PDA

Επιστροφή στο Forum : M3 E46 vs S2000


Panoz
01-10-04, 09:15
Το ξέρω......κλέβω εκκλησίες...αλλά αφού με τσιγκλάνε τι να κάνω?...Όπως λοιπόν εφεύγα απο τη συνάντηση που είχαμε και έχοντας καταβροχθίσει μία ωραία μακαρονάδα, έφευγε εκείνη την ώρα και το S2000 club....εγώ τη πάπια αλλά με ζαλίσανε με τις ξερογκαζιές τους...στην είσοδο λοιπόν της αττικής οδού, βλέπω δίπλα μου ένα μαύρο S2000 με εξατμίσεις, αεροτομές, αναρτήσεις και δεν ξέρω και γω τι άλλο...με κοιτάει λοιπόν το παλληκάρι και σανιδώνει....φεύγει μπροστά 1 καρότσα και σανιδώνω και γώ....στην αλλαγή τρίτης είμαι δίπλα του και στην αλλαγή τετάρτης είμαι μπροστά 3 καρότσες....φτάσαμε μέχρι περίπου 220 και η διαφορά αυξανόταν με αργούς όμως ρυθμούς....πήγαινε καλά το S2000, το οποίο θεωρώ πολύ καλό αυτοκίνητο και με υπέροχο ήχο....αυτάαααα

Strax
01-10-04, 09:29
Αφού σε τσιγκλήσαν είσαι δικαιολογημένος! Και εσύ πήγες και πέρασες το καμάρι της συνάντησής τους! Πάντως από θέμα γκαζιού δεν υπάρχει σύγκριση. Άσε που με το S2000 νομίζεις ότι πας με 150, κοιτάς το κοντέρ και βλέπεις 100. Γενικά, είναι από τα αμάξια που για κάποιο λόγο τα αισθάνεσαι πολύ πιο γρήγορα από ότι είναι στην πραγματικότητα.

santo
01-10-04, 09:37
Ας θυμηθώ και εγώ μερικά φιλικά ανοίγματα με S2000.
Ήμουνα στην βουλιαγμένης και γύριζα από φαγητό περίπου 1 το βράδυ Πέμπτη, και όπως πήγαινα χαλαρά με περίπου 100-110, έρχεται ένα σ2κ και κάθεται δίπλα μου, με κοιτάει και λέω να ανοίξω να δώ πως πάει το σ2κ. 3ες-4ες και περίπου 5-6 καροτσούλες μέτρησε. Μετά στηθήκαμε φαναρια, μιλάμε λιπτον με ξυνή γεύση. Αλλά όπως είπε και ο προλαλήσαντας τα σ2κ είναι κ***ερά αυτοκίνητα με πολύ παιχνιδιάρικο και συνάμα επικίνδυνο κώλο(για τον αδαή)!!!

S38B38 Monsta
01-10-04, 16:07
Χμμμ Ε46Μ3 θα περίμενα να του ρίξεις αρκετές καρότσες παραπάνω...ίσως ήταν πειραγμένο.

Σπύρο, τους έριχνες και εκκινήσεις εε?? Α ρε Δράκουλα!! Εγώ ακόμα ψάχνω για S2000....

stef
01-10-04, 17:26
Το συγκεκριμένο που άνοιξες ήταν 280 άλογα περίπου!
μετα την κόντρα κάπου έβγαλε πρόβλημα! ;)

Fanatic
01-10-04, 17:43
To μαυρο με την μεγαλη φτερουγα λες??Στεφανε 280 ατμοσφαιρικα ειναι(στον τροχο?)???Νιτρακι παιζει μηπως?

