10-05, 13:52
πήρα τηλέφωνο και ρώτησα στον τοπικό αντιπρόσωπο της BMW και μου είπε οτι απο τον άλλο μάλον μήνα θα λειτουργεί κανονικά για όλη την Ελλάδα τώρα το κατα πόσο αληθεύει αυτό που μου είπε δεν ξέρω

lefos-WRX
10-10-05, 14:33
Επειδη στην Μ5 εχω DVD Navi, μου εχει περισσεψει ενα CD με τους χαρτες της Ελλαδας. Ειναι αντιγραφο και δουλευει τελεια. Οποιος ενδιαφερεται ας μου στειλει Π.Μ.

papajim
10-10-05, 14:51
Επειδη δεν εχω ιδεα,τελικα τα satellite-navigators ειναι ενεργα στη Ελλαδα η οχι?Κι αν οχι,απο ποτε θα ειναι?(αν ξερετε)

lefos-WRX
10-10-05, 16:00
Φυσικα και ειναι. Τουλαχιστον οι μεγαλες πολεις ειναι αναλυτικα χαρτογραφημενες.

MZ3
10-10-05, 21:42
κανεις τον κοπο σε παρακαλω να δεις αν εχει ο χαρτις σου το ηρακλειο κρητης?

MZ3
10-10-05, 21:44
σορυ για το δευτερο ποστ αλλα εχω αντεγραμενο χαρτη με αθηνα θεσ/κη πατρα αλλα ηρακλειο τπτ.. :nixweiss:

lefos-WRX
13-10-05, 03:34
κανεις τον κοπο σε παρακαλω να δεις αν εχει ο χαρτις σου το ηρακλειο κρητης?


Δεν εχει το Ηρακλειο..

Panoz
13-10-05, 07:23
Δεν εχει το Ηρακλειο..

Εδώ δεν έχει το Παγκράτι! Το Ηράκλειο θα είχε??:nixweiss:

Kowalski
13-10-05, 14:31
Όπως έχω ξαναπει, η έκδοση που έχω εγώ Athens 2005-1, έχει σίγουρα το Παγκράτι :yippee: τώρα για Ηράκλειο δεν ξέρω. Αν πάντως μιλάμε για το Νεο Ηράκλειο, ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και το έχει!!!!! :yippee: :yippee: :yippee:

Φιλικά
Γιάννης

Panoz
13-10-05, 14:32
Όπως έχω ξαναπει, η έκδοση που έχω εγώ Athens 2005-1, έχει σίγουρα το Παγκράτι :yippee: τώρα για Ηράκλειο δεν ξέρω. Αν πάντως μιλάμε για το Νεο Ηράκλειο, ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και το έχει!!!!! :yippee: :yippee: :yippee:

Φιλικά
Γιάννης

Δηλαδή αν πας στο City σου έχει επιλογή Παγκράτι?

PantelisBMW-M3
14-10-05, 00:23
Τελικα, βρηκατε λυση ή να βοηθήσω?

lefos-WRX
14-10-05, 05:15
Όπως έχω ξαναπει, η έκδοση που έχω εγώ Athens 2005-1, έχει σίγουρα το Παγκράτι :yippee: τώρα για Ηράκλειο δεν ξέρω. Αν πάντως μιλάμε για το Νεο Ηράκλειο, ΣΑΦΕΣΤΑΤΑ και το έχει!!!!! :yippee: :yippee: :yippee:

Φιλικά
Γιάννης

Μιλαμε για το Ηρακλειο Κρητης το οποιο δεν εχει ουτε η τελευταια εκδοση του DVD (2005-2) την οποια εφερα πριν 1 μηνα απο Γερμανια.

MZ3
14-10-05, 17:11
ευχαριστω για τιν πληροφορια :

Σήμερα παραλαμβάνω ένα φορητό τζ π ες ναβι που είναι διαφορετικό απο τους απλούς πλοηγούς και έπαθα πλάκα στο τι μπορεί να κάνει μέχρι και με τι ταχύτητα τρέχαμε έβγαζε χόρια τις ατελείωτες πληροφορίες σύνδεση με τον υπολογισθεί και φυσικά να σχεδιάσεις ι να καταγράψεις μια διαδρομή που δεν υπάρχει στον χαρτί
Θα σας πω από βδομάδα ότι θέλετε :loser:

geovass
10-01-06, 20:12
Παιδια οι χαρτες για Ελλαδα ειναι σε διαφορετικο DVD απο ολη την Ευρωπη ?
Βρηκα το BMW Navigation Europe v2006 1 MULTiLANGUAGE DVD. Εχει Ελλαδα μεσα ή οχι ?

mpikounis
11-01-06, 08:46
Αν δεν κανω λαθος εχει Ελλαδα. Βεβαια τα στοιχεια που εχει (ξενοδοχεια, μαγαζια κλπ) ειναι απαραδεκτα εως ανυπαρκτα αλλα απο το τιποτα...

geovass
11-01-06, 13:27
Αν δεν κανω λαθος εχει Ελλαδα. Βεβαια τα στοιχεια που εχει (ξενοδοχεια, μαγαζια κλπ) ειναι απαραδεκτα εως ανυπαρκτα αλλα απο το τιποτα...

