PDA

Επιστροφή στο Forum : Ποσο θα΄θελα...!!!!!!


aVog
01-10-04, 08:55
Χωρίς να είμαι administrator παίρνω το θάρρος και φτιάχνω αυτο το θέμα για συζήτηση γιατι πιστέυω ειλικρινά πως η ομαδική συνησφορά (ιδεων και οχι μόνο) είναι πολύτιμη. :o
Εδω θεωρώ σκόπιμο να γράψουμε διάφορες ιδέες σχετικά με το φόρουμ ή και το κλάμπ μας, όπως για παράδειγμα ιδέες για:

- βελτίωση της εικώνας του φόρουμ
- βελτίωση της εικώνας του κλάμπ προς τα έξω
- βελτίωση της θεματολογίας
- δυνατότητες ατομική συνησφορά
- διάφορες εκδηλώσεις
- συναντησεις επίσημες και ανεπίσημες
και πολλά άλλα που θα σας έρθουν στο μυαλό.
Ελπίζω να φανεί χρήσιμο.

Ray
01-10-04, 09:02
Πρώτη πρόταση : Να καθοριστεί χρόνος και τόπος μόνιμου unofficial meeting. (πχ. Λιμανάκια κάθε πέμπτη στις 9, παράδειγμα είπα μη με φάτε!:p)

Mitsos
01-10-04, 09:10
Συμφωνω και πολυ καλα κανεις γιατι ειμαστε μια ομαδα και ειναι καλο να συμβαλλουμε ολοι στην ωριμανση του κλαμπ μας που στην τελικη αναλυση δικο μας ειναι το οφελος..

Δε σας κρυβω πριν 2 εβδομαδες βρεθηκα στα μεγαρα για να φωτογραφισω (τυγχανω φωτογραφος αυτοκινητων)οπου ειχε συναντηση το Σ3 κλαμπ και οργανωσαν φωτογραφιση στην πιστα.Μπραβο στα παιδια που εχουν ψυχη και ορεξη και κανουν πολυ καλη δουλεια...

Θα προτεινα παρομοιο σκηνικο,φωτογραφιση στα Μεγαρα ή σε καποια εκδρομη-οδοιπορικο.

Επισης θα ηταν κοινως αποδεκτο το κλαμπ μας να δινει καποιες προσφορες στα μελη του που αφορουν συντηρηση 'η αξεσουαρ , πραγμα που κανουν πολλα αλλα κλαμπ επισης!

Δυστηχως ο χρονος με πιεζει και δε μπορω να αναφερθω σε περισσοτερες ιδεες αλλα η συζητηση αυτη ειναι σημαντικη και πρεπει να δραστηριοποιηθουμε ΟΛΟΙ!!Καλημερες και καλο μηνα να εχουμε μαγκες.

Dark_Niaou
01-10-04, 15:33
Συμφωνώ φίλε Avog με την ιδέα σου!!
1/. Να κανονιστεί 2΄μερο ταξιδάκι του κλαμπ, εκδρομούλα, βολτούλα όσο έχει ακόμα ζεστές ημέρες... Οχι πως αν χαλάσει ο καιρός δεν θα ήταν υπέροχα μια βόλτα το ΣΚ στην Λίμνη Πλαστήρα!!!
2/. Μιας και τα supporting μέλη συνεχώς αυξάνονται, να προχωρήσουμε και στα άλλα διαφημιστικά gadgets που λέγαμε να φτιάξουμε... Καπελάκια, μπλουζάκια κλπ
3/. εκπτώσεις στα members του κλαμπ από συνεργεία και καταστήματα με accessories.... και όχι μόνο μπλα μπλα...!!

παιδιά μπορώ να μιλάω ώρες και να δίνω ιδέες...

S38B38 Monsta
01-10-04, 15:50
Συμφωνώ με τον Άγγελο πιο πάνω και με τη σειρά μου λοιπόν προσφέρω 10% έκπτωση στα μέλη του club από το κατάστημα μας NO-LIMITS, Καλλιρόης 47, Αθήνα.