Geo_3D
01-10-04, 20:36
Το ξέρω......κλέβω εκκλησίες...αλλά αφού με τσιγκλάνε τι να κάνω?...Όπως λοιπόν εφεύγα απο τη συνάντηση που είχαμε και έχοντας καταβροχθίσει μία ωραία μακαρονάδα, έφευγε εκείνη την ώρα και το S2000 club....εγώ τη πάπια αλλά με ζαλίσανε με τις ξερογκαζιές τους...στην είσοδο λοιπόν της αττικής οδού, βλέπω δίπλα μου ένα μαύρο S2000 με εξατμίσεις, αεροτομές, αναρτήσεις και δεν ξέρω και γω τι άλλο...με κοιτάει λοιπόν το παλληκάρι και σανιδώνει....φεύγει μπροστά 1 καρότσα και σανιδώνω και γώ....στην αλλαγή τρίτης είμαι δίπλα του και στην αλλαγή τετάρτης είμαι μπροστά 3 καρότσες....φτάσαμε μέχρι περίπου 220 και η διαφορά αυξανόταν με αργούς όμως ρυθμούς....πήγαινε καλά το S2000, το οποίο θεωρώ πολύ καλό αυτοκίνητο και με υπέροχο ήχο....αυτάαααα
Αντε βρε ανθρωπε του Θεου πεστα μας και δεν μπορουσα να κοιμηθω 2 μερες,γιατι με ετρωγε η περιεργεια!!!!!!Αμα προκαλεις,αυτα παθαινεις!!!!!!!
Πηρες εκδικηση για ολους εμας που φαγαμε τους μπατσους(sorry admins αλλα πιο ευγενικα δεν μπορω και ουτε θελω να το πω,αλλωστε εκει ησασταν και ειδατε τι εγινε) στη μαπα για τις μαλακιες τους στο ΡLAZA.ΟΛΕ ΟΛΕ!!!!!!!!
Stef να μου επιτρεψεις να αμφιβαλλω για τις πληροφοριες σου,απο οπου και αν προερχονται,γιατι τωρα τελευταια το εχουν κανει ολοι ψωμοτυρι."Ξερεις μου εβγαλε προβλημα και γι'αυτο εχασα την κοντρα και και και και και......" και ολες αυτες τις παπαριες.Με απλα λογια,Μ3 το S2000 δεν θα γινει ποτε.Ειδικα αν κανεις τις ιδιες μετατροπες που εκανε αυτος και σε ενα Μ3,εκει να δεις ξυλο που θα πεσει :D

Panoz
02-10-04, 07:15
Το συγκεκριμένο που άνοιξες ήταν 280 άλογα περίπου!
μετα την κόντρα κάπου έβγαλε πρόβλημα! ;)

Αν έβγαζε 280 μοτέρ, το αποτέλεσμα ήταν αυτό που έπρεπε...αν έβγαζε 280 τροχό τότε θα έτρωγα ξύλο....και δεν μπορώ να καταλάβω τι πρόβλημα θα μπρούσε να βγάλει ένα ατμοσφαιρικό μοτέρ (και μάλιστα γιαπωνέζικο!!).... :rolleyes:

alexk
02-10-04, 08:22
Τα συγχαρητήρια μου E46M3!

Μπορεί να ισχυριστεί ότι ήταν αχρόνιστο... :p
Ωραίο θα ήταν να βλέπαμε s2k vs. Z4 3.0. Τί λέτε?

Panoz
02-10-04, 08:45
Τα συγχαρητήρια μου E46M3!

Μπορεί να ισχυριστεί ότι ήταν αχρόνιστο... :p
Ωραίο θα ήταν να βλέπαμε s2k vs. Z4 3.0. Τί λέτε?

:o ευχαριστώ....όσοι ισχυρίζονται ότι είναι "αχρόνιστοι" με ατμοσφαιρικά σύγχρονα μοτέρ, έχουν μείνει στην εποχή των διπλών weber 40....(τη νοσταλγώ κάποιες φορές αυτή την εποχή...α ρε αθάνατη veloce!)....το μόνο που μπορώ να δεχτώ είναι μηχανική βλάβη ή safe mode του εγκεφάλου (σπάνιο βέβαια)...

Fanatic
02-10-04, 10:14
Μπορει ρε παιδια να ανεβασε θερμοκρασια και να χτυπουσε πυρακια(σωστα τα λεω Strax? :p ).Θυμαμαι μια κοντρα παλιοτερα που ειχα διαβασει μεταξυ του Μ3(μπορει να κανω λαθος,συγχωρεστε με,του Σκανδαλη το προηγουμενο,που ηταν πολυυυ δυνατο) και ενος S2000 απο τα γνωστα που κυκλοφορουν.Που λετε σε αυτη την κοντρα που ειχε γινει σε γνωστη ευθεια το Μ3 ηταν μπροστα μεχρι τριτες και ξαφνικα πεταχτηκε το S2000 μπροστα και τελικα κερδισε την κοντρα!Τοτε ειχε γινει πολυ ντορος γιατι ολοι οι χοντακιδες ελεγαν οτι το συγκεκριμενο ηταν πολυ δυνατο και ατμοσφαιρικο αλλα δεν ανοιγαν καπω!Σαφως οι περισσοτεροι που δεν ειμαστε και βλακες καταλαβαιναμε οτι παιζει νιτρακι...αλλα αυτοι λεγαν επιμονα οχι.Να μην πολυλογω μαθευτηκε μετα απο καιρο και χιλιους τσακωμους οτι οντως φοραει νιτρα το συγκεκριμενο S2K.Aυτααααα :cool:

DRIFTER
02-10-04, 10:16
ΩΡΕΕΕ ξυλοοοο που θα έφαγε αν ήταν με λεφτά!!! :D :p

Fanatic
02-10-04, 11:36
βρηκα και το λινκ!αν εχετε ορεξη διαβαστε λιγο δεν ειναι και πολυ....http://www.dragnews.gr/cgi-bin/ikonboard/ikonboard.cgi?;act=ST;f=6;t=2045

ειναι και λιγο κωμικοτραγικο το ολο σκηνικο...

γινεται αναφορα και σε πολλες αλλες σελιδες αλλα μου ειναι δυσκολο να τις βρω τωρα... ;) .

Υπαρχουν πολλες αναφορες στα συγκεκριμενα S2000 να περνανε Μ3.Με Μ3 Ε46 δεν τα εχουν καταφερει παντως...π.χ.http://www.dragnews.gr/cgi-bin/ikonboard/ikonboard.cgi?;act=ST;f=6;t=2079 .Βεβαια κατι βρωμαει παντα σε αυτες τις κοντρες...ειναι παντα φιλικες και καλα αλλα τα χοντακια ποτε δεν εχουν ανοιξει καπω... :rolleyes:

stef
02-10-04, 20:12
To μαυρο με την μεγαλη φτερουγα λες??Στεφανε 280 ατμοσφαιρικα ειναι(στον τροχο?)???Νιτρακι παιζει μηπως?

Ατμοασφαιρα στον στροφαλο φανταζομαι!
Δεν έχει νιτρο !
Αλλα πάει αρκετα καλά

Dark_Niaou
02-10-04, 22:13
Το ξέρω......κλέβω εκκλησίες...αλλά αφού με τσιγκλάνε τι να κάνω?...Όπως λοιπόν εφεύγα απο τη συνάντηση που είχαμε και έχοντας καταβροχθίσει μία ωραία μακαρονάδα, έφευγε εκείνη την ώρα και το S2000 club....εγώ τη πάπια αλλά με ζαλίσανε με τις ξερογκαζιές τους...στην είσοδο λοιπόν της αττικής οδού, βλέπω δίπλα μου ένα μαύρο S2000 με εξατμίσεις, αεροτομές, αναρτήσεις και δεν ξέρω και γω τι άλλο...με κοιτάει λοιπόν το παλληκάρι και σανιδώνει....φεύγει μπροστά 1 καρότσα και σανιδώνω και γώ....στην αλλαγή τρίτης είμαι δίπλα του και στην αλλαγή τετάρτης είμαι μπροστά 3 καρότσες....φτάσαμε μέχρι περίπου 220 και η διαφορά αυξανόταν με αργούς όμως ρυθμούς....πήγαινε καλά το S2000, το οποίο θεωρώ πολύ καλό αυτοκίνητο και με υπέροχο ήχο....αυτάαααα

Φίλε Πάνο,
και τι δεν θα έδεινα να ήμουν μέσα στο Μ3 σου (για άλλη μια φορά) την στιγμή εκείνη!!!!
ΕΥΓΕ και πάλι ΕΥΓΕ!!

Panoz
04-10-04, 09:22
Φίλε Πάνο,
και τι δεν θα έδεινα να ήμουν μέσα στο Μ3 σου (για άλλη μια φορά) την στιγμή εκείνη!!!!
ΕΥΓΕ και πάλι ΕΥΓΕ!!

Πού θα πάει....κάποια στιγμή θα μας ξανατύχει.....αρκεί βέβαια το Μ3 να μην είναι συνεργείο :mad:

bmwfan
15-10-04, 22:58
Πού θα πάει....κάποια στιγμή θα μας ξανατύχει.....αρκεί βέβαια το Μ3 να μην είναι συνεργείο :mad:

Pano tha se malwsw.Ti einai afta pou les;
Kala den ntrepese na kaneis kontres;ntropi sou. :) :p

Geo_3D
15-10-04, 23:10
Πού θα πάει....κάποια στιγμή θα μας ξανατύχει.....αρκεί βέβαια το Μ3 να μην είναι συνεργείο :mad:
....και να μην το εχεις πουλησει μεχρι τοτε

Panoz
18-10-04, 12:29
....και να μην το εχεις πουλησει μεχρι τοτε

Μη στενοχωριέσαι........θα πέσει "ξύλο" και με το Μ5 :D

stef
18-10-04, 21:49
Μη στενοχωριέσαι........θα πέσει "ξύλο" και με το Μ5 :d

Είμαι σίγουρος ότι όλο και κάτι θα "σκαλίσεις" και εκεί... ;)

aVog
19-10-04, 08:21
ΑΠΟΡΙΑ,
αλήθεια αδέλφια σε ενα φιλικο ανοιγμα αναμεσα σε Ε46Μ και Ε39Μ ποιό είναι ποιο γρήγωρο. Υπάρχει μεγάλη διαφορά ή απλά παίζει στον οδηγό.