Οταν λες Ελλαδα, εννοεις Αθηνα ? ή εθνικο/επαρχιακο δικτιο ? Η Αθηνα ειναι 100% χαρτογραφημενη ή 3 πουλακια καθονταν?
Υπαρχει αλλη εκδοση DVD μονο για Αθηνα ή οχι ?
(σε επριξα εε? :nono: )

mpikounis
12-01-06, 16:29
Εννοω αυτό που είχε και το CD που κυκλοφόρησε για τους VIP των Ολυμπιακών. Δηλαδή.. Αθήνα πολύ καλά, εθνικό δίκτυο και δεν ξέρω ποιές άλλες πόλεις. ΔΕΝ εχει Θεσ/νικη και ΔΕΝ εχει Βόλο - αυτά επειδή τα έχω δεί.

geovass
12-01-06, 17:58
Εννοω αυτό που είχε και το CD που κυκλοφόρησε για τους VIP των Ολυμπιακών. Δηλαδή.. Αθήνα πολύ καλά, εθνικό δίκτυο και δεν ξέρω ποιές άλλες πόλεις. ΔΕΝ εχει Θεσ/νικη και ΔΕΝ εχει Βόλο - αυτά επειδή τα έχω δεί.

Πηγα απο την AthensCar πριν απο λιγο και μου ειπε ο πωλητης οτι η χαρτογραφηση εχει Αθηνα, Πατρα και Θεσσαλονικη. Αυτα ειναι η εκδοση 2005.
Η 2006 δεν ηξερε να μου πει.
Επισης μου ειπε οτι αλλο δισκακι με χαρτες παιρνει η σειρα 1, αλλο η Σειρα 3, αλλα η Ζ4 κλπ.
Ετσι ειναι ?

Dionysis
12-01-06, 18:02
Πηγα απο την AthensCar πριν απο λιγο και μου ειπε ο πωλητης οτι η χαρτογραφηση εχει Αθηνα, Πατρα και Θεσσαλονικη. Αυτα ειναι η εκδοση 2005.
Η 2006 δεν ηξερε να μου πει.
Επισης μου ειπε οτι αλλο δισκακι με χαρτες παιρνει η σειρα 1, αλλο η Σειρα 3, αλλα η Ζ4 κλπ.
Ετσι ειναι ?

Ναί το δισκάκι κοστίζει και 200€:angryfire

geovass
12-01-06, 18:51
Ναί το δισκάκι κοστίζει και 200€:angryfire

Εννοεις 300+:mad:
Αρα το BMW Navigation Europe v2006 1 MULTiLANGUAGE DVD που κατεβασα δεν θα παιζει ?:icon11:

MZ3
12-01-06, 18:58
μια χαρα θα πεζη βαλε το καπου να το κατεβασουμαι και εμεις
η σειρα 3 ε 46 και ε 39 εχουν το ιδιο σι ντι , τορα αν ενοεις το ντ β ντ φισικα πεζει μονο σε συσκευες ντ β ντ (μκ5) και οχι σε απλες μκ1,2,3,4 κατα τα αλλα δεν νομηζω να υπαρχει διαφορα επιδη το εχω δοκιμασει

geovass
12-01-06, 19:31
μια χαρα θα πεζη βαλε το καπου να το κατεβασουμαι και εμεις
η σειρα 3 ε 46 και ε 39 εχουν το ιδιο σι ντι , τορα αν ενοεις το ντ β ντ φισικα πεζει μονο σε συσκευες ντ β ντ (μκ5) και οχι σε απλες μκ1,2,3,4 κατα τα αλλα δεν νομηζω να υπαρχει διαφορα επιδη το εχω δοκιμασει

Που να σου ανεβασω 2.50GB βρε ??:) Καλυτερα να στο γραψω εαν θες!
Να ρωτησω το Navi παιζει mp3 ?

Dionysis
12-01-06, 19:50
Που να σου ανεβασω 2.50GB βρε ??:) Καλυτερα να στο γραψω εαν θες!

Το θέλω και εγώ αν γίνεται

Να ρωτησω το Navi παιζει mp3 ?

Tο Professional παίζει για το business δεν είμαι σίγουρος

geovass
13-01-06, 00:00
Το θέλω και εγώ αν γίνεται

Tο Professional παίζει για το business δεν είμαι σίγουρος

Ολα γινονται !
PM me να κανονισουμε!

Gary Kokkin
13-01-06, 03:52
Στο πρώτο μου ποστ στο forum ,ύστερα από αναζήτιση για το θέμα ,θα ήθελα και γώ το DVD -Aν δεν είναι εύκολο με PM ένα link να το κατεβάσω και γώ ?

Οτιδήποτε άλλο στην διάθεσή σας αν και εχω πολλά να διαβάσω εδώ μεσα !

volosgt
13-01-06, 07:39
Εννοεις 300+:mad:
Αρα το BMW Navigation Europe v2006 1 MULTiLANGUAGE DVD που κατεβασα δεν θα παιζει ?:icon11:

Εαν είναι στειλε το link να το κατεβάσουμε και εμείς από εκεί.

Επειδή έρχομαι συχνά Αθήνα θα με βόλευε αρκετά, για να μην ψάχνω συνέχεια τον κάθε δρόμο.