Α και Άγγελε, αν ο φίλος σου μπορεί να βρει όπως λέει Μ3 με 48.000 που να είναι ατρακάριστο, κάτω από 50,000 χλμ (όχι κατεβασμένα, αν και αυτό εύκολα φαίνεται από τους εγκεφαλους του) και να έχει και τα παρακάτω έξτρα: Navi + TV, full δερματινα/ηλεκτρικά/θερμαινόμενα, τηλέφωνο BMW, οροφή, θέλω δύο (2). Σοφαρά μιλάω το ένα για μένα και το άλλο για το ξαδερφάκι μου. Αν είναι πες μου...

Strax
01-10-04, 16:02
1) Εκπτώσεις ήδη έχουν κανονιστεί και κάποιες κανονίζονται. Θα εμφανιστούν μόλις είμαστε σε όλα έτοιμοι. Λογικά θα υπάρχει ειδικό λινκ που θα ενημερώνει για όλες τις προσφορές.
2) Το επόμενο μεγάλο έξοδο του κλαμπ θα είναι η επισημοποίησή του, δηλαδή Πρωτοδικείο για καταχύρωση ονόματος και ίδρυση λέσχης. Η διαδικασία έχει ήδη αρχίσει. Επειδή όλοι μας θέλουμε μπλουζάκια και καπελάκια, μπορούμε να βγάλουμε κάποια δείγματα και να παραγγείλουμε ακριβώς όσα θέλει ο καθένας πληρώνοντάς τα αμέσως, έτσι ώστε να μην χρείαζεται να στοκάρει το κλαμπ.
3) Εννοείται ότι η ιδέα της εκδρομής υπάρχει και θα γίνει.
Αυτά προς το παρόν!

Fanis
01-10-04, 16:10
Στράτο, όπως σου είπα και την Τετάρτη, αν θές για ρούχα και αυτοκόλλητα στείλε ΠΜ ή πάρε με τηλέφωνο να σου πω λεπτομέρειες, να κανονίσουμε αν θες να πάμε και μαζί να πάρουμε προσφορές.

Panoz
02-10-04, 07:04
Συμφωνώ φίλε Avog με την ιδέα σου!!
1/. Να κανονιστεί 2΄μερο ταξιδάκι του κλαμπ, εκδρομούλα, βολτούλα όσο έχει ακόμα ζεστές ημέρες... Οχι πως αν χαλάσει ο καιρός δεν θα ήταν υπέροχα μια βόλτα το ΣΚ στην Λίμνη Πλαστήρα!!!
2/. Μιας και τα supporting μέλη συνεχώς αυξάνονται, να προχωρήσουμε και στα άλλα διαφημιστικά gadgets που λέγαμε να φτιάξουμε... Καπελάκια, μπλουζάκια κλπ
3/. εκπτώσεις στα members του κλαμπ από συνεργεία και καταστήματα με accessories.... και όχι μόνο μπλα μπλα...!!

παιδιά μπορώ να μιλάω ώρες και να δίνω ιδέες...

Πολύ σωστά.....τρελλαίνομαι στην ιδέα ενός convoy με μπέμπες....θα τρελλάνουμε κόσμο και θα τρελλαθούμε και εμείς...

Dark_Niaou
02-10-04, 22:49
Α και Άγγελε, αν ο φίλος σου μπορεί να βρει όπως λέει Μ3 με 48.000 που να είναι ατρακάριστο, κάτω από 50,000 χλμ (όχι κατεβασμένα, αν και αυτό εύκολα φαίνεται από τους εγκεφαλους του) και να έχει και τα παρακάτω έξτρα: Navi + TV, full δερματινα/ηλεκτρικά/θερμαινόμενα, τηλέφωνο BMW, οροφή, θέλω δύο (2). Σοφαρά μιλάω το ένα για μένα και το άλλο για το ξαδερφάκι μου. Αν είναι πες μου...

Φίλε Κώστα,
Το Μ3 που σου είχα πει πουλήθηκε. Εμαθα όμως ότι έιχε μια στούκα στην ιστορία του... Μικρή λένε αλλά πως να είσαι σίγουροςμε τέτοια θέματα;;;
Και για την Ιστορία...: 35,000 αγορά +50% φόρος +5,000 δικά του!!!