Strax
19-10-04, 09:02
Υπάρχει ένα πολύ μικρό πλεονέκτημα του Μ3 στα χαμηλά χιλιόμετρα και ένα μικρό πλεονέκτημα του Μ5 στα μεγαλύτερα χιλιόμετρα. Στην ουσία πρόκειται για κόντρα οδηγού!

Panoz
19-10-04, 18:13
Είμαι σίγουρος ότι όλο και κάτι θα "σκαλίσεις" και εκεί... ;)

Έχω αποφασίσει απο τώρα :D Εξάτμιση, ζάντες και αφαίρεση του περιοριστή χιλιομέτρων....Αργότερα και φρένα (το Ε39 Μ5 δε φημίζεται για την αντοχή των φρένων του)...αυταααααααααα

S38B38 Monsta
19-10-04, 18:44
Έχω αποφασίσει απο τώρα :D Εξάτμιση, ζάντες και αφαίρεση του περιοριστή χιλιομέτρων....Αργότερα και φρένα (το Ε39 Μ5 δε φημίζεται για την αντοχή των φρένων του)...αυταααααααααα


Ναι ναι και τα carbon φιλτροκούτια από τη DINAN

BRAX
19-10-04, 20:49
Πάντως φίλοι μου, έχω διαπιστώσει ότι το S2000 αποτελεί κόκκινο πανί για πολλούς φανατικούς των αυτοκινήτων, όπως επίσης κ αντικείμενο διαμάχης σε πολλά forums διαφόρων club. Σχεδόν σε όλα θα βρείς αναφορές στο HONDA.

Ημουν κ εγώ κάτοχος ενός s2000, μέχρι κ πρίν απο 6 μήνες. Σίγουρα είναι πιο αργό απο ενα Μ3 (σε νορμάλ συνθήκες), αλλά δεν παύει να είναι όπλο.
Ειδικά εάν σκεφτεί κανείς ότι στοιχίζει κ τα μισά περίπου χρήματα!

Θα ξέρετε επίσης ότι απο οδηγό σε οδηγό οι διαφορές στην απόδοση είναι μεγάλες, ένας απο τους λόγους που υπάρχουν κ οι διαφωνίες..

BMW Power
20-10-04, 14:22
Ναι ναι και τα carbon φιλτροκούτια από τη DINAN


Απίστευτη είναι και η εισαγωγή του DINAN. Στο τελευταίο BMW Car έχει ένα Μ5 Ε39 και ένα Ζ8, κομπρεσσοράτα και τα δύο, με αυτή την εισαγωγή. Απλά μου πέσανε τα δοντάκια όταν είδα την δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι!!!! :eek:

stef
21-10-04, 16:53
Απίστευτη είναι και η εισαγωγή του DINAN. Στο τελευταίο BMW Car έχει ένα Μ5 Ε39 και ένα Ζ8, κομπρεσσοράτα και τα δύο, με αυτή την εισαγωγή. Απλά μου πέσανε τα δοντάκια όταν είδα την δουλειά που έχουν κάνει οι άνθρωποι!!!! :eek:

Και είναι τόσο καλή η δουλειά Δημήτρη που κανείς δεν πρόκειται να στην κάνει στην Ελλάδα όσο και να προσπαθήσει...

DoctorAbo
21-10-04, 17:35
ΑΠΟΡΙΑ,
αλήθεια αδέλφια σε ενα φιλικο ανοιγμα αναμεσα σε Ε46Μ και Ε39Μ ποιό είναι ποιο γρήγωρο. Υπάρχει μεγάλη διαφορά ή απλά παίζει στον οδηγό.

Αντώνη καλησπέρα. Τη φωτό The sense of all the senses ή κάπως έτσι κράτησέ τη άλλη μια εβδομάδα :) . Την Doctor's pic άλλαξέτη σε παρακαλώ δε με κούρδισε από τη πρώτη στιγμή. :rolleyes:
Θείος Μήτσος