Ευχαριστώ

geovass
13-01-06, 09:11
Καλημερα παιδια.
Το link ειναι Torrent.
Δεν ξερω εαν επιτρεπεται να το βαλω εδω χυμα στο κυμα...

mpikounis
13-01-06, 12:56
Οχι δεν επιτρεπεται.

kostas_e46
13-01-06, 13:17
αν ειχες carputer ολα θα ταν ευκολα αλλα για αυτοκινητο χαρτες θα αρχισουν να κυκλοφορουν απο μαρτιο.κυκλοφορουν ηδη καποια αλλα ειναι πολυ απατη...

Gary Kokkin
13-01-06, 13:59
Καλημερα παιδια.
Το link ειναι Torrent.
Δεν ξερω εαν επιτρεπεται να το βαλω εδω χυμα στο κυμα...

Eαν δεν σου είναι εύκολο να μου το αντιγράψεις (και αν είσαι Αθήνα,να συναντηθούμε να μου το δώσεις, ή ομαδικά και όποιος άλλος ενδιαφέρεται , να "γνωριστούμε" και με καφέ) ,αλλιώς μπορείς με PM να στείλες το link (και σε όποιον άλλον θέλει).

Ευχαριστώ.

MZ3
13-01-06, 14:03
υπολογιστε καμια κοπια και για μενα και οταν θα ειναι ετοιμη να στιλο adres γιατι ειμαι κρητη :pimp:

Gary Kokkin
13-01-06, 14:09
αν ειχες carputer ολα θα ταν ευκολα αλλα για αυτοκινητο χαρτες θα αρχισουν να κυκλοφορουν απο μαρτιο.κυκλοφορουν ηδη καποια αλλα ειναι πολυ απατη...

Η BMW Ηellas έχει ζητήσει "επείγουσα πλήρη" χαρτογραφιση για την Αθήνα -Θεσ/νίκη από την μαμά εταιρία τέλη 10/2005,και πιθανόν με την παρουσίαση της νεας 3 coupe στην χώρα μας να είναι διαθεσιμη

-Οι πληροφορίες μου είναι από συγγενή μου προιστάμενο ,γνωστού μεγάλου επίσημου dealer της Αθήνας. -Η χρέωση θα είναι 450ε ,όσο από αρχές του έτους έχει το DVD με τους υπάρχοντες ελλειπής χάρτες (έκδοσης 3/2005) !! (πάνε να "βγάλουν" αφού υπάρχει ζήτηση.....) -Δυστυχώς δέχονται μόνο ατομικές παραγγελίες ,και δεν υπάρχει διαθέσιμο σαν ανταλλακτικό,για να το αντιγράψει και να μου το δώσει ,και να το δώσω και γώ σε όποιον θέλει όπως γίνεται με όλα τα προγράμματα ΗΥ,και κανείς δεν ξέρει τίποτε !

Ο βασικός στόχος είναι να εξυπηρετηθούν πρώτα οι κάτοχοι της σειράς 5 ,που τους χρεώνουν σαν standard το απλό ( business) ΝΑVi από το 2002 στα αυτοκίνητα ,και ήταν άχρηστο...

MZ3
13-01-06, 14:16
καλα θα κανουν να βγαλουν χαρτη για ολη τιν ελλαδα εος το τελευτεο νισακη και οπου υπαρχει ι μπορη να παει μια bmw αλοστε μισες δουλιεςδεν νομιζω να χαρακτιριζη τιν αγαπημενη μασ ετερια:thumbsdow

geovass
13-01-06, 15:04
Eαν δεν σου είναι εύκολο να μου το αντιγράψεις (και αν είσαι Αθήνα,να συναντηθούμε να μου το δώσεις, ή ομαδικά και όποιος άλλος ενδιαφέρεται , να "γνωριστούμε" και με καφέ) ,αλλιώς μπορείς με PM να στείλες το link (και σε όποιον άλλον θέλει).

Ευχαριστώ.

Ειμαι Αθηνα. Οποιος αλλος θελει μεσα στο ΣΟΥ-ΚΟΥ να καετβει για καφε και να του γραψω απο μια κοπια!
PM me να συνενοηθουμε!:greenboun
Αμα εχει κανεις και Ζ4 με NAVI να το δοκιμασουμε !!!!

MPOWER
13-01-06, 15:27
Τα CD/DVD Νavi που ξέρουμε και κυκλοφορούν κάνουν και σε Ζ4.
Τα μόνα αυτοκίνητα που δεν είναι συμβατά είναι οι καινούριες σειρές...Ε60 και Ε90 και Ε87 που έχουν άλλο format!

Gary Kokkin
13-01-06, 15:31
Tα τελευταία CD/DVD navi κάνουν και για τις Ε60 και Ε90 -Απλα μπορεί να μην λειτουργούν με όλες τις δυνατότητες (ή σε πλήρες μεγεθος) που παρέχουν τα νέα Navi (που έχουν >6,5'' οθόνη)

MPOWER
13-01-06, 15:44
Απο όσο γνωρίζω έχουν άλλο κωδικό αυτά που παίζουν στα μοντέλα που ανέφερα. Οπότε ή θα παίζει στα παλιά ή στα καινούρια. Οχι και στα δύο!