Dark_Niaou
02-10-04, 22:56
Πολύ σωστά.....τρελλαίνομαι στην ιδέα ενός convoy με μπέμπες....θα τρελλάνουμε κόσμο και θα τρελλαθούμε και εμείς...

Φαντάσου λοιπόν Πάνο μια ομάδα καλογυαλισμενων BMW που να αποτελείται από 10-15 κομάτια, όλων των ηλικιών, να πηγαίνει στην Εθνικη Κορίνθου και να ακολουθούν όλα τον admin το ένα πίσω από τον άλλον σε όλες τις κινήσεις του... σαν φιδάκι....!!
Πορωση δεν νομίζεις;;;;;;
και άντε και φτάσαμε στο..... Ναυπλιο.... να παρκαρουμε στο λιμάνι όλα μαζι... το ένα δίπλα στο άλλο με μούρη στις καφετέριες(για να τα βλέπουμε εμεις) και όλοι μας μαζεμένοι σε ένα μεγααααλλλοοοοο τραπεζάκι...(σαν αυτό τις πιτσαρίας...) ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ;;;

Geo_3D
02-10-04, 23:10
Φαντάσου λοιπόν Πάνο μια ομάδα καλογυαλισμενων BMW που να αποτελείται από 10-15 κομάτια, όλων των ηλικιών, να πηγαίνει στην Εθνικη Κορίνθου και να ακολουθούν όλα τον admin το ένα πίσω από τον άλλον σε όλες τις κινήσεις του... σαν φιδάκι....!!

Και ας ελπισουμε οτι θα ειναι 10-15 κοματια ολων των ειδων bmw και οχι 10-15 συγκεκριμενα μοντελα της bmw.
No other comments!!!! :cool:

Dark_Niaou
02-10-04, 23:24
Και ας ελπισουμε οτι θα ειναι 10-15 κοματια ολων των ειδων bmw και οχι 10-15 συγκεκριμενα μοντελα της bmw.
No other comments!!!! :cool:

George εάν θέλεις θα έρθω με το Ε36

Brown
04-10-04, 07:43
Συμφωνώ με τον Άγγελο πιο πάνω και με τη σειρά μου λοιπόν προσφέρω 10% έκπτωση στα μέλη του club από το κατάστημα μας NO-LIMITS, Καλλιρόης 47, Αθήνα....
Το γνωστό βιβλιοπωλείο (και όχι μόνο), του ΜΟΤΟ :confused:

Dark_Niaou
04-10-04, 07:53
Το γνωστό βιβλιοπωλείο (και όχι μόνο), του ΜΟΤΟ :confused:

Πήγα και πήρα μπουφανάκι και καπελάκι με το λογότυπο ///Μ.

Panoz
04-10-04, 09:28
Φαντάσου λοιπόν Πάνο μια ομάδα καλογυαλισμενων BMW που να αποτελείται από 10-15 κομάτια, όλων των ηλικιών, να πηγαίνει στην Εθνικη Κορίνθου και να ακολουθούν όλα τον admin το ένα πίσω από τον άλλον σε όλες τις κινήσεις του... σαν φιδάκι....!!
Πορωση δεν νομίζεις;;;;;;
και άντε και φτάσαμε στο..... Ναυπλιο.... να παρκαρουμε στο λιμάνι όλα μαζι... το ένα δίπλα στο άλλο με μούρη στις καφετέριες(για να τα βλέπουμε εμεις) και όλοι μας μαζεμένοι σε ένα μεγααααλλλοοοοο τραπεζάκι...(σαν αυτό τις πιτσαρίας...) ΤΕΛΕΙΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΝΑΙ;;;

ΝΑι...ΝΑι.....ΝΑΙ!!!!