Gary Kokkin
13-01-06, 15:55
Και όμως, αν θες να κάνεις παραγγελία σε dealer (σαν ανταλλακτικό) δεν σε ρωτάνε πια τι σειρά έχεις .Πρέπει ν'αναγνωρίζει το πρόγραμμα τι μοντέλο εχεις από το DVD.-Αυτό πρέπει να ισχύει από περσι από την έκδοση 3/2005.

MPOWER
13-01-06, 16:06
Το έχω δοκιμάσει με το CD της Ελλάδας και δεν δούλευε. Εχω και το DVD 2006 αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει σε καινούριες σειρές, αλλά νομίζω πως δεν θα υπήρχε λόγος να βγαίνουν 2 διαφορετικά.

geovass
13-01-06, 16:12
Το έχω δοκιμάσει με το CD της Ελλάδας και δεν δούλευε. Εχω και το DVD 2006 αλλά αυτό δεν το έχω δοκιμάσει σε καινούριες σειρές, αλλά νομίζω πως δεν θα υπήρχε λόγος να βγαίνουν 2 διαφορετικά.

Το DVD 2006 Που εχεις και που μαλλον αυτο εχω κατεβασει και εγω, εχει Αθηνα, Πατρα και Θεσσαλονικη ?
Σε τι ποσοστο? Κεντρικες εθνικες οδους?

Gary Kokkin
13-01-06, 16:52
Business με Professional DVD έχει διαφορά ,το ένα είναι με βελάκια ,το άλλο με χάρτη ,και γι'αυτό υπάρχουν διαφορετικοί κωδικοί προιόντος ,πλέον ότι οι κωδικοί προιόντος δεν είναι ίδιοι για όλες τις αγορές.

Δεν βρίσκω τον λόγο να υπάρχουν διαφορετικά DVD όταν έχει να κάνει βασικά
με την ανάλυση οθόνης (σε καθε professional) -Oι υπόλοιπες δυνατότητες έχουν να κάνουν με το τύπο του Νavi (αν είναι πιό καινούργιο μοντέλο),όχι του προγράμματος χάρτη (εκτός αν είναι άλλης εταιρίας).
-Μια δοκιμή παντως μόνο λύνει απορίες....

Gary Kokkin
13-01-06, 18:30
Το DVD 2006 Που εχεις και που μαλλον αυτο εχω κατεβασει και εγω, εχει Αθηνα, Πατρα και Θεσσαλονικη ?
Σε τι ποσοστο? Κεντρικες εθνικες οδους?

Επειδή έχω δεί την έκδοση του 2005 σε 5αρα ,τις εθνικές οδούς τις είχε ,αλλά όχι αναλυτικά -Πχ για νομό Βοιωτίας είχε κατευθυνση για Θηβα -Λειβαδιά άλλα όχι Σχηματαρι ή μικρότερους σημαντικούς οικισμούς -Το ίδιο για πρός Κορινθο δεν είχε Μεγαρα ,το Λουτράκι ,αλλά είχε Ελευσίνα-Κακια Σκαλα-Ισθμό-Κορινθο-Ναυπλιο-Αιγιο-Τρίπολη -Δεν είχε Ριο,Ξυλόκαστρο,Αργος ,Επιδαυρο (που είναι και διεθνώς γνωστή) ,Νεμέα.

Gary Kokkin
15-01-06, 19:41
Τελικά πηρα το DVD (με τις δημόσιες ευχαριστίες μου στον geovass) ,αλλά το DVD δεν αναγνωρίζεται από το Νavi της Ε90 βγάζοντας μήνυμα "Ιnsert DVD"

-To αντέγραψα μήπως είχε προβλημα το δισκάκι ,αλλά πάλι τα ίδιο μήνυμα .
Ισως λοίπουν κάποια αρχεία ,ή όντως είναι διαφορετική εκδοση για κάθε σειρά ή στην τελική μπορεί να έχει και πρόβλημα το drive του αυτοκινήτου (αλλά μάλλον αυτό είναι τραβηγμένο για καινούργιο αμάξι στην εγγύηση) -Σημειώνω επίσης ότι για το συγκεκριμένο δισκάκι "BMW Νavigation Europe 2006" δεν βρίσκω πληροφορίες στο Net να έχει κυκλοφορήσει επίσημα ,και στην Ελλάδα αναμένεται κάποια εκδοση για το 2006 μέσα Μαρτίου...

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα μου λέει ...
Επίσης όποιος θέλει κόπια να δοκιμάσει ,ευχαρίστως θα του απαντήσω σε PM

geovass
15-01-06, 20:31
Τελικά πηρα το DVD (με τις δημόσιες ευχαριστίες μου στον geovass) ,αλλά το DVD δεν αναγνωρίζεται από το Νavi της Ε90 βγάζοντας μήνυμα "Ιnsert DVD"

-To αντέγραψα μήπως είχε προβλημα το δισκάκι ,αλλά πάλι τα ίδιο μήνυμα .
Ισως λοίπουν κάποια αρχεία ,ή όντως είναι διαφορετική εκδοση για κάθε σειρά ή στην τελική μπορεί να έχει και πρόβλημα το drive του αυτοκινήτου (αλλά μάλλον αυτό είναι τραβηγμένο για καινούργιο αμάξι στην εγγύηση) -Σημειώνω επίσης ότι για το συγκεκριμένο δισκάκι "BMW Νavigation Europe 2006" δεν βρίσκω πληροφορίες στο Net να έχει κυκλοφορήσει επίσημα ,και στην Ελλάδα αναμένεται κάποια εκδοση για το 2006 μέσα Μαρτίου...

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα μου λέει ...
Επίσης όποιος θέλει κόπια να δοκιμάσει ,ευχαρίστως θα του απαντήσω σε PM


Χμ..., φαινεται τελικα οτι οι νεες 3αρες και 5αρες εχουν διαφορετικο DVD Navi system. Μακαρι τουλαχιστον να παιζει στις αλλες σειρες/εκδοσεις.

geovass
16-01-06, 10:52
Παιζει με Ζ4 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Το τσεκαραν απο αλλο forum και εχει Ελλαδα !!!!!!!!!!!!!!!

Dionysis
16-01-06, 13:21
Τελικά πηρα το DVD (με τις δημόσιες ευχαριστίες μου στον geovass) ,αλλά το DVD δεν αναγνωρίζεται από το Νavi της Ε90 βγάζοντας μήνυμα "Ιnsert DVD"

-To αντέγραψα μήπως είχε προβλημα το δισκάκι ,αλλά πάλι τα ίδιο μήνυμα .
Ισως λοίπουν κάποια αρχεία ,ή όντως είναι διαφορετική εκδοση για κάθε σειρά ή στην τελική μπορεί να έχει και πρόβλημα το drive του αυτοκινήτου (αλλά μάλλον αυτό είναι τραβηγμένο για καινούργιο αμάξι στην εγγύηση) -Σημειώνω επίσης ότι για το συγκεκριμένο δισκάκι "BMW Νavigation Europe 2006" δεν βρίσκω πληροφορίες στο Net να έχει κυκλοφορήσει επίσημα ,και στην Ελλάδα αναμένεται κάποια εκδοση για το 2006 μέσα Μαρτίου...

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα μου λέει ...
Επίσης όποιος θέλει κόπια να δοκιμάσει ,ευχαρίστως θα του απαντήσω σε PM

Οπότε αφού δεν παίζει στο δικό σου τσάμπα το κατεβάζω και εγώ αλλά άκουσα ότι ένα DVD είναι για όλα τα Professional και άλλο ένα για όλα Business και όχι για κάθε την σειρά 3,5,6,7 ειδικά διαμορφωμένο δισκάκι για την συγκεκριμένη έκδοση μοντέλου δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο

MPOWER
16-01-06, 14:36
Οπότε αφού δεν παίζει στο δικό σου τσάμπα το κατεβάζω και εγώ αλλά άκουσα ότι ένα DVD είναι για όλα τα Professional και άλλο ένα για όλα Business και όχι για κάθε την σειρά 3,5,6,7 ειδικά διαμορφωμένο δισκάκι για την συγκεκριμένη έκδοση μοντέλου δεν ξέρω αν ισχύει κάτι τέτοιο

Ετσι είναι σχεδόν...υπάρχει ένα για Ε39, Ε46, E65, E66, Χ5, Χ3, Ζ4, Ζ8
Και δύο άλλα (Business & Professional) για Ε87, Ε90, Ε91, E60, E61, E63, E64

geovass
16-01-06, 15:02
Ετσι είναι σχεδόν...υπάρχει ένα για Ε39, Ε46, E65, E66, Χ5, Χ3, Ζ4, Ζ8
Και δύο άλλα (Business & Professional) για Ε87, Ε90, Ε91, E60, E61, E63, E64

Και ομως απο ξενο φορουμ, το συγκεκριμενο DVD δεν παιζει σε X3:bugeye:, ενω παιζει σε Ζ4!

Gary Kokkin
16-01-06, 17:41
Σε φυλλάδιο PDF του Ζ4 που είδα, το Νavi αναφέρεται σαν professional και business επίσης σαν εκδόσεις.

-Oι χάρτες που άρχισα να βρίσκω και εγώ στο Ιnternet δεν γράφουν σε τι σειρά κάνουν,ούτε εαν είναι Βusiness ή Professional .Αν βρεί κανένας έκδοση 2006 για Professional ας στείλει ενα link με PM

geovass
16-01-06, 18:56
Σε φυλλάδιο PDF του Ζ4 που είδα, το Νavi αναφέρεται σαν professional και business επίσης σαν εκδόσεις.

-Oι χάρτες που άρχισα να βρίσκω και εγώ στο Ιnternet δεν γράφουν σε τι σειρά κάνουν,ούτε εαν είναι Βusiness ή Professional .Αν βρεί κανένας έκδοση 2006 για Professional ας στείλει ενα link με PM

Professional ειναι το DVD που σου εδωσα!:bananasmi

Gary Kokkin
16-01-06, 19:13
Eλπίζω να παίξει στην αναμενόμενη Ζ4 σου.