aVog
13-10-04, 13:53
Με την ευκαιρία της παρατήρησης του φίλου μας S38B38 Monsta όσον αφορά την εικόνα της πρώτης σελίδας έχω να πω οτι συμφωνώ στο οτι χρειαάζεται κάποια ανανέωση.
Στο μυαλό μου έχω μια εικόνα ποιο ελκυστική για κάποιον που θα μπεί στο φορουμ πρώτη φορά. Μια ιδέα θα ήταν να αντικατασταθεί το θέμα του supporting member (που κατα την αποψή μου δεν είναι ωραίο φάτσα κάρτα) και να τοποθετηθούν εκεί τα νέα του κλάμπ επόμενες συναντίσεις και ανεπίσημα μεετιν. Επειδή αναγνωρίζω πως το θέμα του supporting member είναι πολύ σημαντικό για το φόρουμ θα μπορούσε να αποστέλεται με μαιλ στο νέο μέλος μετά απο λίγες ημέρες απο την ημέρα εγγραφής.

Αν και ο φίλος S38B38 Monsta έχει κάποιες παρατηρήσεις και θέλει ας τις κουβεντιάσει στο παρών φορουμ!!!

S38B38 Monsta
13-10-04, 14:45
Με την ευκαιρία της παρατήρησης του φίλου μας S38B38 Monsta όσον αφορά την εικόνα της πρώτης σελίδας έχω να πω οτι συμφωνώ στο οτι χρειαάζεται κάποια ανανέωση.
Στο μυαλό μου έχω μια εικόνα ποιο ελκυστική για κάποιον που θα μπεί στο φορουμ πρώτη φορά. Μια ιδέα θα ήταν να αντικατασταθεί το θέμα του supporting member (που κατα την αποψή μου δεν είναι ωραίο φάτσα κάρτα) και να τοποθετηθούν εκεί τα νέα του κλάμπ επόμενες συναντίσεις και ανεπίσημα μεετιν. Επειδή αναγνωρίζω πως το θέμα του supporting member είναι πολύ σημαντικό για το φόρουμ θα μπορούσε να αποστέλεται με μαιλ στο νέο μέλος μετά απο λίγες ημέρες απο την ημέρα εγγραφής.

Αν και ο φίλος S38B38 Monsta έχει κάποιες παρατηρήσεις και θέλει ας τις κουβεντιάσει στο παρών φορουμ!!!

Συμφωνώ και με τη δικιά σου ιδέα πιο πάνω, ΑΛΛΑ:

Τέτοια θέματα είναι καλύτερα να συζητιούνται από κοντά π.χ σε συνάντηση και κάποιος αρμόδιος να παίρνει σημειώσεις.

Και επειδή ΟΛΟΙ δεν είναι δυνατό να κάτσουμε σε ένα τραπέζι, εγώ θα έλεγα να οριστεί ένα 'τέτοιο' meeting και όσους τους ενδιαφέρει το μέλλον του club να φροντίσουν να παραβρεθούν.

stef
13-10-04, 22:14
Πολύ σωστά φίλε S38B38 Monsta , από κοντά λ'εγονται και συζητιούνται τέτοια θέματα πιστεύω!
Ίσως θα έπρεπε να μιλήσουν οι αρμόδιοι εδώ..

manosm3
09-09-05, 00:54
Μια συναντηση σε πιστα, μερα που να βολευει...

moutraklas
09-09-05, 09:51
Θα μπορούσαν ίσως οι admins να φτιάξουν μια ατζέντα θεμάτων προς συζήτηση (νομίζουν ότι ξερούν καλά -καλύτερα απ όλους- ποια θέματα έχουν προτεραιότητα και ποια έιναι εφικτά -τεχνικά και οικονομικά- στο άμεσο μέλλον τουλάχιστον) ώστε να μην χαθούμε λέγοντας ο καθένας ό,τι του ρθει...
(το "ότι του ρθει" το λέω με καλή έννοια, καλές οι πολλές ιδέες αλλά αν δεν μπουν σε μια σειρά τα πράγματα δεν βγαίνει άκρη...)

handball-n11
09-09-05, 10:03
Μηπως υπαρχει καμια σελιδα οπου να μπορεισ να παραγειλεις πραγματακια σχετικα με τα ΒΜW π.χ. (μπλοθζακια και τετοια)?Για εμας που ειμαστε μακρια .....?