Κάπου διάβασα ότι όλα τα Νavi της BMW είναι κατασκευής Siemens VDO,και παιρνουν αναβάθμιση λειτουργικού που δεν χρεώνεται από τα service -H τελευταία ήταν 10/2005.

geovass
16-01-06, 19:23
Eλπίζω να παίξει στην αναμενόμενη Ζ4 σου.

Κάπου διάβασα ότι όλα τα Νavi της BMW είναι κατασκευής Siemens VDO,και παιρνουν αναβάθμιση λειτουργικού που δεν χρεώνεται από τα service -H τελευταία ήταν 10/2005.

Θα παιξει! Μιλησα με τεχνικο της BMW σημερα και μου ειπε οτι το Prof. Navi εχει το ιδιο Part Number με την προηγουμενη εκδοση!:dance: :yippee:

Dionysis
16-01-06, 19:36
παιρνουν αναβάθμιση λειτουργικού που δεν χρεώνεται από τα service -H τελευταία ήταν 10/2005.

Οντως έτσι είναι την έχω κατεβάσει την τελευταία αναβάθμιση για ε90

Dionysis
19-01-06, 19:23
Tο DVD δεν αναγνωρίζεται από το Νavi της Ε90 βγάζοντας μήνυμα "Ιnsert DVD"
-To αντέγραψα μήπως είχε προβλημα το δισκάκι ,αλλά πάλι τα ίδιο μήνυμα .
Ισως λοίπουν κάποια αρχεία ,ή όντως είναι διαφορετική εκδοση για κάθε σειρά ή στην τελική μπορεί να έχει και πρόβλημα το drive του αυτοκινήτου (αλλά μάλλον αυτό είναι τραβηγμένο για καινούργιο αμάξι στην εγγύηση) -Σημειώνω επίσης ότι για το συγκεκριμένο δισκάκι "BMW Νavigation Europe 2006" δεν βρίσκω πληροφορίες στο Net να έχει κυκλοφορήσει επίσημα ,και στην Ελλάδα αναμένεται κάποια εκδοση για το 2006 μέσα Μαρτίου...

Αν έχει κανείς καμιά ιδέα μου λέει ...
Επίσης όποιος θέλει κόπια να δοκιμάσει ,ευχαρίστως θα του απαντήσω σε PM

Εγώ όταν το κατέβασα τα αρχεία μου τα έβγαλε έτσι
αποσυμπίεσα το πρώτο(πάνω αριστερά) αποσυμπιέστηκε σε μορφή iso 4,5GB το έγραψα θα το δοκιμάσω σε Ζ4, Ε90, Ε60

Gary Kokkin
19-01-06, 20:55
Eαν είναι έκδοση που δουλεύει σε Ε90 και θέλεις να μου το αντιγράψεις ,περιμένω νέα σου -Ολα τα δίκτυα είναι πολύ φορτωμένα για να κατεβάσω διάφορες εκδόσεις από το Ιnternet, και όλες μου οι προσπάθειες απέτυχαν ως τώρα...

geovass
20-01-06, 14:50
Eαν είναι έκδοση που δουλεύει σε Ε90 και θέλεις να μου το αντιγράψεις ,περιμένω νέα σου -Ολα τα δίκτυα είναι πολύ φορτωμένα για να κατεβάσω διάφορες εκδόσεις από το Ιnternet, και όλες μου οι προσπάθειες απέτυχαν ως τώρα...

Λογικα την ιδια εκδοση που σου εδωσα κατεβασε ο Dionysis. Σε Ζ4 παιζει ΟΚ, αλλα σε Ε90 οχι γιατι ειναι αλλο Navi.
Dionysi πες μας τι εχει γινει.

Ghost_
20-01-06, 15:34
Ρε παιδιά εγώ είμαι από Χανιά και πρίν μια εβδομάδα περίπου είχα πάει στον Κοτσοβολο κι είχε ένα σύστημα navi που κόστιζε 2000 ευρώ κι είχε όλη τη Κρήτη χαρτογραφημένη σε σημείο που έπαθα πλάκα.Τώρα πως τα χει κάνει η BMW έτσι και δεν έχει πολλές πόλεις.....!

MZ3
20-01-06, 23:49
αν σκεφτεσε για αγορα απο κοτσοβολο στειλε πμ εχω καλητερη λυση

Gary Kokkin
21-01-06, 13:52
Ρε παιδιά εγώ είμαι από Χανιά και πρίν μια εβδομάδα περίπου είχα πάει στον Κοτσοβολο κι είχε ένα σύστημα navi που κόστιζε 2000 ευρώ κι είχε όλη τη Κρήτη χαρτογραφημένη σε σημείο που έπαθα πλάκα.Τώρα πως τα χει κάνει η BMW έτσι και δεν έχει πολλές πόλεις.....!

Τι μαρκα ήταν κλπ πληροφορίες μπορείς να δώσεις ?
Εαν είναι αυτό http://www.autonavi.gr/ που είχα δεί πρίν τα Χριστούγεννα ,
άστο καλύτερα ,έχει πολλά προβλήματα .....

MZ3
21-01-06, 23:57
εγω προτεινο garmin ειναι τα καλητερα πηρα ενα , καταπληκτικος χαρτης ελλαδας και πηρα και free ολη τιν ευρωπη (χαρτη) και δουλευη αψογα
διαλεξα ενα φορητο μικρο που το εχεις και εκτος αυτοκηνιτου + οτι εχει τριπ κομπιουτερ και σινδεετε με λογισμικο σε η.υ κοστος απο 900 + εξαρτατε τιν συσκευη που θα παρεις

geovass
23-01-06, 19:50
Εγώ όταν το κατέβασα τα αρχεία μου τα έβγαλε έτσι
αποσυμπίεσα το πρώτο(πάνω αριστερά) αποσυμπιέστηκε σε μορφή iso 4,5GB το έγραψα θα το δοκιμάσω σε Ζ4, Ε90, Ε60

Το δοκιμασες τελικα τι εγινε?

Gary Kokkin
24-01-06, 10:55
Ελπίζω και το μέλος "volosgt" που του έστειλα το δισκάκι να μας πεί τις εντυπώσεις του,σε τι αμάξι το δοκίμασε κλπ

Επίσης δείτε εδώ τι πουλά κάποιος :

http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3908378

volosgt
25-01-06, 09:02
Ακόμη δεν έχω λάβει το δισκάκι που μου έστειλε ο αγαπητός φίλος.

Το αυτοκίνητο είναι ένα E46 cabrio 2004 μοντέλο. Ελπίζω να δουλέψει.

Μόλις το παραλάβω θα σας ενημερώσω

e39_528
25-01-06, 18:02
Γεια σας.τελικα υπαρχει CD/DVD για θεσσαλονικη λεπτομερες,οπως για Αθηνα?

volosgt
30-01-06, 10:01
Την Παρασκευή παρέλαβα το DVD που εκανε τον κοπο και εστειλε ο φίλος και μέλος Garry_Kokkin.

Δυστυχώς το δοκίμασα αλλά δεν δουλευει. Οπως είπα και σε προηγούμενο post το αυτοκίνητο ειναι Ε46 cabrio 2004 μοντέλο.

Η έκδοση του software που έχω είναι 24.1, σήμερα κατέβασα την 25 και θα προσπαθήσω να την εγκαταστήσω και να δοκιμάσω πάλι μήπως και δουλέψει.

Πάντως θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημοσίως το μέλος Garry_Kokkin που έκανε τον κόπο και μου έστειλε το DVD.

Dionysis
30-01-06, 10:18
Την Παρασκευή παρέλαβα το DVD που εκανε τον κοπο και εστειλε ο φίλος και μέλος Garry_Kokkin.

Δυστυχώς το δοκίμασα αλλά δεν δουλευει. Οπως είπα και σε προηγούμενο post το αυτοκίνητο ειναι Ε46 cabrio 2004 μοντέλο.

Η έκδοση του software που έχω είναι 24.1, σήμερα κατέβασα την 25 και θα προσπαθήσω να την εγκαταστήσω και να δοκιμάσω πάλι μήπως και δουλέψει.

Πάντως θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημοσίως το μέλος Garry_Kokkin που έκανε τον κόπο και μου έστειλε το DVD.

Κατ αρχήν το dvd γράφτηκε σωστά? γιατί όταν το κατέβασα απο το λίνκ που μου έδωσε ο φίλος geovass έτσι όπως το είδα είναι λίγο μπέρδεμα

volosgt
30-01-06, 10:24
Αυτο δυστυχως δεν το γνωρίζω. Εαν το ανοιξεις απο το PC έχει καποια αρχεια μεσα και ανοιγει. Αλλα εαν ειναι τα σωστα και διαβαζεται απο το NAV της BMW αυτο δεν μπορω να το ξερω

e39_528
30-01-06, 10:25
Την Παρασκευή παρέλαβα το DVD που εκανε τον κοπο και εστειλε ο φίλος και μέλος Garry_Kokkin.

Δυστυχώς το δοκίμασα αλλά δεν δουλευει. Οπως είπα και σε προηγούμενο post το αυτοκίνητο ειναι Ε46 cabrio 2004 μοντέλο.

Η έκδοση του software που έχω είναι 24.1, σήμερα κατέβασα την 25 και θα προσπαθήσω να την εγκαταστήσω και να δοκιμάσω πάλι μήπως και δουλέψει.

Πάντως θα ήθελα να ευχαριστήσω και δημοσίως το μέλος Garry_Kokkin που έκανε τον κόπο και μου έστειλε το DVD.
Αν ειναι απο Ε60/Ε90 δεν δουλευει,πρεπει να ειναι για ΜΚ2/3/4 και οχι για S608-S609

geovass
30-01-06, 10:29
Κατ αρχήν το dvd γράφτηκε σωστά? γιατί όταν το κατέβασα απο το λίνκ που μου έδωσε ο φίλος geovass έτσι όπως το είδα είναι λίγο μπέρδεμα

παιδια, ενα ISO ειναι το οποιο το γραφετε σε DVD κατευθειαν. που μπερδευεσαι ?

Dionysis
30-01-06, 10:51
παιδια, ενα ISO ειναι το οποιο το γραφετε σε DVD κατευθειαν. που μπερδευεσαι ?

Οταν το κατέβασα έκανε seeding(σπορά) δεν ξέρω για τι μπορει να το κάνει αυτό αλλά αν δεν το διέκοπτα θα συνέχιζε για ώρες όλα καλά ως εδώ άνοιξα το αρχείο(zip) το αποσυμπίεσα μου έβγαλε πάρα πολλά συμπιεσμένα αρχεία αποσυμπίεσα το μεγαλύτερο σε χωρητικότητα και μου έβγαλε ένα iso γύρω στα 4,5gb λες να έκανα εγώ τπτ λάθος ?

DjBac
30-01-06, 11:05
Το seeding είναι φυσιολογικό όταν τελειώνεις ένα torrent!!! Σε μερικούς tracker που πρέπει να κάνεις εγγραφής είναι κατά κάποιον τρόπο υποχρεωτικό κιόλας!!!

Το iso σωστά βγήκε, μετά απλά το καις με ένα software εγγραφής!! Δοκίμασε αν θες και με το CloneDVD!!!

geovass
30-01-06, 11:25
Το seeding είναι φυσιολογικό όταν τελειώνεις ένα torrent!!! Σε μερικούς tracker που πρέπει να κάνεις εγγραφής είναι κατά κάποιον τρόπο υποχρεωτικό κιόλας!!!

Το iso σωστά βγήκε, μετά απλά το καις με ένα software εγγραφής!! Δοκίμασε αν θες και με το CloneDVD!!!

Ακριβως. Ετσι δουλευουν τα torrents.
Οι χαρτες παντως παιζουν κανονικα σε Navi Z4.

Dionysis
30-01-06, 11:47
δείτε εδω ίσως βγάλετε άκρη
http://www.e90post.com/forums/showthread.php?threadid=10827

Dionysis
30-01-06, 12:15
Το seeding είναι φυσιολογικό όταν τελειώνεις ένα torrent!!! Σε μερικούς tracker που πρέπει να κάνεις εγγραφής είναι κατά κάποιον τρόπο υποχρεωτικό κιόλας!!!

Το iso σωστά βγήκε, μετά απλά το καις με ένα software εγγραφής!! Δοκίμασε αν θες και με το CloneDVD!!!

Οκ για να το λες έτσι είναι αλλά επηδη τυχαίνει να μην ασχολούμαι με τα λεγόμενα torrents πρώτη φόρα τα δούλεψα ήταν με αυτό το αρχείο μπορείς να μου εξηγήσεις για πιο λόγο το κάνει αυτό και τι ακριβώς κάνει το seeding για να καταλάβω?

Sorry για το :offtopic:

volosgt
30-01-06, 12:37
Αν ειναι απο Ε60/Ε90 δεν δουλευει,πρεπει να ειναι για ΜΚ2/3/4 και οχι για S608-S609

Υπαρχει τροπος να καταλαβω εαν ειναι για Ε60/90 ή για Ε46?

Dionysis
30-01-06, 12:58
Πήρα μόλις τώρα τηλέφωνο στην αντιπροσωπεία και ρώτησα για το dvd με τους χάρτες για το Professional ακούστε τιμή

380€!!!!!!:twak: :smashtard :banghead: :rockon:

DjBac
30-01-06, 14:41
Το seeding (διαμοιρασμός) είναι όταν έχεις ολοκληρωμένο το αρχείο και το κάνεις share σε άλλους, δηλαδή το μοιράζεις και σε άλλους χρήστες!!!

Gary Kokkin
30-01-06, 22:49
Αν ειναι απο Ε60/Ε90 δεν δουλευει,πρεπει να ειναι για ΜΚ2/3/4 και οχι για S608-S609

To ίδιο DVD το δοκίμασα σε Ε90 και δεν παίζει,όπως στην Ε46 που αναφέρθηκε ,οπότε κάτι άλλο συμβαίνει...πιθανόν να λοίπουν αρχεία πρίν γίνει "iso" το αρχείο και κυκλοφορήσει μέσω torrent .

NIKOS 320Ci
31-01-06, 05:24
αυτο μηπως σας κανει? http://www.fleamarket.gr/lot.cfm?lotID=3941632

geovass
31-01-06, 06:37
To ίδιο DVD το δοκίμασα σε Ε90 και δεν παίζει,όπως στην Ε46 που αναφέρθηκε ,οπότε κάτι άλλο συμβαίνει...πιθανόν να λοίπουν αρχεία πρίν γίνει "iso" το αρχείο και κυκλοφορήσει μέσω torrent .

Αφου ειπαμε... Παιζει μια χαρα σε Ζ4. Δεν λειπει τιποτα.

volosgt
31-01-06, 07:24
Αφου ειπαμε... Παιζει μια χαρα σε Ζ4. Δεν λειπει τιποτα.

Μηπως μπορείς να μας πεις ποια έκδοση του λογισμικού έχεις μήπως και βοηθήσει.

Οπως ανέφερα και σε προηγούμενο post δοκίμσα εχθές να εγκαταστήσω την εκδοση 25 του navigation, αλλά δυστυχώς δεν πέτυχε.

Θα προσπαθήσω να κατεβάω την ν26 που είναι και η τελευταία

Panoz
31-01-06, 07:26
Η συνέχεια εδώ:

http://www.bmw-motorsport.gr/forums/showthread.php?p=54905#post54905